Vaše izkušnje ?

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
karmencaa
Prispevkov: 4
Pridružen: 31. Jul 2013 13:33

Vaše izkušnje ?

Odgovor Napisal/-a karmencaa »

Živjo. Vpisala sem se v prvi letnik. Vsi govorijo kako je to težko in tako naprej. Mi lahko kdo poda svoje mnenje o tem, kako je to dejansko težko, koliko časa prej se je potrebno učiti za izpite,... Mi je jasno da študij ni lahek vendar se drugače rada učim in upam da mi bo z veliko učenja uspelo :) Hvala za vse odgovore.
nejcs
Prispevkov: 339
Pridružen: 29. Apr 2010 01:32

Re: Vaše izkušnje ?

Odgovor Napisal/-a nejcs »

Uživaj počitnice, dokler še lahko ;) hecam se :)

Ni tako težko kot radi kolegi strašijo. Don't worry!
Life isn't fair, but you can be.
Uporabniški avatar
Pinball Wizard
Prispevkov: 70
Pridružen: 07. Okt 2012 12:48

Re: Vaše izkušnje ?

Odgovor Napisal/-a Pinball Wizard »

Haha ja, uživaj dokler se še da :D :D

Odvisno je tudi kakšne ocene si želiš. Za 9,10 gre kar veliko truda. Sploh pri rimu pa ekonomiji bo šlo velik časa za učenje. Maš pa tut predmete, kjer ni treba tok velik za naredit izpit. Na eni strani maš rim, na drugi pa npr. sociologijo in eup, k se da samo po skriptah nardit. Je pa res, da časi gimnazijskega učenja so daaaaleč mimo. :) Pač za težje izpite tudi mesci učenja (odvisno kak tempo), za lažje pa precej manj. Je pa spet odvisno od posameznika kok hitro se je sposoben naučit. Sicer pa z veliko učenja ti bo zagotovo uspelo.
Better call Saul! #BreakingBad
avenger
Prispevkov: 66
Pridružen: 02. Okt 2012 19:16

Re: Vaše izkušnje ?

Odgovor Napisal/-a avenger »

moje izkušnje http://pravnica.net/forum/viewtopic.php?f=48&t=1911

če te pa še kaj zanima pa kar vprašaj :)
Bellum omnium contra omnes
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Vaše izkušnje ?

Odgovor Napisal/-a sparkica »

...ker sem par let nazaj, sama prestrašeno spraševala isto, moram povedat.... :)
Jz sem v redni službi, izredno študirala, v prvem letniku še hodila na predavanja...pol pa bolj mal ali nič...pa je vse šlo super...razen da me je politična ekonomija zajeb (ker to pač zame ni pravo!) nisem imela problema z nobenim predmetom...sam vsakega moraš resno vzet...hodi na predavanja in vaje pa boš zelo veliko naredila, pol pa itak dobiš občutek in za učenje in za način kako se lotiti kakšne stvari ...in ta forum je zlata vreden!!!...čist vsak odgovor boš dobila, izpitna vprašanja, skripte, izkušnje za vsak predmet posebej...no ja...pa meni je pravo všeč hehe...to pomaga ;)

Samo pogumno, res ni tako grozen kot strašijo... =)
Srečno!
:)
I'm not bad. I'm just drawn that way.
anette
Prispevkov: 1
Pridružen: 13. Jun 2014 14:30

Re: Vaše izkušnje ?

Odgovor Napisal/-a anette »

Zivjo, trenutno studiram na Filozofski fakulteti(1 letnik) pa razmisljam da bi se prepisala na pravo, mi je zal da nisem sla ze lani..ima mogoce kdo kakšne izkusnje s primerjavo ucenja oz. stopnje zahtevnosti na obeh fakultetah? Je res "nemogoce" tezko na Ljubljanski PF..hvala ze vnaprej za odgovore!
Kingsfield
Prispevkov: 86
Pridružen: 22. Okt 2013 16:24

Re: Vaše izkušnje ?

Odgovor Napisal/-a Kingsfield »

anette napisal/-a:Zivjo, trenutno studiram na Filozofski fakulteti(1 letnik) pa razmisljam da bi se prepisala na pravo, mi je zal da nisem sla ze lani..ima mogoce kdo kakšne izkusnje s primerjavo ucenja oz. stopnje zahtevnosti na obeh fakultetah? Je res "nemogoce" tezko na Ljubljanski PF..hvala ze vnaprej za odgovore!
Sicer nimam izkušenj s filozofsko fakulteto konkretno, toda glede na večino fakultet, ko primerjam obseg snovi, se je na PF treba kar konkretno usesti za knjigo :) Ni pa nemogoče, res ne. Ampak, kot rečeno, potrebno je precej truda in odrekanja... pa ponavadi traja dodiplomski 5 in ne 4 leta, razen če si res pridna ALI če se rada malo bolj površno učiš in ti je vseeno za ocene. :) Če te zanima še kaj bolj konkretnega, me lahko kontaktiraš prek privatnega sporočila.

LP
Odgovori

Vrni se na