Izpit

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

8 :)
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Betka »

Smilko čestitam!... Od kje si se učil? Vem, da si vedel določene odgovore na podlagi tudi drugih zakonov (ne samo OZ) - od kje si jih našel? mislim na podlagi česa si prišel do njih in vedel odgovore? Je vse v knjigi, ali so to predavanja, kaj drugega? Rabim nasvete za 2 rok :)

Drugač pa kaj mislite, bo naslednji rok fuul težji? Ta je bil dokaj lahek, samo premalo učenja z moje strani. Lansko leto je bil menda maja zlo zajeban, k ga je Novakova sestavljala in junija u izi, k ga je sestavlu Možina. Zdj sklepam ga je Možina, in predvidevam da junija Novakova :/

Čestita vsem k ste nardil, mene bo pobral od žiucev k sm delala take napake da joj...
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem bla pa stoposto, da bom nardila, in nisem. Čudno :) Učenja je bilo sicer res premalo, ampak znala sem pa praktično vse (razen znamke :) ). Tako da.. upanje umre zadnje, bomo videli na vpogledu, kaj je bilo narobe.

Lp
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Aja, vsem, ki ste naredili, pa vse čestitke! ;)
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Betka »

lucky napisal/-a:Jaz sem bla pa stoposto, da bom nardila, in nisem. Čudno :) Učenja je bilo sicer res premalo, ampak znala sem pa praktično vse (razen znamke :) ). Tako da.. upanje umre zadnje, bomo videli na vpogledu, kaj je bilo narobe.

Lp
No sej... Jst ne bom rekla da sem znala vse, ampak sm usaj mal napisala in glede na to da vsi pravjo kok so dobr ocenjeval se mi ne zdi glih... Ampak itak treba se bo navadt na 5ke:D No ne, sj navajeni smo jih, sam v srednji so mele mal drgač pomen:D:D

No jst tut mal razmišlam o vpogledu, sam da vem, kaj prbližn zahteva... A po polovične točke al ne...
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Bomo pač junija še enkrat pisali. Glede na to, da sem se učila zadnji dan po knjigi najpomembnejše stvari, si ne zaslužim, da nardim :) Ampak vseeno, hehe.
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Betka »

Haha to tut jst pravm, ampak bi ga pa sedl nardit sam z dvema dnevoma učenja:D:D
Uporabniški avatar
Smilko
Prispevkov: 77
Pridružen: 26. Okt 2010 20:00

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Smilko »

Betka napisal/-a:Smilko čestitam!... Od kje si se učil? Vem, da si vedel določene odgovore na podlagi tudi drugih zakonov (ne samo OZ) - od kje si jih našel? mislim na podlagi česa si prišel do njih in vedel odgovore? Je vse v knjigi, ali so to predavanja, kaj drugega? Rabim nasvete za 2 rok :)

Drugač pa kaj mislite, bo naslednji rok fuul težji? Ta je bil dokaj lahek, samo premalo učenja z moje strani. Lansko leto je bil menda maja zlo zajeban, k ga je Novakova sestavljala in junija u izi, k ga je sestavlu Možina. Zdj sklepam ga je Možina, in predvidevam da junija Novakova :/

Čestita vsem k ste nardil, mene bo pobral od žiucev k sm delala take napake da joj...
Najprej hvala :)

Učil sm se po knjigi zravn sm pa na net hodu gledat člene zakonov omenjenih v knjigi, npr. pri elektronski obliki ko omenja ZEPEP itd , pol pa mal med sabo primerjaš kdaj in kako se členi uporabljajo. Na predavanjih sm biu ene trikrat, vaj pa tudi nisem obiskoval. Tko da ja, knjiga je bl za teorijo, drgač mi je pa OZ bolj koristu.
Nihil verus est, omnia licita sunt!
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

Jaz sem se samo po knjigi in brez predavanj, vaj in seminarjev, brez OZ ali katerega koli drugega zakona spravil za 8 v dveh dneh. Se da, brez skrbi, sam natančno se je treba naučiti ;) Pa malo sreče in je to, to.

lp
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Car napisal/-a:Jaz sem se samo po knjigi in brez predavanj, vaj in seminarjev, brez OZ ali katerega koli drugega zakona spravil za 8 v dveh dneh. Se da, brez skrbi, sam natančno se je treba naučiti ;) Pa malo sreče in je to, to.

lp
V dveh dneh si se natančno naučil 300 strani knjige (ali kolikor že pač ima ta knjiga, nimam je pred sabo)? Bullshit.

