pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Growing old is mandatory, growing up is optional.
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a molly »

uu hvala..! :))
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Okej, najprej se oproščam če ponavljam vprašanje ki je že blo postavljeno, ampak se mi malenkost mudi dobiti podatek.

Ali imam pogoj za drugi letnik izredno, če nimam narejenega RIMA, UVP, EKONOMIJA? Pristopil sem na vse kolokvije. Tudi na vajah UVP sem večinoma bil.
Kaj pa, če nimam le UVP in RIMA? Brez teh dveh pa redno nimam možnosti?
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Imaš. 46 ects dobiš od izpitov, 8 za predavanja = 54.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Res? Za izredno brez teh treh?
Koliko pa je sploh pogoj točk za izredno?
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Enako 52, samo da pri izrednem dobiš pri vsakem predmetu 1 ECTS za predavanja.
In ja, res. :D

Brez Rima in UVP imaš za redno 2 točki premalo.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Najlepša ti hvala, polepšala si mi mesec! :D upam samo da so podatki točni.

Torej, brez UVP, RIMA, EKO grem lohk v drugi letnik Izredno. In to pomeni, da moram prositi, da mi pri Uvp upoštevajo tudi vaje?
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Vaje pri UVP niso ovrednotene z ECTS, naj bi bile samo pogoj za pristop k izpitu. 4 ECTS dobiš za pristop h kolokviju, to je pa to.

Izvoli pravilnik o prehodih in si lahko sam izračunaš ;)
klik
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Aljosa Krdzic
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jan 2010 08:10

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Aljosa Krdzic »

Zdravo,

sicer se me ne tiče, ampak se mi zdi dobro da se oglasim, da ne boste konec septembra presenečeni. Točke namreč računate narobe (večina postov), ker si določene točke upoštevate dvakrat.

Glede zadnjega vprašanja - izredno naprej brez UVP, Rima in Ekonomije: Ne bo šlo. Za izredni prehod potrebuješ 52 točk (isto kot za rednega), samo da imaš možnost pristopa tudi na oktobrski rok in možnost UVELJAVLJANJA točk za prisotnost na predavanjih. Če imaš narejenih 5 izpitov, razen teh treh o katerih teče beseda, imaš 34 ECTS točk (Ustava (9) + Zgodovina (7) + Sociologija (7) + UCP (7) + EUP (4) = 34 točk), potem prišteješ še točke za kolokvije in seminarske naloge pri neopravljenih izpitih (Rim (4) + Ekonomija (4) + UVP (4) = 12 točk), kar pomeni da imaš skupaj 46 točk. Tu pa pride do razlike, ki je pri vaših izračunih ne upoštevate. Za prisotnost na predavanjih lahko uveljavljate samo še 3 ECTS točke, pri predmetih, kjer se vam še niso štele (pri opravljenih so štete že v seštevku - skupni "vrednosti" predmeta). Tako imaš skupaj 49 ECTS točk, kar pa ne zadostuje za izredni vpis.

Brez Rima in Ekonomije pa greš lahko naprej IZREDNO. Sicer pa za uraden odgovor predlagam, da se obrneš na ŠSPF ali na referat. Moje pisanje je popolnoma neuradno in temelji na mojem razumevanju zadeve.

Upam, da bo 12345 ta post videl/a. Za ostale, ki ste si računali točke, pa velja podobno:)

Uspešen študij,

Aljoša
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Aljoša, torej nič od tega ne drži?

Način prištevanja točk za predavanja iz tvojega posta je veljal lani, letos pa dajejo iz referata drugačne informacije.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Hm, hvala za pojasnilo.
Upam da je bilo tudi moje vprašanje razumljivo. Sedaj sem redni študent, v drugi letnik pa bi šel izredno.
Aljosa Krdzic
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jan 2010 08:10

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Aljosa Krdzic »

Klea, no potem pa nevem.

Vsekakor to ni logično, ker bi pomenilo, da ima študent, ki je opravil vse obveznosti za prvi letnik in se želi vpisat izredno v drugega (recimo ker mu je bolj všeč, da gre lahko določene izpite delat že med letom in ima pač dovolj sredstev za šolnino) skupaj 68 točk:) Pač predmet npr. Rim je vreden 9 ECTS točk, od tega je 1 točka za predavanja, 4 za kolokvij in 4 ti prinese izpit, če se vpisuješ izredno. Iz tega pa sledi, da je ena točka za pradavanja všteta že v 9 točk. No to je moje razumevanje:)

Če je pa prišlo uradno iz referata pa to seveda drži. Opozarjam samo, da imajo tudi pojasnila iz referata lahko različne interpretacije in se pri povzemanju na forumu del pomena izgubi/priredi/poneostavi:) Kar se mene tiče, še vedno trdno stojim za svojo interpretacijo, seveda pa druge niso izključene (konec koncev je bistveno to kako bo fakulteta razlagala Pravilnik o prehodih).

