Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

sej z a kogar ponavlja redno tud ne bo predavanj :(
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ah, to preveč komplicirate, itak bojo isti predmeti :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

am ne?? sploh niso isti..jz sm šla primerjat, pa u 3 letniku je sam en isti predmet :shock:
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a bajna »

ja sj če spremenijo ime, še ne pomen, da bo premdet drug. sj ne more zdj po bolonjcu bit pa kr use drgač, naučit te morjo še zmer iste stvari kot zdj
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Tecka »

Fleurette napisal/-a:am ne?? sploh niso isti..jz sm šla primerjat, pa u 3 letniku je sam en isti predmet :shock:
eh najbrz so sam imena drugacna sicer pa ne vem zakaj te skrbi 3 letnik, preden se v 3 letniku zamenja program bo se 2 leti trajal
mare
Prispevkov: 15
Pridružen: 21. Apr 2009 17:34

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a mare »

pozdravljeni! mene zanima kako je z izpitnimi roki v primeru, da letnik redno ponavljaš. ali lahko greš tudi na izredne roke se pravi oktober, januar, marec ali imaš samo redne roke maj junij september? hvala za odgovor... :D
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a flafi »

Lahko greš tut na izredne roke.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a carrie »

Tole piše v datoteki Najpogostejša vprašanja...: "Če ponavljaš redno po novem programu ali velja tako kot za stari program, da lahko pristopiš tudi k izrednim izpitnim rokom? V primeru rednega ponovnega vpisa in izbire bolonjskega načina študija so navoljo le redni izpitni roki (majski, junijski in septembrski)."

No in tole me je dons mal zmedlo. Dejansko sem bla že 100% da se vpišem v bolonjski sistem glede na to da je zdej možno ali stari ali bolonjski sistem. No in tale informacija mi ni čisto nič všeč, ker sem nameravala kakšen izpit že januarja, marca opravt, da ne bo potem spet vse naenkrat.

Mal me zanima mnenje kako se mislte vpisat: po starem ali bolonjski program?

Tole je men čist mim vse skup...
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

jz mislm starga lih zarad tega k se po bolonjcu opravlja izpite šele od maja pa ker sta dva dodatna predmeta...sam folk a veste vi to (sam ne dam pa roke u ogenj :lol: ) da lahko zdej npr. 1. l ponaulate po tastarem sistemu, pol v drugega se vpišete pa po bolonjcu. to je po moje bl kul..zakaj bi zdej opravlov še 2 dodatna predmeta če lahko 1.l zaključiš po starem sistemu??
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a nusa »

Fleurette napisal/-a:jz mislm starga lih zarad tega k se po bolonjcu opravlja izpite šele od maja pa ker sta dva dodatna predmeta...sam folk a veste vi to (sam ne dam pa roke u ogenj :lol: ) da lahko zdej npr. 1. l ponaulate po tastarem sistemu, pol v drugega se vpišete pa po bolonjcu. to je po moje bl kul..zakaj bi zdej opravlov še 2 dodatna predmeta če lahko 1.l zaključiš po starem sistemu??
Če sem jaz dobro razumela je stvar malo drugačna:
- če PAVZIRAŠ, pavziraš po starem in se drugo leto ob vpisu v 2.letnik odločiš če boš nadaljeval po starem al pa po boloncu
- če PONAVLJAŠ se pa letos odločiš če boš ponavljal po starem al pa po boloncu

Naj še kdo pove kaj je s tem :)

Druga stvar- če bi bla v tej situaciji bi definitivno nadaljevala po starem programu.Zakaj? Predvsem zato ker: bolonc v prvem letniku prnese dva nova izpita; da se ti prizna enaka stopnja izobrazbe kot po starem je +1 obvezn; kar pa posledično podaljša čas študija še najmanj za 1 leto in pol če maš srečo pr 26ih diplomiraš(kje še je praksa in podobne zadeve da prilezeš do službe)..po starem pr 26ih diplomiraš če ponavljaš, pavziraš in uživaš absolventski staž :))) much better, don't u think? :D ;)
Uporabniški avatar
Tom Hagen
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Sep 2009 12:13

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Tom Hagen »

