Pripravljalni letnik

dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Hja, mislim, da je najboljše, če se s tem vprašanjem obrneš na referat, ampak po mojih izkušnjah z njimi ti bodo svetovali, da se za vsak izpit posebej obrneš na nosilca predmeta, če (oz. v kolikšni meri) ti izpit prizna. Vsekakor pa bi ti morali priznati izpita (UP ter UVP), ki si ju opravljal v LJ. lp
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Tisti, ki ste v pripravljalnem in ste že naredili kazensko materialno in procesno, iz kje ste se učili, ker na začetku so mi v referatu rekli, da mi opravljamo izpite ustno, ko greš pa na govorilne ure, ti pa sedaj rečejo ja pišite kar z rednimi študenti :S Ok samo glede na to, da sem lahko hodila samo na predavanja k izrednim, ki imajo zelo skrajšana predavanja se mi tudi malo ne sanja kako naj se potem na izpitu lotim nekih zgodbic. Vsaka informacija je dobrodošla :S
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Jaz sem do sedaj naredil KMP, KPP me še čaka...Učil sem se pa "samo" po knjigi, praktikumu ter judikaturi...:) Res, da sem na prejšnjem faksu imel oba predmeta, ma se niti pribl. v težavnosti ne moreta meriti s tem...je pa bila neka podlaga...drugače na predavanja nisem hodil, niti na vaje, zgodbice sem se naučil iz neke skripte, ki je najdeš na forumu (če rabiš lahko kopiram link)...drugače pa knjiga, cca 500 strani, potem pa vaje...se da narediti tudi tako, sam nisem dosegel visoke ocene ampak ok...Se da:) Ja, izpita sta pisna in greš pisat na redni rok...
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Joj dzoni a veš, da sem čisto pozabila, da sem tu pisala :) Hvala za nasvet, ja sej kmp je šel skozi, sedaj pa kpp :? Ti si ga v tem času že naredil... Kako una zgodbica, ker pri kmp smo lahko imeli vsaj zakon pri sebi, pri kpp pa ne :roll: Tisto teorijo se bom že naučila, ampak zgodbica je pa katastrofa.
Kaj pa ostale predmete, katere si že kaj naredil? Jaz se sedaj pripravljam na delovno, si ga že naredil? Vsak nasvet bo dobrodošel...
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Za zgodbico kpp pojdi na tutorstva za kpp in to je to. Takoj boš zaštekala foro po parih zgodbicah k jih boste na tutorstvu delal. Pa še lažje je od kmp.
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Ja po moje bo tutorstvo tud pravi naslov ;) ampak to da je pa lažji kpp kot kmp pa prvič slišim, z vsemi ki sem govorila so rekli, da je kpp ful težji :o :lol: mogoče sem pa z napačnimi govorila :P
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

UP, UVP, upravno, upr. procesno, kaz. mat. pr...six to go..:) kpp sem mislil it delat, pa trenutno nimam časa..naslednji projekt je gospodarsko, potem pa kpp..Si gospodarsko že delala?
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

ufff ne ne ti si preveč priden :D naredila sem samo UP, UVP, KMP, zdej sem pa glih začela z delovnim, potem pa kpp, pač nekako cilam enega na mesec, tako da mi potem za naslednje leto ostanejo trije, samo ne vem kako bo to... Kok časa pa že delaš ta pripravljalni, ker sem letos začela, pa sem v referatu rekla, da imam namen letos vse narest, pa je rekla da je to zlo težka :lol: in zdej vidm, da sem bla res optimist :lol: kako pa je z upravnim in upravno procesnim? Sta ustna, pisna, zahtevajo veliko, al v mejah normale?
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Delam od oktobra 2011...sam da so mi UP priznali, tako da je bilo malo lažje...upravno in upr. procesno pa sta kar obsežna, ampak se da...Pa jaz sem imel ustna...Sprva sem mislil, da bo kakšen izpit šel lažje skozi, ampak vedno bolj ko spoznavam težavnost vidim, da temu ni tako...:) Je pa res, da ko se naučiš pač znaš...Jah cilj mi je končati do 2013 in se tudi vpistai na magisterij...za eno leto je pa mal huda 11 izpitov opravit, sploh ob delu...Je pa res, da se najbrž da..kjer je volja, tam je pot..:)
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

