Ustni izpiti

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
enbruc
Prispevkov: 1
Pridružen: 11. Dec 2010 09:30

Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a enbruc »

A lahko kdo od starejših kolegov prosim malo pove, kak zgledajo ustni (zlasti UVP, RIM). A profesor kliče notri po imenih ali se gre po vrsti, kdor prej pride? Koliko časa te sprašujejo? A stojiš, se lahko usedeš, ali profesorju daš indeks, ko prideš notri, ali na koncu, če pač narediš? Kako kaj zgleda? Je res tako strašno vse videti, so profesorji zelo strogi pri spraševanju? Hvala!!!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a bajna »

hej,

glede vrstnega reda je odvisno od profesorja... čeprov v prvem letniku gre večinoma po abecedi oz po seznamu za ustne. sprašujejo čisto odvisno, pri ustavi je blo hitro, uvp 3 vprašanja, enim daljša drugim krajša, na pzg kar traja, pri rimu je mene matral dobre pol ure... ampak to je odvisno od profesorja, dneva, položaja zvezd in še marsičesa :P seveda se usedeš :D hah, za indeks je pa odvisno, men so vedno na koncu ko sem nardila rekl: kolegica, a mi date indeks. in pol sm pri rimu rekla da si sam ta stavk želim slišat, mi je pa preden me je karkol vprašal to rekel :D

drgač pa, prideš not, pozdraviš, se usedeš in potem ti postavijo vprašanje/vprašanja, na koncu ti pove oceno, če si naredil vpiše in to je to :)

glede strogosti je odvisno od zgoraj naštetega :D men recimo kranjc niti odzdravu ni, ko sem prišla, ves čas je grdo gledal, grozno mi je blo, nekaterim je pa super, prijazen in nasmejan... čisto odvisno, moram pa rečt da se mi zdi, da so profesorji večinoma fer, da tud neke zgodbice o metanju indeksa skozi okno ipd. ne veljajo...

če znaš, boš naredil, ne nujno z najlepšo oceno, ampak boš pa ;)
lucky

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zanima me, če lahko na ustnem delu izpita zvišaš oceno? Npr., da pišeš med 5 in 6 ali pa 6 in greš potem na ustnega pa si tako dober, da znaš vse, vključno z obrazložitvijo, da si pisal pisno slabo, ker... so bla vprašanja dokaj dvoumna oz. zavajajoča itd., in dobiš tudi 8, 9 ali 10? Torej.. koliko lahko maksimalno zvišaš na ustnem?

Lp :)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a flafi »

Nobene omejitve ni. Če se profesorju zdi, da znaš za 10, lahko teoretično tut 10 dobiš :D (Teoretično te lahko sicer tut če pišeš 10, in ne znaš, vrže ;) ).
V praksi pa ne vem kako je... Se mi zdi, da sem enkrat brala v eni temi od rimskega prava, da je nekdo zvišal iz 6 na 9, in imel tut možnost odgovarjanja za 10, pa je zavrnil. No, ne vem kako je s tem v resnici - jst sm maksimalno zvišala za 2 oceni in znižala za 1 ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Ne da se povsod zvišati na 10. Od predmeta do predmeta oz. v še večji meri od profesorja do profesorja.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
lucky

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

denny.crane napisal/-a:Ne da se povsod zvišati na 10. Od predmeta do predmeta oz. v še večji meri od profesorja do profesorja.

Prijazen pozdrav, A
Kako je pa pri sociologiji prava?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

lucky napisal/-a:
denny.crane napisal/-a:Ne da se povsod zvišati na 10. Od predmeta do predmeta oz. v še večji meri od profesorja do profesorja.

Prijazen pozdrav, A
Kako je pa pri sociologiji prava?
Edini predmet, za katerega pa res na žalost nimam takih informacij, ker tudi poznam ne nobenega, ki bi ustni izpit sploh imel. Predvidevam pa, da se da zvišati za 2 oceni, več pa ne garantiram.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
lucky

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

denny.crane napisal/-a:
lucky napisal/-a:
denny.crane napisal/-a:Ne da se povsod zvišati na 10. Od predmeta do predmeta oz. v še večji meri od profesorja do profesorja.

