Študijska skupina :)

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Študijska skupina :)

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Dragi kolegi in kolegice! :D

Zanima me, koliko je interesentov za skupinsko učenje? :shock:
Letos sem že drugo leto na naši dragi pravni 8-) Lani sem vidla, da se sama težko kam spravim, poleg tega pa tudi drži "več glav več ve" :)
Recimo jaz sem si zamislila vsaj ekonomijo, pravo in ekonomiko EU, UVP, UP, PZG... Tut kake druge predmete bi blo dobro skupaj ponavljat pa tako naprej :) Lahko bi se dobivali kje... Poleti morda tut na kongresnem, za lahkotno ponavljanje :) Drgač pa učilnice v študentih, sobe, NUK...

Tudi ni nujno da nas je 20 ;) Ene 3-6.. Bi blo super :D

Je še kdo, ki je podobno razmišljal? Vem da enim paše bolj "solo" drugi pa lažje razmišljajo skupaj oz. če si razdeliš delo, ali pa če te kdo izpraša,...

Če koga zanima.. Se lahko zmenimo pa bomo "gruntali" skupaj :D Čaw čaw!
lucky

Re: Študijska skupina :)

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz sem vsekakor za, vendar se mi zdi pametno, da gre bolj za ponavljanje, ker učimo se različno hitro :) Ko neko snov obvladamo, pa je skupinsko ponavljanje več kot dobrodošlo ...

Vsekakor pa ... great idea!

8-)
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Študijska skupina :)

Odgovor Napisal/-a bubyka »

lucky napisal/-a:Jaz sem vsekakor za, vendar se mi zdi pametno, da gre bolj za ponavljanje, ker učimo se različno hitro :) Ko neko snov obvladamo, pa je skupinsko ponavljanje več kot dobrodošlo ...

Vsekakor pa ... great idea!

8-)

Se pridružujem ideji in vsemu kar je že Lucky napisala.

LP
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Študijska skupina :)

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

No sj... Ja sm tk razmišljala.. Najtežje se je spravit k učenju (za večino študentov) in najbolje je če na koncu ponavljaš.
Tako da, če bi si že ob startu pomagali. Recimo se bi dobili za ene 2 urce uvoda, skupaj da si pogledamo snov ipd. .. da je potem lažje doma začet. To bi bilo super. Tako kot prof. Cerar govori da se moraš miselno pripravit.. No to bi bilo to "ogrevanje".
Potem pa nekaj dni pred izpitom/kolokvijem, se študenti spet zberejo in recimo, se izprašajo. Tut če komu kaj ni jasno (po principu - več glav več ve :D ) pa tudi celotno snov se izprašamo. Recimo vsak eno poglavje sprašuje, drugi odgovarjajo itd. Upam da sem razumljivo napisala :oops:

Vem iz lastnih izkušenj. S prijateljico smo rekle, da se bomo nekaj dni pred izpitom dobile in ponavljale. Iz tega ni blo nikoli nič, ker smo še celo zadnje sekunde pred izpitom "prvič brale" nekatere odlomke snovi. Rezultati so torej (itak) bli pogubni...
Tako da je (vsaj pri meni) nujno da si skupaj pomagamo začet. In to še ob pravem času, ne potem ko že teče voda v grlo. In da ob pravem času prideš čez snov, ne da še čist tik pred zdajci probaš nekaj zabijat v glavo, kr to itak nikoli ne deluje.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Študijska skupina :)

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Drgač obstajajo tutorstva ane...poleg te ideje.
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: Študijska skupina :)

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

Da, ampak tutorstva so vseeno ena druga kategorija... Sediš, poslušaš, kej vprašaš.. Ko je pa predelano, si pa zaključu in se vračanje na snov, če ti še kaj ni jasno, šteje za zamudno... Bolje se je vseeno učiti v prijateljskem krogu se meni zdi :D
Odgovori

Vrni se na