Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
sreča na vrvici
Prispevkov: 129
Pridružen: 26. Okt 2011 21:40

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a sreča na vrvici »

ne mi rečt, da res verjameš to o +1 oceni :lol:
Uporabniški avatar
sparkica
Prispevkov: 94
Pridružen: 21. Jun 2011 20:14

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a sparkica »

a veš k ti je neki taaako nepomembno da niti ne razmišljaš o tem...čeprav na tem faksu po vsem kar sem videla in slišala...me nič ne bi presenetilo.... ;)
I'm not bad. I'm just drawn that way.
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Ja saj to je problem, zdaj če ne naredimo do novembra tega, smo v bistvu že padli nasledni letnik. Če imaš pa kak Rim pa še kaj pa vemo kako nepredvidljivo je :roll: Jaz upam, da nas ne mislijo zdaj septembra preveč zaj*ebavat na rokih
Denki
Prispevkov: 8
Pridružen: 22. Maj 2010 19:19

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a Denki »

Jaz upam, da nas ne mislijo zdaj septembra preveč zaj*ebavat na rokih
So nas že :(
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Denki napisal/-a:
Jaz upam, da nas ne mislijo zdaj septembra preveč zaj*ebavat na rokih
So nas že :(
? :arrow:
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Izpitni roki 2013/14, o groza ! Samo trije roki in nerazumljiv zamik.To je prilagojeno za tistih 10-20% študentov, ki jim je mati narava podarila nadpovprečen spomin oziroma pomnjenje.Če bi bila PF v Ljubljani pravična, se to ne bi dogajalo.Ni prav, da najprej sprejmejo toliko študentov, od države poberejo šolnine, potem jih pa na razne načine onemogočajo,(rimsko,ekonomija,trojčki,ukinjanje rokov, itd.).Če vodijo tako politiko odpisa,potem bi bilo pošteno, da sprejmejo samo 20% študentov od sprejete količine, ter odpustijo polovico profesorjev.A kaj takega se ne bo nikoli zgodilo!
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Ma najbolj pošteno bi bilo, da uvedejo sprejmne izpite nazaj pa je, da se potem ne dela taka brezvezna selekcija, da se pijejo živci ko ni potrebno ;)
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Se strinjam.To je predlagal že profesor Boštjan M.Župančič.A kaj bodo potem delali ostali profesorji. Kje dobiš 200 genijev-(odličnih).
Uporabniški avatar
mornar
Prispevkov: 68
Pridružen: 22. Sep 2012 22:17

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a mornar »

Gooner napisal/-a:Ma najbolj pošteno bi bilo, da uvedejo sprejmne izpite nazaj pa je, da se potem ne dela taka brezvezna selekcija, da se pijejo živci ko ni potrebno ;)
Jaz pa predlagam, da se preveri (pisno in ustno) vsako drugo leto znanje profesorjev. Vsako leto pa se jih pošlje na psiho fizični test, da se ugotovi ali so sploh sposobni opravljati svoje delo.
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Pri nekaterih predmetih je zelo, zelo nizka uspešnost na izpitu. To se ponavlja iz leta v leto, vodstvo fakultete pa ne reagira.Vrana, vrani tolerira.Posledice nosijo študenti, ki ponavljajo ali pavzirajo, stroške plačujejo starši, kateri se komaj prebijajo iz meseca v mesec. In vse to dopuščajo doktorji znanosti-sramota !
Gooner
Prispevkov: 133
Pridružen: 12. Sep 2012 20:30

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a Gooner »

Ah dobro pretiravat tudi ni treba, strokovnosti in znanja mislim, da se profesorjem na PF LJ ne da očitat, samo problem je ker se lahko na PFLJ vpiše praktično vsak, ki naredi maturo in se potem dela osip, v katerega marsikdaj pade tudi tisti, ki si tega čisto ne zasluži ;) To je seveda samo MOJ pogled na situacijo :!:
giraffe
Prispevkov: 150
Pridružen: 15. Sep 2010 10:37

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a giraffe »

