Izpit

prof. dr. Franc Grad, prof. dr. Igor Kaučič, prof. dr. Saša Zagorc

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

hvala.
Pumpkin
Prispevkov: 35
Pridružen: 06. Dec 2009 20:51

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Pumpkin »

Niso še vsem pisal, ker tud, če ne bi naredila bi ti pisalo nezadostno (5) pomoje.....drugače pa se splača bit optimist :D ..če si ziher da boš nardila, potem itak boš...jaz sem močno dvomla da mi bo ratalo, pa sem na koncu 7 dobila :D
brez skrbi pa vso srečo ;)
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

Hvala Pumpkin :D
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Je blo kej rečeno kdaj bo vpis ocen?
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

Nrdila z 9 :D Vpisi bojo pa vrjetn drug tedn. :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

če koga zanima, sem ugotovil, da je pri 1. c) vprašanju, kjer jih je večina pisala načelo lojalne razlage, pravilna rešitev postopek predhodnega odločanja. Toliko.
Samo resno mislim, da se bodo ob vpogledu izpitov ljudje, ki so pisali načelo lojalne razlage, smejali odločitvi ocenjevalca, da ne upošteva to in upošteva postopek predhodnega odločanja, kajti v tem primeru, da bi moral tisti sodnik poslati vprašanje sodišču EU, naj mu pove, kaj pomeni pojem "veliki gospodinjski aparati", se izkaže smešnost in nesposobnost naših sodnikov, da ne vedo po nevem koliko letih prakse ovrednotiti pojem velikih gospodinksih aparatov :D :D
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

:D
zajc88
Prispevkov: 11
Pridružen: 25. Avg 2009 12:52

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a zajc88 »

ZDRAVO,
Prosim, če mi lahko kdo pove kdaj je oktoberski rok za predmet Evropsko ustavno pravo in Uvod v civilno pravo, ker sam nimam možnosti vpogleda!
Iz kje ste se učili.
Hvala
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

ucp je 12.10. eup pa 15.10.
za ucp sem se učila samo iz skripte od calvota ki je objavljena na forumu. učila sem se 3 dni nardila s 6.
eup sem se učila po skripti ki je tud objavljena na forumu tud ene 3, 4 dni.
;)
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
ajda
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Okt 2009 19:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ajda »

Zanima me, če bi bil kdo tako prijazen in dal na forum izpitna vprašanja majskega, junijskega in septembrskega izpita. Marčevski izpit je že na forumu, medtem, ko so pri ostalih podani samo odgovori. Hvala ;)
Niabi
Prispevkov: 9
Pridružen: 14. Okt 2010 15:44

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Niabi »

Zakaj noben ne pove rezultatov...mislim odgovorov :D:D:D
anaz
Prispevkov: 13
Pridružen: 30. Okt 2009 20:59

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a anaz »

rezultati so že v šisu :)
Uporabniški avatar
Sharky
Prispevkov: 27
Pridružen: 06. Okt 2010 17:34
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Sharky »

Pozitivno presenečen nad rezultatom :D Sem bil ziher, da bom pogrnu zaradi tretjega vprašanja, pa sem zgleda kvalitetne buče prodal :lol:
hmhm
Prispevkov: 7
Pridružen: 03. Sep 2009 13:01

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a hmhm »

hej

kak vam je šou izpit v pon?

bi dau kdo gor odgovore

lp
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

kr ok...glede odgovorov pa napis kaj te zanima, vseh se glih ne spomnem :D
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

evo rezultati so gor...in na veliko presenecenje - prva 10ka :D
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a PandKA »

Oooo... Čestitam :D :ugeek: . Pr meni pa je 7 ka padla. :) . Sm čist zadovolna.
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

čestitam...
jas pa spet nism nardila... se mi zdi, da bom prej ekonomijo nardila kot eup :evil: ...
prosim vas ki ste nardili, da napišete kak odgovor, ker meni se res več ne sanja kako naj se jas to naučim in od kod... hvalalala :P
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a PandKA »

1.) Svet
2.) Glasovi so ponderirano- večje države več število glasov. Slovenija jih ima 4
3.) Načelo primarnosti; in opis načela
4.) Načelo primarnosti ne zahteva razvljevatve akta, temveč samo njegovo neuporabo.
5.) Komisija lahko toži državo, pred Sodiščem, zaradi kršitve prava evropske skupnosti. Država bo odškodninsko odgovarjala.