Prijazen pozdrav, A
Kako je pa pri sociologiji prava?
Edini predmet, za katerega pa res na žalost nimam takih informacij, ker tudi poznam ne nobenega, ki bi ustni izpit sploh imel. Predvidevam pa, da se da zvišati za 2 oceni, več pa ne garantiram.

Prijazen pozdrav, A
Hvala za vse informacije. Jaz bi rada namreč mela čim višjo oceno tukaj. Problem pa je, da sem se učila za izpit, ampak ker so bla vprašanja res zelo zavajajoča (vsaj 2), sem namreč ta dva napisala ravno obratno, kot je blo treba, oz. pri enem obe stvari oz. vidika, pri drugem pa redukcijo namesto fukncije, ker se mi je zdelo bolj logično. Tako, da bi rada zvišala vsaj na 8. Ali je bolje, da nalašč odgovarjam narobe al pa rečem, da nočem naredit in grem marca? Ker res ne vem, kaj naj...
:?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

lucky napisal/-a: Hvala za vse informacije. Jaz bi rada namreč mela čim višjo oceno tukaj. Problem pa je, da sem se učila za izpit, ampak ker so bla vprašanja res zelo zavajajoča (vsaj 2), sem namreč ta dva napisala ravno obratno, kot je blo treba, oz. pri enem obe stvari oz. vidika, pri drugem pa redukcijo namesto fukncije, ker se mi je zdelo bolj logično. Tako, da bi rada zvišala vsaj na 8. Ali je bolje, da nalašč odgovarjam narobe al pa rečem, da nočem naredit in grem marca? Ker res ne vem, kaj naj...
:?
V nadaljevanju zgolj moje mnenje.
Ne splača se na surovem začetku študija na PF v LJ zavračati ocene, ker se še nisi ustalil in ne veš, kako se boš ostale izpite naučil sploh in kdaj. Sploh pa ne pri predmetih, kjer so vprašanja tako nepredvidljiva, da ti postane slabo. Najbolje bo da profesorju pojasneš tako kot si meni in rečeš, da bi rada ustni zagovor, saj želiš višjo oceno :) Držim pesti, srečno!

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a flafi »

Igličar baje ne zvišuje rad (kot je denny.crane reku je zviševanje precej od profesorja odvisno - sem tut jst hotla to omenit, pa sm pozabla :D ).
Če si med 5/6 dost enostavno dobiš 6, ampak kej več pa ne. Poznam ene par takih, ki so imeli ustnega z namenom, da bi zvišali pozitivno oceno, in jim je znižal, tko da jaz se pri sociologiji ne bi hecala s tem ;) Lahko pa probaš, če se ti zdi, da res znaš.

Sploh pa dvoumna/zavajajoča vprašanja pomoje niso izgovor za slabo oceno.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
lucky

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

flafi napisal/-a:Igličar baje ne zvišuje rad (kot je denny.crane reku je zviševanje precej od profesorja odvisno - sem tut jst hotla to omenit, pa sm pozabla :D ).
Če si med 5/6 dost enostavno dobiš 6, ampak kej več pa ne. Poznam ene par takih, ki so imeli ustnega z namenom, da bi zvišali pozitivno oceno, in jim je znižal, tko da jaz se pri sociologiji ne bi hecala s tem ;) Lahko pa probaš, če se ti zdi, da res znaš.

