Študij prava in delo

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
I-love-law
Prispevkov: 2
Pridružen: 08. Jun 2010 21:54

Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a I-love-law »

Bodoči kolegi, lepo pozdravljeni!

Lepo vas bi prosila za vaša mnenja in nasvete glede moje dileme. Imam kariero, 37 let, končano fakulteto in za jeseni resno razmišljam o vpisu še na Pravno fakulteto :D (izredni dodiplomski študij - prijava kot diplomant). To mi je dolgoletna želja, zelo zelo močna in sedaj sem se končno odločila, da naredim prvi korak, vendar se še vedno bojim, da študija ne bi zmogla :cry: . Na vašem forumu sem našla veliko koristnega glede študija, vem da je vse odvisno od posameznika in da nekdo rabi več učenja, drugi pa manj. Pa vseeno me zanima vaše mnenje, ali se kljub zahtevnosti študija prava, lahko dosega vsaj šestice, če bi študirala od začetka novembra dalje po eno uro vsak dan? Imam namreč veliko delovnih obveznosti, potem obdeznosti doma v družini in podobno ter tudi na vsa predavanja za izredne zagotovo ne bi mogla povsem redno hoditi. Nekaj knjig za 1. letnik sem že začela brati, da bi dobila pravi občutek, ali bo to šlo, pa vendar prosim za vaša mnenja iz prve roke, ali se z eno uro učenja vsak dan da izdelati letnike?

Hvala vam vsem za mnenja in pomoč pri dokončni odločitvi. ;)

Lep pozdrav in veliko uspehov pri izpitih vam vsem želim!

Viki
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a baby™ »

I-love-law napisal/-a:To mi je dolgoletna želja, zelo zelo močna
že v tvojih besedah in v tvojem nicku se skriva odgovor :) ... z voljo je VSE mogoče.
poskusi, pa se ti nikoli ne bo treba spraševat, kaj bi bilo, če...
jaz sem mali psihopat
*lorena*
Prispevkov: 58
Pridružen: 11. Mar 2010 10:39

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a *lorena* »

se podpišem pod tole... ;)
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a jan_ »

če te zanima če se da z eno uro učenja na dan da izdelat letnike, je odgovor ne, edino če imaš fotografski spomin oz. imaš določen predznanje. Drugače pa kr pogumno sledi svojim sanjam, vse se da :)
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a ragezor »

eno uro na dan, vsak dan, komot.

sam je pa bolj priporočljivo, če združiš te ure pred izpiti :D
schima
Prispevkov: 59
Pridružen: 11. Feb 2009 13:25

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a schima »

Pozdravljena,

iz svoje izkušnje ti lahko povem, da se da. Sam redno delam 8 do 9 ur na dan, ob delu študiram in letos končujem drugi letnik. Seveda ne bi bilo enostavno, sploh če imaš zraven še družino. Če redno študiraš (vsak dan nekaj, npr. včasih eno, včasih dve uri) in kot izredni študent izkoristiš že januarski in marčevski rok, potem lahko brez problema opraviš vse obveznosti do oktobrskega roka. Glede na to, da praviš, da ti je to dolgoletna želja, lahko tudi poskusiš. Tudi če ne boš dokončala, ti bo dodatno znanje zagotovo prav prišlo. Saj veš, ponavadi vedno obžalujemo stvari, ki jih nismo storili, ne pa tiste, ki smo jih poskusili (pa čeprav morebiti neuspešno).

Lep pozdrav!
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

sam 1x se živi...
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz bi poudaril, da bi na vašem mestu seveda poskusil in tudi, če vam morebiti ne bi uspelo, vsaj boste imeli mirno vest, namesto, da bi si očital kaj bi lahko bilo in kako bi bilo...

Kdor se bori lahko izgubi, kdor se ne bori je že izgubil.
Si vis pacem para bellum
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

POTIUS SERO QUAM NUNQUAM!
I-love-law
Prispevkov: 2
Pridružen: 08. Jun 2010 21:54

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a I-love-law »

Dragi bodoči kolegi,

Prisrčna hvala vam vsem za koristne informacije in še posebej za tako spodbudne besede ter za pomoč pri dokončni odločitvi. Vidim, da ste na Pravni super in zelo prijazni ljudje.

w4nkst4 se popolnoma strinjam: Potius sero quam nunquam - Bolje pozno kot pa nikoli (še dobro, da sem že začela brati tudi latinski reke :D )

Hvala vam še enkrat vsem in srečno pri izpitih!

Pravna, jaz prihajam :D
Uporabniški avatar
densy
Prispevkov: 332
Pridružen: 22. Dec 2008 16:47

Re: Študij prava in delo

Odgovor Napisal/-a densy »

srečno! :D
Odgovori

Vrni se na