Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziranje?)

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Pomagam ti lahko sam pr tej informaciji- da se oktobra lahko vpisuješ sam še izredno al pa pavziraš. redni vpis al pa redno ponavljanje sta možna sam vključno s septembrom.

Sam neki ne vem, kaj ti dejansko lahko ponavljaš drugi letnik če nimaš še nič za drugi letnik narjeno? Vsaj včasih je blo da si mogu met narjeno določeno št. izpitov (polovico) al pa ectsjev da si sploh lahko ponavljal.

velik sreče ;)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a KiZo »

2.) Če grem septembra 6ič pisat rim in ga NE naredim, sem pokuril vse šanse. Ostane mi le še 7. rok, na katerega bi mi mogoooče uspelo priti s prošnjo. Kaj v tem primeru sledi? Oktobra torej potem še 7ič pisat rim... Ampak, oktobra se začne že novo študijsko leto in kakšno možnost imam v tem primeru, da se nadalje vpišem v višji letnik? Mi ostane le še možnost izrednega vpisa ali pavziranje?

Na tole glede sedmega opravljanja se jst na tvojem mestu ne bi zanasu ker se nism slisu da bi kdo dobil moznost it sedmic pisat

Drgac pa poglej kok mas sploh ects, ce jih mas samo z obveznostmi (ob predpostavki, da so vse opravljene, torej prisotnost,vaje,seminarji, poročila,...) sploh dovolj da bi lahko ponavlju. Ce jih mas zadost, ti bolj priporocam da naredis rim septembra in redno ponavljas oz. lahko tud oktobra, s tem da potem lahko ponavljas samo izredno, razen ce si lahko prvoscis bit brez statusa, torej da bi pavziral.

eventuelno ti pa ostane se tole: ponoven vpis v prvi letnik (steje se kot da bi zamenjal faks, torej kot prepis), s cimer se ti roki za rim vrnejo na zacetek, ga naredis ko ga pac naredis in potem imas moznost it se pisat mislm da do 4 predmete iz višjega letnika, kar se plača mislm da cca 80€ po izpitu, lahko gres pa samo 1x delat. Ta opcija je alternativa za to, da se ti slucajno ne zgodi, da v primeru padca v šesto ne bi mogu vec nadaljevat, je pa res, da izgubis eno leto in pa moznost prepisa na drug faks. Mal se poglej kako je z moznostjo evidencnega vpisa ker za to pa ne vem kako poteka.

Treba bo pac dobr premislt, al se ti splaca vztrajat al ne, sam sm biu se v mal hujsi situaciji in morm rect da raj zdej dobr premisl kokr da se kasnej tolces po glavi. pa srecno!
morana
Prispevkov: 14
Pridružen: 19. Jan 2010 21:36

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a morana »

Da te razočaram....sedmi rok ne obstaja. Sama sem dobila tak odgovor od dekana, pa verjemi da sem navedla zelo dobre razloge. Tko da naredi v šesto in se ne zanašaj na sedmi rok. Pa vso srečo!
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a Alja »

Userus, moj čisto praktičen nasvet je, da v šesto dejansko narediš rim, nato pa nadaljuješ s študijem, če te pravo seveda močno veseli in zanima. Če ne, se nima smisla truditi. Sicer pa je mikavna (če bi bila jaz na tvojem mestu) tudi opcija, da se še enkrat vpišeš v prvi letnik, kjer se ti roki štejejo znova, ter čimprej narediš rim (in to celo z dobro oceno, ker ga imaš čas dobro naštudirati), maja in junija (lahko tudi septembra) pa še štiri izpite za drugi letnik. Res je sicer, da izgubiš eno leto, vendar boš rim v novih šestih rokih uspel zagotovo narediti, torej s tem ne tvegaš avtomatskega izpisa s faksa.

Če si tega zares želiš, ti študij rimskega prava do septembra ne bi smel predstavljati nobenih večjih težav. Zberi motivacijo, najdi voljo in delaj. In ti bo uspelo ...

