Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

o super :D :D ampak to v okviru predmeta ane? k ga nardiš je to to. ne morš se pol še sklicevat, če ti manjka točk da si hodu na vaje pa ti prštejejo.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Lani so šteli prisotnost kakor se spominjam vsem, ne glede na podpise, zato pa je bilo možno ob ugodnem scenariju prenesti kar 3 predmete v 2. letnik. Seveda, ko opraviš izpit pridobiš vse kreditne točke za posamezen predmet.
Si vis pacem para bellum
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Punipan »

A se ze kej ve, kako bo letos s tem priznavanjem prisotnosti na vajah in s kreditnimi tockami za porocila (kpp&kmp) in seminarske?
Nastya
Prispevkov: 26
Pridružen: 30. Dec 2010 17:03

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Nastya »

hvala za info :)
če prav razumem, dobiš pri vsakem predmetu avtomatsko 4 ects za prisotnost na vajah (če si seveda podpisan) - razen pri eup 2 točki, kar pomeni da lahko napredujem v 2. letnik, tudi če nimam narejenega uvp in ucp? in se (teoretično) nimam kaj sekirat, če pri teh dveh predmetih konec septembra še nimam podpisov v indeksu? :)
hvala še enkrat pa veliko sreče in znanja vsem ;)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Punipan napisal/-a:A se ze kej ve, kako bo letos s tem priznavanjem prisotnosti na vajah in s kreditnimi tockami za porocila (kpp&kmp) in seminarske?
za seminarsko maš v učnem načrtu napisan. pr KPP je 4 ectsje za KMP se pa zdele ne spomnm

Kok točk bo pa za vaje pršlo? kdo ve?
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Ups, sploh se nisem spomnila, da bi tja pogledala. Hvala! :D
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

To pomeni da grem načeloma v 2. letnik lahko brez rima in ekonomije ane?
Ker mam narjen načrt narest vse maja in junija, rim se bom pa naučila čez poletje ... ekonomijo pa še ne vem ... mogoče se tudi nje 'lotim' =)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

A ni bil nek dodaten pogoj za prestop v 2. letnik po novem opravljen izpit iz EKN ali RP :?:
Elektra
Prispevkov: 40
Pridružen: 03. Feb 2011 11:44

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Elektra »

ja so nam govoril nekej profesorji da se hkrati ne da več prenest rima in ekonomije naprej.. samo če sešteješ te kreditne točke, se mi zdi da jih maš pa še vseeno 53 tudi brez obeh, tako da meni to ni čisto jasno.
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

Prejšnji teden mi je g. Perhaj odgovoril na mejl s tem vprašanjem - in mi je dal link do tistega pravilnika ki pač pravi da za vpis v 2. ketnik rabmo 52 kreditnih točk, zraven so pa razpredelnice kolk jih dobiš pri posameznem predmetu; če jih vse sešteješ jih dobiš celo 53 brez rima in ekonomije ... tko da se mi zdi da se gre lahko naprej ... ampak to res samo v skrajni sili, če mi teh dveh predmetov ne bo zneslo narest do septembra =)
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a m|h »

Hmm.. gledam pravilnik o prehodih... http://www.pf.uni-lj.si/media/pravilnik ... .pravo.pdf pa zgleda, da če ostaneta rim pa ek in so vse obveznosti opravljene, še vedno zmanjka 9 ects do 60?
Če gledam pa učna načrta za rim in ek... http://www.pf.uni-lj.si/media/1rimsko.pravo.pdf in http://www.pf.uni-lj.si/media/1ekonomija.pdf je pa v učnem načrtu za ek napisan, da se za kolokvij dobi samo 2 ects, se pravi skupno zmanjka 11 ects do 60?

kaj je zdj prav? eno, drugo al nič? :D
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

štet moraš kolokvije/seminarske+prisotnost (1 pika) - brez rima pa ekonomije torej pride 53 ects.
Zadnjič spremenil ForeverYourGirl, dne 05. Dec 2012 23:06, skupaj popravljeno 1 krat.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a m|h »

Tista 1 ects za prisotnost se mislim da prizna samo izrednim oziroma tistim k se izredno vpišejo naprej.. če prav razumem?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

A to prisotnost za VSE predmete ( pr izrednih) al sam za vaje?
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a m|h »

Ja glede na tabelco v pravilniku se (očitno) za vsak predmet dobi 1 dodatno ects (za predavanje), prisotnost na vajah je zajeta pr enih predmetih že v obveznosti za kar itak dobiš tiste redne 4 ects... sej v tabelci se lepo vidi :P
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a rea »

jao, jaz vsakič ko preštejem ects, dobim drugačano številko :D

kako pa je z IZREDNIM vpisom v drugi letnik. Kaj, a se ti samo osem dodatnih točk prišteje (kao za prisotnost pri predmetih) al kako? :?: :shock:
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Z rimom in ekonomijo ne morete v 2. letnik, če se vpisujete v 2. letnik REDNO. Če se vpisujete v 2. letnik IZREDNO, pa lahko greste brez rima in ekonomije. Preberite si pravilnik 3. člen, 2. odstavek. Pa saj vse piše... lol

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
just_me
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Apr 2011 10:08

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a just_me »

Zanimivo DŠPL-jevci so na podlagi istega pravilnika napisali, da če imaš vse obveznosti narjene in nimaš narjenga rima in ekonomije da greš lahko v 2. letnik.

kaj je zdaj res??
just_me
Prispevkov: 3
Pridružen: 15. Apr 2011 10:08

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a just_me »

ups, pardon...dšpljeci so se sklicevali še na star pravilnik, ko so imeli taglavni predmeti še 5 točk za kolokvije, vaje in seminarje....
jooj zakaj se nisem rodila eno leto prej :P
Shady
Prispevkov: 162
Pridružen: 25. Sep 2009 15:54

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Shady »

Vsako leto pozabim, kako je s to anketo v ŠIS-u za vpisni list, a jo izpolnem tud, če sm reden in imam pogoje za višji letnik? Ta stavk v oklepaju me skos zmede :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ups, jaz pa sem jo vseeno izpolnila, čeprav izpolnjujem pogoje. :oops:
Shady
Prispevkov: 162
Pridružen: 25. Sep 2009 15:54

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a Shady »

Eh, pomoje ni nč narobe :) Js sicer nism izpolnu, pa mam že vpisni list prpravlen, tko da očitno res ni treba.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ojoj, pa zdaj je treba že izbrati izbirne predmete!? :?: Jaz sem pričakovala, da bo kakšna predstavitev, na podlagi katere bi se lažje odločili ...
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Kaj naj kliknem pri vprašanju, kakšni so moji nameni glede nadaljnega vpisa? Mogoče mi uspe dobiti pogoje septembra, mogoče ne :( Do kdaj pa je potrebno izpolniti to?
lucky

Re: Kako se štejejo roki in kako je z vpisom?

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kaj pa jaz, ko sem kr izpolnila, da se bom vpisala redno naprej, čeprav še nimam pogojev :) :lol: :oops:
Odgovori

Vrni se na