Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Pozdravljeni,

pred časom sem odprl temo ( http://pravnica.net/forum/viewtopic.php?f=5&t=1228 ), katera je bila kakopak zaklenjena, ker je bilo preveč argumentov z moje, medtem ko še sam admin, ki je tekmo zaklenil, ni podal nobenega odgovora o svojem mnenju. Na ravni omejevanja svobode govora je bilo tisto ...

Sedaj pa me zanima ena stvar. Sam sicer nisem odvetnik, in tudi nikoli v življenju ne bi želel biti (če že, bi bil izključno tožilec - na dobri strani, torej), a lahko kot posameznik vseeno podam ovadbo na policijo, dam dokaze o tem, če je bil kršen kakršen koli zakon, pristavim kakršen koli dokaz, itd.

Imam idejo, da bi se ustanovila NEPROFITNA agencija, katere naloga bi bila, da se posveti gospodarskemu kriminalu. Se nas zbere 10 posameznikov, pa se posvetimu izključno zakonu o prevzemih, npr. (ki ga piše sicer že 100 let ista odvetnica, ki kasneje firmam še svetuje, da odnesejo celo rit po tem, ko oškodujejo par tisoč zaposlenih, naredijo par 100 milij. EUR minusa, naslednji dan pa odprejo novo firmo, itd. Vse zato, da se rani čim več ljudi. Saj vemo, kako gre ...), in poskušamo na dolgi rok (magari bi delali eno stvar leto, dve, ni važno) priti do napak.

Dejstvo je, da nobeden ni tako dober, da se ali ne bi dalo najti "napak", ali se ga po drugi strani ne bi dalo obrniti. Poanta je, da ni: 1) interesa ; 2) znanja policistov, ki to preiskujejo (mislim.. logično da nek policaj z dvo ali tro-letnim študijem kvazi-kriminalista ne bo mel pojma o tem, ker se itak uči 90%, kar sploh ne rabi oz. na napačen način za borbo proti le-tem barabam), 3) posebno imenovanih skupin tožilcev (po moje bi na tem moralo delati vsaj 10 okr. ali višjih tožilcev, da bi kakršno koli znanje sploh lahko bilo vnovčeno). V tem odstavku je dosti mojega osebnega mnenja - lahko, da so razlogi drugje, ampak nekako okvirno bi morali tičati v teh treh točkah. Če ve kateri to bolj obrazložit, bi ga prosil.

No, glavno, tokrat bi se šlo za FER odvetništvo. Mislite, da bi našel koga, ki bi se bil pripravljen boriti za pravico, in to brez, da bi imel karkoli od tega?
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

85 ogledov, a brez odgovora. No, ja. Dokaj pričakovano.

Bo verjetno tako že PRAV, če smo na PRAVnici, a ne?

Pa verjetno vas 90% itak ne razume, o čem sploh govorim. Večina kasnejših odvetnikov je vzgojena tako, da četudi pomagajo v 90%-ih primerov badguy-em, se sploh ne počutijo tako. Počutijo se le kot "odvetniki", s par (deset) K v žepu. No, ampak PRAV je pa pač PRAV.

Sicer pa nevem, kam sem sploh mislil. Odvetniki, da bi se borili za pravičnost. LOL, kero protislovje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*missy*
Prispevkov: 93
Pridružen: 07. Maj 2011 19:14

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a *missy* »

Zblojenc :roll:
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a rea »

Ja, ja, tukaj smo same hudobe :lol:
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Ne, saj pravim - tako sprane glave imate, da čeprav boste globalno oškodovali svet za milijone in milijone, se boste vedno počutili nedolžne. Mogoče je meni to težko razumet, ker mi je prioriteta v življenju poštenost, medtem ko poštenost v pravu nima relevantne vloge.

Čeravno ... s takšni enovrstičnimi opazkami pri Šrotu in kompaniji ne bosta ravno uspeli. Dajte vsaj nepošteno odvetniško napisat, da Zidar ni kršil nobenega zakona, pa je to, to, a ne?

Pa da se smejete s tega, da uničujete svet? Kako ste sploh sposobni tega? Nimate nič srca? Gabite se mi, res.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a rea »

Sorry, ampak UNIČUJEMO SVET? :D :lol:
Pa daaaj no, tukaj smo samo študenti, isti kot na ostalih fakultetah. Ne vem, a si ti predstavljaš, da hodimo po faksu kakor zombiji in vsakodnevno ubijemo par ljudi??

