Izpit

prof. dr. Barbara Novak, prof. dr. Damjan Možina, prof. dr. Viktorija Žnidaršič Skubic

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

kakšen bo pa kriterij? verjetn 10 točk za 6. pa upam da bojo usmiljeni pri popravljanju :) :) pa kdo ve kakšna je razlika med nastopom polnoletnosti in dopolnjenim 18im letom? men se zdi da je ni :oops:
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

tjaska napisal/-a:kakšen bo pa kriterij? verjetn 10 točk za 6. pa upam da bojo usmiljeni pri popravljanju :) :) pa kdo ve kakšna je razlika med nastopom polnoletnosti in dopolnjenim 18im letom? men se zdi da je ni :oops:
Razlika je, in sicer po mojem mnenju tale:
Dopolnjeno 18. leto starosti pomeni, da oseba po naravni poti(s potekom časa) doseže starost 18 let; medtem ko pa polnoletnost lahko nastopi tudi v smislu, da se mladoletni osebi s kakim pravnim dejanjem prizna popolna poslovna sposobnost in s tem je de iure v položaju polnoletne osebe(recimo mladoletni osebi na podlagi dovoljenja centra za socialno delo skleneta ZZ in pridobita popolno poslovno sposobnost in s tem sta v enakem položaju kakor polnoletna oseba). Sedaj pa ne vem, v kakem kontekstu ste imeli to na izpitu :)
Littlestar*
Prispevkov: 31
Pridružen: 02. Sep 2010 14:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Littlestar* »

Res je bistvo, da znaš vse definicije na pamet...ki jih bomo potem uporabljali kdaj že? Bolan izpit... bolje bi bilo 20 primerov, kot pa dvoumne definicije in vprašanja like..kaj je xyz? oh ja....
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

dragoxxx napisal/-a:
tjaska napisal/-a:kakšen bo pa kriterij? verjetn 10 točk za 6. pa upam da bojo usmiljeni pri popravljanju :) :) pa kdo ve kakšna je razlika med nastopom polnoletnosti in dopolnjenim 18im letom? men se zdi da je ni :oops:
Razlika je, in sicer po mojem mnenju tale:
Dopolnjeno 18. leto starosti pomeni, da oseba po naravni poti(s potekom časa) doseže starost 18 let; medtem ko pa polnoletnost lahko nastopi tudi v smislu, da se mladoletni osebi s kakim pravnim dejanjem prizna popolna poslovna sposobnost in s tem je de iure v položaju polnoletne osebe(recimo mladoletni osebi na podlagi dovoljenja centra za socialno delo skleneta ZZ in pridobita popolno poslovno sposobnost in s tem sta v enakem položaju kakor polnoletna oseba). Sedaj pa ne vem, v kakem kontekstu ste imeli to na izpitu :)

Tako je, kot že določa Konvencija o otrokovih pravicah je otrok vsako človeško bitje mlajše od 18 let, razen, če zakon določi, da nastopi polnoletnost že prej. Pri nas lahko pridobijo polno poslovno sposobnost določeni subjekti (roditelji, sklenitev ZZ) in so po pravicah v pravnem prometu enaki polnoletnim osebam.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Minnie »

V izpitu je blo treba obkrožit, kdaj oseba pridobi polno poslovno sposobnost in dve opciji (izmed ostalih) sta bli tudi z dopolnjenim 18. letom starosti ali pa z nastopom 18. leta starosti. Jst sm si to razlagala tko, da 18. leto starosti nastopi ubistvu že takoj po trenutku, ko si star 17 let. Nato to 18. leto teče, dokler ga s trenutkom, ko si star 18 let, ne dopolniš, torej polno poslovno sposobnost pridobiš z dopolnitvijo 18. leta. Nekaj v tem smislu. :P
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Bolano vprašanje:)
V takem kontekstu je meni to eno in isto :)
Ampak ustaljen izraz je če rečemo: PS se pridobi z dopolnjenim 18. letom starosti. Na podlagi tega bi jaz dal to kar je kolegica dala, ampak res vprašanje je bedasto :)
Littlestar*
Prispevkov: 31
Pridružen: 02. Sep 2010 14:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Littlestar* »

