Izredni študij 1. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
spinx
Prispevkov: 3
Pridružen: 10. Avg 2012 13:42

Izredni študij 1. letnik

Odgovor Napisal/-a spinx »

Ker sem se prepozno odločil za študij prava, sem zamudil prvi rok in se moram zdej v prvi letnik vpisat izredno.

Prva stvar, ki me zanima je ali lahko obiskujem predavanja in vaje rednih študentov? Ker sem slišal da so potem pri vajah razdeljeni v skupine jaz pa ne bom vedel kam pašem :). Zanima me tudi, če hodim na predavanja in vaje rednih študentov, ali moram potem vseeno hodit še na izredna predavanja in kako je potem z pisanjem izpitov. No na koncu me sploh zanima, če se da o tem dogovorit s profesorji in če so pri tem razumljivi do študentov.

Druga stvar je povezana z vpisom v 2. letnik. Zanima me, če opravim vse obveznosti na izrednem študiju, ali se lahko potem nemoteno vpišem v 2. letnik rednega študija ali moram opravit še kakšen dodaten izpit.

Hvala in LP.
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Izredni študij 1. letnik

Odgovor Napisal/-a costello »

Na predavanja lahko hodiš kamorkoli, k rednim ali izrednim. Na vajah pa so res po skupinah, ampak če ni lih gužve, si lahko zraven, včasih kakšen prfox kaj teži...
Predavanja niso obvezna, tako da ti na njih sploh ni treba hoditi. In če hodiš le k rednik je čisto OK.
Če izpolniš pogoj za redni vpis, se lahko v 2.letnik vpišeš redno, brez opravljanja kakšnih dodatnih izpitov.
Veznia
Prispevkov: 1
Pridružen: 14. Sep 2012 22:24

Re: Izredni študij 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Veznia »

Tudi sama imam podobno težavo kot spinx.
Zanima me, če se je možno (konec meseca ko se bomo vpisovali prijavljeni v 2. roku) na koga obrniti, ki bi te dodal v skupino k REDNIM vajam in seminarjem?
Špelaa
Prispevkov: 1
Pridružen: 19. Sep 2012 20:53

Re: Izredni študij 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Špelaa »

Tako kot Veznia imam tudi jaz isto vprašanje, saj bi lažje hodila k rednim predavanjem.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij 1. letnik

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Vaje in predavanja so javna za vsakogar, zato ni potrebno nikogar posebaj prositi, da si lahko tam. Prav tako, pa niso obvezna že po samem smislu predavanja in vaje za izredne študente, zato se tudi ne vodi evidence in nihče ne bo dajal kazni, če vaju tam ne bo. Torej prosto se odločita. Večina študentov, ki je izredno vpisana, pa ni zaposlena hodi brez težav in mirne vesti na predavanja za redne, ki so manja zgoščena+ razdeljena še na vaje oz. seminarje.
Si vis pacem para bellum
Odgovori

Vrni se na