Vpis

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Vpis

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

Letos pavziram v prvem letniku in me zanima ali morem za redni oz izredni vpis v drugi letnik (vse je še odvisno od septemberskih rokov),kaj prej urejat,ali je normalno vpis potem z vsemi ostalimi (konec septembra,al kdaj že?) :oops: :) ?
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

kokr jz vem, če boš izpolnila do cca 20 al pa 25. sept. pogoje za redni vpis, te bodo povabili na vpis v 2. letnik, če pa ne boš, se greš pa ti do pribl. 15. 10 vpisat izredno v referat :)
lunca_
Prispevkov: 94
Pridružen: 23. Dec 2008 16:07

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a lunca_ »

Ok,hvala ;) !
Tjasa
Prispevkov: 370
Pridružen: 12. Jan 2009 19:48

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a Tjasa »

Ko že ravno omenjate pavziranje... A je tudi tu treba izpolnjevati kakšne pogoje, da lahko pavziraš (ker so že povsod neki pogoji, se ne bi čudila, če bi bili tudi tukaj)?
Sem namreč v 1.letniku, vendar imam občutek da mi ne bo zneslo izpolniti pogoja (5 izpitov) za izredni vpis v 2.letnik. Nasplošno priporočate pavziranje ali mislite, da imam kakšne druge možnosti?

(se opravičujem, če vprašanje ne sodi v to temo)
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a bajna »

če nardiš 4 izpite lahko redno ponavljaš, kar je pa verjetno bolš kot pa pavziranje, ker maš status pa še izpitov ti ni treba plačvat, no če jih ne opravljaš v 4. ali več
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a bordyka »

sam pri ponavljanju moraš pazit-vsak ima pravico samo do 2 rednih vpisov oz. 1 redni vpis in 1 ponavljanje...
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Mene pa zanima kako je s plačevanjen če se izredno vpišeš v 2. letnik. A se lahko zmeniš za obroke ali gre to v enkratnem znesku?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ponavadi gre tko da polovico plačaš pred vpisom, ostalo se pa probaš zmenit na še 2 obroka, ki jih plačaš nekje do konc marca...
jaz sem mali psihopat
martina
Prispevkov: 16
Pridružen: 23. Jun 2009 16:17

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a martina »

Plačilo šolnine za 2. letnik je predvideno v treh obrokih.

2. letnik (1557,55€)

1. obrok: 519,55€. Rok plačila: ob vpisu

2. obrok: 519,00€. Rok plačila: 15. 11. 2009

3. obrok: 519,00€. Rok plačila: 15. 12. 2009
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a Gisele »

kaj pa če se ne moreš vpisat sedaj kot redni, ker ti manjkajo še izpiti? greš oktobra lahko na izpit,da se potem izredno vpišeš?
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a Gisele »

pa še tole: če si bil prej vpisan redno, ko še ni bilo bolonjskega programa, potem če se sedaj ko se izredo vpišeš to pomeni, da avtomasko padeš v bolonjo? anyone'? :?
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a bajna »

za 1. vprašanje ja, 2. ne razumem :D a če greš izredno v 2. letnik boš kr padla v bolonjca? to ne ane :D če greš pa izredno v 1. letnik(zakaj bi šla to, namest ponavlat?) pol pa vrjetn ja
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a Gisele »

Bajna, hvala za hiter odgovor!!! :) ja, za 2. vprašanje sem pa mislila takole: če ti ne znese sedaj sept. narediti toliko izpitov za REDNI vpis naprej, ali pa sploh ponavljanje, da se potem oktobra izredno vpišeš, ali naprej ali pa izredno ponavljanje...to sem mislila..ker kot vem moraš tudi za izredno ponavljanje imet pogoje...:( in V TEM PRIMERU padeš v Bolonjca
Gisele
Prispevkov: 74
Pridružen: 20. Nov 2008 15:37

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a Gisele »

to je bilo seveda bolj retorično vprašanje..naj me kdo popravi, prosim! Hvala!
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a makalonca »

mene pa zanima kakšne mate izkušnje z izrednim študijem, kok predmetou ste si nesl naprej, kdaj ste jih nardil... ?
se je komu zgodil, da do maja ni naredu izpitou za prvi letnik? - kaj pa pol?
razmišlam namreč, da bi šla izredno naprej, sam me je mal strah, da mi ne bi ratal usga narest :?
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a baby™ »

