Izbirni predmeti za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Jaz se vpisujem v drugi letnik in me zanima kasne so kaj vaše izkušnje z izbirnimi predmeti ki so nam na voljo. Katere mislite da je pametno izbrat, zakaj, kako so se vam zdeli predmeti itd.

Ubistvu bi bile kakoršne koli informacije zelo zaželjene.


Pa še tole, a je mogoče izbirne predmete tudi zamenjati v oktobru ali je ta izbira sedaj dokončna?
You mirin brah? No shame in mirin.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Zanima me, kako je s sledečimi izbirnimi predmeti:
- kriminalistika,
- civilno-medicinsko pravo,
- statistične metode družboslovnega raziskovanja (statistika).

Vsi so na voljo v prvem semestru drugega letnika, pa preprosto ne vem, kaj izbrati. Za drugega vem zagotovo, da je izvršilno kazensko pravo moj predmet, ker mi je kazensko pravo (kolikor vem o njem) na splošno top :)

Vsak nasvet, vsaka info bo dobrodošla. Predvsem me zanima, kakšna je snov, kakšen je obseg snovi, koliko je potrebno študirati, kakšen je profesor, ali so izpiti pisni/ustni, kakšne so ocene, ipd.

Hvala za info ;)
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a nofak »

CMP: slisi se zanimivo, naceloma ni...najprej je pol semestra enih konvencij, protokolov, ki samo zamorijo vseskupaj. Druga polovica je bolj zanimiva, vendar je pa na koncu ocenjevanje dokaj grozno in se ne splaca vzeti.

Statistika: naucis se stara izpitna vprasanja in je to to :)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Hm, kaj pa kaj volilno in parlamentarno pravo? Baje je dost lahek izpit :)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Hvala za info. Kolikor sem do zdaj uspel zbrat informacij je pametno izbrat Evropsko pravo človekovih pravic in statistiko...
You mirin brah? No shame in mirin.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Tole sem jaz zbrala informacij:

civilno-medicinsko pravo:
snov je zanimiva; možna je seminarska, ki ti na izpitu prinese 1 točko, vendar pa ni nujna; snovi ni ravno malo; težko dobiš dobro oceno; glupa predavanja; na izpitu mora biti napisano tako, kot je na slajdih.

kriminalistika:
daje dobre ocene; dolgočasna predavanja; knjiga ima okoli 300 strani.

statistika:
zelo dobre ocene z malo učenja; malo snovi; naučiš se stare izpite in je to to; če hočeš 10ko, vzami statistiko; je minimalen predmet; en teden zmernega učenja za 10.

volilno in parlamentarno pravo:
lahek izpit; lepe ocene.

Ima še kdo kaj info?
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a nofak »

Evropsko pravo CP: na predavanja nisem hodil, naredis predstavitev enega primera iz ESCP in iz tega primera dobis na izpitu vprasanje (+ dve vprasanji iz ostale snovi), izpit je ustni, en teden ucenja je prevec za 10 ;)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Se pravi da se nekako izbira med Evropsko pravo ČP, Volino in parlamentrano pravo in statistiko če hočeš dobro oceno brez ogromno dela :D
You mirin brah? No shame in mirin.
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Punipan »

Ne vem no, ampak jaz imam s CMP ful dobro izkušnjo. Meni je bila zanimiva snov (zato sem tudi vzela to in nisem gledala na to kje se da najlažje skoz pridt) ), nepreobsežna (seriously, ena mala skriptica vsega skupaj), predavanj mi praktično nismo imeli in pa pošteno ocenjevanje. Ne vem od kje vam to, da grdo ocenjuje. No, vsaj jaz sem bila zadovoljna z njenim ocenjevanjem. :D Men je bila Viki super. Všeč mi je bila tud struktura izpita, da se lahko tudi razpišeš. Če bi še enkrat izbirala, bi se isto odločila za CMP v prvem semestru in kazensko izvršilno v drugem. Ambrož car! :P
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Mene bi pa še zanimalo kje lahko dobiš literaturo za statistiko ali pa volilno in parlamentarno pravo? Pa ta neka stara izpitna vprašanja in podobno?
You mirin brah? No shame in mirin.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

še kdo s kakšnimi izkušnjami glede volilno-parlamentarnega prava in statistike? nekako se odločam med tema dvema..
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

VPP - seminarska, en dan ucenja, knjiga 150 strani, ki se ponavlja, 9.

