Izredno/pavziranje

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Moja situacija je sledeča, ponavljal sem 1. letnik, in se nato izredno vpisal v 2. letnik ki mi ga bo tudi uspelo ponavljati :roll: Zanima me ali se lahko ponovno izredno vpišem v 2. letnik ali mi preostane samo pavziranje?


Saj sem probal tudi referat to vprašat pa je njihova hitrost odziva bliskovita...
You mirin brah? No shame in mirin.
Aida
Prispevkov: 32
Pridružen: 05. Feb 2011 11:55
Kraj: Ljubljana

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Aida »

Živjo,

glede na določbo 66. člena Zakona o visokem šolstvu lahko v primeru neizpolnjevanja pogojev za redni ali izredni vpis naprej le še pavziraš, saj je možno ponavljati le enkrat (redno ali izredno).

"– lahko enkrat v času študija ponavljajo letnik ali spremenijo študijski program ali smer zaradi neizpolnitve obveznosti v prejšnji smeri ali študijskem programu," (http://www.uradni-list.si/1/content?id=108446)
Lp, A
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Uu zlata si, hvala za info! :D
You mirin brah? No shame in mirin.
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Kako pa v tej situaciji:

1.leto - izredno
2.leto - ponavljanje izredno (narejeni vsi izpiti)
3.leto - Ali je možen redni vpis v višji letnik???

Hvala za mnenja.
marti55
Prispevkov: 10
Pridružen: 06. Mar 2013 08:30

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a marti55 »

živjo po tanovem pravilniku se je meni ratalo vpisati izredno v drugi letnik brez opravljenih izpitov iz rima in ekonomije, zdej me pa zanima ce kdo ve kako je z opravljanjem izpitov in kolokvijev drugega letnika. Za izpite verjetno velja da moram najprej opravit izpite iz prvega letnika, kako je pa s kolokviji???
Bombica
Prispevkov: 14
Pridružen: 21. Avg 2013 19:24

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Bombica »

V drugem letniku ni kolokvijev. Pri kazenskih maš za napisat dve poročili o obisku glavne obravnave, in to moraš opraviti neglede na to, da imaš grehe za nazaj :) Prav tako seminarska pri delovnem pravu :)
Čim več uspeha pri čiščenju ''grehov'' za nazaj, probaj podelat že takoj novembra :)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

marti55 napisal/-a:živjo po tanovem pravilniku se je meni ratalo vpisati izredno v drugi letnik brez opravljenih izpitov iz rima in ekonomije

Ne me razumeti narobe, vsakomur privoščim, da napreduje v višji letnik, tudi tebi marti55.

Bi pa želel biti kritičen, do pogojev, ki jih je PF določil kot potrebne za napredovanje. Medtem, ko je npr. v 2. letnik možno napredovati brez ključnih rima in ekonomije, v 3. letnik brez KPP in KMP (naj me kdo popravi, če se motim), pa v 4. ni možno brez enega samega predmeta-CPP (razen če imaš pozitiven kolokvij).
Jaz za tako ureditev pač ne najdem razumevanja.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Alja »

V tretji letnik niti redno niti izredno ne moreš brez KMP in KPP!
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Alja napisal/-a:V tretji letnik niti redno niti izredno ne moreš brez KMP in KPP!
Mea culpa, Alja. Če sem sedaj pravilno interpretiral Pravilnik o prehodih, se brez KMP in KPP ni možno vpisati v 3. letnik, saj za npr. izredni vpis zmanjka 1 ECTS.
Eua
Prispevkov: 25
Pridružen: 10. Feb 2012 19:04

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Eua »

Kkšnega, ki ima izkušnje s ponavljanjem bi prosila za par informacij.
Prvič, a v indeks vpišemo samo predmete, ki ji še nismo opravili ali vse predmete? In drugič, a na vpisu kej težijo, če še nimaš vseh ocen vpisanih v indeks?

Hvala!
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

bpišeš sam predmete k jih še nimaš narjenih, glede ocen pa mislm da ne težijo :D
Pravnica.
Prispevkov: 33
Pridružen: 30. Jan 2012 21:52

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Pravnica. »

Zdravo! Zanima me, kako bi vi ravnali, v primeru, da se vpišete v višji letnik izredno, za nazaj pa imate še obveznosti.