Gisele napisal/-a:kaj pa če se ne moreš vpisat sedaj kot redni, ker ti manjkajo še izpiti? greš oktobra lahko na izpit,da se potem izredno vpišeš?
če prau zastopim, tebe zanima kaj lahko nardiš, če zdej jeseni ne boš mela narjene 4 izpite? :) in te zanima, če lahk oktobra greš na izpite in se potem, če jih zbereš 4 ali 5, vpišeš izredno naprej al pa pač ponovno v isti letnik (odvisno kolk izpitov nardiš)? js sm se lani vpisala izredno in smo meli vpis že 25.9., ne vem pa, če je za tem datumom še kak oktobra, za oktobrskimi izpitnimi roki.. bi blo logično, da je.. glede na to, da se pri izrednih vse kasneje začne.. meni je ubistvu ostal še en izpit za nardit, tko da septembra nism mela dovolj pik za redni vpis in sm mogla v vsakem primeru izredno naprej. zato sm se upisala že 25.9.,da mi potem ni treba plačat tistga izpita, ki sm ga pol oktobra nardila.. se mi zdi, da je blo takrat neki govora, da če se oktobra upišeš, da si ubistvu med oktobrskimi roki brez statusa... ker status traja do 30.9.,ti pa oktobra praktično nisi še upisan in si avtomatsko brez statusa, torej plačuješ izpite... tko da js za tisto drugo varianto nism niti nič poskušala, ampak sm se raje že konc septembra upisala, da mam mir s statusom :)
gisele, najbolš da ti zdej že septembra zbereš tolk izpitov kolkr bi jih rada (ne vem na kaj ciljaš, izredni vpis naprej (5) al pa redno ponavljanje (4)..), pa boš mela najbol miren spanec :D
martina napisal/-a:Plačilo šolnine za 2. letnik je predvideno v treh obrokih.

2. letnik (1557,55€)

1. obrok: 519,55€. Rok plačila: ob vpisu

2. obrok: 519,00€. Rok plačila: 15. 11. 2009

3. obrok: 519,00€. Rok plačila: 15. 12. 2009
ja, PF ma ZELO zanimiva pravila .. če mene uprašaš, je RAHLO zoprno dajat usak mesec čez 500eur samo za šolnino, zato se da v referatu zment, da ti to malo lepše razporedijo .. usaj js sm jim lani tolk cajta težila, dokler mi niso :D :twisted:
makalonca napisal/-a:mene pa zanima kakšne mate izkušnje z izrednim študijem, kok predmetou ste si nesl naprej, kdaj ste jih nardil... ?
se je komu zgodil, da do maja ni naredu izpitou za prvi letnik? - kaj pa pol?
razmišlam namreč, da bi šla izredno naprej, sam me je mal strah, da mi ne bi ratal usga narest :?
js sm šla izredno v 2. s tem da nism mela narjene PEK .. sm pa mela srečo, da sm jo pol že oktobra nardila, pa sm šla pol že januarja delat izpite za 2. letnik. ne vem, kaj bi nardila, da mi je ostalo še kej več izpitov iz 1. odvisno kaj ti ostane.. če maš rim + pek je tvegano, ampak se useeno da nardit. mal razmisli kaj ti je bol pomembno, da greš v nasledni letnik pod vsakim pogojem al bi raje vidla, da se znebiš obveznosti za nazaj.. če greš izredno je okej, lahko se oktobra, januarja, marca znebiš izpitov za nazaj, maja pa pač greš delat izpite za 2.letnik, lih tko kot da bi bla redno vpisana... če pa maš srečo in prej zaključiš s starimi izpiti, pa lahko izkoristiš izredne roke in začneš že kej delat za 2.letnik .. vse je odvisno od tega, kaj ti je ostalo in kolk se boš potrudla, da se tega čimprej znebiš ;)
ja, se zna zgodit, da folk do maja ne nardi izpitov za nazaj, pol pač mogoče maja rata, in začnejo šele junija delat izpite za 2.letnik .. takrat si pač na izgubi, ker maš manj rokov na razpolago za nove izpite .. ne vem kako se potem znajdejo.. najbrž ponavljajo 2.letnik al pa so pač extra pridni, pa jim rata nardit 2. letnik v manj rokih :)
Zadnjič spremenil baby™, dne 28. Avg 2009 11:28, skupaj popravljeno 1 krat.
jaz sem mali psihopat
bu:)
Prispevkov: 70
Pridružen: 28. Jan 2009 22:47

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a bu:) »

martina napisal/-a:Plačilo šolnine za 2. letnik je predvideno v treh obrokih.

2. letnik (1557,55€)

1. obrok: 519,55€. Rok plačila: ob vpisu

2. obrok: 519,00€. Rok plačila: 15. 11. 2009

3. obrok: 519,00€. Rok plačila: 15. 12. 2009
a ta informacija je preverjena? morš zaprosit za 3 obroke, ali to kr sami tak razporedijo?
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a makalonca »

nažalost bi mi verjetno lih rim pa pek ostala :(
upam, da rim nardim seprembra.
u nasprotnem primeru pa res ne vem kaj bom nardila...
pa še k je med septembrskimi pa oktobrskimi roki tok mal časa,
rim je 17.9, izpiti oktobra so pa že v prvi polovici,
dva tedna je pa npr. za pek mal malo...
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a flafi »

makalonca napisal/-a:mene pa zanima kakšne mate izkušnje z izrednim študijem, kok predmetou ste si nesl naprej, kdaj ste jih nardil... ?
se je komu zgodil, da do maja ni naredu izpitou za prvi letnik? - kaj pa pol?
razmišlam namreč, da bi šla izredno naprej, sam me je mal strah, da mi ne bi ratal usga narest :?
No, da še jst povem :D Jst sm se vpisala konc septembra, naprej sm nesla UVP in RIM, s tem da sem oktobra potem nardila UVP in januarja RIM. Potem sem si pa bol na izi vzela in šla delat marca samo en izpit za drugi letnik, tko da mi zdej voda v grlo teče, ker rabim še en res bedn izpit za pogoj :roll:

