4 letnik (izredno po starem programu)

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Bianca
Prispevkov: 52
Pridružen: 21. Okt 2008 19:36

4 letnik (izredno po starem programu)

Odgovor Napisal/-a Bianca »

Vpisujem se v četrti letnik, izredno, po starem programu, ker rednega vpisa ni več. V referatu so mi rekli, da bom za vpis morala plačati šolnino, predavanja pa bomo imeli skupaj z bolonjci, ker se večina predmetov pokriva.

Zdaj imam pa nekaj vprašanj. Videla sem oba urnika za 4. letnik bolonjskega programa - za redni in izredni študij. Urnik za redni študij se mi zdi uredu in vsaj v prvem semestru bi lahko hodila na večino predavanj. Urnik za izredne pa mi ni všeč, ker so seveda predavanja organizirana v popoldanskih in večernih urah in bi imela težave s prevozom domov, če bi morala biti na faksu do sedmih ali osmih zvečer. V glavnem, res ne bi rada hodila na predavanja od izrednih.

Do zdaj še nikoli nisem bila vpisana izredno, pa me zanima, ali so predavanja za izredne študente obvezna? Kaj preverjajo prisotnost? Ali lahko hodim na predavanja od rednih bolonjcev? Kolikor sem slišala, naj bi bila v bolonjskem sistemu obvezna prisotnost na predavanjih in vajah?

Zelo bi bila vesela, če bi kdo, ki je bil letos vpisan izredno v 3. letnik po starem programu, povedal svoje izkušnje glede predavanj in urnikov. Hvala.
studentje.pf
Prispevkov: 12
Pridružen: 13. Sep 2012 22:23

Re: 4 letnik (izredno po starem programu)

Odgovor Napisal/-a studentje.pf »

Bianca napisal/-a:Vpisujem se v četrti letnik, izredno, po starem programu, ker rednega vpisa ni več. V referatu so mi rekli, da bom za vpis morala plačati šolnino, predavanja pa bomo imeli skupaj z bolonjci, ker se večina predmetov pokriva.

Zdaj imam pa nekaj vprašanj. Videla sem oba urnika za 4. letnik bolonjskega programa - za redni in izredni študij. Urnik za redni študij se mi zdi uredu in vsaj v prvem semestru bi lahko hodila na večino predavanj. Urnik za izredne pa mi ni všeč, ker so seveda predavanja organizirana v popoldanskih in večernih urah in bi imela težave s prevozom domov, če bi morala biti na faksu do sedmih ali osmih zvečer. V glavnem, res ne bi rada hodila na predavanja od izrednih.

Do zdaj še nikoli nisem bila vpisana izredno, pa me zanima, ali so predavanja za izredne študente obvezna? Kaj preverjajo prisotnost? Ali lahko hodim na predavanja od rednih bolonjcev? Kolikor sem slišala, naj bi bila v bolonjskem sistemu obvezna prisotnost na predavanjih in vajah?

Zelo bi bila vesela, če bi kdo, ki je bil letos vpisan izredno v 3. letnik po starem programu, povedal svoje izkušnje glede predavanj in urnikov. Hvala.
Predavanja za izr. študente niso obvezna, lahko hodiš na redna. Glede vaj pa ti nihče ne more zagotovo povedati, vse je odvisno od profesorjev. Večina ne preverja, nekateri pa - počakaj do začetka leta.
Bianca
Prispevkov: 52
Pridružen: 21. Okt 2008 19:36

Re: 4 letnik (izredno po starem programu)

Odgovor Napisal/-a Bianca »

studentje.pf napisal/-a:
Bianca napisal/-a:Vpisujem se v četrti letnik, izredno, po starem programu, ker rednega vpisa ni več. V referatu so mi rekli, da bom za vpis morala plačati šolnino, predavanja pa bomo imeli skupaj z bolonjci, ker se večina predmetov pokriva.

Zdaj imam pa nekaj vprašanj. Videla sem oba urnika za 4. letnik bolonjskega programa - za redni in izredni študij. Urnik za redni študij se mi zdi uredu in vsaj v prvem semestru bi lahko hodila na večino predavanj. Urnik za izredne pa mi ni všeč, ker so seveda predavanja organizirana v popoldanskih in večernih urah in bi imela težave s prevozom domov, če bi morala biti na faksu do sedmih ali osmih zvečer. V glavnem, res ne bi rada hodila na predavanja od izrednih.

Do zdaj še nikoli nisem bila vpisana izredno, pa me zanima, ali so predavanja za izredne študente obvezna? Kaj preverjajo prisotnost? Ali lahko hodim na predavanja od rednih bolonjcev? Kolikor sem slišala, naj bi bila v bolonjskem sistemu obvezna prisotnost na predavanjih in vajah?

Zelo bi bila vesela, če bi kdo, ki je bil letos vpisan izredno v 3. letnik po starem programu, povedal svoje izkušnje glede predavanj in urnikov. Hvala.
Predavanja za izr. študente niso obvezna, lahko hodiš na redna. Glede vaj pa ti nihče ne more zagotovo povedati, vse je odvisno od profesorjev. Večina ne preverja, nekateri pa - počakaj do začetka leta.
Aha, če torej predavanja za izredne niso obvezna ... Potem me tam ne bodo pogrešali in lahko grem na predavanja za redne.

Poleg urnika za izredne je razpredelnica, kako se delijo ure predavanj, seminarjev in vaj, a v dejanskem razporedu ni nikjer napisano, kdaj so predavanja, kdaj seminarji in vaje, tako da ... :?
Uporabniški avatar
Jure
Prispevkov: 91
Pridružen: 05. Okt 2008 11:52
Facebook: http://www.facebook.com/MgroupPravnoSvetovanje
Kraj: Cerknica

Re: 4 letnik (izredno po starem programu)

Odgovor Napisal/-a Jure »

Noben te ne bo pogrešal na izrednih predavanjih :)
Bianca
Prispevkov: 52
Pridružen: 21. Okt 2008 19:36

Re: 4 letnik (izredno po starem programu)

Odgovor Napisal/-a Bianca »

Jure napisal/-a:Noben te ne bo pogrešal na izrednih predavanjih :)
Aha. Kaj pa na vajah od izrednih? Res bi bila vesela, če bi mi odgovoril kdo, ki je bil že vpisan v 3. ali 4. letnik izredno po starem programu ali pa bolonjskem. Ker na urniku od izrednih nič ne piše, kdaj bodo vaje pri kakšnem predmetu.

Vem da so v bolonjskem programu veliko bolj strogi glede udeležbe na vajah (in menda tudi predavanjih). Samo ne vem, če to velja samo za redne bolonjce ali tudi za izredne.
nusa
Prispevkov: 422
Pridružen: 07. Okt 2008 15:08

Re: 4 letnik (izredno po starem programu)

Odgovor Napisal/-a nusa »

glede na to da si vpisana po starem programu mislim da ne bi smelo nič obvezno :) saj nisi bolonjc..pač predavanja boš mela zraven njih da ne bodo rabli izvajat dvojnih istih predavanj :)
Odgovori

Vrni se na