Živjo,
mene pa zanima, če je možno da izredni študent, ki naredi 3 ali 4 izpite in potem pavzira ali ponavlja in med tem časom ne opravi vseh izpitov(8), ampak le še 2,3 (končno jih ima 5). Ali se v takem primeru lahko oktobra naslednje leto vpiše v drugi letnik. Ker če bi opravil 5 izpitov v tekočem letniku bi se lahko.
il consigliere |www.romantika.si|www.pavarti.si|
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja če maš vse skupaj 5 izpitov, se itak lahko. sej nima veze u kolkem cajtu si jih naredu, glavno da jih maš narjene. ampak se vpišeš izredno, kar najbrž že veš ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Tom Hagen
Prispevkov: 2
Pridružen: 22. Sep 2009 12:13

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Tom Hagen »

baby™ napisal/-a:ja če maš vse skupaj 5 izpitov, se itak lahko. sej nima veze u kolkem cajtu si jih naredu, glavno da jih maš narjene. ampak se vpišeš izredno, kar najbrž že veš ;)
ok. hvala za odgovor. Mislil sem da bi lahko bil kakšen droben tisk s strani fakultete, ker kot pavzer nimaš statusa, in da ti vzamejo tudi ta privilegij.
il consigliere |www.romantika.si|www.pavarti.si|
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

Odločila sem se za ponavljanje...mam 4 izpite, itd.itn... postopek pa je kakšen? Izpolnim in sprintam vpisni list pa ga nesem v referat? ali kako?
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a baby™ »

izpolnis vpisni list in cakas vabilo na vpis, ki ga bos dobila domov.
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
life.is.a.game
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Sep 2009 10:45

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a life.is.a.game »

Mene pa zanima, če ponavljamo po starem sistemu ali bomo imeli predavanja, glede na to da se je zdaj oz.se bo začel bolonjski sistem?
Če pavziram to leto zdaj, nardim izpite in pol leta 2010/2011 se vpišem v drugi letnik po starem sistemu, bom imela sploh predavnja in vaje ?? Ker če ne bo več predavanja, nardit vsa štiri leta iz knjige.. :| Aja pa še to? kaj moram imeti najmanj 4 izpite da lahko ponavljam? v nasprotnem primeru moram pavzirati??
Ker ne vem, najraje bi šla zdaj po bolonjcu v prvi letnik. :|
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Mene pa zanima, kaj moram narest v primeru, da hočem pavzirat? Ne izpolnit vpisnega lista in se ne prit vpisat? Al moram kako posebno prošnjo poslat?
Pozitiv vabrejšan!! :D
martina
Prispevkov: 16
Pridružen: 23. Jun 2009 16:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a martina »

life.is.a.game napisal/-a:Mene pa zanima, če ponavljamo po starem sistemu ali bomo imeli predavanja, glede na to da se je zdaj oz.se bo začel bolonjski sistem?
Če pavziram to leto zdaj, nardim izpite in pol leta 2010/2011 se vpišem v drugi letnik po starem sistemu, bom imela sploh predavnja in vaje ?? Ker če ne bo več predavanja, nardit vsa štiri leta iz knjige.. :| Aja pa še to? kaj moram imeti najmanj 4 izpite da lahko ponavljam? v nasprotnem primeru moram pavzirati??
Ker ne vem, najraje bi šla zdaj po bolonjcu v prvi letnik. :|
Če ponavljaš po starem sistemu letos, boš imela predavanja za tiste predmete, ki so skupni z bolonjskim sistemom, ker program predmetov ki ostanejo naj bi ostal enak. Se pravi bi imela letos predavanja za 6 predmetov, v 2. letniku za 4, v 3. letniku za 1 in v 4. letniku za 3 predmete.
Če letos pavziraš, narediš izpite in se drugo leto vpišeš v 2. letnik pa dejansko ne boš imela predavanj ne vaj.
Za redno ponavljanje so pogoj 4 opravljeni izpiti ja, v nasprotnem primeru moraš pavzirat, izredno ponavlat se ti v bistvu ne splača.
BOLONJC- fuuuuj :lol: :D
martina
Prispevkov: 16
Pridružen: 23. Jun 2009 16:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a martina »

bajna napisal/-a:ja sj če spremenijo ime, še ne pomen, da bo premdet drug. sj ne more zdj po bolonjcu bit pa kr use drgač, naučit te morjo še zmer iste stvari kot zdj
ne vem, če so iste stvari glede na to, da bolojnci sploh nimajo dednega prava v obveznem predmetniku! pa to je samo en primer..
Uporabniški avatar
life.is.a.game
Prispevkov: 7
Pridružen: 25. Sep 2009 10:45

