Učenje

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
mi_lenca
Prispevkov: 98
Pridružen: 23. Jan 2010 21:54

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a mi_lenca »

w4nkst4 napisal/-a:sej za rimsko pravo je sam seminar? to so vaje ane?
ko sn jaz bla prvi letnik nam je na urniku pisalo vaje- pri rimu!kak pa je letos pa nebi vedla! :)
Pravnabanda
Prispevkov: 5
Pridružen: 12. Feb 2010 11:39

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Pravnabanda »

Živjo! Mene zanima še kako je z izpitnimi roki? Jih je večina v letnem obdobju - so vsi naenkrat? kako se potem učite, vsak dan vsakega po malo ali je možno izpite razporedit tako, da se naenkrat učiš samo eno? LP
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

@Pravnabanda, ne morem ti odgovorit iz prve roke, glede na to da nism v bolonjcu, ampak ce se ne motim, majo zdej tko, da gres lahko ze januarja delat 2 predmeta (zgodovino in sociologijo - ker sta enosemestrska), ostalih 6 gres pa lahko delat sele maja, ko se zacnejo redni izpitni roki. Ce ni tko, me bo ze kdo od bolonjcev popravu :)
Zdej ne vem, ce ciljas na izredni vpis, potem gres lahko na katerikoli izpit ze oktobra, januarja, marca + na redne roke (maj, junij, september). V vsakem primeru mislim da je najboljse, da se ucis naenkrat samo za en izpit, si pa potem glede na roke razporedis ucenje tko kot ti najbolj ustreza :)
jaz sem mali psihopat
Pravnabanda
Prispevkov: 5
Pridružen: 12. Feb 2010 11:39

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Pravnabanda »

Super baby :) hvala za informacije! lp
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a nofak »

baby™ napisal/-a:@Pravnabanda, ne morem ti odgovorit iz prve roke, glede na to da nism v bolonjcu, ampak ce se ne motim, majo zdej tko, da gres lahko ze januarja delat 2 predmeta (zgodovino in sociologijo - ker sta enosemestrska), ostalih 6 gres pa lahko delat sele maja, ko se zacnejo redni izpitni roki. Ce ni tko, me bo ze kdo od bolonjcev popravu :)
Zdej ne vem, ce ciljas na izredni vpis, potem gres lahko na katerikoli izpit ze oktobra, januarja, marca + na redne roke (maj, junij, september). V vsakem primeru mislim da je najboljse, da se ucis naenkrat samo za en izpit, si pa potem glede na roke razporedis ucenje tko kot ti najbolj ustreza :)
V startu nimas oktoberskega roka, izrednim se zacne sele novembra...sepravi grejo po vrsti tako: januar, marec, maj, junij, september, oktober.

LP
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Izredno se lahko upises ze (ponavadi) konc septembra, tko da mas do oktobra ze status in s tem na razpolago oktobrski rok. Govorim iz prve roke ;)
jaz sem mali psihopat
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a nofak »

Zanimivo, nisem vedel...se pardoniram za pametovanje :)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ni problema :)
jaz sem mali psihopat
Pravnabanda
Prispevkov: 5
Pridružen: 12. Feb 2010 11:39

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Pravnabanda »

Živjo!

Sicer verjetno tale objava ne spada čisto pod temo učenje, vendar bi vseeno prosila če lahko kdo odgovori na tole.

Kako bi prepričali nekoga (kakšni so vaši argumenti ) za študij prava, kakšno motivacijo imate ob tem študentje?
Sama razmišljam o študiju prava, pa nisem stoodstotno prepričana če je to res pravo, zato zbiram informacije in mnenja.

Lep pozdrav!
Lemon
Prispevkov: 5
Pridružen: 02. Avg 2011 21:34

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Lemon »

Pravnabanda napisal/-a:Živjo!

Sicer verjetno tale objava ne spada čisto pod temo učenje, vendar bi vseeno prosila če lahko kdo odgovori na tole.

Kako bi prepričali nekoga (kakšni so vaši argumenti ) za študij prava, kakšno motivacijo imate ob tem študentje?
Sama razmišljam o študiju prava, pa nisem stoodstotno prepričana če je to res pravo, zato zbiram informacije in mnenja.

