Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Splošna debata o študijski literaturi, prodaja rabljenih knjig in drugih študijskih pripomočkov
Odgovori
Uporabniški avatar
Odisej
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Sep 2011 18:13

Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Najprej bi vas rad kot novi član foruma in bodoči študent pravne fakultete v ljubljani, kar najlepše pozdravil! Pohvaliti moram tudi forum, saj je pregleden in vsebuje kar precej koristnih informacij. Veliko je bilo podobnih tem, vendar pa nobena tako specifična kot je tale.

Skratka, dragi pravni "veterani" prosil bi vas, če bi mi lahko na osnovi vaših bogati izkušenj pomagali pri sestavi seznama priporočene literature za 1. letnik študija na pravni fakulteti v Ljubljani. Verjamem, da bi ta seznam pomgal še marsikateremu bodočemu študentu. Na spletni strani pravne fakultete je sicer objavlena obvezna literatura, vendar pa me vseeno zanima vaše mnenje, kaj je dejansko pomembno in kaj je nepotrebno, mogoče obstaja kakšna alternativna literatura, ... Dobro bi bilo tudi, če bi pri vsakem predmetu priporočili tudi najboljše skripte. Da me kdo ne bo razumel napak, ne želim se izgoniti nekaterim obveznostim, želim pa svoj čas porabiti čim bolj racionalno.

Zadevo sem si zamislil nekako takole: v spodnje poste napišete vaše predloge in tako lahko skupaj dopoljnjujemo seznam priporočene literature. Tako si bo lahko vsak bodoči študent zagotovoil optimalno literaturo ob pregeldu seznama.


LITERATURA - 1. LETNIK:

Uvod v pravoznanstvo:

Pravna zgodovina:

Rimsko pravo:

Sociologija prava:

Ustavno pravo:

Ekonomija:

Uvod v civilno pravo:

Evropsko ustavno pravo:



Že vnaprej hvala za vaše odgovore!
Faber est suae quisque fortunae.
lucky

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

LITERATURA - 1. LETNIK:

Uvod v pravoznanstvo: skripta 164 strani in izpiski država (Calvo), zapiski z vaj

Pravna zgodovina: obe knjigi in zapiski z vaj

Rimsko pravo: knjiga in knjiga primerov

Sociologija prava: skripta Calvo dopolnjena z zapiski s predavanj

Ustavno pravo: knjiga ali skripta (okoli 100 strani), Praktikum

Ekonomija: knjiga in Repetitorij ter zapiski iz vaj

Uvod v civilno pravo: knjiga, OZ, vaje

Evropsko ustavno pravo: knjiga ali skripta (mislim, da sem jo objavila - 40 strani al nekaj takega)


Po tem sem se jaz učila, kar pa ni nujno najbolje, ker ponavljam letnik :) Sicer je do tega prišlo zaradi kampanjskega učenja, ampak vseeno. Vsak po svoje. Upam, da sem kaj pomagala :)
Uporabniški avatar
Odisej
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Sep 2011 18:13

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Odisej »

Draga lucky najlepša hvala! Seznam mi bo v veliko pomoč, mogoče tudi še kakšnemu drugemu bodočemu študentu. Govoril sem tudi z nekaterimi študenti višjih letnikov in so mi tudi sami priporočili podoben seznam.
Faber est suae quisque fortunae.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Se v vsem strinjam z Lucky, le pri USTAVNEMU PRAVU bi priporočila knjigo (in ne skripte!), ker je super napisana, berljiva in ne predolga. Jaz sem naredila izpit z lepo oceno samo s pomočjo knjige in Praktikuma (pa se drugače najraje poslužujem skript :)).

Pri UVODU V PRAVOZNANSTVO si poglej in se uči po STARIH IZPITNIH VPRAŠANJIH. To zelo olajša celotno zadevo in iz skripte izloči balast.

Če se boš ravnal po "tej neuradni" napisani literaturi, mislim da ne bo nobenega problema izdelati prvi letnik z lepimi ocenami ;)
Vso srečo, jo boš pri nas kar potreboval :D
Uporabniški avatar
Odisej
Prispevkov: 5
Pridružen: 28. Sep 2011 18:13

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Odisej »

rea napisal/-a:Se v vsem strinjam z Lucky, le pri USTAVNEMU PRAVU bi priporočila knjigo (in ne skripte!), ker je super napisana, berljiva in ne predolga. Jaz sem naredila izpit z lepo oceno samo s pomočjo knjige in Praktikuma (pa se drugače najraje poslužujem skript :)).

Pri UVODU V PRAVOZNANSTVO si poglej in se uči po STARIH IZPITNIH VPRAŠANJIH. To zelo olajša celotno zadevo in iz skripte izloči balast.

