VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Sweetheart
Prispevkov: 2
Pridružen: 30. Avg 2011 11:03

VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a Sweetheart »

Živjo!

Mene zanima, če je še kdo tukaj s podobnim problemom, in sicer - letos sem pavzirala drugi letnik starega programa. Na konzultacijah v referatu mi je bilo rečeno, da bo nadaljevanje študija (tretji letnik starega programa) PLAČLJIVO - 1500 eur, status bo izreden in brez predavanj. Svetovan mi je bil prepis v bolonjski program, 2.letnik, in zatrjevano, da bo brezplačno, predavanja, bla bla bla.
No, vse skp se je izkazalo za velik nateg! Sedaj trdijo, da teh informacij nikoli niso izdali, in scenarij spremenili za 180 stopinj. Če bom hotela v drugi letnik bolonjca bo moj status izreden in obvezno plačilo šolnine....če pa bi do septembra opravila vse izpite drugega letnika, bi lahko nadaljevala po starem programu tretji letnik BREZPLAČNO.
Ne morem vrjet....ali je še kdo, ki je v isti situaciji? Na koga se sploh lahko človek obrne? In zakaj se informacije iz referata spreminjajo kot vreme....pred dvema mesecema je bil scenarij totalno drugačen, totalno kontra....sploh ne vem, kaj naj :(

Lep pozdrav.
mako
Prispevkov: 11
Pridružen: 22. Jul 2010 16:31

Re: VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a mako »

Živijo!

Jaz sem v podobni kaši....Po mojih informacijah je tako, da če si star program 2. letnika, napreduješ v višji letnik starega programa samo izredno, pa ni važno, če imaš opravljenih 5 ali pa vseh 8 izpitov. Kar me bolj straši je to, da mi je bilo rečeno, da bomo imeli pravico opravljat izpite do vključno oktobra, sedaj pa nekateri trdijo, da le do vključno semptembra. A ve kdo kaj več o tem? Ker jaz semptembra še ne bom imela opravljenih vseh 5 izpitov.

Kar se pa tiče bolonjskega programa, pa tudi nisem vedla, da se moraš vpisat izredno. Ker dejansko mi smo že imeli status študenta 2. letnika, jaz osebno sem že tudi izkoristila možnost ponavljanja in bi potem dejansko imela sedaj že 2. status študenta 2. letnika, čeprav do tega nisem opravičena. Jaz sem misla, da se prepišeš v 2. letnik bolonjca, si študent brez statusa in opravljaš diferencialne izpite.

Jaz sem tudi čisto zmedena... :oops:
Penac
Prispevkov: 54
Pridružen: 22. Avg 2011 11:23

Re: VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a Penac »

Zdravo .... moj primer ni sicer najbolj podoben vajinemu, saj sem jz bil letos redno vpisan v 3. letnik starega programa, v štud. letu 2011/2012 pa bom pavziral star program, ker mi iz 2. letnika še vedno manjka KPP.

Kolikor sem jz zadevo razumel, je letos še zadnja možnost vpisa po starem programu v 3. letnik izredno. Izredno se vpisuješ v letnik po oktobrskih izpitnih rokih, zato mi je logično, da se bo po oktobrskih rokih pogledalo, kdo ima narejenih vsaj 5. izpitov drugega letnika (star program) in zadosti pogojem po starem sistemu.

Slišal sem pa neko informacijo, da kdor ima na primer letos narejene vse izpite 2. letnika starega programa in se želi vpisati po starem programu naprej, kar je možno samo še izredno, se oprosti plačila šolnine.

Strinjam se s predhodniki, da je vse zelo nejasno in v nobenem pravilniku Pravne fakultete, ki jih ima le-ta objavljene na spletni strani ni ta problematika obravnavana. Toliko o informiranju študentov, ki so na prehodu enega in drugega sistema .... pa lep dan želim ;)
perla
Prispevkov: 42
Pridružen: 10. Nov 2009 19:00

Re: VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a perla »

Hej!
No tuki še ena malo zmedena... Ne vem kaj je bolje vpisati 3.letnik bolonje ali 3.letnik starega programa. Sama se sicer nagibam k staremu programu, vendar me skrbi ker predavanj še nisem poslušala,letos jih pa sploh ne bo za stari program, ne vem pa koliko se snov pokriva z bolonjo. Ker če bi se to nekak pokrivalo bi še šlo... Zanima me kako ste se kaj odločili? Ostati v starem programu ali ne?

Pozdravček
aTc
Prispevkov: 160
Pridružen: 18. Maj 2009 13:58

Re: VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a aTc »

Hejla!

A ma mogoče še kdo jutri vpis v 3.letnik izredno/STARI PROGRAM? na vabilu ne piše, da moramo prinesti odrezek plačane položnice, na položnici je pa tudi rok plačila 15.10. ... a mormo prnest odrezek al ne? :oops: :oops: :oops:
Don't hate me because i'm beautiful... Hate me because your boyfriend think so.. (:
seal

Re: VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a seal »

aTc napisal/-a:Hejla!

A ma mogoče še kdo jutri vpis v 3.letnik izredno/STARI PROGRAM? na vabilu ne piše, da moramo prinesti odrezek plačane položnice, na položnici je pa tudi rok plačila 15.10. ... a mormo prnest odrezek al ne? :oops: :oops: :oops:
Ni treba.
ime4321
Prispevkov: 93
Pridružen: 14. Jun 2010 15:46

Re: VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a ime4321 »

Penac napisal/-a:
Slišal sem pa neko informacijo, da kdor ima na primer letos narejene vse izpite 2. letnika starega programa in se želi vpisati po starem programu naprej, kar je možno samo še izredno, se oprosti plačila šolnine.
Ali se je uspel tudi dejansko kdo za štud. leto 2011/12 vpisati v stari program 3 letnika, ne da bi plačal šolnino, ker je imel opravljene vse izpite 2. letnika?
FructusNeglecti
Prispevkov: 6
Pridružen: 16. Jun 2010 19:18

Re: VPIS V 2.LETNIK BOLONJCA, VPIS V 3.LETNIK STAREGA..

Odgovor Napisal/-a FructusNeglecti »

...mene pa zanima če lahko z opravljenimi vsemi izpiti za 2. letnik starega programa, ob tem da pavziram (pred tem tretji letnik izredno :oops: ) jeseni izbiram, da se vpišem v 3. letnik bolonjskega programa???

če se ne motim, se lahko jeseni zadnjič izredno vpišem v 4. letnik po starem, če imam opravljenih 6 izpitov?? Je moja edina možnost, da dokončam (na pol opravljen ;) ) študij prava, da se letos jeseni vpišem v 4. letnik starega programa?
Odgovori

Vrni se na