pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

No pa sem dobila odgovor od Brankota se na drugi mail, ki sem mu ga poslala.
Napisala sem ali naj pridem naslednji teden brez vpisnega lista v referat ali pocakam, da mi odprejo vpisni list in njegov odgovor se je glasil: >Le pridite<
no vsaj konkreten odgovor sem dobila :P Ceprav mislim, da Branko zmore napisati se krajsi mail od tega :lol:
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Le pridite?

Joj, ta Branko :)
johnny_91
Prispevkov: 2
Pridružen: 16. Sep 2011 11:13

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a johnny_91 »

Še nekaj bi želel razjasniti. V primeru, da se ne odločim za ponavljanje septembra in mi recimo po oktobrskih rokih(če mi res spodleti) ostanejo trije izpiti mi ostane zgolj možnost pavziranja in izrednega vpisa? Pri slednjem je treba nato plačati celotno šolnino za 1. letnik plus izpite ki so ti ostali? Samo preverjam. :)
Če pa pavziram in opravim vse obvzeznosti januarja, grem lahko opravljati 4 plačljive izpite za drugi letnik na majski, junijski rok ali ne?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Če gres izredno naprej plačaš samo šolnino za 2. letnik, ni ti treba posebi plačvat izpitov k so ti ostal iz 1. letnika.
Če pavziras, pomeni da nimas statusa - nimas bonov, nimas zavarovanja, ne pripada ti noben izpitni rok zastonj. Tko da vsakih ko gres na izpit iz 1. letnika plačaš, za vsak izpit 40, če gres 4tič in naprej je 125 eur. ( s pavziranjem ti ne zacnejo roki od začetka ! ). Če nardis vse izpite iz 1. letnika do januarja, gres lahko pol evidencno v 2. letnik, kar pomen da si izberes 4 izpite iz 2. letnika - za vsazga plačaš 80 eur, možnost mas it samo 1krat na izpit - gres lahko na majski, junijski in septembrski rok.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Če se vpišeš izredno v 2. letnik, plačaš šolnino za 2. letnik in ničesar drugega.
Če pavziraš, plačaš vsak izpit posebej cca. 40€ (1.,2. in 3. opravljanje) oz. cca. 120€ komisijska opravljanja.

Evidenčni vpis je ponavadi marca-aprila in lahko opravljaš 4 izpite višjega letnika, vsakega plačaš cca. 80€ in imaš samo eno možnost.

Kaj ti je pa ostalo?
Growing old is mandatory, growing up is optional.
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

Živjo,
ostala sta mi predmeta rimsko pravo in ekonomija. Kakšne možnosti imam, ali lahko redno napredujem ?
cupcakex3
Prispevkov: 185
Pridružen: 13. Dec 2010 16:28

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cupcakex3 »

pragmatik napisal/-a:Živjo,
ostala sta mi predmeta rimsko pravo in ekonomija. Kakšne možnosti imam, ali lahko redno napredujem ?
Ne, ne mores redno napredovati

LP
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

Kakšne so pa ostale možnosti ? Pavziranje ? Oktobra grem pisat rimsko pravo, ali potrebujem kaj urediti glede pavziranje preden se prijavim na izpit ?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

cupcakex3 napisal/-a:
pragmatik napisal/-a:Živjo,
ostala sta mi predmeta rimsko pravo in ekonomija. Kakšne možnosti imam, ali lahko redno napredujem ?
Ne, ne mores redno napredovati

LP
Razen če greš dodatno delat latinščino in tako pridobiš 4 ECTS.
Sicer pa bodisi izredni vpis bodisi ponavljanje.
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

Kdaj je izpit iz latinščine ? Kje so kakšni podatki od tem predmetu na spletni strani PF LJ ?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kaj pa se zgodi, če greš pisat latinščino, pa je ne narediš? :)
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

jaz bom sla najbrz pisat latinscino v ponedeljek,ce se mi bo ratal naucit,zdej pa mam problem ker se ne bom vpisala ali ponovno v1., ali redno v 2.letnik,dokler ne izvem rezultatov latinscine..to pomeni da se tudi se ne bom prijavila na oktobrski rok za rim,dokler ne bom vedela kako se bom vpisala..torej nastane problem,ker se moras na izpit prijavit 8 dni prej..kaj zdaj?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

prjav se na rim, ko odpiss latinscino rec prfoksi če ti lahko cim prej poprav, ker mors vedt zarad vpisa. Če potem ne bos sla na rim se pa odjavs 4ti dan pred izpitom.
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