In ja, mogla bi se učit, ampak se ne in pol se pustim provocirat :D
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Ti dejansko ne dojemaš, da boš za par let najverjentje odvetnica (70%> vas je na koncu odvetnikov, če ne več), in boš delala poplnoma isto. Dejansko ti moram to razlagat? Kot odvetnik namreč ne moreš braniti nedolžnih ljudi, saj se le ti v 99.9% primerih potemtakem niti ne znajdejo v nobeni ovadbi, ako niso krivi, to je itak samoumevno.

Raje me vprašaj, če ti kaj ni jasno, ne da skačete na prvo vame.

Naj samo povdarim: vse, kar napišem jaz, je res. Če se ti zdi, da kaj ni, me vprašaj, kaj točno te zanima.
sunshine
Prispevkov: 356
Pridružen: 17. Maj 2009 16:28

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a sunshine »

NOTfair napisal/-a:Ti dejansko ne dojemaš, da boš za par let najverjentje odvetnica (70%> vas je na koncu odvetnikov, če ne več), in boš delala poplnoma isto. Dejansko ti moram to razlagat? Kot odvetnik namreč ne moreš braniti nedolžnih ljudi, saj se le ti v 99.9% primerih potemtakem niti ne znajdejo v nobeni ovadbi, ako niso krivi, to je itak samoumevno.

Raje me vprašaj, če ti kaj ni jasno, ne da skačete na prvo vame.

Naj samo povdarim: vse, kar napišem jaz, je res. Če se ti zdi, da kaj ni, me vprašaj, kaj točno te zanima.
Najbolje, da kar sam ustanoviš svojo NEPROFITNO agencijo, ker si itak tok pametn, kokr vsi študenti prava skupaj. Sej nas ne rabš, ker nam, kakor ti praviš, nič ni jasno. Zdaj nas pa prosm pust na miru, maj je čas izpitov in nimamo časa se ubadat z ljudmi, ki živijo v enem svojem svetu, kjer je vse idealno. Prijav se na Mister sveta, tam te bodo vsi z veseljem poslušal, kako bi ti spremenil svet na bolje :twisted:
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Go Sunshine :twisted: .

Sicer pa, NOTfair, ne mislim ničesar slabšalno ampak najprej je potrebno faks zaključit, pa gotovo nekaj let nekje delati ali pa vsaj malo se seznaniti s prakso, da lahko vsaj kolikor tolikor kvalitetno prvo pravno pomoč nudiš, pa še takrat se zgodba pravnika šele začne. Ker kakor razumem je bistvo neprofitnega svetovanja, da stranki dejansko lahko ponudiš pro bono nekaj, kar bi jih drugje zaračunavali (pusti sedaj, da veš kje si lahko stranka sama to prebere ali pa da ji citiraš en člen zakona na pamet pa rečeš ''ja tak je zakon'' pa misliš, da si nekaj storil..).
Tukaj bi kar prav prišel nasvet prof. Končarjeve, prof. Pavčnika ki vedno pravi, da se zahteva od študenta in bodočega pravnika, da pravo podaja na razumljiv način aplicira na konkretni dejanski stan in to razloži tako, da stranka točno ve kakšne so njene možnosti. Navsezadnje se to zahteva nekje bolj, nekje manj na izpitih.
Ne more se kar vsak iti svetovalnice ali pa nekega odvetništva pa, če se tako dobro naštudiraš zakon na pamet in nič drugače ni, če si vpisan na PF ali pa ne. Povrh vsega pa, če že lahko govorimo o neki svetovalnici, bi potrebovali vsaj 2,3 izkušene strokovnjake za koordinatorje.
Sploh pa, če si kdaj že bral zakone boš lahko videl, da v določenih primerih tudi pooblaščenec ne more biti kar vsak, četudi je pravnik.
Se pa strinjam s teboj, težko bi se to že šel kakšen uveljavljen odvetnik, edina realna možnost so samo še profesorji. Porblem so tu še sredstva za delo, opremo in potrebščine in vse ostalo..