Prijazen pozdrav, A
Zadnjič spremenil denny.crane, dne 31. Maj 2011 19:29, skupaj popravljeno 1 krat.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

Vsakemu svoje.

lp
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Betka »

Okeej, potem in knjiga še enkrat knjiga :) No upam da mi rata zdaj spacat še za kaj več kot samo 6 :)

Hvala za odg!! :)
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

To za 8 v dveh dneh je tudi meni rahlo kisla izjava :) Jaz sem se učila od 9ih zvečer do 7h zjutraj (torej 10 ur) in ni bilo dovolj niti za 6, pa si stvari kar hitro zapomnim. V dveh dneh težko celo prebereš knjigo, ker rabiš, če v 3 minutah (kar je povprečno branje, pri katerem pa si ne zapomniš več kot 50 %, razen če imaš odličen spomin, ki je blizu fotografskemu) prebereš eno stran, nekaj manj kot 13 ur, da sploh celo knjigo prebereš.

Sicer pa.. vsakemu svoje. Kdor laže, laže sam sebi, ampak tole je že teoretično nemogoče :) Če pa je resnica, pa kapo dol, Car. Mogoče pa.. glede na nickname :)

Pa brez kakih zamer, lepo prosim, sem pač direktna in mnenje ni bilo niti žaljivo, niti nesramno, malce sarkazma in iskrenosti pa je v današnjem svetu dobro.

Lp :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

Ni problema, ne lažem, tisti ki me dobro poznajo, vedo.

Recept je, da si najprej vzamem čas in si podčrtam knjigo, nato pa še preberem 1x ali 2x. To je to :) Itak je pa polovica UCPja splošni del rimskega prava, ki sem se ga učil za decembrski kolokvij in sem skoraj vse že znal.

lp
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

jst sm relativno hodila na predavanja in si sprot podčrtavala u knjigi in se potem sam podčrtane dele naučila u treh dneh....ampak mi je dost pomagal da sm mela u petek rim:D ampak jst sm se učila po knjigi in nč druzga in sm dobila 8=) tko da ne se preveč obremenjevat z ozjem pa z vajami pa tem šitom naučte se dobr po knjigi pa je sej knjiga je kr berljiva....:D
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a rea »

REPLIKAAA na Lucky :lol:
Torej: jaz si pri UCP-ju nisem sploh knjige prebrala (prve dva poglavja, potem se mi ni več dalo), učila sem se vsega skupaj tri dni (morda še manj) po skripti, ki je objavljena tuki na forumu (roko na srce, mi ni koristila kaj preveč), nikoli nisem bila ne na vajah in ne na predavanju, sem si pa prebrala odlično rešene vaje, določene dele v knjigi (razlika med dobrimi poslovnimi ipd), pomagalo pa mi je tudi splošno znanje

pa sem naredila, sicer s 6, ampak sem. Lahko bi z več, če bi knjigo SAMO PREBRALA.
torej, se da narest izpit s tolk mal učenja, še posebej tale majski rok, ki je bil ĐABEE :D
cherry_girl
Prispevkov: 15
Pridružen: 12. Dec 2010 09:46

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cherry_girl »

no js pa sem se učila po tisti skripti "po novi knjigi", ki je objavljena na forumu in pisala 7...edino kar sem si pogledala po knjigi je bila pravna oseba, ki je v skripti ni (oz. je zelo na grobo napisana), parkrat sem šla na predavanje in prebrala tistih par strani zapiskov, to je bilo pa to.
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kakorkoli, čestitke vsem, ki ste naredili s tako malo učenja. Jaz z 10imi urami branja knjige nisem :) Bom pa drugič.

Srečno
cherry_girl
Prispevkov: 15
Pridružen: 12. Dec 2010 09:46

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cherry_girl »

no js sm se učila 4 dni...neki več useeno je ;)
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Nemogoče je reči, da se nekaj ne da naučiti v nekem času. To je čisto odvisno od vsakega posameznika in predvsem od tega, koliko se spomne od ostalih predmetov in koliko je obiskoval predavanja (bistevno drugače je, če si o neki zadevi kdaj že slišal, preden se jo učiiš).

Jaz sem se v eni noči naučila za 6 (stvari iz knjige, ki sem se jih spomnila od uvp in rima sem preletela, ostalo prebrala) - pozabila sem namreč, da sem se pozabila odjavit.

Največ sem se spomnila od pravoznanstva, ki sem ga na izpitu dobila 8 in pa od predavanj in knjige rima. In se mi zdi, da sem kar veliko stvari že znala, tako da sem imela občutek, kot da samo ponavljam =).