Tako je. Poslovno sposobnost pridobiš z dopolnitvijo 18.leta ;)
modro.nebo
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Okt 2010 11:48

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a modro.nebo »

Mi lahko kdo prosim pove kdaj pa kje je jutri vpogled v izpit? Hvala. :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Littlestar* napisal/-a:Tako je. Poslovno sposobnost pridobiš z dopolnitvijo 18.leta ;)
Načeloma, ne pa nujno (op. A.: lahko prej, lahko pa tudi pozneje, lahko pa nikoli).

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Littlestar*
Prispevkov: 31
Pridružen: 02. Sep 2010 14:30

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Littlestar* »

Mogoče kdo ve, če bojo rezultati objavljeni v ŠIS-u pred vpogledom jutri?
hmhm
Prispevkov: 7
Pridružen: 03. Sep 2009 13:01

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a hmhm »

so dans rezultati ob 11h?
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a deadff »

Rezultati so na oglasni deski, nimam pa pojma kdaj in kje je vpis ocen?
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a New York »

Zanima me iz kje ste se učili ( katere knjige, katere skripte-če obstaja...) pa če bi blo možno kakšne zapiske gor dat, karkoli? bomo zlo hvaležni, hvalaaa.
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Jst sm se učila po svojih zapiskih. Drgač maš pa na forumu objavljene skripte, mal pobrski po temah. Nekdo je pred kratkim objavil tud skripto, ki je delana po tej novi knjigi.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a New York »

OMG, plis help če kdo ve! A seminarska pri civilnem je obvezna? Zanima me za izredne, ker so nam že odpredaval ta predmet js pa nism hodu ker hodm zdj z rednimi.. je torej obvezno za izredne blo? Hvala.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a bubyka »

New York napisal/-a:OMG, plis help če kdo ve! A seminarska pri civilnem je obvezna? Zanima me za izredne, ker so nam že odpredaval ta predmet js pa nism hodu ker hodm zdj z rednimi.. je torej obvezno za izredne blo? Hvala.
To zanima tudi mene, sej sm tud novo temo odprla na to vprašanje, sam še noben ni nč napisu .. :?
Per aspera ad astra.
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

a mogoče kdo ve kakšna je razlika med poslovnimi običaji in dobrimi poslovnimi običaji? to vprašanje je blo na prejšnjem izpitnem roku... (12. člen OZ)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a *bini* »

dobri poslovni običaji so splošen standard morale med gospodarskimi subjekti - kako naj bi bilo ( law in book )

polsovni običaji so zapis prakse, ki je nastala med podjetji - kako dejasnsko je ( law in action )
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a tjaska »

hvala :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Car »

Naj nekdo, ki je opravil izpit v letošnjem letu pove, koliko časa je približno potreboval za ta predmet in oceno, če želi :) Razmišljam, da bi tudi ta predmet šel na izpit v maju, pa da vidim, če se mi bo izšlo.

Hvala in lep pozdrav.
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a New York »

Iz kje se boste učili za izpit ????
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Ali so potrebni podpisi, da greš lahko na izpit? (podpisi pri predavanjih)
sanje
Prispevkov: 11
Pridružen: 15. Nov 2010 20:56

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a sanje »

pozdrav!
a mogoce obstaja taksna snov v knjigi, ki na izpitu ne pride v postev? :)
per aspera ad astra
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

sanje napisal/-a:pozdrav!
a mogoce obstaja taksna snov v knjigi, ki na izpitu ne pride v postev? :)
na žalost ne=)
lucky

Re: Izpit

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zanima me, če ste na predavanjih delali kaj takega, česar ni v knjigi, pride pa v poštev za izpit?

Lp
Odgovori

Vrni se na