Še odgovor na tvoje vprašanje, ki ga najdeš v ZKP:
146. člen

(1) Vsakdo lahko naznani kaznivo dejanje, za katero se storilec preganja po uradni dolžnosti.

(2) Zakon določa, kdaj pomeni opustitev ovadbe kaznivega dejanja sama kaznivo dejanje.

147. člen

(1) Ovadba se poda pristojnemu državnemu tožilcu pisno ali ustno.

(2) Če je ovadba ustna, je treba ovaditelja opozoriti na posledice krive ovadbe. O ustni ovadbi se napravi zapisnik, če je bila sporočena po telefonu pa uradni zaznamek.

(3) Če je ovadba podana sodišču, policiji ali nepristojnemu državnemu tožilcu, jo ta sprejme in takoj pošlje pristojnemu državnemu tožilcu
.

Ovadbo torej lahko poda kdorkoli... menda dnevno na okrožno državno tožilstvo v Ljubljani prihajajo ovadbe kako predsednik republike krade itn...
Podčrtan del... no saj dojameš ne. Igranje pravičnika ima omejen čas.

Pa še to: Ne moreš vedeti kaj bomo počeli, ko zaključimo študij in v večini primerov je to nemogoče napovedati. Mislim pa, da je večini študentov v interesu, da vsaj v nekaj procentih uresničujejo kasneje v praksi rek: Ius est ars boni et aequi (Pravo je veščina dobrega in pravičnega)
Si vis pacem para bellum
nofak
Prispevkov: 319
Pridružen: 02. Apr 2009 22:31

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a nofak »

O joj Zmaj, upam da se zavedas, da si ga z zadnjim odstavkom le dodatno razkuril :lol:
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a rea »

NOTfair napisal/-a:Ti dejansko ne dojemaš, da boš za par let najverjentje odvetnica (70%> vas je na koncu odvetnikov, če ne več), in boš delala poplnoma isto. Dejansko ti moram to razlagat? Kot odvetnik namreč ne moreš braniti nedolžnih ljudi, saj se le ti v 99.9% primerih potemtakem niti ne znajdejo v nobeni ovadbi, ako niso krivi, to je itak samoumevno.

Raje me vprašaj, če ti kaj ni jasno, ne da skačete na prvo vame.

Naj samo povdarim: vse, kar napišem jaz, je res. Če se ti zdi, da kaj ni, me vprašaj, kaj točno te zanima.



Ne bom se sploh spuščala v debato, ampak tole pa še moram povedat :)
Rekel si, da kot odvetnik ne moreš braniti nedolžnih ljudi. Že tu je velika napaka, ker je ogromno ljudi, ki potrebujejo pravno pomoč ravno zaradi tega, ker so bile njihove pravice na kakršnkoli način kršene.
Drugih floskul se mi pa ne da brati :ugeek:

Tvoje predstave o spreminjanju sveta so utopične. Pač ne maraš odvetnikov, samo do sedaj nisi podal niti enega konkretnega argumenta ZAKAJ.
Kaj pa ti študiraš, če smem vprašat? :D
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

sunshine napisal/-a:nimamo časa se ubadat z ljudmi, ki živijo v enem svojem svetu, kjer je vse idealno. Prijav se na Mister sveta, tam te bodo vsi z veseljem poslušal, kako bi ti spremenil svet na bolje
Kot cinizem uporabljaš neizvirne ekstreme, ki v tem primeru niso na mestu, namreč govora je o poštenosti, katere pa ti nisi sposoben doumet, oz. nasploh nisi sposoben dojemati, da bi lahko živeli vsi pošteno in OBEBENEM VSI imeli VSE; navajaš namreč "idealen svet" (skliceval sem se na PRAVIČEN svet) kot "moj (zblojen) svet". Neverjetno.

Govoriš, skratka, kot da je nepošten svet - primeren svet. Verjetno res. Pa kaj potem, če so milijoni ljudi zaradi pohlepa odvetnikov brez služb. Kaj potem. Važno, da lahko 27-letni odvetnik zasluži milijon EUR. To je nadvse realno, da. To bo to. Urna postavka je že poštena, pa magari je bila 100 EUR. Je že vreden 30x več kot delavec. Pa se kdaj vprašate, ČE JE TOLIKO VREDEN KOMORKOLI DRUGEMU, kot pa tajkunu, ki jih plača? Odvetništvo je zatorej poklic brez dodane vrednosti, in to v veliki veliki večini primerov.

