Osnovni napotki:)

Moderatorji: Zmajbaby™

mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a mandy »

Bi bil kdo pripravljen delit izkušnje iz 3. letnika? :D Predvsem me zanima, katera predavanja se po vašem mnenju splača obiskovat in katerih sploh ne. Po čem se kater predmet učit? Ima kdo izpitna vprašanja s psilona?
plesalka
Prispevkov: 24
Pridružen: 05. Okt 2008 23:06

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a plesalka »

Bom jst še eno vprašanje postavila kar sem, da ne odpiram nove teme.

Zanima me kateri predmeti v 3. letniku imajo obvezni pisni in ustni del izpita? (to me zanima zato, ker sem bila pri filozofiji presenečena, da ustni ni obvezen oz. je samo za višat ali če si med oceno, v študijski knjigi namreč piše, da je izpit pisni in ustni in jaz sem sklepala, da je pol to obvezno in prišla vsa terorizirana na fax :))

Pa še to, verjetno je pri dvojčkih in trojčkih ista fora kot v drugem letniku - pri dvojčku se ti prizna tudi če narediš samo enega, pri trojčku pa moraš narest dva, da se ti priznata. Je tako?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

No zdej ko ste polni izkušenj s 3.letnikom, jih je kdo pripravljen "ponovno" delit z ostalimi? :D
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

baby™ napisal/-a:No zdej ko ste polni izkušenj s 3.letnikom, jih je kdo pripravljen "ponovno" delit z ostalimi? :D
- II - :D :P
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

:lol: :lol: :lol: :lol:

že vidim kako bo tema 3.letnika kmalu čist popisana...
zdej ko smo js pa flafi tle...

Slika
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

baby, neee... A mislš? :twisted:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

mja, neki mi pravi tko... res ne vem zakaj :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
monci
Prispevkov: 9
Pridružen: 26. Sep 2009 11:04

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a monci »

Lep pozdrav vsem skupaj! sicer sem še komaj 2 letnik ampak me zanima kako zgledajo predmeti iz Financ,Gospodarskega prava in ostali predmeti ki se navezujejo bolj na gospodarsko tematiko,je to podobno slučajno Politični ekonomiji ker z politično sem imela probleme 2 šolski leti in zato že vnaprej čutim odpor do takšnih predmetov ki me spominjjao na "ekonomijo" je moj odpor upravičen?:)
Uporabniški avatar
sasho
Prispevkov: 97
Pridružen: 05. Okt 2008 15:22
Kraj: blue zone

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a sasho »

ne, tvoj odpor ni upravičen.
niso tako težki, kot ekonomija ;)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

kaj ce bi kdo kej povedau o 3. letniku? :twisted:
jaz sem mali psihopat
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a mandy »

3. letnik torej ;) khm...
FILOZOFIJA PRAVA (enosemestrski predmet)- moje izkušnje-> obiskovanje predavanj ne pripomore k lepši oceni, lahko pa (če imaš izredno izredno veselje) k notranjemu zadovoljstvu ;) Koristno je pa obiskovati seminarje (mislim, da jih je 6), ker je eno od treh vprašanj na izpitu potrebno povezati z eno od tem s seminarjev. Večina se uči po skripti (111 strani), ki je povzetek vseh predpisanih knjig.

FINANCE: sicer dvosemestrski predmet, se pa konec zimskega in konec poletnega semestra piše kolokvij.Ta dva kolokvija skupaj predstavljata zaključno oceno. Če na kolokvijih nisi uspešen, imaš seveda možnost prijave na izpit. Večina vprašanj je za obkrožvat, vendar previdno pri tem, ker napačen odgovor prinese negativne točke- včasih se bolj izplača ne obkrožit. Pred kolokvijem/ izpitom nujno pregledati stara vprašanja, ker se pogosto ponavljajo. Izplača se hoditi na predavanja in si zapisati vse, kar profesor pove, ker zapiski zadostujejo za najlepše ocene. Mogoče prvih nekaj predavanj ni tako zelo zanimivih, potem je pa prav zabavno :) Za prvi kolokvij pride v poštev tudi knjižica Javne finance v Sloveniji (Čok Mitja et. al.), delno tudi knjiga Javne finance (Stanovnik Tine), ampak v glavnem so zapiski zakon, to dvoje je samo malce za dopolnit. Določeno gradivo ima profesor tudi na internetu, na kar pa sproti opomni.
Financ se nič bat, niso tako zahtevne kot PEK v 1. letniku oz. niti slučajno tako dolgočasne kot GSP v 2. letniku, so pa precej uporabne in ti končno razjasnijo nekatere temeljne pojme iz sveta ekonomije :)

OBLIGACIJSKI TROJČEK:
-OBLIGACIJSKO PRAVO splošni del: Jst sem študirala po Ius caitas in OZ, nekateri pravijo, da je bolj pametno po zapiskih in OZ-> po mojem mnenju je oboje ok. Pametno je predelat tudi stare izpite, vprašanja se ponavljajo.
-OBLIGACIJSKO PRAVO posebni del: OZ oz. Ius caritas skripta (ki je prepisan OZ). Vendar samo OZ ne zadostuje, ker so del snovi tudi bančni posli (ZOR), vrednostni papirji in pogodbe modernega prava. Nekaj pogodb iz OZ ni treba znat (npr. zavarovalna pogodba).
-CIVILNO PROCESNO PRAVO: vaje, vaje, vaje!! Vaje so res zelo pomembne, priporočam udeležbo. Študirati po knjigi oz. Ius caritas skripti (ampak pazit na spremembe, zadnja novela ZPP je zelo pomembna), tako da obvladaš osnovne pojme, sicer pa se glavne stvari glede teorije pove tudi na vajah. In zelo zelo dobro naštudirati primere z vaj. Uspeh zagotovljen :) Lušten izpit :)