Lp
brabbit
Prispevkov: 36
Pridružen: 04. Jan 2012 19:56

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a brabbit »

Pri seminarski pride v poštev tudi predstavitev?
Sis
Prispevkov: 1
Pridružen: 21. Sep 2012 09:06

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Sis »

Jaz sem si izbrala kriminalistiko,zdaj pa me malo skrbi kako je s tem glede na to,da kolikor sem slišala nihče ni posebaj zadovoljen s kriminalistiko.. Je statistika res boljša izbira? Sicer nisem neki veliki matematični navdušenec zato me muči izbira statistike?! :?
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

jaz isto ful ne maram raznega racunanja, formul itd..ampaj na zalost moramo zbirat tisto pri cemer se da najlazje skoz pridt:S zato je zame kriminalistika ze v startu odpadla..civilno medicinsko mi je ful zanimiva snov, priporocila pa niso lih briljantna..ne vem kaj naj sploh naredim..sem pa gledala malo urnik za 2.letnik kako so razporejeni izbirni..pa je volilno parlamentarno mislim da ful pozno,okol 7 zvecer:S ma joj.. Jaz res ne vem kaj bi
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pina colada »

Sis napisal/-a:Jaz sem si izbrala kriminalistiko,zdaj pa me malo skrbi kako je s tem glede na to,da kolikor sem slišala nihče ni posebaj zadovoljen s kriminalistiko.. Je statistika res boljša izbira? Sicer nisem neki veliki matematični navdušenec zato me muči izbira statistike?! :?
Js nimam pojma o matematiki, pa sm s par dni učenja dobila 10 :D Ne vem sicer kako je s kriminalistiko ampak dvomim da obstaja kaj lažjega od statistike :)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Kje pa dobis literaturo za tole statistiko? :D
You mirin brah? No shame in mirin.
pina colada
Prispevkov: 73
Pridružen: 31. Maj 2011 13:41

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pina colada »

TheLaw napisal/-a:Kje pa dobis literaturo za tole statistiko? :D
hodiš na predavanja :P drugač maš pa neko skripto tle gor (pod literaturo za 1. letnik), pa stari izpiti so v kopirnci.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

no bodoči kolegi in kolegice, kako ste se odločili glede izbirnih predmetov, če ste se seveda že kaj :)
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

Jaz bom vzela statistiko in izvršilno kazensko ...
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

jutri so predstavitve izbirnih, je kdo ki namerava it na predstavitev statistike?? Ker ne bom uspela it in bi blo ful lepo ce bi kdo mal obnovil kaj so povedal, predvsem pa kdo bo imel letos statistiko ker je en tip danes rekel da bo letos štiblar :shock:
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Jaz sem izbral statistiko in tudi mislim it pogledat jutri. Če pa bo slučajno tako odvratno in bo res Štiblar, potem gladko presedlam na volilno :D
You mirin brah? No shame in mirin.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

jaz se isto nagibam k statistiki, vse je odvisno od jutrišnje predstavitve, ker če je štiblar grem tudi jaz direkt na volilno parlamentarno :D tako da pliiiiiiiiis TheLaw dej jutri mal poročaj tuki kako je blo :D
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Alja »

No, kakšne so bile kaj predstavitve danes?
Aelia
Prispevkov: 62
Pridružen: 06. Dec 2011 14:54

Re: Izbirni predmeti za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Aelia »

Mene pa zanima, a je res, da je možno opravljati statistiko predenj končaš vse za prejšnji letnik?

Ali je še pri katerem predmetu tako?


LP.
Odgovori

Vrni se na