Lep pozdrav!
Tudi sama se odločam za študij prava..a lahko prosim kdo odgovori. Kako veš, da je pravo tapravo:)?
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Lemon napisal/-a:
Pravnabanda napisal/-a:Živjo!

Sicer verjetno tale objava ne spada čisto pod temo učenje, vendar bi vseeno prosila če lahko kdo odgovori na tole.

Kako bi prepričali nekoga (kakšni so vaši argumenti ) za študij prava, kakšno motivacijo imate ob tem študentje?
Sama razmišljam o študiju prava, pa nisem stoodstotno prepričana če je to res pravo, zato zbiram informacije in mnenja.

Lep pozdrav!
Tudi sama se odločam za študij prava..a lahko prosim kdo odgovori. Kako veš, da je pravo tapravo:)?
A niste zdej že itak vpisane sem in s tem že obsojene na ta pravniški križev pot?:) Drugače pa po moji izkušnjah te mora to pač veselit, tko da prepričvat nima smisla, morš nekako približno čutet da je to to, dokončno pa to ugotoviš le tako, da prideš gor in oddelaš prvi letnik:) Pač ljudje smo si različni nekaterim, naprimer meni se zelo dopade nekateri pa naravnost trpijo:) Tko da na tuja mnenja se ni ravno najbolje zanest, če pa bi že hotu koga prepričat bi mu dau za gledat serijo Boston Legal:P:D Vsekakor pa upam da se boste odločile tako, da boste na koncu zadovolne:) Aja pa še en zelo močen argument je ta, da smo pravniki super fantje:P(sam upam da me zdej tiste, ki že študirajo množično ne demantirajo):D
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Študij prava ali glavne obravnave na sodiščih nimajo nič v zvezi z Boston Legal. Žal.
Si vis pacem para bellum
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

Sej vem, ni blo resno mišljeno:) Bi blo pa lepo:D
pika@
Prispevkov: 219
Pridružen: 20. Okt 2008 20:46

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a pika@ »

prepričevat res nima smisla, je pa prav, da se zanimate za to, predno se upišete. Mene je "pravo" vedno zanimalo, vedno sem rada argumentirala stvari, zanimale so me pravice, dolžnosti, kazniva dejanja itd. Ampak po tem, ko prilezeš do absolventa in gledaš nazaj ugotoviš, da je pravo čisto nekaj drugega. Veliko je učenja postopkovnih pravil, rokov, pristojnosti, vročanja, sposobnosti strank, stroški, naroki in bla bla bla. Moraš vedeti, da pravo zajema vse to, včasih se mi zdi, da predvsem to. :evil: Skratka, dokler tega ne študiraš, ne moreš vedeti ali te pravo veseli, ker o pravu nimaš prave predstave. Zato je zelo pomembno, da te res veseli vsaj to kar veš o pravu - če maš res neko strast do pravic, pravičnosti, hočeš reševat primere ipd., potem to odtehta slabe strani študija. ;)

Je pa potem delo pravnika stvar zase. Da ne govorimo o možnosti dobiti službo in pravosodnem izpitu :evil: :twisted:
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

mene pa zanima kakšna je vaša tatika učenja! primer:
za september sta mi ostala dva izpita, najtežja :) enega morem nujno nardit če bi se rada vpisala v 3. letnik. what to do?

a) oba se približno navadit in upat da eden uspe
b) si zbrat enega in se ga u nulo naučit

pri meni se je do zdaj vedno obnesla ta druga taktika, ampak tokrat imam kar precej pomislekov :?
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Js bi rekla definitivno a), ker tko razpršiš tveganje; nekateri predmeti so namreč precej nepredvidljivi- tud če relativno dobro znaš, to včasih še ni garancija, da nardiš (npr kmp se mi zdi tak) in je sreča pomemben faktor. Je pa res, da si je treba to tud splanirat vnaprej, vzet dost časa za učenje itd.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

material, delovno?

b) si zbrat enega in se ga u nulo naučit
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

material, delovno?
joj, tega bi bla zelo vesela! na žalost mam kmp&kpp :cry:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Nista najtežja :). Sicer pa moraš presodit sama z razpršenim tveganjem pride tudi razpršeno znanje...
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a flafi »

