Splošno

prof. dr. Peter Grilc

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Makalonca, kira kniga pa to?
Eh ta Vlahkova je itak tko, mal zanesena....dons ko smo omenjal prvih 6 ustanovnih članic, je kr Nemčijo prištela not, a Nemčija tedaj še ni bila združena, med prvimi 6-imi je bila samo Deutsche Demokratische Republik(NDR), druga polovica pa ne tkoj:)..pa tud ko smo rekli da potrebujemo PDEU pa PEU..sam čak mal, to je tko brezveze, Grad nam je lani(oz. letos) tvezil kako se PEU in PDEU več naj ne bi uporabljale, ker je tu Lizbonska....pah kr neki je ta predmet, pomoje vsako uro zveš za dodatno 200-stransko knjigo, ki je predvidena kot literatura :D Ne vem no, knjigi od Grilca sta kr zajetni, zdj še neke nove naj bi imeli..mah lenuhi z raznimi "fancy" nazivi :D :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Res je, da nimamo študenti blage o pedagoškem delu in tudi nimamo pravice sodit o tem, vseeno pa ne vem, če si zaslužimo tako blede predstave profesorjev. Kdo bo študiral 5 knjig v angleščini? Še literaturo v hrvaškem in srbskem jeziku je težko razumeti, ne pa še to. Predavanja pa no ja :lol: . Zaenkrat sta vsaj prof. Grilc in prof. Mencinger izjemi, čeprav tudi tukaj ne vem, kako naj bi študirali po zapsikih :roll: .
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Sharky
Prispevkov: 27
Pridružen: 06. Okt 2010 17:34
Kraj: Ljubljana

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Sharky »

Mencigerja je zlo fajn poslušat ja, samo kaj od tega je sploh ključno za izpit pa ne vem. Do zdaj je samo nekaj na splošno predaval na podlagi statistike. Sem pa kr mal pogrešal njegova predavanja od predlani, ko smo mel še Statistiko: "A so kšna vprašaNa?" :lol:

Za Vlahekovo se mi zdi, da kr dobro predava. Sicer mi je blo včeri mal dougcajt sedet tam dve ure in poslušat nekaj, kar smo mogli znat že za EUP, ampak ok, tolk lažje za nas :D
Uporabniški avatar
Sharky
Prispevkov: 27
Pridružen: 06. Okt 2010 17:34
Kraj: Ljubljana

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Sharky »

Zmaj napisal/-a:Kdo bo študiral 5 knjig v angleščini? Še literaturo v hrvaškem in srbskem jeziku je težko razumeti, ne pa še to.
Sej to je problem ja. Predmet je nov in ni še neke ostro zaokrožene literature za izpit. Zdi se mi vse tko zlo sproščeno in prosto po Prešernu "no, o tem si lahko še kaj preberete tukaj in tukaj, o tisem pa tam in tam"
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

temu se reče študij! ;)

Da prebereš veliko literature, da ko narediš izpit, da veš veliko stvari o predmetu, ne pa da se napiflaš skripto in čao miki... :mrgreen:

meni je tak način študija veliko bolj zabaven...dolgočasno mi je študirati eno samo knjigo (res je, da je bolj zanesljivo za izpit ampak za prakso se mi pa ne zdi) :oops: :roll:
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Res je veliko bolj zanimivo študirat na tak način, ni pa najbolj praktično, če si v stiski s časom.. :D
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a makalonca »

dragoxxx napisal/-a:Makalonca, kira kniga pa to?
to od grilca sm mislla ja, k sta dve, prva pa druga kniga.

sj mencengerja je ok poslušat, sam k res, kaj je klučno za izpit? men se ne zdi nč tko zlo konkretno, da bi si pa to zapisala in se pol naučila. sploh pa ti grafi in tabele...
vlahek mi je bla ok, ker je saj lepo sistematično odpredavala, ne glede na to, da smo ene stvari že lani delal.
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Gisele »

P&E EU – 26. in 27. oktober



V ŠIS je objavljeno obvestilo glede poteka predavanj pri P&E EU v torek in sredo naslednji teden. Lepo prosim, da si obvestilo ogledate.



as. dr. Ana Vlahek


A lah kdo plis prlep kva je objavljen, men šis skoz šteka …. safr!!!!
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Klea »

Izvoli:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Klea napisal/-a:Izvoli:
Klea je carica!!! :D
Uporabniški avatar
Sharky
Prispevkov: 27
Pridružen: 06. Okt 2010 17:34
Kraj: Ljubljana

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Sharky »

Tjaška napisal/-a:temu se reče študij! ;)

Da prebereš veliko literature, da ko narediš izpit, da veš veliko stvari o predmetu, ne pa da se napiflaš skripto in čao miki... :mrgreen:

meni je tak način študija veliko bolj zabaven...dolgočasno mi je študirati eno samo knjigo (res je, da je bolj zanesljivo za izpit ampak za prakso se mi pa ne zdi) :oops: :roll:
Vem, vem, sej včasih so tako študirali. Literature v slovenščini večinoma sploh blo ni. Nas so že malo razvadli glede tega. :D ...je pa tud fajn malo živet izven predavalnice in knjižnice ane :lol:

Itak pa je to odločitev posameznika ane. Enim je cilj podpis v indeksu oziroma končno diploma, drugim pa da dejansko kaj znajo, ko prilezejo s faksa. Se pa situacija potem v službi obrne, ker majo prvi dost več težav in dela :)

