Izpit

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

16,5.
bozo46
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Jun 2010 08:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bozo46 »

MOgoče kdo ve, kdo bo sestavljal test septembra???
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Jaz mam ful ene literature za izpit, pa me zanima iz kje se je najboljš učit? A je Calvotova skripta dovolj+vaje (od Vlahkove)?
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

mene zanima če je skripta za izpit dost? una gradiva na ŠIS-u mi namreč nikakor noče odpret :(
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Pashman

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Pashman »

Men je bla skripta dost. Okej, mal sm si sicer tut pogledou tist powerpoint od vaj. S tem da, ko sm odpisal prvi rok, sem imel občutek, da je blo vse okej, ampak mi je na koncu zmanjkala točka do 6, na drugem roku pa nisem bil ravno prepričan, da mi lahko uspe, sem dobil pa 7.
Loterija, pač. ;)
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

js bi lepo lepo prosila, če bi se komu dal objavit vaje k so v ŠIS-u pod gradiva, ker men jih nikakor ne odpre, direktno jih pa tud ne morem shranit in pol odpret. Če bi si kdo vzel minutko časa, da tle prlima bi bla zelooo hvaležna in vesela:)
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
fishy
Prispevkov: 18
Pridružen: 31. Avg 2009 12:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a fishy »

ekola :)
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

oo super hvala! ;)
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

IZPIT 6.9.2010

1. Kateri civilni zakonik je bil v veljavi v slo. med 2.sv.vojno? (za obkrožit)
2. Neki glede direktive, če neposredno učinkuje al neki tazga (za obkrožit)
3. A da oglas da proda drva 100 eurov na m3. V ceno vključena dostava v kolikor kraj oddaljen v krogu 20 km od Kočevja. B mu pošlje SMS da kupi 4 m3. A mu zaračuna 400 eurov plus 50 eurov za dostavo. Ali mora B plačati dostavo?
4. Kakšnen je rok pri odškodninskem zahtevku?
5. A pooblasti B-ja da proda njegov surf. B proda C-ju poleg surfa še jadro (ker da C zelo dobro ponudbo, če priloži še jadro). A-ju to ni všeč. Kaj lahko stori? (za obkrožit)
6. Kaj je miselni pridržek? Njegove pravne posledice?
7. Razlika med kavzo in nagibom (za obkrožit)
8. 15. letni A pri uri telovadbe zaluča žogo B-ju v obraz in mu poškoduje očala.
- Ali A odgovarja za nastalo škodo in pod kakšnimi pogoji?
- Ali šola odgovarja in pogoji?
- Ali lahko odgovarjajo njegovi starši in pogoji?
9. Darilna pogodba je (za obkrožit)
10. A proda sklene pogodbo z B-jem (proda mu avto, pa neki se zlaže sploh se ne spomnem točno vprašanja :mrgreen: ) ..naj kdo dopolne..
11. A in B v izvenzakonski zvezi se dogovorita, da ne bosta imela otrok in zato B (naj bo B ženska :mrgreen: ) jemlje kontracepcijo. B jo preneha jemeti in o tem nič ne pove A-ju in zanosi. Pride do spora med njima, B zahteva preživnino, A jo zavrne češ, da je kršila dogovor. Kdo ima prav?

(lahko, da sem kakšno vprašanje pozabla napisat so mi že mal ušla iz glave..) Odgovori dobrodošli, jaz jih raj ne bom pisala, ker sem bol tko tko znala :oops: :D
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Dost prijazen izpit in po slogu vprašanj sklepam, da ga je sestavljal doc. Možina, upam, da ste dobro odgovarjali ;)
Si vis pacem para bellum
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Izpit je bil preprost kot pasulj. Škoda, da sem ga šel pisat junija, zdj bi bilo mnogo boljše:P
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a m|h »

Hm, a sm jst potem edini, ki se mu zdi tale izpit ne preveč lahek? :lol:
bubble
Prispevkov: 38
Pridružen: 26. Feb 2010 13:25

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bubble »

ne, izpit sploh ni bil tok lahek. tkole zgleda ful lep, sam tiste možnosti za obkroževat so ble dvoumne...s tem da nisi za zih vedu kok jih morš obkrožit, in kok pik dobiš če fališ:D nej kdo kake pametne odgovore pove, da vem če mam še kako šanso..:D
shaia
Prispevkov: 5
Pridružen: 19. Jan 2010 12:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a shaia »

Res je, izpit je bil najbrž najtežji od vseh do zdej... :roll: podn!
jagoda
Prispevkov: 7
Pridružen: 06. Sep 2010 17:19

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a jagoda »

Izpit je bil kr težek. In kot da te možni odgovori ne zmedejo zadost, maš na koncu še možnost Ostalo__... heh
Nč, držimo pesti, pa kr bo bo, ker zdej je kr je :)
Zadnjič spremenil jagoda, dne 06. Sep 2010 18:32, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
defasturias
Prispevkov: 93
Pridružen: 08. Nov 2009 19:47

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a defasturias »

Meni se je pri vsakem primeru zdelo možnih par različnih pristopov. Recimo tam ko je model kupil drva. V SMS-u je izrecno napisal Kupim drva, dostava v Ljubljano, + naslov. Tako da se da upravičeno sklepati, da se je zavedal, da bo prevoz plačal in s tem tudi izrazil voljo do plačila prevoza, ni pa vprašal koliko bo to stalo niti mu prodajalec ni sam povedal. Tako da lahko bi rekel da je bil kupec malomaren, ker bi se vsak normalen človek pozanimal za ceno in je zato dolžan plačati prevoz. Lahko pa da manjka bistvena sestavina - cena in je zato pogodba nična.