1.) Evropski svet
2.) Načelo subsidiarnosti??
3.) Deljene pristojnosti
4.) Listina o temeljih pravica za države članice ne velja. Ne posega v notranje pravo in delovanja držav članic, temveč se nanaša samo na organe Unije.
5.) Ko so izčrpana vsa notranja pravna sredstva

opis dveh načel.
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

najlepša hvala... a mi lahko še nakratko pojasniš tista 2 načela, kr jih res ne štekam...
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a PandKA »

Neposredna veljavnost (uporabljivost); evropski predpisi so neposredno in avtomatično uporabljivi v vseh državah članicah takoj, ko začnejo veljati in ni potreben nobeden akt o ratifikaciji.
primer; uredbe

Neposredna učinkovitost; pomeni, da se nanje lahko sklicuje POSAMEZNIK,v postopkih, v katerih se odloča o njegovih pravicah in obveznostih ne glede na notranjo pravo.
primer; Uredba;

Direktiva ni neposredno uporabljiva in zato tudi ni neposredno učinkovita. ker ni neposredno učinkovita se nanjo lahko sklicuje le država in ne posameznik. Posameznik se ne more sklicevat na direktivo, saj je ta namenjena le državam (ker ni neposredno učinkovita). posameznik se pred nacionalnimi sodišči ne more sklicevat na direktivo. lahko pa je direktiva tudi neposredno učinkvita, če izpolnjuje določene pogoje (jasnost, nepogojenost, roka za implementacijo je poteke, posamezniku se priznavajo določene pravice). na Uredbo pa se posameznik lahko sklicuje.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

nacelo neposredne ucinkovitosti: tuki gre za to, da drzavljan EU (oz DČ, ki so v EU) po pravu EU dobi določene pravice, ki jih lahko uveljavlja proti organom DČ (t.i. vertikalni neposredni ucinek) in pa proti drugim posameznikom (horizontalni neposredni učinek). SM pa se dopisu, da vertikalni in horizontalni ucinek veljata pri uredbah, medtem ko pri direktivah (ob izpolnjenih dolocenih pogojih) velja samo vertikalni neposredni ucinek.

nacelo neposredne uporabljivosti: tuki gre pa za to, da so evropski predpisi neposredno in avtomaticno veljavni v vseh DČ takoj, ko zacnejo veljati ( torej ni potreben nikakrsen prenos v pravni sistem DČ, npr preko ratifikacije oz. implementacije)

razlika med njima je to, da nacelo neposredne ucinkovitosti subjektu (torej drzavljanu EU) priznava dolocene PRAVICE, ki jih lahko uveljavlja, nacelo neposredne uporabljivosti pa omogoca, da se subjekt (oz. drzavljan EU) lahko SKLICUJE na dolocen pravni akt EU.

tko sm jst napisu...dragc pa kar se tice Listine o temeljnih pravicah...ta je obvezujoca za DČ, ker to veljavo dobi z Lizbonsko pogodbo (oz. ima tako pravno veljavo kot ustanovitvene pogodbe), je pa res da ni nikjer ne vem kako obsezno omenjena
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

zlata sta... :D

najlepša hvalaaaaa!!!!!!

ob priliki plačam pijačo... 8-)
PandKA
Prispevkov: 62
Pridružen: 21. Jan 2011 17:07

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a PandKA »

A ve mogoče kdo, kdaj je vpis ocen? :?
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a KiZo »

jst bom dons mail gradu posalu pa vm javm k mi odgovori
Odgovori

Vrni se na