Izpit

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

lucky napisal/-a:Zanima me, če ste na predavanjih delali kaj takega, česar ni v knjigi, pride pa v poštev za izpit?

Lp
ja neki seminarji so bli....ampak nekje tuki na forumu je objavlena skripta za civilno in so zravn tut te seminarji na koncu...
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Drejaa napisal/-a:
lucky napisal/-a:Zanima me, če ste na predavanjih delali kaj takega, česar ni v knjigi, pride pa v poštev za izpit?

Lp
ja neki seminarji so bli....ampak nekje tuki na forumu je objavlena skripta za civilno in so zravn tut te seminarji na koncu...
Hvala! Je to Calvotova skripta?
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

lucky napisal/-a:
Drejaa napisal/-a:
lucky napisal/-a:Zanima me, če ste na predavanjih delali kaj takega, česar ni v knjigi, pride pa v poštev za izpit?

Lp
ja neki seminarji so bli....ampak nekje tuki na forumu je objavlena skripta za civilno in so zravn tut te seminarji na koncu...
Hvala! Je to Calvotova skripta?
no problem!..ne ni calvotova ena druga je k je narjena po zapiskih iz predavanj...
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Drejaa napisal/-a:
no problem!..ne ni calvotova ena druga je k je narjena po zapiskih iz predavanj...
Mogoče veš, kje jo najdem? Res nimam časa iskati po celem forumu :)
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

lucky napisal/-a:
Drejaa napisal/-a:
no problem!..ne ni calvotova ena druga je k je narjena po zapiskih iz predavanj...
Mogoče veš, kje jo najdem? Res nimam časa iskati po celem forumu :)
Jst imam 2 taksni skripti...v prvi imas seminarje na koncu...ta druga pa so samo seminarji
Upam, da ti bo kaj pomagalo :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a rea »

Zanima me kako zgleda zdaj ta "novi" izpit.
Imaš recimo vprašanje kaj je poslovna sposobnost pa moraš definicijo potem napisat al kako?

Pa koliko je vprašanj? Zakone iz OZ moraš dobesedno na pamet znati, ali pač uporabljati?
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

cupcakex3 napisal/-a:
lucky napisal/-a:
Drejaa napisal/-a:
no problem!..ne ni calvotova ena druga je k je narjena po zapiskih iz predavanj...
Mogoče veš, kje jo najdem? Res nimam časa iskati po celem forumu :)
Jst imam 2 taksni skripti...v prvi imas seminarje na koncu...ta druga pa so samo seminarji
Upam, da ti bo kaj pomagalo :)
Hvala!:)
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a meIus »

Ali ima kdo slučajno vsa vprašanja, ki so bila ne prejšnjem roku, ker jih nisem zasledil nikjer na forumu?

Kaj mislite je dovolj knjiga + zapiski s seminarjev, ki so na forumu?
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Urši »

Je komu slučajno jasna razlika med nepremičnino po namenu in pritiklino? V zapiskih imam zapisano, da oboje služi gospodarskemu namenu glavne stvari.
Kot primer nepremičnine po namenu je dan gasilni aparat.
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

Pritiklina je vedno premicnina
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a meIus »

A res noben nima vprašanj z zadnjega roka?
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

živjo, ali mogoce ima kdo prepisane primere, ki smo jih delali na vajah ? ali pa ima shranjene powerpointe, ker na vajah ni bilo casa prepisovat primerov sedaj je pa malo tezko it cez vaje brez primerov:S v šisu pa jih tudi ni vec, so le še od sposobnosti mislim da. tako da ce jih ima kdo bi bila zelo vesela :)
BlackBerry
Prispevkov: 68
Pridružen: 30. Sep 2010 12:20

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a BlackBerry »

Učim se po knjigi, ampak ko gledam stare skripte je pač snov čist drugačna :S a se splača poleg knjige tud kkšno staro skripto prebrat?
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz se učim po knjigi, ker glede na to, da je to letos na novo, pridejo po moje v poštev drugačna vprašanja - taka, ki so relevantna na podlagi knjige. Če je kdo opravil UCP letos januarja ali marca, pa naj malo pove, kako je s tem...

:)
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a meIus »

Zgleda da ni nobenega tukaj, ki bi se spomnil vprašanj z zadnjih dveh rokov.
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a meIus »

La mariposa napisal/-a:živjo, ali mogoce ima kdo prepisane primere, ki smo jih delali na vajah ? ali pa ima shranjene powerpointe, ker na vajah ni bilo casa prepisovat primerov sedaj je pa malo tezko it cez vaje brez primerov:S v šisu pa jih tudi ni vec, so le še od sposobnosti mislim da. tako da ce jih ima kdo bi bila zelo vesela :)

Maš jih tukaj v tej temi http://pravnica.net/forum/viewtopic.php ... 6&start=75 . So pa od lanskega leta, pa naj kdo pove, če so bili letos isti.
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

a tisti dve vaji o evropski uniji smo delali? ker mislim da sem bila na vseh vajah pa ni bilo tega :S pa tudi mislim da letos niso bile enake kot so te :S
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

Koliko casa pa se pise izpit?
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Če se ne motim, 60 minut :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a rea »

Ima kdo dobre zapiske od letos na računalniku?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jessy »

A mogoče za izpit kakšen del knjige ne pride v poštev? Ker tisti uvod se mi zdi malo brezveze, zadnjega dela (pravo intelektualne lastnine) pa sploh nismo delali.
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a binka »

A mi zna kdo po domače razložit kaj je to pravica skesanja,kšn primer?:D aja pa a se pri izpitu da kaj prepisovati?:)
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

binka napisal/-a:A mi zna kdo po domače razložit kaj je to pravica skesanja,kšn primer?:D aja pa a se pri izpitu da kaj prepisovati?:)
pravica skesanja spada pod moralnopravne oz. osebnopravne pravice, ki spadajo pod avtorsko pravico. Fora je v tem, da avtor, po tem ko je na nekoga prenesel posamicno materialnopravno pravico (inter vivos) si on premisli na podlagi te pravice do skesanja ampak mora za to imet pomembne moralne razloge in s tem imetniku posamične pravice le ta preneha. Ta avtor, ki pa nazaj dobi pravico mora pa ponavad povrnit škodo (skesnino) imetniku in zato redkokdaj uveljavljajo to pravico.

primer je pa lahko recimo, da avtor prenese na osebo B materialnopravno pravico do uporabe dela v telesni obliki, ki je recimo reproduciranje. In potem se po prenosu avtor premisli na temelju pravice do skesanja in si povrne to pravico. Ampak mora povrniti škodo, ki je pri tem nastala imetniku na katerega jo je prvotno prenesel.

upam da pomaga :)
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

Mislm da je treba znat tut tisto zadnje poglavje, ker nihče ni omenu ničesat o tem da ne bi bilo treba znat.
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

Kdaj in kako se lahko prepričaš, da smeš na izpit?
A bi se prijava v ŠISu zbrisala, če ne bi smel it opravljat izpita (zaradi manjkanja na vajah npr.)?
Odgovori

Vrni se na