Glede na to, da so letos izpiti šele novembra, s tem pa gre mimo že en mesec in pol študijskega leta, imam dilemo:

1. A bi vi hodili na REDNA predavanja, pa seminarje ter se učili tisto kar imate za nazaj?
2. Bi hodili na IZREDNA predavanja, vaje, seminarje ter se učili za nazaj?
3. Se varianta, da obiskovali predavanja in vaje sploh ne bi obnesla, ker se ne bi koncentrirali za izpite za nazaj, tako da bi se samoi učili za nazaj, predavanja in drugo, pa obiskovali šele po novembru?
4. Bi obiskovali samo "taveče" predmete ter se učili za nazaj?

Verjetno je najbolje, da se koncentriraš na tisto kar imaš za nazaj, brezveze "noret" dalje in nič opravit novembra.. Kakšnega mnenja ste vi?

Verjetno je čudno vprašanje in odloćitev varira med posamezniki. Samo dejstvo, da januarja ni izpitnih rokov za celoletne predmete, ti da kar misliti, kaj pa zdaj... "Naslednja šansa" bo šele marca, pa je že polovica študijskega leta mimo, nič kaj prijetno za pomislit. Ne vem kako so si tole zamislili vodilni.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Alja »

Odvisno, kaj ti ostane za nazaj. Poleg tega pa predavanja niso ne vem kao blazno pomembna, da brez njih ne bi mogel narediti izpita :) Sploh ta začetek. Svetujem večjo koncentracijo na izpite, ki jih imaš še za nazaj, na predavanja pa pojdi le na tisto, kar te zanima in vidiš, da ti dejansko tudi kaj koristi. Jaz sem npr. skoraj vse naredila brez predavanj, ker jih praktično ne rabiš, razen če si slušni tip in ti res veliko od tega, kar slišiš, ostane. Meni ne, razen morda redkih izjem. Bo pa najbolje, da greš sama na predavanja in se potem odločiš, kaj ti koristi in kaj ne ...
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

2
marti55
Prispevkov: 10
Pridružen: 06. Mar 2013 08:30

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a marti55 »

Mogoče kdo ve, če se da s katerim od profesorjev v 2 letniku zmenit, da lahko opravljaš pri njem izpit, čeprav še nimaš poštimano še vse za nazaj??
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Alja »

To se je še pred kratkim dalo, zdaj pa ne več - referat ne dovoli.
triler
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Avg 2013 23:45

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a triler »

Alja napisal/-a:To se je še pred kratkim dalo, zdaj pa ne več - referat ne dovoli.
Ma kaksen referat hahaha.. to vodstvo ne dovoli :D referat se zgolj drzi navodil
Catori.
Prispevkov: 9
Pridružen: 27. Jul 2012 14:33

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Catori. »

triler napisal/-a:
Alja napisal/-a:To se je še pred kratkim dalo, zdaj pa ne več - referat ne dovoli.
Ma kaksen referat hahaha.. to vodstvo ne dovoli :D referat se zgolj drzi navodil
Kaj pa v primeru, da npr. do marca že narediš vse izpite za nazaj? A potem imaš opcijo, da delaš tudi že za naslednji letnik?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Alja »

ja
Catori.
Prispevkov: 9
Pridružen: 27. Jul 2012 14:33

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Catori. »

hvala!
Augurey
Prispevkov: 7
Pridružen: 16. Avg 2013 16:16

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Augurey »

a če delaš izpite za naprej moraš tudi vse tiste obveznosti (recimo seminarska pri delovnem pravu) opraviti ali greš samo na izpit?
I mean, if I went around sayin' I was an empereror just
because some moistened bint had lobbed a scimitar at me they'd
put me away!
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Alja »

Najprej moraš opraviti obveznosti, je pa dobro, da se o tem pozanimaš pri vsakem profesorju posebej.
Augurey
Prispevkov: 7
Pridružen: 16. Avg 2013 16:16

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Augurey »

hvala :)
I mean, if I went around sayin' I was an empereror just
because some moistened bint had lobbed a scimitar at me they'd
put me away!
Augurey
Prispevkov: 7
Pridružen: 16. Avg 2013 16:16

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Augurey »

še eno vpr imam (če je že
kdo vprašal, se opravičujem): jaz sem se šla k mileni pozanimat glede opravljanja izpitov za naprej, če pavziraš, samo sem se potem odločila za ponavljanje. Glede opravljanja za naprej enako velja tudi ponavljanju, a ne?
I mean, if I went around sayin' I was an empereror just
because some moistened bint had lobbed a scimitar at me they'd
put me away!
Augurey
Prispevkov: 7
Pridružen: 16. Avg 2013 16:16

Re: Izredno/pavziranje

Odgovor Napisal/-a Augurey »

pri ponavljanju*
I mean, if I went around sayin' I was an empereror just
because some moistened bint had lobbed a scimitar at me they'd
put me away!
Odgovori

Vrni se na