Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Študentje univerzitetnega študijskega programa, ki bodo izpolnili pogoje za vpis v
četrti letnik univerzitetnega študijskega programa v študijskem letu 2012/13, se
lahko po lastni izbiri vpišejo v izredni študij tega programa v četrtem letniku ali v
četrti letnik bolonjskega študija. Če so izpolnili pogoje za vpis v redni študij
univerzitetnega programa (ki v tem letu ni več mogoč), se jim zaradi varstva
njihovega pravnega položaja šolnina ne zaračuna, čeprav so vpisani v izredni študij. Po tem študijskem letu se v četrti letnik univerzitetnega študijskega programa ni več mogoče vpisati.

Sam zarad tega ne grem po starem....newem pa kdo si je to zmislu...pf?
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a ragezor »

ja to pomeni da lahko tisti, ki smo zdaj v drugem letniku še enkrat pademo :mrgreen:

upoštevaj, da so tisti, ki so ponavljali prvi letnik že izkoristili to možnost in lahko še samo pavzirajo, kar pa jih vrže v bolonjca pač..
shadowfax
Prispevkov: 18
Pridružen: 18. Jan 2010 00:26

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a shadowfax »

w4nkst4, sej je blo rečeno, da letnika ne smeš več past, če si zdej v prvem, ker potem avtomatično padeš v bolonjca. Če torej letos nardiš prvega, nasledn let drugega in še eno leto za tem tretjega se lahko vpišeš v četrtega, to pa je šolsko leto 2012/2013. Do takrat se moraš torej nujno vpisat v 4. letnik, potem pa lahko mal bolj na easy delaš izpite, si omisliš še kakšno študentsko izmenjavo, samo do šolskega leta 2015/16 morš diplomirat oz. lahko diplomiraš po starem programu, po tem ne bo več mogoče. ;)
Sum facit bonum, qui alterium adiuvat.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

upoštevaj, da so tisti, ki so ponavljali prvi letnik že izkoristili to možnost in lahko še samo pavzirajo, kar pa jih vrže v bolonjca pač.
Ja sam po zakonu, bi mogl u bolonca past sam tisti, ki bi ponavlal...torej če bi pavziru pa do naslednga leta izpolnu pogoje za redni vpis v višji letnik, ne bi smeu past v bolonca...sam js ne morm do 12/13 pridt u 4. letnik oz. težko...dobr bi blo, da te omejitve ne bi blo, da ob pavziranju ne bi padu u bolonca, da bi nam dal možnost, da loh večkrat pavziramo, pa da bi za vsaj še 1 let nazai bla predavanja za stari sistem...potem bi šou po starem ja, zdej bo treba pa u bolonca...lahko bi pf kej več iztržla za ns, sam se vidi, da jim dol visi...
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Arietida »

w4nkst4 napisal/-a:
upoštevaj, da so tisti, ki so ponavljali prvi letnik že izkoristili to možnost in lahko še samo pavzirajo, kar pa jih vrže v bolonjca pač.
Ja sam po zakonu, bi mogl u bolonca past sam tisti, ki bi ponavlal...torej če bi pavziru pa do naslednga leta izpolnu pogoje za redni vpis v višji letnik, ne bi smeu past v bolonca...sam js ne morm do 12/13 pridt u 4. letnik oz. težko...dobr bi blo, da te omejitve ne bi blo, da ob pavziranju ne bi padu u bolonca, da bi nam dal možnost, da loh večkrat pavziramo, pa da bi za vsaj še 1 let nazai bla predavanja za stari sistem...potem bi šou po starem ja, zdej bo treba pa u bolonca...lahko bi pf kej več iztržla za ns, sam se vidi, da jim dol visi...

Men se pa zdi da so nam ponudl najbol optimalno rešitev kar je bilo mogoče- ne vem če si bil na sestanku prejšnmu: stvar je v tem, če bi pf brez podpore univerze vztrajala na svojem, bi nas ministrstvo kratkomalo administrativno prestavl v drugo tabelo- bolonjsko.

