Izjemni vpis

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
a90
Prispevkov: 162
Pridružen: 16. Dec 2009 12:27

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a a90 »

taia napisal/-a:Kolk izpitov pa naj bi imel narejenih pri oddaji prošnje za izredni izjemni vpis??
Kolikor jih pač imaš, ko podaš vlogo ;)
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Levenstein napisal/-a:Morda kdo ve, je oktobra še možen izjemni vpis izredno? Mislism za oddajo prošnje, kakega roka...
Če bo morebiti še komu v pomoč, prilagam povezavo do letošnjih rokov za izjemne vpise. :arrow: http://www.pf.uni-lj.si/oglasna-deska/d ... ke-zadeve/

Aktualen je seveda le še izjemni izredni vpis.

Malo je sicer zadeva problematična, ker je 17. oktober, torej dva dni kasneje, menda zadnji rok za izredne vpise. Po nekaterih informacijah bodo v referatu počakali na odločitve Komisije, nakar se bo takoj po odločitvi potem vendarle še možno vpisati izredno.
Je še kdo, ki se vpisuje izjemno izredno?
ina56
Prispevkov: 4
Pridružen: 13. Sep 2012 20:36

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ina56 »

Jaz tudi razmišljam o izjemnem izrednem vpisu. Mi poveste koliko imate kaj narejeno tisti, ki boste zaprosili za izjemni izredni vpis, pa kakšne razloge boste navedli?
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

ina56 napisal/-a:Jaz tudi razmišljam o izjemnem izrednem vpisu. Mi poveste koliko imate kaj narejeno tisti, ki boste zaprosili za izjemni izredni vpis, pa kakšne razloge boste navedli?
Imam 5 izpitov, zmanjkal mi je torej eden za izredni vpis. Navedel bom socialne okoliščine.

V referatu sem dobil namig, da glede na dejstvo, da si sam plačaš šolnino, morda le ne bodo pri presoji tako strogi kot pri rednih. Ampak, jasno ni nobenega zagotovila, da bo temu res tako. Poskusiti vsekakor velja, saj je razlika, če padeš v bolonjca kar huda.

A morda kdo ve, če je potrebno v zvezi s prošnjo, oziroma odločbo, za izjemni vpis potem kaj plačati?
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Mene pa zanima,če mogoče kdo ve. Piše da moramo oddati prošnjo do 15.10., ali to pomeni da jo lahko še 15. oddam npr. osebno na faksu? Sem vprašala v referat pa nism glih dobila odgovora :?
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Menim, da to pomeni, da je prošnjo mogoče oddati tudi še v ponedeljek. Ampak, to je samo moje skromno mnenje. Ne vem pa kako so se do tega opredelili v referatu.

Drugače pa so meni v referatu rekli, da so izredni vpisi možni nekje do 17. okt, oziroma takoj po odločitvah komisije. Najbrž to pomeni, da bodo odločitve komisije znane že v torek in se bomo potem tako ali drugače lahko vpisovali.
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a pikica* »

http://www.pf.uni-lj.si/oglasna-deska/d ... ke-zadeve/
"Prošnje je treba vložiti pisno na pripravljenih obrazcih in jih pravočasno oddati priporočeno po pošti."
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

pikica* napisal/-a:http://www.pf.uni-lj.si/oglasna-deska/d ... ke-zadeve/
"Prošnje je treba vložiti pisno na pripravljenih obrazcih in jih pravočasno oddati priporočeno po pošti."
Mislim, da je vlogo možno oddati tudi v referatu. Verjetno so želeli zgolj poudariti, da navadna pisemska pošiljka ni upoštevana. Ampak za sigurno pa tudi jaz seveda ne trdim. Bom pa po vsej verjetnosti tako ali drugače jutri vandral v referat in potem sporočim, če so se kaj upirali vročitvi. :lol:
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a Ursi »

ja to sem tudi jaz slišala, samo ko sem brankota natančno vprašala glede rokov in ali lahko vložim tudi osebno, mi je odpisal samo: bolje bi bilo po priporočeni. :D ja izčrpen odgovor! :D
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Ursi napisal/-a:ja to sem tudi jaz slišala, samo ko sem brankota natančno vprašala glede rokov in ali lahko vložim tudi osebno, mi je odpisal samo: bolje bi bilo po priporočeni. :D ja izčrpen odgovor! :D
He, he, Branko je očitno pristaš pravnega pozitivizma in želi, da se stvari urejajo strogo po pravilih. 8-)

Drugače pa imam občutek, da obstaja glede prepisov, prošenj ipd. ogromna pravna praznina in da potem v referatu nekako sproti oblikujejo pravna pravila. :mrgreen: Madona, pa jaz bi si že zgolj zaradi tako učenega besednjaka zaslužil napredovanje v višji letnik... :lol:
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a Ursi »

No upam da res ne bo nekih komplikacij. hehe se strinjam ;)
tincap
Prispevkov: 139
Pridružen: 28. Sep 2011 22:37

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a tincap »

Glejte kolegi, če boste vlogo 15.10.2012 poslali s priporočeno pošto, šteje, da je bila vloga vložena z dnem oddaje na pošto in bo torej pravočasna.