Če se boš ravnal po "tej neuradni" napisani literaturi, mislim da ne bo nobenega problema izdelati prvi letnik z lepimi ocenami ;)
Vso srečo, jo boš pri nas kar potreboval :D
No to je pa res lepo slišati! Drugače pa so mi nekateri tudi svetovali, da kljub učenju po skripti včasih pride prav, če si kakšno "neobvezno" knjigo sposodiš v knjižnjici in jo vsaj prebereš. Hvala tudi za lepe želje :)
Faber est suae quisque fortunae.
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a willy »

Odisej jaz bi ti svetoval samo knjige, ki so navedene pod literaturo - glej program fakultete. Pozabi skripte, ki so tudi polne napak, zastarelih zadev, ipd. Isto so meni svetovali starejši kolegi, ki so uspešni pri študiju. Pa srečno :)
seal

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

willy napisal/-a:Odisej jaz bi ti svetoval samo knjige, ki so navedene pod literaturo - glej program fakultete. Pozabi skripte, ki so tudi polne napak, zastarelih zadev, ipd. Isto so meni svetovali starejši kolegi, ki so uspešni pri študiju. Pa srečno :)
Smešno.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a nejcs »

seal napisal/-a:
willy napisal/-a:Odisej jaz bi ti svetoval samo knjige, ki so navedene pod literaturo - glej program fakultete. Pozabi skripte, ki so tudi polne napak, zastarelih zadev, ipd. Isto so meni svetovali starejši kolegi, ki so uspešni pri študiju. Pa srečno :)
Smešno.
se strinjam, seal!
Life isn't fair, but you can be.
willy
Prispevkov: 78
Pridružen: 12. Mar 2011 16:33

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a willy »

nejcs napisal/-a:
seal napisal/-a:
willy napisal/-a:Odisej jaz bi ti svetoval samo knjige, ki so navedene pod literaturo - glej program fakultete. Pozabi skripte, ki so tudi polne napak, zastarelih zadev, ipd. Isto so meni svetovali starejši kolegi, ki so uspešni pri študiju. Pa srečno :)
Smešno.
se strinjam, seal!
Ne vem zakaj je smešno, če se študent uči po knjigah ??? Starejši kolegi z lepimi ocenami imajo tako izkušnjo in tudi sam imam isto. Skripte na netu niso najboljše.
Smešno je, da nekdo brucu priporoča skripe, na koncu pa napiše, da sam pa ponavlja. Zaradi mene, naj se vsak uči po čemur se hoče, povedal sem zgolj mnenje.
seal

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

willy napisal/-a: Ne vem zakaj je smešno, če se študent uči po knjigah ??? Starejši kolegi z lepimi ocenami imajo tako izkušnjo in tudi sam imam isto. Skripte na netu niso najboljše.
Smešno je, da nekdo brucu priporoča skripe, na koncu pa napiše, da sam pa ponavlja. Zaradi mene, naj se vsak uči po čemur se hoče, povedal sem zgolj mnenje.
:roll: :roll: Johnny, la gente esta muy locaWHAT THE FUCK?
seal

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

nejcs napisal/-a:se strinjam, seal!
;)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Krneki hahah.
Ampak saj vsak sam ve kaj mu odgovarja. Jz sm po skriptah čist ok skozi prišla.
lucky

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

willy napisal/-a:
Ne vem zakaj je smešno, če se študent uči po knjigah ??? Starejši kolegi z lepimi ocenami imajo tako izkušnjo in tudi sam imam isto. Skripte na netu niso najboljše.
Smešno je, da nekdo brucu priporoča skripe, na koncu pa napiše, da sam pa ponavlja. Zaradi mene, naj se vsak uči po čemur se hoče, povedal sem zgolj mnenje.
Opa, to je na mene letelo? Danes nisem najboljše volje, ker sem zmačkana, zato ti bom kr direkt povedla. Vsak lahko pove, napiše, izrazi po domače povedano glih kar se mu sprdne, pa noben kurac ne rabi naslanjat svojega visokega piflarskega ega na to. Uh :)

Nisem padla zaradi tega, ker so skripte slabe, ampak ker sem lena :) In če se ne učiš dovolj, ne nardiš. Pika. Vseeno po čem. In kje. In kdo. In tudi, če si to ti, če se ne učiš, ne nardiš. Knjig je pa preveč, če hočeš bit med letom kdaj vsaj polovico tak zmačkan kot sem jaz danes :) Je blo treba proslavit prihod nazaj v Lj. Hehe :D

No, pa lep dan.

KNJIGE SO ZAKON! nooooooooooooooot! :D 8-)
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a nejcs »

lucky, se strinjam! :)
Life isn't fair, but you can be.
lucky

Re: Katero strokovno literaturo priporočate? - 1. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Z delom o proslavljanju? :) hehe
Odgovori

Vrni se na