Primer ko je Darko vrgel žogo v sošolca se mi je zdel logičen.

Pri nosečnosti mi pa spet ni jasno, ali je možno morda očitat babi naklep, čeprav mislim da to še zmeraj ne upravičuje deca njegovih dolžnostnih uporavičenj kot starša. Sem pa napisal da ima baba prav, ker ta dogovor ni pravno obvezujoč.

Pri surfu in jadru mi pa ni bilo najbolj jasno kaj je v Albinovem interesu - da je pogodba nična (kar je), ali pa da dobi nazaj samo jadro. Jaz sem potem obkrožil drugo in dopisal da lahko zahteva nazaj jadro, škodo pa plača zastopnik (mislim da je bil to Boštjan).

Pri prodaji avtomobila se mi pa zdi da gre za prevaro s strani tretje osebe, prodajalec je pa odgovoren če je za to vedel ali bi moral vedeti. V tem primeru lahko kupec izpodbija pogodbo 1 leto od takrat ko se zave možnosti izpodbijanja oz. 3 leta od sklenitve pogodbe.

Kaj sem obkroževal se pa ne spomnim, kot tudi ne dvoumno napisanih možnih odgovorov.
bozo46
Prispevkov: 38
Pridružen: 18. Jun 2010 08:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bozo46 »

lahko potem prosim nekdo, ki se mu je zdel izpit lahek, ali meni da mu je dobro šel, objavi svoje odgovore. pridružujem se mnenju, da je bil test dokaj dvoumen.
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

se strinjam. test je bil na prvi pogled sumljivo lahek. vendar ravno zarad dvoumnosti vprašanj je bil vbistvu precej težek!
tko da tud mene zanima kakšni so kej odgovori.
kolk točk pa je za pozitivno? sploh ne vem kolk jih je blo vseh skupi..
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
shaia
Prispevkov: 5
Pridružen: 19. Jan 2010 12:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a shaia »

[quote="defasturias"]Meni se je pri vsakem primeru zdelo možnih par različnih pristopov. Recimo tam ko je model kupil drva. V SMS-u je izrecno napisal Kupim drva, dostava v Ljubljano, + naslov. Tako da se da upravičeno sklepati, da se je zavedal, da bo prevoz plačal in s tem tudi izrazil voljo do plačila prevoza, ni pa vprašal koliko bo to stalo niti mu prodajalec ni sam povedal. Tako da lahko bi rekel da je bil kupec malomaren, ker bi se vsak normalen človek pozanimal za ceno in je zato dolžan plačati prevoz. Lahko pa da manjka bistvena sestavina - cena in je zato pogodba nična.

jst sm pa pri tem primeru napisala, da gre za ponudbo, ker pa je naslovnik navedel drug kraj dobave, kot je v ponudbi, ki spada med bistvene sestavine ponudbe, se šteje da je dal sam novo ponudbo in jo je prejšni ponudnik tj. sedanji naslovnik sprejel (saj je drva izročil ponudniku). Ta ki je drva sicer prodajal pa je odgovoren za osebo (dostavljalca), ki jo je sam postavil na mesto, da mu pomaga pri delu, zato je zavezan po Vojkotovi ponudbi in nima pravice zahtevati dodatnih 50 eur.. :idea:
shaia
Prispevkov: 5
Pridružen: 19. Jan 2010 12:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a shaia »

mislm da je blo 20 t možnih drugač..
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

torej 11 za pozitivno. sem nazaj pobrskala pa našla da je 55% za pozitivno.
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
sv28
Prispevkov: 14
Pridružen: 20. Maj 2010 14:06

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a sv28 »

hey...

kok bo pa že z rezultati??? kdaj bodo objavljeni, kr je nism sploh dobr razumela kaj je govorila...

hvala za odgovor!
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a carrie »

objavljeni bodo na oglasni deski na faxu enkrat do konc tega tedna. vpis ocen bo v ponedeljek ob 11h. vpogled v izpit pa ne vem kdaj tud v pondeljek sam se pozabla ob kteri uri.
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
shaia
Prispevkov: 5
Pridružen: 19. Jan 2010 12:26

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a shaia »

Vpogled bo ob v ponedeljek ob 9h za tiste, ki niso naredili in ob 11h za tiste, ki so.
archer
Prispevkov: 34
Pridružen: 21. Jan 2010 12:12

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a archer »

Meni se je zdel izpit na prejšnjem roku precej lažji... Še dobro, da mi je takrat uspelo, ker tale ima kar nekaj "sumljivih" vprašanj. :D
Odgovori

Vrni se na