Če vlogo vložite osebno ali pošljete z navadno pošto, pa mora Komisija vlogo 15.10.2012 že prejeti. Če bi torej 15.10.2012 poslali vlogo z navadno pošto, bi bila ta zagotovo prepozna. Oziroma vam svetujem, da tega ne storite tako, saj izrecno piše v navodilih - priporočeno!
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Ali kdo ve kdaj bodo znani rezultati komisije za izredni izjemni vpis?
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Sem pogledala pod arhiv malo..pa so lani mogli oddat vloge 14ga (to je biu petek), seja je bla 17ga..potem so pa na oglasni bli 19ga..tko da bodo v našem primeru pomoje 18.,kej tazga? :)
perla
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Nov 2009 19:00

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a perla »

Hej! A kdo mogoče ve kaj je z rešitvami prošenj za izjemni izredni vpis oz. kdaj bodo? Meni se v referatu noben ne oglasi...
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a pikica* »

če kaj zveš, prosim sporoči..
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Prejšnji teden je Milena iz referata rekla, da bo Komisija imela sestanek v sredo, torej jutri. Najbrž bodo isti dan tudi že odločitve.
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Do danes so možni izredni vpisi,samo mi s prošnjami moramo počakati na odločitev komisije (ki odloča danes)..samo pomoje ne bodo dal isti dan gor na oglasno. Da ne bo vse skupaj šele v petek objavljeno :|
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Ursi napisal/-a:Do danes so možni izredni vpisi,samo mi s prošnjami moramo počakati na odločitev komisije (ki odloča danes)..samo pomoje ne bodo dal isti dan gor na oglasno. Da ne bo vse skupaj šele v petek objavljeno :|
Hm, glede na zdajšnjo uro se danes očitno še ne bomo vpisovali. Me pa zanima kako sploh poteka izredni vpis. Je treba najprej nakazati prvi obrok šolnine in te šele nato vpišejo, ali pa se vpišeš in šele potem sledi plenjenje bančnega računa? :twisted:
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Pomoje se ti vpišeš, dobiš tisto pogodbo pa položnico prvo, ki jo moreš plačat do nekega roka. Potem ostali dve položnici pa dobiš po pošti? :) nekje sem nekaj takega zasledila..niso pa to preverjene informacije :mrgreen:
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Izredni vpis poteka tako da se vpišeš v referatu, in nato po parih dneh dobiš domov en šop položnic ki naj bi jih plačal. Dobiš pa že ob vpisu tudi datume do katerih se kao zavežeš plačat posamezne obroke. Za plačat imaš 4 obroke, odvisno od letnika ampak za drugi letnik po 396 evrov.

Osebno nisem plačal niti ene pa sem vpisan in imam tudi ŠIS odprt ter podobne zadeve :D
You mirin brah? No shame in mirin.
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

TheLaw napisal/-a:Izredni vpis poteka tako da se vpišeš v referatu, in nato po parih dneh dobiš domov en šop položnic ki naj bi jih plačal. Dobiš pa že ob vpisu tudi datume do katerih se kao zavežeš plačat posamezne obroke. Za plačat imaš 4 obroke, odvisno od letnika ampak za drugi letnik po 396 evrov.
Super, hvala za kompleten odgovor!

Hja, sicer pa bom moral v slovo pomahati kar zajetnemu znesku. Lahko pa bi me vsaj uvrstili med donatorje PF in me napisali na tisto ploščo nasproti vratarja. :lol:
pravnik2012
Prispevkov: 5
Pridružen: 10. Sep 2012 10:29

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a pravnik2012 »

Kaj indeksi nas čakajo v referatu?
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

pravnik2012 napisal/-a:Kaj indeksi nas čakajo v referatu?
Indeksi so (vsaj danes) bili v referatu za 4. letnik.
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Izjemni vpis

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Pa jih dobimo domov skupaj z obrazložitvami, ali si jih moramo iti sami iskat?
Odgovori

Vrni se na