O, fuj!

@Zmaj,

go sunshine? Kaj naj bi to pomenilo? Da si na strani TEGA, kar sem zgoraj opisal. Glede na to, da se sklicuješ na post pred tabo, drugo kakopak ne more pomeniti.

Čudno.

Glej, bistvo ne bi bilo v strankah, temveč v tem, da bi MI (pa magari bom samo JAZ) opravljal(i) delo posebnih policijskih enot - pač, krimičev za gosp.krim. Ker namreč ti krimiči tam obravnavajo ravno toliko prava, kot bi se ga naučil na informativnih. In to ni izmišljotina - tam se učijo bolj samih postopkov, ipd., so pa daleč od tega, da bi lahko spravili katerega koli od teh barab za zapahe.

Vem, da obstaja kriva ovadba, ampak bi pač pazili na to, da nam ne bi morala biti očitana, drugo ne ostane. Ampak samo zaradi tega, ker pač obstaja kriva ovadba, ne moremo pustiti, da lahko nekdo spravi-na-cesto-tisoče-in-drug-dan-ustvari-novo-firmo-da-jih-bo-spet ... saj me štekaš; ne smemo se predati. Ogromno je točk, na katerih lahko obupaš.

Že v osnovi si misliš; saj, npr. tale Plavšakova bo pa že vedela njim svetovati tako, da ne bodo nič zajebali, če pa je napisala zakon, AMPAK - jaz sem prepričan, da če bi MI IMELI INTERES, bi jo isto nazaj po zakonih zjebali. Pa če bi bilo potrebno 5 ali 10 let. Gre se za to, da v prvi vrsti ni interesa, kot drugo pa krimiči niso pravniki, in ne ekonomisti - tako da, allinall - nimajo blage veze.

Jaz sem drugače samo filozof, ki se trudi spremeniti svet na bolje. Ker če pač veš, v čem je keč (ekonomija plus pravo ubijata kapitalizem oz. svet nasploh!), potem je TO POTREBNO DELITI, in DELATI NA TEM, DA BO DRUGAČE. To je moje edino vodilo.

Glede profesorjev; pa oni SO pošteni? Bi bil kateri za to, da bi bil svet pošten?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

nofak napisal/-a:O joj Zmaj, upam da se zavedas, da si ga z zadnjim odstavkom le dodatno razkuril :lol:
Jah kaj hočem, jaz sem večni romantik :mrgreen:

Go sunshine pa pomeni- Ne moremo filozofirat, ni časa, ker nismo na FF ampak na PF in izpiti so že tu :mrgreen:

NOTfair, težko je začet pri študentih prava neko evolucijo iskat.. boš verjetno moral nekje drugje povprašati... Mogoče več kdaj drugič :)
Si vis pacem para bellum
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Glede dobrega in pravičnega, ki ga omenja Zmaj.

Veliko študentov na pravu ima že prej bogate starše v podobnih smereh (ali odvetništvo, ali ekonomija), ki jih vzgojijo v duhu, da naj pomagajo ali njim, ali se kot oni samo podajo v podobne smeri, da se nadaljuje bogata tradicija, kakopak v veliki večini primerov pa se posredno škoduje tisočim s tem, ko so kasneje preplačani s strani nepoštenjakov, ki so opeharili druge. Torej so odvetniki v večini plačani z denarja, ki se je v tem kontekstu "ukradel" od delavcev, saj le-ti ostanejo brez plač, zavarovanj, plus posredno odvetniki podpirajo ŠE to, da se te ljudi naredi invalide, ki bodo trpeli do konca življenja zaradi kroničnih bolečin. Torej, dejstvo JE, da se je obogatijo na takšen ali drugačen način NA RAČUN "počasnega, izjemnega mučenja" ljudi, ko se ravna z njimi tako, kot sem opisal zgoraj.

Odvetnikov je v % koliko proti tožilcem? Po moje je razmerje tam cca 90-10, oz. je odvetnikov ŠE VEČ. OK, npr. 20% se zaposli še kako drugače, AMPAAAK ...