to sem nameravala nardit,ampak sm pol vidla na oglasni deski,da ce se bos vpisal kot ponavljalec,se mors prej odjavt od oktobrskih rokov,potem se vpises,in po vpisu se na novo prijavis,ce ne mors izpit placat..in ko bom js zvedla sploh na kaksen nacin se bom vpisala,bo cist mozno ze prepozn da se spet prijavim na rim..zmeda,upam da razumes kaj hocm povedat:P
Zadnjič spremenil smotka, dne 19. Sep 2011 11:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

razumm ja. hm ne vem, mogoče se na referat obrn če ti bojo znal kj pamtnga povedat
smotka
Prispevkov: 73
Pridružen: 12. Sep 2011 19:24

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a smotka »

evo sem napisala brankotu mail,vprasala glede prijave na rim + kako se prijavim na latinscino in mi je dejansko napisu " prijava na latinscino ni potrebna,prosim spremljajte oglasno desko in berite pravilnik" wtf :D tko da se vedno ne vem kaj bo ce zaradi rezultatov latinscine in potem vpisa,zamudim 8 dnevni rok za prijavo na rim.. Ta branko mi bo ziuce pojedu!
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

če ponavljam 1. letnik, do januarja naredim vse izpite in se potem evidenčno vpišem v 2. letnik, kako je s kolokviji/seminarskimi nalogami za 2. letnik? jih je sploh mogoče narediti, so namreč pogoj za opravljanje določenih izpitov 2. letnika?
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Sanja »

Živjo,
nism vedla pod kero temo nej to dam pa sm kar tuki. Sam rada bi vedla če je kdo s podobnim problemom kot jaz???
Na šisu sem izpolnila anketo, da se želim prepisati na bolonjski študijski program, namesto da bi kliknila da želim izredno napredovati v višji letnik. Prepisujem se namreč iz starega v nov program in grem izredno v drugi letnik in me je vse skupi mal zmedlo in sm se seveda zmotila.
Branko mi je odprl vpisni list kjer piše da se vpisujem ponovno v prvi letnik IZREDNO(zdaj sem bla namreč redno upisana), kljub temu da izpolnjujem pogoje za vpis V DRUGI LETNIK IZREDNO, on men odpre vpisni list da želim IZREDNO PONAVLJAT, ČEPROV MAM HKRATI TUT POGOJE ZA REDNO PONAVLJANJE, torej zakaj bi hotla izredno ponavljat, da ne govorim da SO MI SEVEDA POSLALI POLOŽNICO ZA EN OBROK ŠOLNINE ZA PRRRVIIIII LETNIK.
Zdej nameravam it osebno v referat (na telefon se mi 2 dni ni noben oglasu) in se tisti trenutek ko bom tam upisat naprej v drugi letnik, mislite da bo to ful problem zarad tega napačnega vpisnega lista-a je ta vpisni list v šisu sploh bisstvenga pomena???
Vem da se ful zakomplicirala tole, sam če je kdo vsaj približno dojel kaj me muči bi rada kakšen nasveeeet prosiiiiim :D
Lp
alea.iacta.est
Prispevkov: 35
Pridružen: 26. Jan 2011 18:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a alea.iacta.est »

Pojdi do Milene, pojasni problem in ti bo spremenila vpisni list. Jaz sem tudi narobe poklikala, šla na faks, čakala v vrsti 25 minut in potem mi je v dveh minutah vse uredila. Na Brankota pa raje ne računaj, mislim da ga v času vpisa daje zgaga pa je malo nataknjen :lol:
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Sanja »

o super, ma sam da se da uredit na hitr brez kšnih komplikacij, ker na našmu faksu res nikol ne vem kaj llohk pričakujem pa sem bla res kr mal nervozna zarad tega, pa še petek je in nimam kaj nardit ceu vikend...najlepša hvala za odgovor :)
lioness
Prispevkov: 13
Pridružen: 03. Okt 2010 16:49

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lioness »

mene pa zanima če potem ko izpolneš vpisni list in dobiš na dom položnico a potem greš v referat v času uradnih ur se vpisati ali pa ima na določen datum vpis večje število oseb kot npr. za vpis v 1.letnik ko smo dobili na dom kdaj in kje je vpis
hvala za odgovor
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

Pozdravljeni, kakšnen je postopek za ponavljanje do 30. septembra - kaj je potrebno predložiti v referatu ?
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Indeks, študentsko in vpisni list.
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

A se da to poslati preko pošte ? Ker sem na morju do izpita iz rimskega prava.
Odgovori

Vrni se na