Sploh pa dvoumna/zavajajoča vprašanja pomoje niso izgovor za slabo oceno.
Eno vprašanje je blo tak zastavljeno, da je pisalo, da naštej 5 okoliščin, v resnici so pa samo tri! In ker sem naštela vseh 5 - šlo je za dva vidika (pri enem so 3 in pri drugem 2, torej skupaj 5), bo verjetno narobe, kljub temu, da sem jih napisala ločeno.
Ne vem, bomo videli, mogoče bo pa tako slabo, da ne bom niti naredla in bo vse ok.. :)

Lp
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a flafi »

lucky napisal/-a: Ne vem, bomo videli, mogoče bo pa tako slabo, da ne bom niti naredla in bo vse ok.. :)
Al bo pa tok dobro, da ti ne bo niti treba it zviševat... ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
lucky

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a lucky »

flafi napisal/-a:
lucky napisal/-a: Ne vem, bomo videli, mogoče bo pa tako slabo, da ne bom niti naredla in bo vse ok.. :)
Al bo pa tok dobro, da ti ne bo niti treba it zviševat... ;)
Ma ne vem.. odvisno, kako ocenjuje, res. Lahko dobim od 9 do 5 :) Čisto od njega odvisno. Pa kaj - saj je prvi izpit. Zdaj je itak že za mano, samo še ustni, pa bo, kar bo. Drugič bo treba pa RES prej začet!
Drugače pa.. hvala za vzpodbudne besede ;)
verony
Prispevkov: 30
Pridružen: 16. Jan 2011 16:13

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a verony »

Mene pa nekaj zanima, če je kdo od bolj izkušenih kolegov tako prijazen in pove, ali so na splošno na ustnih izpitih bolj temeljna vprašanja, mislim osnove in da ni treba tako zelo v detajle odgovarjat in tudi ne tako na široko kot pri pisnih (npr. UVP, SOC, ipd.)? Pri ustnih verjetno ni toliko časa, da bi lahko vsakdo na široko odgovoarjal. Ali se motim?

Zato sem začel razmišljati o tem, ker je bilo v gimnaziji bolj tako, če si bil ustno vprašan, si običajno dobil nekaj bolj iz temeljev in si govoril, pa te je profesor potem kmalu prekinil in si dobil novo vprašanje, na pisnih testih je pa bilo treba bolj eksaktno in več napisat.

Mene je ustnih tako strah, da že vnaprej omedlevam :shock:

Hvala :)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Pri meni so pa ustni najljubši del izpita. Vzami si to kot priložnost, da zvišaš oceno. :)

Kar imam jaz izkušnje z ustnimi izpiti, je bilo do zdaj povečini tako, da so ti dali čas za razmislek, da ti niso skakali v besedo, da so te lepo poslušali, marsikdo je tudi pomagal, da si prišel do pravilnega odgovora. Samo naj te ne bo strah pa bodi samozavestna in bo. ;)
Edina slaba izkušnja pri ustnih izpitih je bila pri profesorju za gospodarsko pravo (Podobnik), ker me je med odgovarjanjem ful priganjal, da se mu mudi. Pa že takoj ko sem not prišel pa ga pozdravil, je samo rekel: "ja ja, usedte se že." :| Drugje je bilo pa povsod fajn. :)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a sunshine »

no pr men je lih obratno. Men osebno so ustni izpiti najbol grozn del izpita. Res je, da pr kšnih predmetih lahko brez problema zvišuješ oceno, ampak kje drugje si te pa profersorji radi privoščjo, da si mal ego zvišajo :) Najbl grozn je itak ustn pr rimu, že zarat ustrahovanja starejših študentov in same persone profesorjev. Najbolši ustni so pr angeščini pa pr gospodarskem pravu (ja, pri Podobniku), ampak samo če ma dobr dan.

Nasploh je pač tko, da je sam ustn izpit odvisn od profesorjevega dnevnega razpoloženja...
Apple
Prispevkov: 15
Pridružen: 12. Okt 2011 16:46

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a Apple »

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če se da zmenit s profesorjem ali pa v referatu, da bi mi prestavili ustnega? Npr. da bi imela ustnega takoj po pisnem delu, ali pa magar naslednji dan, kadarkoli samo tisti teden ko so ustni ne? Seveda s tehnim razlogom.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Ustni izpiti

Odgovor Napisal/-a jessy »

Odvisno pri komu. Z nekaterimi se da marsikaj dogovoriti, drugi pa komplicirajo že pri zamenjavi datuma, kaj šele za nek tretji datum.
Odgovori

Vrni se na