Literatura

prof. dr. Aleš Galič, doc. dr. Jerca Kramberger Škerl
Odgovori
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Literatura

Odgovor Napisal/-a costello »

Živjo,
mene zanima po čem se je najbolje učiti za ta izpit?
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a *missy* »

dobro vprašanje :D
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a m|h »

Profesor je na (izrednih) predavanjih predlagal zakone, knjigo od Udeta(Arbitražno pravo), dva članka in eni slide-i na strani od prof. Galiča, omenil je še knjigo Mediacija, vendar je to stvar proste izbire(beri:če imaš preveč časa), priporočil je še da si ogledamo malo spletno stran društva slovenskih mediatorjev. Je pa knjiga Arbitražno pravo zastarela, tko da jo je treba brati pazljivo. :P
Jst osebno se učim pa po svojih skromnih zapiskih, prebral bom tista dva članka, pogledal slide, in pa po eni knjigi(ki jo je tut predlagal prof.), v kateri so ZArbit s pojasnili, ZMCGZ s komentarjem in ZARSS s komentarjem-vsega skupaj je malenkost čez 200 strani, za prebrat je fajn ker je vse razložen.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

A so ta predavanja v redu? Redni mamo ta izbirni v naslednjem semestru pa glede na to d je ob ful glupem času na urniku, me zanima če je kej narobe se "odpovedat" tem predavanjem? :roll:
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a m|h »

Jah men so bla fajn, ker smo tut primere delal, sam se pa da pomojem tut brez predavanj, ni to rim al pa ek, pa tut literature maš zadost če hočeš sam naštudirat..

p.s. je pa tut res da smo mel mi samo parkrat predavanja, kar se je dal zelo lepo preživet, cel semester pa ne vem kako bi zdržal :D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Katera je ta knjiga s pojasnili? (Zarbit...)
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

m|h napisal/-a: p.s. je pa tut res da smo mel mi samo parkrat predavanja, kar se je dal zelo lepo preživet, cel semester pa ne vem kako bi zdržal :D
A to je skos odpadal al kako? Upam da bo pol tud ta semester :mrgreen: Kdo pa je sploh mel predavanja?
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a m|h »

http://cobiss6.izum.si/scripts/cobiss?u ... ec=1&sid=2

To je to, nima glih naslova, je sam zbirka vseh treh zakonov.
Ja je kr neki odpadl, čeprav tut po urniku ni blo glih precej predavanj, manj kot mesec s prazniki vred. :) Predaval je pa prof. Galič.
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

Prosim, če mi nekdo pove po čem se je najbolš učit tole, če nimaš zapiskov s predavanj? ( oz. a je dost sam zakon? :mrgreen: )
Hvala in lp
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

Baje maste bolonjci eno skripto za arbitražo, a bi jo kdo delil? :)
apostol Jakob
Prispevkov: 22
Pridružen: 11. Feb 2013 21:45

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a apostol Jakob »

Ali lahko ena stranka vlozi tozbo pred sodiscem glede veljavnosti a.sporazuma, druga pa tozbo pred arbitrazo? bi kdo znal tole odgovoriti?
puppet
Prispevkov: 33
Pridružen: 08. Dec 2009 07:56

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a puppet »

Hej, evo to je moja "skripta" za Arbitražo...narjena iz knjig Arbitraža in Priročnika za mediacijo in ARS, zakonov ter predavanj.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Zdravo, bi imel kdo mogoče vaje za posodit za skopirat oz če ve, kje se jih lahko dobi? Bi mi zelo prav prišlo ker jih ne najdem nikjer...hvala za info/pomoč
Littlestar*
Prispevkov: 31
Pridružen: 02. Sep 2010 14:30

Re: Literatura

Odgovor Napisal/-a Littlestar* »

Dragi kolegi!

Čeprav zapiski sicer niso moji, jih z veseljem objavljam za vse tiste, ki morda niso preveč pridni oz. nimajo časa, da bi se udeležili vseh predavanj. Glede na pripravljenost ostalih deliti karkoli z drugimi (priznajmo si, da je takih kolegov na naši fakulteti res zelo malo) upam, da komu pride prav in pa, da mi oseba, ki je uradno avtor zapiskov, ne bo preveč zamerila.

Želim vam uspešen študij. :D
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Odgovori

Vrni se na