DEDNO PRAVO in STVARNO PRAVO:
-DEDNO PRAVO: Pri Viktoriji so zelo pomembna predavanja. To kar ona spredava se naučiš do onemoglosti in potem preletiš še novo knjigo in preveriš, če česa ni omenila na predavanjih. Tole pa so zadeve, ki iz nove knjige NE pridejo v poštev:
* točke v knjigi : 338-346 vključno;
* točke 353-357;
* točka 359;
* točke 521-544;
* v celoti ne pridejo v poštev poglvja - 5, 7, 8.
-STVARNO PRAVO: Nekateri se učijo po knjigi, drugi po skripti, ki ima malo čez 200 strani (zaobsežen celotni SPZ). Oboje je OK. Ima pa prof. na koncu leta eno ali dve predavanji glede snovi, ki je ni v knjigi in ne v skripti, da pa rad kakšno vprašanje iz te snovi v izpit (predkupna pravica občine, soglasje upravnega organa pri prenosu lastninske pravice).

DELOVNO PRAVO IN PRAVO SOCIALNE VARNOSTI:
-DELOVNO PRAVO: Hmmmm ne vem kako napisat :D Takole bom rekla: predavanja niso najbolj zanimiva in ne najbolj zabavna, ampak se jih izplača obiskovat, zapiski zelo zelo pridejo prav pri študiju. Pove vse, kar je potrebno vedet + zakon moraš znat na pamet ;) Prav zares ;) Izpitna vprašanja niso tako zelo težka kot prof. strogo ocenjuje odgovore. No, ampak ne se ustrašit, izpita ni problem nardit, če stvari dobro naštudiraš. Priporočam tudi obisk vaj, ker se zna kaj pojaviti na izpitu. Pa pregledati stara vprašanja...
-PRAVO SOCIALNE VARNOSTI: Zapiski (ali pa kakšna novejša skripta) + stara izpitna vprašanja.

Predavanja/vaje, na katera je (po mojem skromnem mnenju) pametno hodit: FINANCE, CPP vaje, DELOVNO PRAVO. Če imaš čas in nobenega prijatelja, ki bi ti posodil zapiske, pa tudi DEDNO PRAVO. Mogoče tudi OP splošni del :)
Zadnjič spremenil mandy, dne 28. Sep 2009 10:43, skupaj popravljeno 1 krat.
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a mandy »

In še tole:
Oba dvojčka in trojček- pisni+ustni izpit
Filozofija- pisni izpit (ustni samo ob zviševanju ocene)
Finance- samo pisni izpit/ ali 2 pisna kolokvija

Niso pa ustni izpiti v 3. letniku noben strah in trepet, je celo pogost pojav, da ti oceno na ustem zvišajo ;)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a baby™ »

mandy najlepsa hvala 8-)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

Hvalaaaaaaa mandy! :D
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
aney
Prispevkov: 26
Pridružen: 27. Okt 2008 20:35

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a aney »

Hvala za informacije :)
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a pika@ »

Hvala mandy!! faca si ;)
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a mandy »

:oops: :D
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a proton »

Hvala za napotke! Me pa zanima - je pri financah seminar, kot piše na urniku? Ali so to predavanja? Me zanima, ker mi očitno ne bo uspelo hodit na predavanja za finance ob sredah...
mandy
Prispevkov: 73
Pridružen: 05. Okt 2008 09:39

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a mandy »

Mi smo imeli 2x tedensko predavanja in prav nobenih seminarjev. Razen če je kakšno novost uvedel, ker mi smo imeli tudi ob torkih samo en termin (letos imate pa dva?), je pa tudi pri nas pisalo "finance-seminar", pa smo imeli predavanja.
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a proton »

aha :D Torej imamo 2x na teden predavanja... Hvala!
pikopelini
Prispevkov: 50
Pridružen: 06. Mar 2009 19:10

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a pikopelini »

MANDY = CAR:) kdo se strinja? hvala, punca!;)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

Bom kr tle vprašala :D
A mamo lahko pr kermu predmetu zakon zravn? Al nikjer? :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ok, še tole me zanima :D
A ma kdo ZPP in OZ iz kopirnice čez Ljubljanico, in a mata vse novele zraven, k jih rabmo, al ne?
Hvala :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
aksru
Prispevkov: 44
Pridružen: 26. Jun 2009 22:17

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a aksru »

js bi tut še neki vprašala...a je kdo že kej gledou skripte z naše kopirnice? :) recimo za DP,PSV...no,ubistvo kr vse...so uredu?a jih kdo že ma pa glede na predavanja vid ali so za kaj ali ne? :) sej vem,da bomo vrjetn rabil še zakon,vaje pa milijon drugih stvari,sam pol pa če je dost/kul, da se učimo oz.ponavljamo iz skript...
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: Osnovni napotki:)

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Mene pa zanima, koliko časa je potrebnega za učenje posameznega predmeta? Kako si je najbolj pametno razporediti roke? Aja, pa če sem lahko malce zahtevna, bi prosila kar Mandy, da odgovori, ker so njeni odgovori najbolj kredibilni. ;) Pa tudi ostala mnenja bodo dobrodošla!
Odgovori

Vrni se na