pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a costello »

USPELI, iz oglasne:

Pojasnilo k pripisovanju ECTS točk za izredni vpis

V zadnjem času se je pojavilo vprašanje glede 3.člena Pravilnika za prehode, ali se študentu, ki se vpisuje izredno pripiše dodatni 1 ECTS za obisk predavanj. V študijskem letu 2011/2012 se bodo v tem primeru prištele dodatne točke pri vseh predmetih. Od š.l. 2012/2013 dalje pa le še pri tistem predmetu, pri katerem študent ni opravil izpita.
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Slika

(nekak tko zgleda, sam drug spol :D )
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a dori »

a tko mislš :lol:
Happy lawyer.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Fat kids are harder to kidnap :D
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Ja, sam bolj v zraku :D
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a dori »

sej je spodej še ena slika-happy woman :lol:
Fat kids are harder to kidnap :D
costello
Prispevkov: 83
Pridružen: 27. Maj 2009 20:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a costello »

ful dobri slikci :D
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Ja, ja tista je že bolj podobna dejanskemu stanju :lol:
amela91
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Sep 2011 20:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a amela91 »

helou

a to pol pomen da remo lahko brez 3 nenarejenih izpitov naprej?100%????? :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

amela91 napisal/-a:helou

a to pol pomen da remo lahko brez 3 nenarejenih izpitov naprej?100%????? :D
jaz sem isto razmislala da bi sla izredno(manjkata mi 2 izpita) samo a je to res pametno..mislm v 2.letniku je 9! izpitov :? s tem da moras preden zacnes delat te za 2.letnik,opravt vse iz 1...a ma se kdo tak problem da ne ve ce je to pametno..ker js se bolj kot pa k izrednem,nagibam k ponavljanju+evidencnemu vpisu marca..
any thoughts?
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

smotka, kaj je to evidenčni vpis v marcu?
Poveš prosim kaj več o tem..
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

C.Chanel napisal/-a:smotka, kaj je to evidenčni vpis v marcu?
Poveš prosim kaj več o tem..
ne vem prav super podrobnosti,ker sem sele par dni nazaj brala o tem ampak ce sem prav razumela gre za to da pac zdaj se vpises kot ponavljalec ane..in potem mas oktobrski,januarski in marcevski rok da naredis vse izpite ki so ti se ostali iz 1.letnika in potem se vpises evidencno marca- to pomeni da lahko gres delat najvec 4 izpite za 2.letnik,s tem da vsakega pac placas tistih 80eur, opravljas pa lahko vsakega le enkrat..da ti ne gre ravno celo leto v nic,da probas kaj za naprej naredit,in potem se septembra pac vpises v 2.letnik..nekaj takega :D mislim dost kul,ampak se moras pa res pripravit,ker pises samo 1krat in mors it na "ziher",da ne vrzes 80 za izpit za brezveze stran..
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

Mhm. Sem tudi sama nekaj o tem prebrala in sem si drugače predstavljala.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

a pol si jaz prav predstavljam al je kej drugac slucajno?
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

V redu si predstavljaš, smotka.

Kar se pa tiče izrednega vpisa v drugi letnik, pa, najprej, katera dva izpita sta ti ostala in koliko jih znaš?
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

ekonomija in rim :D rim sem se ucila in padla,res da bi rabila se nekaj ucenja ampak okvirno znam..ekonomija je pa nula..tko da ne vem ce se je pametno hecat s tema dvema predmetoma na izrednem,ker nikol ne ves kdaj te vrzejo,kdaj ne,loterija :| da pa na koncu ne bi mogla delat izpitov za 2.letnik ker se ne bi naredla rima in ekonomije,pol je pa res butasto da vrzem 1600 za solnino stran,ker 9 izpitov naslednje leto ni mala malca :| nevem no,kaj ti mislis lucky? a ti gres redno,izredno al kako?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

A ekonomije ne greš zdaj septembra niti probat? Sicer pa greš lahko pisat latinščino (čeprav ne vem, kako to izgleda) in se potem celo redno vpišeš.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

ja najbrz bom sla ekonomijo,sicer cist na blef,ker se nisem nic ucila,sam nekaj sem iz vaj gledala ampak groza ta ekonomija res..tza latinscino sem pa slisala,sam nimam nobene podlage + ne poznam nobenga ki bi mel zapiske oz.ki je hodil na latinscino..
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz bom šla redno v drugi letnik, če naredim ekonomijo. Če mi ne uspe, bom ponavljala, ker mi je škoda denarja in še preveč dela bi imela potem v drugem letniku. Če ti manjkata samo ta dva in če rim znaš, pojdi izredno, pa poskusi narediti rim oktobra in ekonomijo januarja, pa si na konju.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

to sem razmisljala ampak problem je ce rima ne bi naredila zdej oktobra,pol bi se mi zacelo nabirat use skupaj..ker ne znam tolk da bi bla 100% prepricana vase da bom oktobra nardila,pa se ekstra strah imam pred ustnimi deli izpitov tko daaa :D nevem ful sem razmisljala o tem ampak se bolj nagibam k ponavljanju,ceprov mi je grozno da bom eno leto stran vrgla ampak tko pac je..
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

to da gres ekonomijo na blef probat nima smisla, ker je 100 % ne bos nardila - pač tko je, sj nočm zdej tle neki negativne energije zganjat, sam na blef neki narest brez ucenja se ne da. Nima smisla, ko sm bla jst prvi letnik sm se clo neki učila, prsla sm enkat cez knjigo, ampak seveda nism nardila.

