Original/kopija

Splošna debata o študijski literaturi, prodaja rabljenih knjig in drugih študijskih pripomočkov
Odgovori
incertus
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Okt 2011 00:12

Original/kopija

Odgovor Napisal/-a incertus »

Zdravo,

zanima me, za katere predmete (za 1. letnik) oz. katero literaturo se splača kupit originalno, katero pa dat raje fotokopirat? Pred prihodom na faks sem bil prepričan, da bom dal vse fotokopirat, ker so cene originalov res previsoke. V zadnjih tednih pa, ko sem od profesorjev milijonkrat slišal, da so fotokopije največje zlo na tem svetu in če že fotokopiram, naj grem še ukrast štruco kruha v trgovino, res več ne vem, kaj naj naredim. Če bi se našel kakšen nasvet bi blo super ;) Lp.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Original/kopija

Odgovor Napisal/-a sunshine »

incertus napisal/-a:Zdravo,

zanima me, za katere predmete (za 1. letnik) oz. katero literaturo se splača kupit originalno, katero pa dat raje fotokopirat? Pred prihodom na faks sem bil prepričan, da bom dal vse fotokopirat, ker so cene originalov res previsoke. V zadnjih tednih pa, ko sem od profesorjev milijonkrat slišal, da so fotokopije največje zlo na tem svetu in če že fotokopiram, naj grem še ukrast štruco kruha v trgovino, res več ne vem, kaj naj naredim. Če bi se našel kakšen nasvet bi blo super ;) Lp.
Ne poslušat profesorjev :D Itak ti bodo rekl, da kup original, če so oni knjigo napisal. Mislm, da niso ravno na tesnem z denarjem, tko da lahko brez slabe vesti kupš fotokopijo :D
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Original/kopija

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Se strinjam z zgoraj napisanim.
Kopije so veliko boljše za študiranje, saj lahko brez slabe vesti po njih čečkaš, pišeš, markiraš. Meni je po original knjigi, za katero dam veliko denarja, kar škoda markirati :(

Ko pa bomo mi imeli plače kot zaposleni pravniki, bomo pa brez problema kupovali original knjige :lol: :D
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Original/kopija

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

A ni tko, da če kupiš original, jo lahko skopiraš za lastno uporabo?
lucky

Re: Original/kopija

Odgovor Napisal/-a lucky »

Do 3 izvode dela knjige lahko skopiraš :) Ker pa "del" knjige ni definiran v zakonodaji, pa je to lahko skoraj cela knjiga :D
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Original/kopija

Odgovor Napisal/-a Dexter »

incertus napisal/-a:fotokopije največje zlo na tem svetu in če že fotokopiram, naj grem še ukrast štruco kruha v trgovino
Sej veš kako je v realnosti ... če ukradeš štruco kruha greš v zapor, če pokradeš celo podjetje pa ni to nič hudega ... Po analogiji - če kopiraš eno knjigo je to kar hudo, če pa vse pa ni problema. :P
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Sizif
Prispevkov: 242
Pridružen: 05. Okt 2008 18:02

Re: Original/kopija

Odgovor Napisal/-a Sizif »

haha dobra
podpis:d
blank
incertus
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Okt 2011 00:12

Re: Original/kopija

Odgovor Napisal/-a incertus »

Hvala za vse nasvete, jih bom pridno upošteval :). Še posebej Dexterjevega haha ;).
Odgovori

Vrni se na