Ubistvu ne razum kaj se pritožuješ- če hočeš doštudirat zdj v 3. letih- mal zagrabiš za 2 leti pa je, (zdj ne vem al ponavlaš 1., ali si izredno v 2. ) pejt po starem, če pa ne, pa hočeš še malo "bluzit" pa pejt v bolonca. Ker očitno ti ni v interesu, da bi čimhitrej diplomiral (glede na to da govoriš o pavziranju, večih pavziranjih (!?), pol ne vidm problema da greš pač v bolonca, lahk še pavziraš ipd. Itak bi se ti časovno lih poklapal- če bi po tastarem pavzeru oz. da bi bil v bolonjskem.
Tudi za predavanja je meni logično da so tako nardil, pač redno gredo najprej. A zdj bodo pa dvojne urnike delal- to je praktično nemogoče, ker so pač isti profesorji, ki učijo...
Če bi pa slučajno mel namen tko narest bi pa se zihr najdl heroji k bi se recimo prtoževal nad tem, da so za stari sistem predavanja npr. le popoldan.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Pisala sem prof. Kranjcu in prof. Kambiču na meil in sta rekla da tud v primeru da se že zdej (čez nekej dni) vpišemo v bolonjski sistem lahko vseeno pristopimo na majski rok tudi brez kolokvijev oz. 12 točk.
(sicer ne zdej tole vzet za 100%, ker pr našem faxu se nikol ne ve, bi blo fajn povprašat še Brankota oz. dekana)
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Kvatro...saj ne živim za ta faks...tud jst smučam, bordam, potujem, treniram pa še ta malim sem trener tak da zdaleč ni sam fax...sam pravim iz lastnih izkušenj pa pripovedovanj starejših kolegov...da ni spet vse tak u izi...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a aTc »

_racija_ napisal/-a:Kvatro...saj ne živim za ta faks...tud jst smučam, bordam, potujem, treniram pa še ta malim sem trener tak da zdaleč ni sam fax...sam pravim iz lastnih izkušenj pa pripovedovanj starejših kolegov...da ni spet vse tak u izi...
absolutno se strinjam ;)
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
morana
Prispevkov: 14
Pridružen: 19. Jan 2010 21:36

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a morana »

živjo

mam sam eno vprašanje. Na sestanku me ni bilo, saj sem šele danes zvedela za vso situacijo. Prebrala sem prejšnje poste in kolikor razumem, majo redno ponavljalci 2 možnosti. Zdej me pa zanima, ali bo tudi pavzerjem omogočeno da gredo naprej izredno brez plačila šolnine, pod pogojem da naredijo manjkajoče izpite, ali pa to pomeni, da bomo pavzerji plačevali šolnino če se odločimo za študij po starem sistemu.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

morana, jutri ob 14.00 bo še en sestanek in lahko vprašaš kar te zanima tudi tam :)
(za pavzerje pa jaz osebno ne vem da bi ti zdele odgovorila)
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

:shock: a še en sestanek? nč ne vem.. kje? :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
Hedgehog
Prispevkov: 43
Pridružen: 27. Dec 2008 10:04

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Hedgehog »

Danes, 20.1.2010 je sestanek ob 14.00 v vijolični predavalnici.
morana
Prispevkov: 14
Pridružen: 19. Jan 2010 21:36

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a morana »

Danes sem klicala v referat in dobila info, da p majo pavzerji ravno tako 2 možnosti:
a) se prepišeš na bolonjo, pup in statistika se ti štejeta kot izbirna predmeta
b) nadaljuješ študij izredno po starem sistemu, vendar pa nisi oproščen šolnine.
Torej me čaka bolonjc :cry:
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a alisha »

kje ste pa zvedel za ta sestanek, ker na oglasni deski nič ne najdem
tekani
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Jan 2009 08:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a tekani »

jaz sem dobila mail od Brankota, z prilogo (obrazložitev in možnosti nadaljevanja)
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a alisha »

tekani napisal/-a:jaz sem dobila mail od Brankota, z prilogo (obrazložitev in možnosti nadaljevanja)
ful fajn jz pa popolnoma nč nisem dobila
a bi se ti mogoče dal gor to objavt, lepo prosim
entity
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Sep 2009 17:35

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a entity »

A bi lahko prosim kdo napisal (na kratko) o čem se boste dans na sestanku pogovarjali....zadnjič sem bila, dans pa ne grem, ker bi morala sam zarad tega v Lj.

- najbolj me zanima tole; kdaj se bo treba odločit kako boš študiral IN ali bomo dobili kakšen obrazec po pošti ali na mail ? (da ne bo teh 8 dni, kolikor traja rok za odločitev minilo, nihče ne bo povedal komu in kako je treba javiti svojo odločitev in bomo avtomatsko padli kar v bolonjca...)

Najlepša hvala sotrpini :) in lep pozdrav....
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a nofak »

Je kolegica zjutraj klicala na faks in je Branko rekel, da je to bolj ali manj za tiste, ki prejsnji teden niso bili in imajo kaksna vprasanja.

Drugace pa tudi mene zanima, ce kaj dobimo po posti, da ne tece teh 8 dni ze od prejsnjega tedna, ko smo dobili mail + obrazlozitev v pdf-ju.