Je pa moja sošolka se tut izredno vpisala, naprej nesla pa UVP, PEK in RIM. UVP je nardila, drugih dveh pa še zdej ne, tko da jih gre delat zdej septembra - ampak je pa zgubila vse roke za drugi letnik, tko da ji letos druzga kot pavziranje itak ne preostane.

Tko da jst bi res fajn premisnla, če se mi splača it izredno - kok sm zmožna narest + kok mam kej sreče + kaj bo, če mi ne rata, itd itd.


Pa še tole - dva tedna za pek bi znal bit čist zadost :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

baby™ napisal/-a:ja, PF ma ZELO zanimiva pravila .. če mene uprašaš, je RAHLO zoprno dajat usak mesec čez 500eur samo za šolnino, zato se da v referatu zment, da ti to malo lepše razporedijo .. usaj js sm jim lani tolk cajta težila, dokler mi niso :D :twisted:
Mene pa zanima, kake razloge si navedla, da so ti jih lepše razporedil (če seveda ni too personal) :D Jaz tud ne bi rada čist vsak mesec dala 500 € za šolnino :?
Pozitiv vabrejšan!! :D
pravnica88
Prispevkov: 37
Pridružen: 24. Maj 2009 13:50

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a pravnica88 »

Za politično ekonomijo res ni več tolk težav ker se izpiti ponavljajo in tut če se napamet naučiš stare izpite čist normalno nardiš brez kakšnega pretiranega razumevanja, tako da tut če ekonomija ostane ni take panike. Največja zmeda je vedno z rimom, ki ti lahko vse pokvari.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a baby™ »

no js mam pa čist obratne izkušnje, pek sm delala 3x, rim pa nardila iz prve, tko da je čist odvisno od človeka.. večina govori, da je rim tko zeelo težko nardit in da naj si ga raje za konc pustiš, ker bojo z njim ITAK problemi, js bi pa folku čist drgač rekla ;) tko da ni nujno, da je tko..

Wildcat* kolkr se spomnem, sploh nism mela nekih razlogov.. samo sm pač težila v referatu, da js ne mislm dajat tolk dnarja naenkrat.. (tkrat je bla šolnina cca.1300eur in so dali na 2 obroka, tko da je prvi znesu 667 že pred vpisom - tega sm plačala) pol sm pa jamrala, da naj mi usaj unga druzga dajo kasneeej :D tko da sm pol samo prošnjo napisala, da pač to hočem, nobenih globokih skrivnostnih razlogov, in sm mela pol rok za 2. obrok do 1.3. za plačat, pa sm plačala šele 16.3. :lol: :lol: meni je blo čist kul, sej itak po eni strani delam js njim uslugo, ne pa oni meni .. glede na to, da jih je malo morje, ki plačujejo šolnine, mislim da ne čutijo nekega hudega pomanjkanja, če ne dobijo 500eur na račun usakih 30 dni... in usak norc ve, da večina folka ne more kr dajat usak mesec 500-600eur samo zato, kr njim tko paše... sj veš, fight for your right :D
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
tinkerbell
Prispevkov: 238
Pridružen: 28. Avg 2009 09:59

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a tinkerbell »

živjo..ne vem če tole vprašanje paše sem..ampak usejen..upam da bo kdo odgovoril..zanima me kakšni so pogoji da se iz izrednega študija vpišeš nazaj na redni študij...npr. da delaš prvi letnik izredno in se želiš v drugega vpisat redno..a moreš izpolnit enake pogoje za napredovanje letnika kot jih morjo redni študentje (seštevek ocen 48) al je za izredne še kakšen drug pogoj? hvala za odgovor*
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

hehe baby hvala.. sm že misnla, da je treba met res kak dober razlog.. tko da se bom jst tud probala zdilat :D :D

tinkerbell - če hočeš it iz izrednega na redno, moraš met seštevk ocen opravljenih izpitov 48 ali pa opravljene vse izpite. :)
Pozitiv vabrejšan!! :D
makalonca
Prispevkov: 335
Pridružen: 21. Jan 2009 18:35

Re: Vpis

Odgovor Napisal/-a makalonca »

hvala za tele informacije!
bom mal razmislla pa upala, da zdj septembra se kej nardim! :)
ampak s prevec izpiti si najbrz kr ne bi upala it u drugi letnik, velik je res tut od srece odvisn in pol se ti loh se tok dobr plan podre.
Odgovori

Vrni se na