Civilno medicinsko

prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic
Odgovori
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

profesorica ima na svoji spletni strani ppt-je oštevilčene od 1 do 6. 4 manjka. ali kdo kaj ve o tem misterioznem ppt-ju no. 4???
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a a90 »

Sem se že tudi spraševal in nisem našel odgovora :)

Me pa tudi zanima, ali je dovolj to kaj je objavljeno ?
Zapiski so tako ali tako enaki. Upam, da ni več kot to ;)
House09
Prispevkov: 14
Pridružen: 26. Okt 2010 12:16

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a House09 »

Ali se ve na kakšen princip bo sestavljen izpit oz. kako bodo izgledala vprašanja ? Vsakršne informacije bom vesel. ;)

Lp.
Uporabniški avatar
katish
Prispevkov: 29
Pridružen: 01. Nov 2009 10:53

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a katish »

unga 4. pptja ni oz. je sam da je peti ;) pač zmotla se je pr oštevilčenju :P drgač je pa tko zadnič rekla da kao predavanja niso dovolj in da mormo uso tisto literaturo k je navedena predelat kr nismo več u srednji šoli...pisal nej bi tut tis česar nismo predelal kar je tko nekak še pet poglavij..drgač bo pa izpit sestaulen iz jedrnatih uprašanj k nej bi bla ekszaktna tkoda pomoje tle hoče točno tisto besedo k si jo je zamislna pa eno esejsko uprašanje k bo pa najbrš dva pojma povezvou al pa kej primerjalnopravno.tle loh svoje mnenje poveš..pisal se bo pa 60 minut..aja pa tut če esejskega ne napišš dobr loh še vedno nardiš..
..the sun is always shinning you just have to find it..
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

a to je mislila tisto literaturo, ki je navedena na spletni strani pf lj, pod opisom predmeta CMP? tega namreč ni tko mal...že sam da najdeš ti vzame časa :)
Uporabniški avatar
katish
Prispevkov: 29
Pridružen: 01. Nov 2009 10:53

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a katish »

sori da sm tok rabla ampak ja.tis je mislna ;) vem da je ful.jz niti nam šla gledat pomoje k je bz...
a ste šli pisat kej? kašn je biu izpit?
..the sun is always shinning you just have to find it..
pasetanickname
Prispevkov: 57
Pridružen: 26. Jan 2010 01:31

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a pasetanickname »

kdaj naj bi bli objavljeni rezultati izpita?
t90
Prispevkov: 29
Pridružen: 31. Avg 2010 21:37

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a t90 »

baje da jutr, na oglasni in vrjetno (baje) tut v ŠIS-u.
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Kako je zgledal izpit? A se kdo mogoče še spomne vprašanj? Pa iz kje ste se učil?
nena5555
Prispevkov: 1
Pridružen: 31. Jan 2011 08:44

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a nena5555 »

mene tudi zanima iz kje vse ste se učili za izpit..
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a a90 »

Hehe. Ne vem ne vem, če bomo kaj izvedeli ;)

Bi mogoče kdo samo delil kakšna vprašanja so bila, tip ? Da se lahko organiziramo kje kaj. ;)
mrsimpatikus
Prispevkov: 41
Pridružen: 29. Dec 2009 22:45

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a mrsimpatikus »

Jaz sem se učil samo s ppt-jev. Vprašanj se ne spomnim točno, bila so 4 vprašanja + 1 esejsko. Vem, da je bilo eno vprašanje v zvezi s Hipokratovo prisego, zadnje esejsko vprašanje je bilo v zvezi s surogatnim materinstvom. Esejsko vprašanje je bilo vredno 8 točk, tako da se ga splača dobro rešiti.

Naj opomnim, da je bilo tako na 1.roku, mislim pa da kaj veliko drugače, na naslednjih rokih ne bi moglo biti. No, naj povem, da sem še dvakrat poleg teh ppt-jev preletel Zakon o pacientovih pravicah. Je dokaj kratek in pripomore k lažjemu reševanju izpita.

Vsega skupaj sem se učil 4 dni, kar je zadostovalo za solidno oceno, tako da ni nek bav bav. Če me spomin ne vara, nas je na prvem roku k izpitu pristopilo okoli 65, padlo jih je okoli 10.

Upam, da sem vam dovolj pomagal in veliko znanja in sreče, ko boste opravljali izpit

Lp mrsimpatikus
Uporabniški avatar
Dak0ta
Prispevkov: 87
Pridružen: 19. Feb 2010 18:26

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Dak0ta »

A bi biu kdo od tistih ki ste ze pisali tok prijazn, da bi povedou ce je blo mogoče v testu kej v zvezi z primerjalnopr. vidikom k se dostkrat pojavlja na slajdih :) Hvala vnaprej.
take it all off and step inside the runnin` cab
Uporabniški avatar
Čebelčica
Prispevkov: 21
Pridružen: 02. Nov 2009 22:20

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Čebelčica »

Dak0ta napisal/-a:A bi biu kdo od tistih ki ste ze pisali tok prijazn, da bi povedou ce je blo mogoče v testu kej v zvezi z primerjalnopr. vidikom k se dostkrat pojavlja na slajdih :) Hvala vnaprej.
To je bilo za zadnje uprašanje (8t od 20), surogatno materinstvo... kaj je, za/proti, kako je pri nas urejeno, primerjalnopravno & potem lastno mnenje.