... kaj dobrega stori človek, ki brani človeka, za katerega VE, da je kriv, če pa pomaga enemu, da pride do milijonov, ter tisočim da zgubijo še teh 500e mesečno. Sam odvetniški kodeks po vaše TO OPRAVIČUJE? (lol, to JE smešno..)

... PLUS, če pomagaš enemu nedolžnemu (katere so - vsaj za primere katere sam vem - večinoma prekasirali, namerno vlekli postopke, ipd.: brez dejanske koristi ... aaampak, that's charming about this job, right? Ne moreš zajebati), mu prihraniš npr. par jurjev, potem pa pomagaš 10-im zaporednim badguyem, ki te plačajo vsak po 10-100-x več kot tista običajna stranka, ki je imela spor s sosedom (karikiram), si dejansko naredil 99% škode, 1% koristi. Torej je moja ocena tebi, kot človeku z odvetniškim nazivom, 0.1/10. Si predstavljate tako slabo ocenjen film na imdbju? :D

...

KAJ DOBREGA IN PRAVIČNEGA je torej v odvetništvu? (ne pravništvu, ODVETNIŠTVU..) ... ;)
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Zmaj napisal/-a:
nofak napisal/-a:O joj Zmaj, upam da se zavedas, da si ga z zadnjim odstavkom le dodatno razkuril :lol:
Jah kaj hočem, jaz sem večni romantik :mrgreen:

Go sunshine pa pomeni- Ne moremo filozofirat, ni časa, ker nismo na FF ampak na PF in izpiti so že tu :mrgreen:

NOTfair, težko je začet pri študentih prava neko evolucijo iskat.. boš verjetno moral nekje drugje povprašati... Mogoče več kdaj drugič :)
Filozofija je bila PRED pravom, in je OSNOVA za POŠTENO razmišljanje, neglede na to, o čemerkoli je govora. Filozofija = življenje.

Pri komu pa bi lahko vprašam? Misliš, da je res tako težko najti ljudi, ki bi jih interesiralo aktivno sodelovanje v tem, da bi se zavzemali za pravičen svet ... ? Hvala za odgovor, pa tudi kakšen namig o tem, kje najti ljudi, ki razmišljajo podobno kot sam, ker vem, da nas je ostalo zelo malo. Vidim, da si edini, ki sploh razumeš, o čem govorim, tako da tudi verjamem, da mi lahko mogoče kako pomagaš (?) ...
Alan Shore
Prispevkov: 161
Pridružen: 24. Dec 2010 00:44

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a Alan Shore »

No za filozofa si dokaj površinski in pristranski, sploh tvoja hipoteza da ekonomoija in pravo uničujeta svet, potemtakem bi lahko isto trdili za filozofijo glede na to da filozofija vrednostno zapolnjuje pravo? Svet uničujeta pohlep in človeške pomankljivosti ne pa posamezne vede. In ja zla pred pravom ni bilo in z ukinitvijo prava bo zlo prenehalo, res verjameš v kaj takega? Ni glavni problem sistem, problem so ljudje v tem sistemu, to pa boš mnogo težje spremenil, sicer se pa strinjam z ostalimi da razen sovraštva do prava in študentov PF nisi podal nobenega argumenta, razen nekaj nerelavantnih posploševanj. Težko pričakuješ od ljudi, da ti bodo pomagali, če pa jih kategorično vse že v naprej užališ, no pa saj, škoda časa za prerekanje brez argumentov.
brucka
Prispevkov: 84
Pridružen: 07. Nov 2011 11:02

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a brucka »

Notfair, če se želiš boriti za pravičnejši svet, kar je hvale vredno, najprej potrebuješ natančno poznavanje prava. Brez tega žal ne bo šlo - torej, vabljen med nas ;)
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

Alan,

kako točno npr. Žižek potem pomaga krast milijone, npr., kot sam filozof ... ? In, ali se filozofira ponavadi v pozitivno, ali v negativno smer?

Že, da ga pohlep in človeške pomanjkljivosti, to se strinjam. Ampak poligon, da se lahko to na polno uveljavlja, se naredi s pravom.

Zlo in pravo ni isto. Včasih je bilo pravo bolj pošteno; nasploh ni bilo takšne mentalitete v pravu: sedaj se pa folk požvižga na vse in je samoumevno normalno dobro, če škoduješ ljudem s tem, da si odvetnik.

