Možnosti zaposlitve in smiselnost študija prava

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Možnosti zaposlitve in smiselnost študija prava

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

Pozdravljeni, sem študent 2.letnika pflj.Obveznosti sem opravljal dokaj redno, sicer pa se imam sedaj sledeči izziv. Pravnikov je čedalje več, delavnih mest malo in me zanima kakšno je dejansko stanje na trgu dela, saj sem še mlad in lahko zamenjam študijsko smer za kaj bolj perspektivnega. Ker sem pa zelo delaven in nisem omejen samo na družboslovje imam široko paleto ponudbe. Ne zdi se mi smiselno vlagati toliko truda in študirati pravo, da bi potem bil brezposeln pravnik ali trepetal nekje za svojo službo
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Možnosti zaposlitve in smiselnost študija prava

Odgovor Napisal/-a sunshine »

Na žalost je situacija taka, da z nobenim faksom ne boš z lahkoto našel službe, tako da ti prepis na drug faks ne bo zagotovil službe. Na zavodih še največ iščejo keramičarje in avtomehanike, tako da se lahko usmeriš v to :D
zwbgr
Prispevkov: 41
Pridružen: 02. Feb 2009 12:51

Re: Možnosti zaposlitve in smiselnost študija prava

Odgovor Napisal/-a zwbgr »

Edini nasvet, ki ti ga lahko dam, je, da bodi že med študijem aktiven in išči čim več priložnosti - ne samo študentskega dela, tudi sodelovanje v kakih društvih, delo na kakih projektih, širi svoj krog poznanstev, vse to ti prav pride. Pa ko imaš enkrat pravno izobrazbo, se ne omejuj samo s tem. Bolj kot izobrazba so pomembni ambicioznost, motiviranost, delavnost...
X
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Možnosti zaposlitve in smiselnost študija prava

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Lahko se samo zaposliš v pečarstvu, dela zagotovo ne primankuje, imam dobre informacije glede tega.
You mirin brah? No shame in mirin.
Uporabniški avatar
proton
Prispevkov: 433
Pridružen: 17. Nov 2008 15:19

Re: Možnosti zaposlitve in smiselnost študija prava

Odgovor Napisal/-a proton »

Jaz ti bom takole povedal - za dobre in pridne se delo vedno najde! Ne morda takoj in idealno delo (plača), ampak se gotovo najde!
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Možnosti zaposlitve in smiselnost študija prava

Odgovor Napisal/-a Alja »

Se strinjam s protonom. Če pokažeš interes, voljo, motivacijo in predvsem, da znaš uporabljati pravo, se bo zagotovo kaj našlo!
Odgovori

Vrni se na