No potem sva pa kar na istem, sama sem tudi začela oktobra 2011 in imam cilj končati do 2013. No super, delava izpite ravno v nasprotnem vrstnem redu, tako da lahko potem svetujeva drug drugemu :lol: Za delovno sem bila pri njej na govorilnih, in če še ne veš, je tud ustni, pa naredila mi je še nek seznam člankov, kot dodatno literaturo, ampak redni imajo ful obsežen predmet, ko sem gledala njihov program je ful dolg mi mamo pa v programu samo 10. točk, tako da po teh zdej delam zapiske, ko naredim izpit, ti pa tuki sporočim kaj so me spraševali ;)
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

a delovno...sem že razmišljal o tem, ampak sem videl, da je obsežen in sem se za gosp. odločil, ker imam zadnje čase bolj malo časa...a potem je kaj manj? No, ko boš naredila mi le povej na kak način in kaj se sprašuje...jaz pa isto za gosp...a greš delat mogoče kpp junija?
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

kpp mam namen delat maja, dokler še velja stari zakon, a junija tud še pride v poštev stari al že nov?
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

sem mislil, da že maja pride ta nov v poštev...nisem na tekočem s tem...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Maja je že nov.
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

oooo :o očitno sem se uštela, samo kaj pa pri kmp, ker tam pa vem za ziher da do septembra velja star??? Potem sem pa sklepala, da bo pri kpp enako :?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, pri KMP-ju pride novela v poštev pa šele septembra. Splošno pravilo na katedri je, da se novela na izpitu upošteva 3 mesece po uveljavitvi.
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

aha ok, no še dobr da sem tuki pisala take "bedarije" :lol: , ker bi se učila ful dolg, a ubistvu pol narobe :D Hvala ti!
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Dzoni, a si mogoče že opravu gospodarsko? Če si, kako je šlo, kaj je spraševal?
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Nisem..ti Delovno?
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Nisem :) Nekak mi tole delovno ne gre za enkrat, tako, da imam gospodarsko 23ga :lol:
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

No meni pa upam da bo uspelo downloadat vse tja do začetka junija...mi boš poročala kako je šlo...iz kje pa se učiš? Skripta, knjige?
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Mela sem dvoje zapiske, in sem jih glede na učni načrt (za nas je drugačen) sama oblikovala oz združevala, da pridejo manj obsežni :lol:
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

Kolikor je meni Grilc povedal samo tržno pravo tam od literature ne pride v poštev, drugo pa...v kakšnem obsegu pa piše...koliko pa pride vsega skupaj po teh tvojih zapiskih?
pravnica86
Prispevkov: 24
Pridružen: 08. Feb 2012 12:44

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a pravnica86 »

Ja če tako posplošiš potem je res samo tržno, ampak če greš pa primerjat oba učna načrta, pa znotraj posameznih kategorij ful stvari ni treba, zdej pa ne vem :? Jst se bom pač ozirala na naš učni načrt, potem bomo pa vidl, imam 40 strani :lol:
dzoni
Prispevkov: 95
Pridružen: 08. Sep 2011 19:40

Re: Pripravljalni letnik

Odgovor Napisal/-a dzoni »

sej verjamem...nisem niti primerjal učnih načrtov...teh 40 strani najbrž nimaš v rač. obliki? :)oziroma tistih zapiskov iz katerih je nastalo teh 40 strani..:) Drugače, kako se ti zdi gosp. do sedaj? Jaz sem še bolj na začetku, malo preletavam, da dobim 1. vtis...
Odgovori

Vrni se na