Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
¤black code¤
Prispevkov: 7
Pridružen: 26. Okt 2011 15:31

Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a ¤black code¤ »

Nisem prepričana, ali svojo prvo temo uvrščam na pravo mesto, v kolikor je ne oz. morda že obstaja kakšna podobna na samem forumu, se opravičujem in sem pripravljena na morebitne sankcije. :P

Opažam, da je ekološka osveščenost na naši fakulteti na dokaj zgledni ravni (smetnjaki za ločevanje odpadkov, koši s pepelniki, skrbne snažilke in ostali zaposleni, konec koncev tudi nemalo redoljubnih profesorjev in študentov). To me dodatno motivira k odprtju te teme. Tu naj se zbirajo naše ideje in predlogi na razpisano temo, pripombe in pohvale, konstruktivne kritike.

Konkretna zadeva, ki me je dejansko pripravila do napisanega pa je ta, da sem opazila, da je pred glavnim vhodom na fakulteto spredaj na košu na mestu, kjer se ugašajo cigarete, kovinska prevlekica, ki jo je po njenem videzu sodeč že kar nekaj ljudi skušalo sneti. Bilo bi veliko bolj tako okolju prijazno kot tudi estetsko na pogled, če bi se dalo ta košček kovine odstraniti, da bi cigarete prosto pad(a)le v pepelnik/smetnjak. Ne vem, na koga bi se lahko obrnila s svojo idejo neposredno, zato sem začela tu. V kolikor bi se lahko kdo, ki je odgovoren za takšne stvari, z napisanim seznanil in kaj ukrepal glede tega, bi me osebno veselilo in verjamem, da nisem edina. Zveni sicer zelo banalno in irrelevantno, ampak včasih so res malenkosti tiste, ki počasi vodijo k napredku.

Pohvale vsem ekološko osveščenim pripadnikom celote Pravne fakultete v Ljubljani. :)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

res je kristi, lahko bi pf zrihtala normalne vgradne pepelnike, da bi mi kadilci loh normalno ugašal čike hehe. Upam pa da bojo že končn kupil nove sušilce za roke, ker so ti v pizdi.
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a proton »

Black code, kot vem, je tam, kjer ti želiš pepelnike, kajenje prepovedano :mrgreen:
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

ne, ker to itak ne vela, če je pa odzun omggg
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a proton »

w4nkst4 napisal/-a:ne, ker to itak ne vela, če je pa odzun omggg
16. člen Zakona o omejevanju uporabe tobačnih izdelkov

Prepovedano je kajenje v vseh zaprtih javnih in delovnih prostorih. Za zaprt javni ali delovni prostor se šteje prostor, ki ima streho in popolnoma zaprto več kot polovico površine pripadajočih sten. Kajenje je prepovedano tudi v prostorih, ki se po tem zakonu ne štejejo za zaprte prostore, če so del pripadajočih funkcionalnih zemljišč prostorov, kjer se opravlja dejavnost vzgoje in izobraževanja.

omgggg :oops:
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a brucka »

poleg tega, da je prepovedano, je tudi več kot nekulturno/neolikano kaditi pred vhodom v fakulteto. kadilci boste ekološko osveščeni postali s tem, da prenehate kaditi (zaradi svojega zdravja in zdravja kolegov), ne pa z novimi pepelniki. pa brez zamere, ampak da vstopiš v fakulteto in pred tem pihnejo vate dim cigareta, da potem vse smrdiš...
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a proton »

brucka napisal/-a:poleg tega, da je prepovedano, je tudi več kot nekulturno/neolikano kaditi pred vhodom v fakulteto. kadilci boste ekološko osveščeni postali s tem, da prenehate kaditi (zaradi svojega zdravja in zdravja kolegov), ne pa z novimi pepelniki. pa brez zamere, ampak da vstopiš v fakulteto in pred tem pihnejo vate dim cigareta, da potem vse smrdiš...
+ 1
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a tincap »

proton napisal/-a:
brucka napisal/-a:poleg tega, da je prepovedano, je tudi več kot nekulturno/neolikano kaditi pred vhodom v fakulteto. kadilci boste ekološko osveščeni postali s tem, da prenehate kaditi (zaradi svojega zdravja in zdravja kolegov), ne pa z novimi pepelniki. pa brez zamere, ampak da vstopiš v fakulteto in pred tem pihnejo vate dim cigareta, da potem vse smrdiš...
+ 1
+2
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a a90 »

tincap napisal/-a:
proton napisal/-a:
brucka napisal/-a:poleg tega, da je prepovedano, je tudi več kot nekulturno/neolikano kaditi pred vhodom v fakulteto. kadilci boste ekološko osveščeni postali s tem, da prenehate kaditi (zaradi svojega zdravja in zdravja kolegov), ne pa z novimi pepelniki. pa brez zamere, ampak da vstopiš v fakulteto in pred tem pihnejo vate dim cigareta, da potem vse smrdiš...
+ 1
+2
+3

;)
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Ekološka osveščenost Pravne fakultete

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

-1 haha :twisted:
Odgovori

Vrni se na