Ne vem kaj bi jst na tvojm mestu sicer nardila, poznam velik ljudi k se je zajebal tko k so sli izredno naprej z rimom in ekonomijo. ampak je pa tut dost takih k jim je ratal. Tko da če misls it izredno naprej, ti predlagam da zacnes zdej ponavlat rim in se res naučiš za oktobrski rok, potem pa če nardis si uzams mau frej in potem zacnes studirat ekonomijo in se spet res naučiš za januarja. Če ti kksn izpit spodleti mas se marec. potem pa od marca naprej studiras za 2. letnik, jasno je da bos mela izpite pol tut septembra, ker kr mau tezko vrjamm da bi pol pa kr 9 izpitov nardila v dveh rokih. skratka odvisno je od tega kok si se prpravlena učit. Če se ti full gre za to da bi šla v 2. letnik pa če se ti da, potem se potrud pa probi. Če pa že zdej ves da se nisi prpravlena tok učit, potem pa rajs ne it. Pa pač ponavli, sj to ni nč kj tazga. sj prvi letnik smo skor usi ponavlal :D
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Smotka, jaz na morebitne stare dolgove iz 1. v 2. letnik gledam tako:
Redni študentje imajo 3 roke v študijskem letu za izpite. Če greš izredno imaš skupaj z oktobrskim 3 roke več (ravno tako verjetno na te 3 roke ne bi šla pisat novih predmetov, ker predavanja še trajajo). Če pa nekomu 2 oz. 3 izpite (katere ima na vesti že eno leto in se jih je po možnosti kdaj že učil) ne rata narediti v teh treh rokih, potem pa morda ni pravi za ta faks oz. je trenutno še premalo resen.
Ker malo težko verjamem tistim, ki so se ZARES KONKRETNO pol leta učili 2 ali 3 predmete in niso naredili v treh rokih. Drugega kot neresnosti in premalo učenja tukaj ne vidim (glede na to da so že opravili 5 oz. 6 predmetov in očitno niso preneumni =))
Zato si je potrebno samo iskreno priznati, če boš naslednje leto jemala resno ali ne.
Če je odgovor ja, potem problema ne bi smelo biti.

Še posebej bi pa rada omenila nekaj drugega. Če izvzamemo evidenčni vpis, se pri ponavljanju kjer imaš nenarejena samo 2 oz. 3 izpite pojavi naslednja težava: enostavno "padeš ven". Zame je večji šok če iz 2h izpitov v letu padeš na 9, kot pa zgornja možnost =). Just sayin' =)
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Bini, prehitela si me :D
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

hehe hvala obema,moram se ful razmislt vidm :D aja sam se to: ce se odlocim za izredno,potem se mi roki ne stejejo od zacetko ane? se pravi je pol bolse da ne grem ekonomije pisat,ker bi za brezveze vrgla rok stran..
amela91
Prispevkov: 4
Pridružen: 14. Sep 2011 20:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a amela91 »

Lucretia napisal/-a:Smotka, jaz na morebitne stare dolgove iz 1. v 2. letnik gledam tako:
Redni študentje imajo 3 roke v študijskem letu za izpite. Če greš izredno imaš skupaj z oktobrskim 3 roke več (ravno tako verjetno na te 3 roke ne bi šla pisat novih predmetov, ker predavanja še trajajo). Če pa nekomu 2 oz. 3 izpite (katere ima na vesti že eno leto in se jih je po možnosti kdaj že učil) ne rata narediti v teh treh rokih, potem pa morda ni pravi za ta faks oz. je trenutno še premalo resen.
Ker malo težko verjamem tistim, ki so se ZARES KONKRETNO pol leta učili 2 ali 3 predmete in niso naredili v treh rokih. Drugega kot neresnosti in premalo učenja tukaj ne vidim (glede na to da so že opravili 5 oz. 6 predmetov in očitno niso preneumni =))
Zato si je potrebno samo iskreno priznati, če boš naslednje leto jemala resno ali ne.
Če je odgovor ja, potem problema ne bi smelo biti.

Še posebej bi pa rada omenila nekaj drugega. Če izvzamemo evidenčni vpis, se pri ponavljanju kjer imaš nenarejena samo 2 oz. 3 izpite pojavi naslednja težava: enostavno "padeš ven". Zame je večji šok če iz 2h izpitov v letu padeš na 9, kot pa zgornja možnost =). Just sayin' =)
kaj pa tebi še ostane?greš izredno naprej?
Odgovori

Vrni se na