Js se tudi strinjam, naj uvedejo sprejemne izpite oz. dvignejo omejitev na 98 točk če že genije iščejo, ne pa da potem praktično iščejo neznanje pri teh 70-80% normalnih študentov in nam s tem najlepša leta življenja(mladosti) spreminjajo v pekel...tega ne delajo na nobeni drugi fakulteti, pa tud niso vsepovsod sami geniji, da bi jim vsem lahko šlo toliko bolje od mene, že s povprečno pridnostjo in učenjem lahko na kateri drugi fakulteti blestiš s povprečjem...just saying...žal mi je, da se tok mučim s tem piflanjem, a na koncu nimam nobenega konkretnega uporabnega znanja, bi se še moral ne vem koliko sam angažirat, da bi znal eno ubogo pritožbo ali tožbeni zahtevek napisat, ki bi dejansko šel skoz na sodišču. Pa ne me narobe razumet, da se mi v osnovi ne da, jaz bi se z veseljem še enkrat dlje učil in piflal kot se, če bi vedel, da bom zato dobil pravično in zasluženo oceno, kar se tiče ocenjevanja, pa se tudi dobro ve, kakšne muhe imajo nekateri, ni normalno da med 150 študenti 1 ali 2 pišeta 10, prej v srednji šoli sta pa 1 ali dva pisala šut...narobe svet, res...profesorjem bi morala biti nagrada, da njihovi študenti dobijo lepe ocene in se z veseljem učijo njihove predmete, oni so ja v prvi vrsti pedagogi, drugače tako in tako ne bi morali biti tu kjer so, je še zadosti enih drugih pravnih inštitutov in institucij, kjer so lahko strokovnjaki in bi bilo lahko njihovo izživljanje v bistvu koristno ;). Čudi me, da se ne moremo na nobenega obrniti, da nam dekan ne pomaga ali kakorkoli...koliko se pogovarjam s študenti iz drugih faxov...so enkrat imeli prav govorilno uro, ker je bilo pri enem asistentu nekaj narobe in so skušali najti kompromis, da bi vsem ustrezal...to je za moje pojme prava pedagoška institucija...ne vem no, nekaj je treba spremeniti pod nujno in če to ne bo uspelo nam, res ne vem komu bo(pravijo tudi študenti iz drugih faxov), kako bomo lahko karkoli spremenili potem, ko bomo lahko nekoč soustvarjali državni pravni sistem...potem očitno res ne bo nikoli boljše kot je...
triler
Prispevkov: 9
Pridružen: 23. Avg 2013 23:45

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a triler »

giraffe napisal/-a:Js se tudi strinjam, naj uvedejo sprejemne izpite oz. dvignejo omejitev na 98 točk če že genije iščejo, ne pa da potem praktično iščejo neznanje pri teh 70-80% normalnih študentov in nam s tem najlepša leta življenja(mladosti) spreminjajo v pekel...tega ne delajo na nobeni drugi fakulteti, pa tud niso vsepovsod sami geniji, da bi jim vsem lahko šlo toliko bolje od mene, že s povprečno pridnostjo in učenjem lahko na kateri drugi fakulteti blestiš s povprečjem...just saying...žal mi je, da se tok mučim s tem piflanjem, a na koncu nimam nobenega konkretnega uporabnega znanja, bi se še moral ne vem koliko sam angažirat, da bi znal eno ubogo pritožbo ali tožbeni zahtevek napisat, ki bi dejansko šel skoz na sodišču. Pa ne me narobe razumet, da se mi v osnovi ne da, jaz bi se z veseljem še enkrat dlje učil in piflal kot se, če bi vedel, da bom zato dobil pravično in zasluženo oceno, kar se tiče ocenjevanja, pa se tudi dobro ve, kakšne muhe imajo nekateri, ni normalno da med 150 študenti 1 ali 2 pišeta 10, prej v srednji šoli sta pa 1 ali dva pisala šut...narobe svet, res...profesorjem bi morala biti nagrada, da njihovi študenti dobijo lepe ocene in se z veseljem učijo njihove predmete, oni so ja v prvi vrsti pedagogi, drugače tako in tako ne bi morali biti tu kjer so, je še zadosti enih drugih pravnih inštitutov in institucij, kjer so lahko strokovnjaki in bi bilo lahko njihovo izživljanje v bistvu koristno ;). Čudi me, da se ne moremo na nobenega obrniti, da nam dekan ne pomaga ali kakorkoli...koliko se pogovarjam s študenti iz drugih faxov...so enkrat imeli prav govorilno uro, ker je bilo pri enem asistentu nekaj narobe in so skušali najti kompromis, da bi vsem ustrezal...to je za moje pojme prava pedagoška institucija...ne vem no, nekaj je treba spremeniti pod nujno in če to ne bo uspelo nam, res ne vem komu bo(pravijo tudi študenti iz drugih faxov), kako bomo lahko karkoli spremenili potem, ko bomo lahko nekoč soustvarjali državni pravni sistem...potem očitno res ne bo nikoli boljše kot je...
super napisano.
Uporabniški avatar
mornar
Prispevkov: 68
Pridružen: 22. Sep 2012 22:17

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a mornar »

Res je kar je zgoraj napisano, končaš pravno fakulteto pa ne znaš postavit tožbeni zahtevek (samo tožbo še že napišeš) in to velja za vsaj 75 % diplomatov. Gooner je napisal, da se strokovnosti in znanja profesorjem na PF LJ ne da očitat, s čimer načelno soglašam, se pa vprašam ali bi znali profesorji svoje teoretično znanje uporabiti v praksi. V to pa nisem več prepričan in to je bilo bistvo mojega zgornjega sporočila, ko sem napisal, da bi se prevrjalo znanje profesorjev. Sedaj namreč velja: v njihovo (profesorjevo) znanje se ne dvomi, nesposobni so lahko samo študentje.

Dogaja se in to zelo pogosto, da na izpitu pade več kot 70% študentov (pri znanem predmetu se dogaja, da pade tudi več kot 80 % študentov) kar ni normalno. Nihče me ne bo prepričal, da je teh 70 % (ali več) študentov totalnih imbecilov, ki niso v stanju izpita opraviti potem, ko so snov intenzivno študirali leto ali več. To pa je bistvo mojega zgornjega sporočila, ko sem napisal, da bi bilo potrebno ugotavljati ali so sploh sposobni opravljati svoje delo.