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a life.is.a.game »

martina napisal/-a:
life.is.a.game napisal/-a:Mene pa zanima, če ponavljamo po starem sistemu ali bomo imeli predavanja, glede na to da se je zdaj oz.se bo začel bolonjski sistem?
Če pavziram to leto zdaj, nardim izpite in pol leta 2010/2011 se vpišem v drugi letnik po starem sistemu, bom imela sploh predavnja in vaje ?? Ker če ne bo več predavanja, nardit vsa štiri leta iz knjige.. :| Aja pa še to? kaj moram imeti najmanj 4 izpite da lahko ponavljam? v nasprotnem primeru moram pavzirati??
Ker ne vem, najraje bi šla zdaj po bolonjcu v prvi letnik. :|
Če ponavljaš po starem sistemu letos, boš imela predavanja za tiste predmete, ki so skupni z bolonjskim sistemom, ker program predmetov ki ostanejo naj bi ostal enak. Se pravi bi imela letos predavanja za 6 predmetov, v 2. letniku za 4, v 3. letniku za 1 in v 4. letniku za 3 predmete.
Če letos pavziraš, narediš izpite in se drugo leto vpišeš v 2. letnik pa dejansko ne boš imela predavanj ne vaj.
Za redno ponavljanje so pogoj 4 opravljeni izpiti ja, v nasprotnem primeru moraš pavzirat, izredno ponavlat se ti v bistvu ne splača.
BOLONJC- fuuuuj :lol: :D

Hvala ti za odgovore
Uporabniški avatar
.:pu7a:.
Prispevkov: 117
Pridružen: 26. Jan 2009 22:51

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a .:pu7a:. »

Bom še tukaj vprašal...

A če izpolniš pogoje za izredni vpis, se pravi 5 opravljenih izpitov 1. letnika, ti iz faxa pošljejo vabilo, al morš it v referat povedat, da bi se rad izredno vpisal...?
Na ŠISu pa ne morem izpolnit vpisnega lista...
Denny Crane
kaw
Prispevkov: 13
Pridružen: 04. Jan 2009 18:03

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a kaw »

.:pu7a:. napisal/-a:Bom še tukaj vprašal...

A če izpolniš pogoje za izredni vpis, se pravi 5 opravljenih izpitov 1. letnika, ti iz faxa pošljejo vabilo, al morš it v referat povedat, da bi se rad izredno vpisal...?
Na ŠISu pa ne morem izpolnit vpisnega lista...
izpolnit moras vse ankete v sisu in pol ti branko posle domov vabilo in pripravi vpisni list 8-)
Uporabniški avatar
_racija_
Prispevkov: 150
Pridružen: 28. Jun 2009 01:59

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a _racija_ »

En kolega je poslal Brankotu e-mail, da bi se rad ponavljal po Bolonjskem sistemu, pa da mu naj pripravi potreben vpisni list. Branko mu je odgovoril, da je on prvi, ki je izrazil to željo in da naj še malo premisli, če je to prava odločitev...
"There are no stupid questions...just stupid people!" (Mr.Garrison - South Park)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

zanimivo :shock: :lol:
Uporabniški avatar
Tecka
Prispevkov: 306
Pridružen: 06. Okt 2008 11:40

Re: Za prve letnike 08/09 - ponavljati, pavzirati, izredno

Odgovor Napisal/-a Tecka »

_racija_ napisal/-a:En kolega je poslal Brankotu e-mail, da bi se rad ponavljal po Bolonjskem sistemu, pa da mu naj pripravi potreben vpisni list. Branko mu je odgovoril, da je on prvi, ki je izrazil to željo in da naj še malo premisli, če je to prava odločitev...
A res? Ojoj. Sej mi smo se MORALI vkljuciti v ta Bolonjski sistem?
Odgovori

Vrni se na