abs. staž

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
tjaskaa_
Prispevkov: 147
Pridružen: 03. Mar 2009 13:42

abs. staž

Odgovor Napisal/-a tjaskaa_ »

zdravo,

mene pa zanima, kako je glede absolventskega staža, če si vpisan v 4 letnik izredno? :)

je treba kej posebej plačevat, al si izenačen z tistimi, ki so redno v absolventu? :)

hvala!
Uporabniški avatar
buttercup
Prispevkov: 253
Pridružen: 29. Apr 2009 09:26

Re: abs. staž

Odgovor Napisal/-a buttercup »

enako je, nič ne plačuješ, ker plačaš že za 4. letnik.
medvedka
Prispevkov: 112
Pridružen: 04. Feb 2009 16:31

Re: abs. staž

Odgovor Napisal/-a medvedka »

Zanima me, če pri podaljšanju absolventskega staža zaradi Erasmusa ponavljanje enega letnika vpliva na odločitev komisije? Hvala za odgovor. :)
bodoča pravnica
Prispevkov: 21
Pridružen: 19. Jan 2009 13:47

Re: abs. staž

Odgovor Napisal/-a bodoča pravnica »

Živjo!
Mene pa zanima kakšna je kaj pri nas praksa glede podaljševanja absolventskega staža? :mrgreen: A moreš imet res neke zelo tehtne razloge (nosečnost, smrt...) al je dosti kr kakšno zdravniško opravičilo (za kakšno ne glih usodno bolezen ;) ). Pa a je boljše, da imaš opravljenih že čimveč ali čim manj izpitov? Znano mi je, da s temi izjemnimi vpisi v višji letnik blazno komplicirajo in morš bit menda na pol mrtev celo leto, da to odobrijo. :x No, kako je pa kej z absolventom? Na nekaterih faksih naj bi kr avtomatično (brez kakršnihkoli posebnih razlogov) podaljšali za 6 mesecev, če nisi nikoli ponavljal ali pavziral. Predvidevam, da pri nas niso tko radodarni. :roll: Tko, da bi bla zlo vesela, če bi kdo delil kakšno izkušnjo v zvezi s tem :oops:
Hvala in lep pozdrav
Wallflower
Prispevkov: 11
Pridružen: 31. Dec 2012 08:00

Re: abs. staž

Odgovor Napisal/-a Wallflower »

Kakor jst vem ti za ziher podaljšajo če si šel na izmenjavo ali moot court, čeprav sem pa slišala da ti podaljšajo samo če imaš še kašne izpite za nrdit. Ponavljanje in pavziranje naj na to ne bi vplivala. Naj bi bli pa bolj popustljivi če ti recimo manjka samo še en izpit in prosiš za 1 mesečno podaljšanje, tudi če ni bilo neke hude bolezni ipd.
Odgovori

Vrni se na