S čim točno bi lahko koga užalil? Kaj od napisanega NE drži? Kaj smatraš kot POSPLOŠEVANJE?

Če odvetnik NISI, potem te ne morem užaliti. Če pa si, pa si pač baraba, ker je definicija tvoje službe zagovarjanje ljudi, zaradi katerih ljudje trpijo.

Moram začeti s tisoč in enim linkom? Sem mislil, da poznate situacijo, pa zato raje malenkost posplošujem.

In dokler ne moreš zanikati dejstva, kaj odvetniki SO, je zelo nehvaležno govoriti o tem, da sem potemtakem JAZ tisti, ki lahko ljudi s takšnim karaktrom užali? Najbolje, da me kateri odvetnik toži samo zato, ker sem napisal definicijo njihove službe, lol. :D

Resnica mora boleti, ko začneš svet gledati s poštenega vidika ...
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a KiZo »

Ce kdaj izumijo casovni stroj ti posljem Gaja, Pavla,Papinijana in se kogar ces, ti bodo z veseljem pomagal oz. tebe v cas Rima, ko takih barab kot s(m)o zdj (ocitno) ni bilo pa bo stvar resena ;)
nik
Prispevkov: 29
Pridružen: 04. Mar 2010 19:06

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a nik »

Se strinjam s tabo NOTfair ampak nikoli ni bilo in po moje ne bo pravice na tem svetu, pa če se še kako trudimo ali ne - še posebej za male ljudi.
Jaz študiram pravo, samo da drugi mene ne bodo zaj**** in priporočam, držite se sodišč in prava čimdlje, ker se držijo samo zakonov - a ti so pa itak zanič!
Uporabniški avatar
bajna
Prispevkov: 995
Pridružen: 05. Okt 2008 16:20

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a bajna »

tole je pa tok butast, da mi je nerodno, da pišem sem, ampak samo par dejstev

1. velika večina študentov prava ne bodo nikoli odvetniki
2. pravo ima več vej, civilno, kazensko, družinsko, dedno, gospodarsko, bla bla
če se boš ločeval, boš klical enega od nas, če ti bojo umrli starši in se ne boste mogli dogovrit, boš klical nas, če te bo nekdo pretepel, ker kvasiš takšne bedarije, boš klical nas, da boš izterjal odškodnino, če ti bo sosed zgradil del hiše na tvoji parceli, boš klical nas, zato dobro premisli, preden pišeš da smo vsi barabe, ki zagovarjajo barabe, da ne boš na koncu sam krvavo potreboval kakšne barabe..
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a costello »

Sploh pa ne vem, kaj se spravljaš nad študente, piši na strani predlagam.vladi.si, naj se izvršilna in zakonodajna oblast malo zamislita nad vrednotami ljudi ter napisanimi zakoni. Problem nismo odvetniki, ampak tisti, ki pišejo pač tako pomanjkljive zakone, ki jih, roko na srce ni malo. In ti tudi, če bi ustanovil nevemkako skupino, ki bi se ukvarjala z interpretacijo zakonov, ne boš nič pripomogel k temu, da bo obsojenih več barab, ker sodišča so zadnja, ki odločajo o tem, ali je tvoje razmišljanje/ovadba pravilna, sodišča razlagajo zakone. Zakone pa nam pišejo druge interesne skupine, elitne skupine z najrazličnejših področij, ki jih nikoli ne zasledimo v medijih.

Plus to, da ne začnemo filozofirat, da nikoli v današnjem času ne boš spisal takega zakona, ki bi poskrbel za vsa dejanska stanja, ker družba bo vedno prehitevala pravo, posamezniki bodo vedno našli druge rešitve za izogib pravnim normam. Tudi ko boš prišel do pomanjkljivosti, misliš, da bo državni zbor te z veseljem sprejel in rekel, vaaav, dej to bomo pa hitro sprejeli? Pa še to ko praviš, da je bilo včasih bolje: kaj je bilo bolje, ko so pa toliko političnih in državnih nasprotnikov odvlekli na goli otok, da so s krampi tolkli po skalah? Ko je policija delala z vsakim osumljencem ko z boksarsko vrečo? Ko so bile volitve tako svobodne, da so ti pod roke gledali kaj si obkrožil?