Mi je pa zelo žal, da sem ta izpit vzela tako neresno, saj mi je snov zelo zanimiva in razumljiva, plus zdi se mi, da je to eden od predmetov, pri katerem se z "normalnim" enotedenskim učenjem da dobiti ZELO dobro oceno.
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Če ti že polovico snovi znaš, potem to ne pomeni, da si se naučil v dveh dneh ali štirih dneh ali eni noči. Jaz sem bila na prvem predavanju in še enkrat vmes, pa približno na štirih vajah. Knjige nisem niti pogledala do pred izpitom, ker sem se učila druge stvari. Tisti, ki dela sproti in določene stvari že prej ve, se lahko nauči (tisto, česar še ne zna) zagotovo v enem ali dveh dneh, če pa začneš iz nule, pa se v dveh dneh ne moreš naučiti knjige. Res pa je, da zaključim to debato, da je veliko odvisno od sreče, od tega, če si lahko kaj prepisal, kaj prešvingal, sploh pa zdaj, ko je bilo veliko obkroževanja, si lahko pač imel srečo in obkrožil pravilne odgovore. Lahko si pa dobil tudi ravno tista vprašanja, ki si jih perfektno znal. Da bi se pa naučil celotno knjigo od pike do pike, pa ne gre. To vam govorim.

Pri izpitu ni edini dejavnik za uspeh znanje, daleč od tega, ampak kakor sem rekla, tudi sreča, trenutno počutje, ocenjevanje tistega, ki test popravlja ipd.

Upam, da ni kakih zamer. Povedala sem le svoje mnenje, ker, če me pa kaj razpizdi, me pa to, da si folk zmišljuje, da se ni nič učil in bla bla bla, dobil pa 9 ali kaj podobnega. Daj no, nekaj, kar je nemogoče, ne gre, pa če še najbolj olepšaš :)

Kakorkoli, čestitke vsem še enkrat. Jaz se bom pa še enkrat malo bolj konkretno usedla za civilčka in junija naredila. Veliko volje vsem ;)
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a ziu »

Mene pa zanima, kako izgledajo vprašanja na izpitu, glede na to, da naj bi bili letošnji izpiti sestavljeni iz samih kratkih/krajših vprašanj. Ali se pojavljajo predvsem vprašanja, kjer je treba vedeti dobesedne definicije (npr. "Kaj je procesna sposobnost?") ali gre predvsem za vsebinska vprašanja (npr. "Ali so direktive neposredno uporabljive?", "Najmanj koliko oseb lahko ustanovi društvo?" itd.)?

Najlepša hvala. Lp
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

ziu napisal/-a:Mene pa zanima, kako izgledajo vprašanja na izpitu, glede na to, da naj bi bili letošnji izpiti sestavljeni iz samih kratkih/krajših vprašanj. Ali se pojavljajo predvsem vprašanja, kjer je treba vedeti dobesedne definicije (npr. "Kaj je procesna sposobnost?") ali gre predvsem za vsebinska vprašanja (npr. "Ali so direktive neposredno uporabljive?", "Najmanj koliko oseb lahko ustanovi društvo?" itd.)?

Najlepša hvala. Lp
zdej je blo kr dost za obkroževat...drgač pa praša ne vem kaj je samopomoč....sam mislm da ti ni treba čiist dobesedno definicije znat važn da poveš kaj je to...ker jst se nism naučila na pamet definicij ampak sm s svojimi besedami povedala...
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

knjigo sem prebrala 2x, naučila sem se eno skripto, sama nardila izpiske, vaje itd... nism nardila... moja kolegica, ko je pa šla pisat na blef ker se je pozabla odjvit je pa nardila s 6... nism glih totalno zabit človk, ona pa tud ni neki nadpovprečno intelgenta tko da je tri četrt sreče...pa junija :)
Uporabniški avatar
Sharky
Prispevkov: 27
Pridružen: 06. Okt 2010 17:34
Kraj: Ljubljana

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Sharky »

jst sm tud naredu, sicr s 6, ampak za 4 dni učenja je super. Pou knige mi je ratal prebrat pa dvakrat čez tisto skripto novo k ma 40 strani. Men se sploh ni zdel težek izpit no, al sm meu pa res srečo, da sem si lih tiste stvari dobro zapomnu, ki so ble v izpitu, poleg tega se mi pa zdi da mi je dost pomagala podlaga od rimskega prava in uvp-ja, čeprov je blo to že en let nazaj :D Če bi mel še kakšne dva dni, bi ziher bolš pisu, ker sm par zadev na izpitu pomešu
Odgovori

Vrni se na