Sej ne rečem, so predmeti, ki ti nikol v lajfu ne bodo prav prišli, sam neki te pa že more zanimat, če si šel to smer študirat ane
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Sej ni težava v tem, da je učna snov raztresena po večih knjigah, itd. Problem je, ker niti profesorji ne vedo točno, koliko je teh knjig, ko pa nam vsako uro natvezijo nekaj novega. Torej, včasih je celo zanimivo, ko imaš več knjig predpisanih, kajti branje ni več tako suhoparno, medtem pa še primewrjaš kako je v posamezni knjigi kak institutu razložen, itd. Samo problem je, da nam to oni sproti govorijo, namest da bi nam lepo v uvodnih urah rekli: tu imate to, tu to, tu to, da si malo tudi "domačo denarnico" prilagodimo. Ne pa da vsak dan rečejo, ja zdj je to tu, uno tukaj, itd. To je pa mal brezveze
P.S. Pogrešam več literature v srbskem oz. hrvaškem jeziku. Ne da bi angleščina bila težaven jezik, sploh ne, samo srbščina pa ja gre bolj tekoče in hitreje se zapomni, če že ni literature v domačem jeziku, hehe :D
Uporabniški avatar
su17
Prispevkov: 42
Pridružen: 04. Sep 2010 11:38

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a su17 »

eno vpr, le morda kdo ve, a je kakšna možnost, da je snov 2 letnika prava eu podobna snovi prava eu 4 letnika? ker so mi rekli da obstaja ena dobra skripta, vendar za moje pojme preobsežna (160str), a potem sem šla pogledat učni načrt 2 letnika peu in sm vidla da so poglavja ista kot v tej skripti ki je namenjena 4 letniku... zato me muči, če bi se dalo kar iz tega učit... morda kdo ve?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Itk k diplomiraš si en puši kurac, drgač pa bi si želu, da bi vsa predavanja bla na tak način kot je Grilc govoru o van gend&loos primeru, teorija in potem praksa(živ. primer).
lp
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

su17 napisal/-a:eno vpr, le morda kdo ve, a je kakšna možnost, da je snov 2 letnika prava eu podobna snovi prava eu 4 letnika? ker so mi rekli da obstaja ena dobra skripta, vendar za moje pojme preobsežna (160str), a potem sem šla pogledat učni načrt 2 letnika peu in sm vidla da so poglavja ista kot v tej skripti ki je namenjena 4 letniku... zato me muči, če bi se dalo kar iz tega učit... morda kdo ve?
Včeraj sem šla v fotokopirnico in je uletela Vlahkova in mela neki za fotokopirat in je rekla da naj tisti prijazen mož, da liste v mapo za drugi letnik in četrti...tako, da je čisto možno, da je podoben predmet...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Al bomo pa sam oboji isti film gledal ;)
Si vis pacem para bellum
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Nous nous sommes tant haïs (original title) - How Much We Hated Each Other (TV 2007)
http://www.imdb.com/title/tt0977802/

http://www.youtube.com/watch?v=s1L7rx4Umi4
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

A bo ta film predvajan v izvirniku? Upam da ne, če že ne bo slovenskih podnapisov, je angleščina znosna, v skrajni sekvenci tudi če bo nemško, bo kul, samo francosko ne! :D :)
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Ja verjetno lahko pričakujemo vsaj angleške podnapise :mrgreen: ...

Drgač je pa en napisu, da njegova denarnica trpi zaradi toliko knjig... pa ja ne misliš vse knjige kupit? Pejt v knjižnico, preber (si pomožnosti naredi izpiske) in knjigo vrni... js ne mislim kupovat teh knjig, ker verjetno bo ubenik uzuni naslenje leto ali pa čez 2 leti ;) (pa tudi npr. od Grilca je staraiz 2001...to je zame prastaro...predvidvam, da se je kaj tudi spremenilo umes...

drgače sem pa jaz mislila, da bom bankrotirala samo za literaturo za film... :mrgreen:
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a meIus »

Drgac se pa za tujo literaturo obrnite na amazon.co.uk . Je tam kar najceneje.
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a a90 »

Lp.

Kaj bi mi lahko kdo povedal, če imamo izredni kakšno dodatno obveznost pri predmetu ali velja vse kot za redne ? :D

Hvala.
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Isto je kot za redne, nobenih posebnosti. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
House09
Prispevkov: 14
Pridružen: 26. Okt 2010 12:16

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a House09 »

Imam majhno prošnjo :

Ali bi bil kdo tako dober, da bi objavil zapiske s predavanj ? Imel sem še nekatere obveznosti za nazaj, zato mi manjkajo :D

Hvala hvala. :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Kar smo delali maš itak na strani od Mencingerja- powerpoint pri ostalih pa nismo preveč pisali, bolj uvodna debata, edino pri Meti imaš gradivo tudi v ŠISU
Si vis pacem para bellum
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Splošno

Odgovor Napisal/-a makalonca »

su17 napisal/-a:eno vpr, le morda kdo ve, a je kakšna možnost, da je snov 2 letnika prava eu podobna snovi prava eu 4 letnika? ker so mi rekli da obstaja ena dobra skripta, vendar za moje pojme preobsežna (160str), a potem sem šla pogledat učni načrt 2 letnika peu in sm vidla da so poglavja ista kot v tej skripti ki je namenjena 4 letniku... zato me muči, če bi se dalo kar iz tega učit... morda kdo ve?
a je kdo že pogledu to skripto mogoče, če je primerna tut za ns?
mene vedno bl skrbi, po čem, se bom to učila :(
Odgovori

Vrni se na