Pa srečno!
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a costello »

Mene pa zanima, a ponoven vpis v letnik, je možen le, če še nisi ponavlu al v vsakem primeru?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a Alja »

costello napisal/-a:Mene pa zanima, a ponoven vpis v letnik, je možen le, če še nisi ponavlu al v vsakem primeru?
Ponovno opravljanje letnika oz. ponavljanje je mogoče le enkrat tekom študija, če se nisi že prepisal znotraj univerze.
Kajaa
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Feb 2012 16:52

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a Kajaa »

Verjetn ti pravo sploh ne leži, če se ne moreš naučit tega rima, prav tako pa tudi ne nardit izpitov za 2.letnik. Ali pa je v tebi samo velik lenobe :)
Kaj si pa delal cev 2.letnik? :geek:
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Lahko pa septembra narediš rim in greš oktobra na izpite drugega letnika in upaš na izredni vpis naprej?vse je možno le volja je potrebna! ;)
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Ne vem zakaj mu pravo nebi ležalo če ni nareidl rima v petih poizkusih, osebno poznam ljudi ki so ga naredili v šestem poizkusu pa so nato zaključili študij.

Predmetov drugega letnika pa ni opravil, sklepam da zato ker jih nemoreš opravljati dokler nimaš opravljenih vseh predmetov prvega letnika.



Zdaj pa še eno uprašanje, če narediš ponovni prvi vpis v prvi letnik, ali imaš še šanso ponavlanja ali se to pač izniči s tem da si se spet prvič vpisal?
You mirin brah? No shame in mirin.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a Alja »

TheLaw napisal/-a:Ne vem zakaj mu pravo nebi ležalo če ni nareidl rima v petih poizkusih, osebno poznam ljudi ki so ga naredili v šestem poizkusu pa so nato zaključili študij.

Predmetov drugega letnika pa ni opravil, sklepam da zato ker jih nemoreš opravljati dokler nimaš opravljenih vseh predmetov prvega letnika.



Zdaj pa še eno uprašanje, če narediš ponovni prvi vpis v prvi letnik, ali imaš še šanso ponavlanja ali se to pač izniči s tem da si se spet prvič vpisal?
Šansa ponavljanja je v tem primeru porabljena z vpisom v prvi letnik.
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a tjaska »

Ali lahko redno ponavljaš letnik, če si že prej enkrat izredno ponavljal, redno pa nikoli?
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a Alja »

Po moje ne moreš.
doly
Prispevkov: 41
Pridružen: 04. Okt 2011 18:50

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a doly »

Lahko. Izredno ne šteje.
Alja
Prispevkov: 383
Pridružen: 21. Jun 2012 08:55

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a Alja »

Pol pa lahko ponavljaš kolikor hočeš? Pač, izredno?
doly
Prispevkov: 41
Pridružen: 04. Okt 2011 18:50

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a doly »

Ne, sem se zmotla. Ne moreš ponavljat, ker si že izredno. Lahk sam pavziraš:)
Drugač pa če vtipkaš v google Različni vpisi, ponavljanja, itd. , ti pod prvi zadetek da doc dokument z naše fakultete, kjer maš vse lepo obrazloženo.
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
pikapolonica
Prispevkov: 22
Pridružen: 03. Jun 2012 11:53

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a pikapolonica »

Zdravo!
Mene pa zanima koliko in katere izpite moraš imeti opravljene, da se lahko vpišeš izredno v drugi letnik?
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Ponavljanje 2.letnika brez narejenega Rima (ali pavziran

Odgovor Napisal/-a tincap »

A se je zdej v tem študijskem letu kej spremenilo ali še vedno velja - da lahko ponavljaš 2.L s 30 ects in ne da bi naredil vse izpite za 1.L ?

Hvala za odg. :mrgreen:
Odgovori

Vrni se na