Se pa seveda opravičujem tistim, ki ne spadajo v zgornji vzorec, kljub vsemu pa sem prepričan, da je potrebo začeti nekaj na fakulteti spreminjati, smo namreč že v 21. stoletju.
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Lepo ste napisali.Sprašujem se koliko je varen ta forum, da ne bi imelo nekaj kritičnih posameznikov, ki se upajo reči bobu-bob,negativne posledice.
divjimož
Prispevkov: 35
Pridružen: 18. Jun 2011 13:39

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a divjimož »

Zanimivo!
dr.Franjo Štiblar je opravil anketo predmeta bančništvo,zavarovalništvo ter finančni trgi.Ni kaj dodati.Še bolje bi bilo, če bi Franjo Štiblar opravil anketo, koliko študentov in študentk je pod njegovo "kraljevino", zaradi njegove ekonomije zapustilo PF, ponavljalo ali pavziralo.Glede na dobljene rezultate bi si moral krepko zamisliti,izprašati svojo vest in se spremeniti.To lahko storiš, če imaš zraven naziva dr.tudi srce.
Uporabniški avatar
mornar
Prispevkov: 68
Pridružen: 22. Sep 2012 22:17

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a mornar »

Pa saj ni dr. Štiblar edini, še hujši so
valentinapeli
Prispevkov: 39
Pridružen: 09. Jul 2011 19:32

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a valentinapeli »

... po mojih izkušnjah je dr.štiblar veliko študentov na robu 6 celo dobesedno spustil naprej....ne pričakujem da bi nas brez znanja spuščali naprej... v primerjavi s korošcem, ki na izpitu septembra reče, da je bila prehodnost popolnoma normalana pri 53%....ni problematičen samo naziv dr. in srce... moje mnenje.
Anja__
Prispevkov: 21
Pridružen: 27. Mar 2013 12:16

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a Anja__ »

Kako je zdaj kaj s temi roki? A smo kam prišli? Tudi sama imam še par izpitov, in ne morem verjeti, da bom morala čakati do marca...Vsaj januarski roki bi mi ogromno pomenili...a mislite, da nam bo uspelo, če kontaktiramo (vsaj določene) profesorje po emailu, in jih lepo prosimo za razpis še kakšnega roka (v mislih imam npr. prof. Grilca, prof. Bugariča in prof. Pavčnikovo)?
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a tincap »

Anja__ napisal/-a:Kako je zdaj kaj s temi roki? A smo kam prišli? Tudi sama imam še par izpitov, in ne morem verjeti, da bom morala čakati do marca...Vsaj januarski roki bi mi ogromno pomenili...a mislite, da nam bo uspelo, če kontaktiramo (vsaj določene) profesorje po emailu, in jih lepo prosimo za razpis še kakšnega roka (v mislih imam npr. prof. Grilca, prof. Bugariča in prof. Pavčnikovo)?
Važno da se organizirajo spoznavni in razni drugi žuri s strani naših predstavnikov ^^ izpitni roki so tretjerazredna tema
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a Penac »

Anja__ poglej na Facebook, kjer je odprta stran prav na to temo: Pravna fakulteta - proti ukinitvi rokov za absolvente. Predstavnik študentov tekoče podaja stanje "pogajanj", ki se nagibajo v škodo študentov, saj imajo profesorji prevladujoč vpliv. Drugače pa, izbirni izpitni roki so že tudi znani, v e-študentu.
perla
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Nov 2009 19:00

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a perla »

Tud sama studiram se po starem,mam se en izpit za 3.letnik pa sploh ne vem kdaj bodo razpisani roki tud za tretji letnik,v sis-u se pa tud se ne da prjavt. A mogoce kdo karkoli ve o tem?Aja pa z referata se mi tud niso javl glede izpitnih rokov.
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a KiZo »

a mogoče kdo ve kaj se dogaja z novembrskimi (izrednimi) roki? rečen mi je bilo da se bodo lahko na njih prijavili tudi pavzerji, ampak še do zdaj v šisu ni možnosti prijave (ni razpisanega roka)? hvala za info
larchoo
Prispevkov: 29
Pridružen: 06. Okt 2012 23:16

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a larchoo »

Tudi jaz kot redna študentka 2. letnika se ne morem prijaviti na novembrski rok za ekonomijo..
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Informacija o izpitnih rokih v študijskem letu 2013/14

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

larchoo napisal/-a:Tudi jaz kot redna študentka 2. letnika se ne morem prijaviti na novembrski rok za ekonomijo..
Svetujem Ti, da si prebereš Pravila Pravne Fakultete (http://www.pf.uni-lj.si/media/pravila.pf.pdf). Tebe najbrž zadeva 85.(3)čl.
Po mojem mnenju si torej upravičena do opravljanja izpita iz ekonomije v novembrskem roku. Vse kaj drugega bi bilo pa naravnost podlo. :evil:
Odgovori

Vrni se na