In ne, nismo vsi iz bogatih družin, v katerih so vsi odvetniki, pravniki. Marsikateri smo iz čisto običajnih družin, ne nameravamo vsi postati barabe, odvetniki. In tako posploševanje je skrajno žaljivo, daj se malo zamisli, kaj pišeš. Ja, utopična misel pač. Misliš, da nobenemu od nas se ne smilijo delavci v gradbenih podjetjih in še kje, sam tukaj je problem mentaliteta ljudi, ki zavestno kršijo predpise. Kriza vrednot vlada zadnja leta v Sloveniji, na žalost. To pa ne boš spremenil z neko neprofitno organizacijo.

Orka porka, dolg post... Še to: Naj samo povdarim: vse, kar napišem jaz, je res.

Res? Ne bi rekel. Je pa dobra tema za diskutirat, filozofirat.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Komaj čakam, da diplomiram, saj bom potem diplomirana baraba, juhuhu.
NOTfair
Prispevkov: 25
Pridružen: 13. Dec 2011 19:19

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a NOTfair »

bajna napisal/-a: 1. velika večina študentov prava ne bodo nikoli odvetniki
Kaj pa bo potem večina? (50%> = večina)
če se boš ločeval, boš klical enega od nas
Se ne nameravam poročiti, ker ne vidim v tem smisla. Mogoče vidiš ti, da lahko potem na tem služiš, ČE SE PAČ dva ne vesta dogoviriti SAMA. Jaz - ne.

Nevem pa, zakaj to sploh omenjaš v kontekstu odvetništva. Takšne stvari delaš mogoče 2,3x mesečno, preostalo pa služiš popolnoma drugim namenom. Se ja ne boš posipal s pepelom, češ da so to stvari, ki ti prinesejo največ denarja.

Koliko denarja se obrne v ločitvah, v primerjavi z ostalimi bolanimi odvetniškimi posli?
če ti bojo umrli starši in se ne boste mogli dogovrit
Once in a lifetime. Spet s predpostavko, ČE SE NE BOSTE MORALI dogovorit, da boš ti potem zaslužil s postavko 200 EUR / uro. Pfff. Ne bom rabil, hvala!

In spet - tu se ne obrne nič od nič v primerjavi s stvarmi, O KATERIH JAZ TUKAJ DEJANSKO GOVORIM ...
če te bo nekdo pretepel, ker kvasiš takšne bedarije, boš klical nas, da boš izterjal odškodnino,
Dobro da ni bedarija to, da se 90% keša, ki se ga obrne v odvetniških storivah, zasluži na račun obobožanih delavcev. In sama sreča, DA ZATO NE PRETEPAJO NA ULICI ODVETNIKE, ki branijo LJUDI, ZA KATERE VEDO, DA SO KRIVI.

A si pozabil na defincijo odvetnika? A boli, če si po definicji hudodelnež, in predstavljaš dodano vrednost v veliki večini primerov le za škodoželjne ljudi?

Boli?
če ti bo sosed zgradil del hiše na tvoji parceli, boš klical nas, ato dobro premisli, preden pišeš da smo vsi barabe, ki zagovarjajo barabe, da ne boš na koncu sam krvavo potreboval kakšne barabe..
Ne bom, hvala.

Si bom poiskal zakon sam, ga preštudiral v parih urah, in potem informacije ne bodo precenjene za VEČ 10-X, kot so dejansko vredne z vaših strani. Pff.
sajgon
Prispevkov: 29
Pridružen: 27. Okt 2009 18:48

Re: Neprofitno odvetništvo za boj proti gosp. kriminalu

Odgovor Napisal/-a sajgon »

Priporočam ti vpis na PF, ker vidim, da si dober retorik. Po reformi (bolonja) boš moral biti prisoten (študirati) ZAGOTOVO 5 let. Sledi še pripravništvo in lahkotno učenje za PDI. Po koncu izobraževanja in prakse boš lahko uporabil vse vzvode za spremembe. To pa boš sigurno dosegel, ker s pravno izobrazbo postaneš (splošno znano) najpomembnejša figura v tej državi.

LP
Zaklenjeno

Vrni se na