Alan Shore napisal/-a:če pa bi že hotu koga prepričat bi mu dau za gledat serijo Boston Legal:P:D
Ma kakšen Boston Legal! Legally Blonde je prava stvar! :D Ne hecam se :mrgreen: Če kdo nima časa gledat, mu lahko po telefonu dobesedno zdeklamiram cel prvi del :mrgreen:
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Challenge accepted! :twisted:
Si vis pacem para bellum
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a brucka »

Mene pa zanima, kdaj ste se starejši kolegi začeli učit v 1. letniku? In pa koliko ur ste se učili za kolokvije? Izredni imamo čez slab mesec 4 kolokvije (RP, UVP, ZGO in UP), meni pa gre že sedaj na jok, ker ne vem če se bom lahko do takrat naučila vsega skupaj 1500 strani snovi :shock: Bojim se, da sem se začela prepozno učit, sploh RIM (profesor je na predavanjih rekel, da je treba študirat sproti, ampak jaz sploh ne dohajam in sem stalno v zaostanku s snovjo). Potem pa še berem tu na forumu, kako malo jih naredi kolokvije in sem že totalno v depri :( Starejšim kolegom bom hvaležna za vsak nasvet - vsaj koliko ur na dan študirati za pozitiven kolokvij? Hvala !!!!!!
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a sunshine »

brucka napisal/-a:Mene pa zanima, kdaj ste se starejši kolegi začeli učit v 1. letniku? In pa koliko ur ste se učili za kolokvije? Izredni imamo čez slab mesec 4 kolokvije (RP, UVP, ZGO in UP), meni pa gre že sedaj na jok, ker ne vem če se bom lahko do takrat naučila vsega skupaj 1500 strani snovi :shock: Bojim se, da sem se začela prepozno učit, sploh RIM (profesor je na predavanjih rekel, da je treba študirat sproti, ampak jaz sploh ne dohajam in sem stalno v zaostanku s snovjo). Potem pa še berem tu na forumu, kako malo jih naredi kolokvije in sem že totalno v depri :( Starejšim kolegom bom hvaležna za vsak nasvet - vsaj koliko ur na dan študirati za pozitiven kolokvij? Hvala !!!!!!
Da te že zdej pomirim, ti kolokviji so pomoje izključno namenjeni temu, da te prestrašjo. Vsak je šokiran, k pride s srednje šole, kjer se nam ni blo treba ne vem kok učit, na pravno, kjer te zasujejo z ducat knjigami po 500+ stranmi. Da se navadš na tako goro snovi, rabiš par mescev, da se privadiš. Začni se učit, k se ti bo zdel, da se je treba. Ostale sprašvt, kok časa se učijo, je brezveze, ker kokr boš ugotovila, ma na našmu faksu vsak čist svoj način učenja. Tut če ti kolokviji ne gredo, ne bo konc sveta, ker itak nimajo vpliva na končno oceno. Če za vsak kolokvij porabš prb 1 teden, je to več kot dovolj. Važn je, da se zbereš pol za izpite. Kar se ti splača sprot učit, je RIM in ekonomijo, ostalo lahko mile volje pustiš do prb 21-14 dni pred izpitnim rokom.
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a brucka »

hvala sunshine, takoj malo lažje diham :)
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Učenje

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Se strinjam s sunshine; kolokviji so dost nepomembni. Mogoče se še najbolj splača narest kolokvij iz ustavnega prava (ker te potem na ustnem manj sprašuje), ki pa res res ni težek. Pa na ustnem izpitu iz RImskega prava me je tud Kambič vprašal, kok sm pisala oba kolokvija, ampak se to bolj redko zgodi + mislim,da ni melo večjega vpisa na oceno.


Kolokvije lahko izkoristiš kot motivacijo za sprotno učenje, nikakor pa se ne sekirat zarad njih. Se še dobro spomnim, kako zgledajo strahovi v prvih mesecih na PF, ampak res ni tko hudo, kot zgleda na začetku. Če si vpisana izredno bi ti js svetovala, da maksimalno izkoristiš roke do marca, ker je to lahko res velika prednost.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Odgovori

Vrni se na