LP
Z
entity
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Sep 2009 17:35

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a entity »

alisha - na 9. strani je costello pastal celotno vsebino mail-a, ki smo ga dobil od Brankota :) tako da si preberi tam...


+ tole je bilo napisano

Spoštovani,


V prilogi vam pošiljamo obrazložitev možnosti za dokončanje študija prvega letnika. V zvezi s tem vas vljudno vabimo na sestanek, ki bo na Pravni fakulteti v Ljubljani v vijolični predavalnici v sredo, 20. januarja 2009 ob 14.00 uri.
Veseli bomo vaše udeležbe na sestanku, kjer bomo na voljo za vsa vprašanja.





S spoštovanjem,


DEKAN:
prof. dr. Rajko Pirnat, l.r.


Lp
entity
Prispevkov: 26
Pridružen: 14. Sep 2009 17:35

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a entity »

nofak,
jaz sem poslala mail Brankotu v pon. (se mi zdi) in ga vprašala kam in kako posredovati našo odločitev... odg. referata; o tehničnih zadevah še ne ve ničesar...

če se štejejo samo delovni dnevi (v tem 8-dnevnem roku) potem je konec roka v sredo 27.1., če se šteje tudi vikend, je konec v soboto 23.1. (kar bo dokaj hitro...)
alisha
Prispevkov: 40
Pridružen: 13. Jul 2009 22:11

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a alisha »

entity napisal/-a:alisha - na 9. strani je costello pastal celotno vsebino mail-a, ki smo ga dobil od Brankota :) tako da si preberi tam...


+ tole je bilo napisano

Spoštovani,


V prilogi vam pošiljamo obrazložitev možnosti za dokončanje študija prvega letnika. V zvezi s tem vas vljudno vabimo na sestanek, ki bo na Pravni fakulteti v Ljubljani v vijolični predavalnici v sredo, 20. januarja 2009 ob 14.00 uri.
Veseli bomo vaše udeležbe na sestanku, kjer bomo na voljo za vsa vprašanja.





S spoštovanjem,


DEKAN:
prof. dr. Rajko Pirnat, l.r.


Lp


hvala entity
shadowfax
Prispevkov: 18
Pridružen: 18. Jan 2010 00:26

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a shadowfax »

morana, bila sem na prejšnjem sestanku in bilo je rečeno, da so tudi pavzerji oproščeni šolnine, če izpolnijo pogoje za redni vpis v višji letnik. Danes me na sestanku ni bilo, ampak ne verjamem, da bi se to spremenilo. Ali pač?
Sum facit bonum, qui alterium adiuvat.
tekani
Prispevkov: 31
Pridružen: 20. Jan 2009 08:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a tekani »

alisha napisal/-a:
tekani napisal/-a:jaz sem dobila mail od Brankota, z prilogo (obrazložitev in možnosti nadaljevanja)
ful fajn jz pa popolnoma nč nisem dobila
a bi se ti mogoče dal gor to objavt, lepo prosim
sem ti poslala na PM s priponko
morana
Prispevkov: 14
Pridružen: 19. Jan 2010 21:36

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a morana »

shadowfax napisal/-a:morana, bila sem na prejšnjem sestanku in bilo je rečeno, da so tudi pavzerji oproščeni šolnine, če izpolnijo pogoje za redni vpis v višji letnik. Danes me na sestanku ni bilo, ampak ne verjamem, da bi se to spremenilo. Ali pač?
mene ni bilo na sestanku, tako da žal ne bi vedela. Sej pravim, danes zjutraj sem klicala in mi je Branko rekel, da bomo pavzerji morali študij po starem sistemu plačevati, ker kao nismo v enakem položaju kot ponavljalci in da on ne vidi razloga, zakaj bi bili oproščeni plačevanja šolnine. Sam sej veš, koliko se lahko zanašaš na njegove informacije. Je bil kdo danes na sestanku pa bolj točno ve, kako je s pavzerji?
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Za pavzerje vem edino to, da če hočeš it v 2. letnik redno po bolonjskem programu, moraš izpolnjevat pogoje za reden vpis v 2. letnik starega programa (torej 48 pik in ne 52 ECTS), diferencialna izpita pa lahko potem opravljaš do konca 2. letnika. PUP in statistika se ti potem lahko priznata kot izbirna predmeta. Mislim, da mi pavzerji sploh nimamo opcije, da ostanemo v starem programu, edino če se sedaj sredi leta vpišeš izredno v 2. letnik (seveda, če imaš opravljenih najmanj 5 izpitov) - pa še to nisem čisto sigurna, da je možno za pavzerje.
Pozitiv vabrejšan!! :D
Odgovori

Vrni se na