Drugače pa je bilo noter še terapevtski privilegij, glede Hipokratove prisege: katera načela so še danes uporabna in katera ne, pogodbena odgovornost - za kaj se zavežeta zdravnik, pacient... to je približno kar se še spomnem :D .
lucka12
Prispevkov: 11
Pridružen: 07. Mar 2011 12:27

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a lucka12 »

A mogoče kdo ve, kje bo v sredo vpogled v izpite in vpis ocen?
Hvala
Uporabniški avatar
Čebelčica
Prispevkov: 21
Pridružen: 02. Nov 2009 22:20

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Čebelčica »

Vpisi so vsake govorilne ure (sre 10-11), vpogled pa le jutri in če se ne motim prav tako ob 10ih.
sofia
Prispevkov: 2
Pridružen: 09. Mar 2011 15:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a sofia »

Hej,

a bi lahko kdo napisal katera vprašanja so bila na izpitu 4.3.2011? Tnx.
Uporabniški avatar
Čebelčica
Prispevkov: 21
Pridružen: 02. Nov 2009 22:20

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Čebelčica »

4.3.2011
1)Kdaj je dovoljeno opraviti zdravniški poseg kljub temu da ni informiranega soglasja.
2)Načelo neodplačnosti pri transplantaciji, kdaj velja in kdaj ne
3)Razlogi za uvedbo objektivne odgovornosti zdravnikov
4)Obroži vsakokratni pravilni odgovor
a)Hipokratova prisega dovoljuje abortus in evtanazijo
b)Hipokratova prisega ne dovoljuje abortusa in evtanazije
c)Predstavnik utilitarisične teorije je Kant
d)Hamurabijev zakonik zdravnikov oz. zdravniške dejavnosti posebno ne ureja
5)esejsko: Heterologni OBMP, kateri so, pravne in etične omejitve, ureditev teh postopkov v Sloveniji, v katerem zakonu, kakšen bo razvoj (po lastnem mnenju) na evropskem območju v bodoče

To bi blo to :D
sofia
Prispevkov: 2
Pridružen: 09. Mar 2011 15:19

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a sofia »

Hvala hvala hvala! Jutri mamo rok za medicinsko pravo pa držimo pesti da bojo na civilnem delu podobna vprašanja :)
mrmh
Prispevkov: 92
Pridružen: 18. Jan 2010 17:12

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a mrmh »

Lp! Mene zanima, če mogoče kdo ve krkoli o zadevi: Evans, k jo je profesorica omenila na enemu izmed predavanj. Hvala za odg.
MaggieB
Prispevkov: 2
Pridružen: 25. Maj 2011 10:11

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a MaggieB »

Evans case maš predstavitev na strani profesorice.

Gre za primer OBMP in obstoja soglasja obeh partnerjev tako za združitev spolnih celic kot za vnos zarodka v telo matere. Gospa Evans in njen partner J sta dala zamrzniti 6 zarodkov, ker je imela gospa raka na jajčnikih. Nato so Evansovi jajčnike odstranili in s partnerjem sta se čez pol leta razšla, partner pa je umaknil soglasje in zahteval uničenje zarodkov. Tako je Evansova ostala brez možnosti, da bi imela kdaj lastnega biološkega otroka in je poiskala sodno varstvo. Sodišče je odločilo negativno: zakon je jasen-soglasje mora biti podano. Evansova je poskusila tudi na ESČP vendar ni uspela: sodišče ni ugotovilo kršitev konvencije (2., 8., 14. člen), ureditev postopkov obmp je v pristojnosti nacionalnih zakonodaj in se sodišče v to ne vpleta. Ločena mnenja sodnikov glede kršitve pravice do družinskega življenja (8. člen): pravica Evansove, da postane mati in ji je to edina možnost je močnejša od pravice J, da ne bi postal oče.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

A bi bil kdo k je meu letos ta predmet biu tko prjazen, da pove karkoli v zvezi s tem predmetom. Kakšna je snov, kako je sestavljen izpit, kok časa se je treba učit, so vprašanja zahtevna, so predavanja u redu..
Skratka za use tiste k se za naslednje leto odločamo da bi mogoče zbrali ta predmet :D
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a Car »

Tudi mene zanima, če lahko kdorkoli malo več pove o tem predmetu. Hvala!

lp
sanje
Prispevkov: 11
Pridružen: 15. Nov 2010 20:56

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a sanje »

tudi jaz bi bila vesela kakršnih koli dodatnih informacij o tem predmetu! :)))))
LP
per aspera ad astra
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Civilno medicinsko

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

Nekaj zgodovine medicinskega prava, pol pa predvsem pravice pacientov, dolžnosti zdravnikov in kake posebne teme npr. surogatno materinstvo, transplantacije, kloniranje in drugi protokoli h konvenciji (to se mi zdi, da razdeli kot seminarske). Če vas zanima kakšna snov je, si preberite učni načrt na spletni strani. Profesorica ima vse na slajdih, ampak po mojih izkušnjah gor ne piše vsega. Izpit je samo pisni, zgleda lahek, ampak profesorica zelozelozelo strogo ocenjuje. Eno vprašanje je esejsko, vseh skupaj pa ne vem koliko je. Možnih točk je 20.
Men osebno je ful žal, da sem vzela ta predmet in ga ne bi nikoli več :) Dolgočasen je bolj, kot se sliši...predavanja so se mi vlekla v nedogled, tako da na koncu nisem več hodila. Učila sem se kr dost, pa sm dobila pri tem predmetu najnižjo oceno letos :oops:
Nočem vas prestrašit, to je samo moje skromno mnenje o predmetu 8-)
Odgovori

Vrni se na