Lep dan vsem,

Aljoša
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Pa še ena nejasnost je. Nisem povsem prepričan, če se pri neopravljeni Ekonomiji prištejejo 4 točke za opravljene obveznosti.
Na uradni strani kjer je opisan učni progam vsakega predmeta posebej, sem pri datoteki od Ekonomije zasledil točko 19., ki pravi: Metode ocenjevanja in ocenjevalna lestvica: Obvezni pisni kolokvij po prvem semestru (pozitivna ocena kolokvija je ovrednotena z 2 ECTS).
http://www.pf.uni-lj.si/media/1ekonomija.pdf

To je ravno nasprotno kot tu govorite...
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Aljosa Krdzic napisal/-a: Za izredni prehod potrebuješ 52 točk (isto kot za rednega), samo da imaš možnost pristopa tudi na oktobrski rok in možnost UVELJAVLJANJA točk za prisotnost na predavanjih.
Tega nisem povsem razumel. Oktober?
seal

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

12345 napisal/-a:
Aljosa Krdzic napisal/-a: Za izredni prehod potrebuješ 52 točk (isto kot za rednega), samo da imaš možnost pristopa tudi na oktobrski rok in možnost UVELJAVLJANJA točk za prisotnost na predavanjih.
Tega nisem povsem razumel. Oktober?
Hotel je povedati, da če se želiš vpisati v 2. letnik izredno, imaš na voljo tudi oktobrske roke in lahko šele tam izpolniš pogoj ter se vpišeš v višji letnik (če ga septembra še nimaš). Vendar samo izredno.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Jaz sem poslala v referat mail z vprašanjem, če dobiš za predavanja VSEH osem točk, ali točke za predavanja dobiš samo pri neopravljenih predmetih.
Prejela sem tale odgovor:

Pozdravljeni,

Vpis na bolonjskem programu in prehod v 2.letnik ureja Pravilnik za prehode:
http://www.pf.uni-lj.si/media/pravilnik ... .pravo.pdf

Pogoj za vpis je doseženih 52 ects, 30 jih pridobite na račun kolokvijev (zadostuje pristop) in opravljenega seminarja iz sociologije prava, razliko pa z opravljenimi izpiti. V primeru izrednega vpisa se vam priznajo še VSI ects-i za obisk predavanj (zadnji stolpec v tabeli Pravil), vpis pa je v tem primeru mogoč še po oktobrskih rokih.



Lep pozdrav,
Branko Perhaj
Referat za dodiplomski študij
tel.: 01/42-03-226
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

12345 napisal/-a:Pa še ena nejasnost je. Nisem povsem prepričan, če se pri neopravljeni Ekonomiji prištejejo 4 točke za opravljene obveznosti.
Na uradni strani kjer je opisan učni progam vsakega predmeta posebej, sem pri datoteki od Ekonomije zasledil točko 19., ki pravi: Metode ocenjevanja in ocenjevalna lestvica: Obvezni pisni kolokvij po prvem semestru (pozitivna ocena kolokvija je ovrednotena z 2 ECTS).
http://www.pf.uni-lj.si/media/1ekonomija.pdf

To je ravno nasprotno kot tu govorite...
Za vse predmete velja na podlagi Pravilnika o prehodih glede opravljenih obveznosti isti pogoj - pristop h kolokviju.

Torej ja, brez UVPja, RIMa in EKO se lahko (ob opravljenih obveznostih) vpišeš izredno v drugi letnik.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 12345 »

jessy napisal/-a:Torej ja, brez UVPja, RIMa in EKO se lahko (ob opravljenih obveznostih) vpišeš izredno v drugi letnik.
Ne, kako no. Moj izračun je tak:
Opravljeni izpiti:
Zgodovina 7
Civilno 7
Sociologija 7
Evropsko Ustavno 4
Ustavno 9

Toliko je do sedaj narejenega. Iz tega dobim 34 točk.
Potem pa prištejem še točke obveznosti + prisotnosti od RIMA, Ekonomije, UVP:
UVP 4 +1
Ekonomija 4 + 1
Rim 4 +1

====49
To je rezultat. 49 pa ni dovolj za izredno. Je tko?
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Daj poglej dva posta višje no.
KOPIRALA sem Brankotov mail, da dobiš še 8 dodatnih točk za predavanja. doooooooh :roll:
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Rea, polepšala si mi dan =)

Jaz sem pa vseskozi mislila, da se šteje pri prisotnosti po 1 točka samo na neopravljen predmet =)

Se pravi se da izredno vpisat brez 4(!) predmetov (eko, rim, eup in zgo) - saj ne da planiram, ampak vseeno, če mi ne rata, dobro da vem da se da =)

Se grem veliko lažje nazaj učit eup in eko =) Lp
Zadnjič spremenil Lucretia, dne 08. Sep 2011 17:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Aljosa Krdzic
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jan 2010 08:10

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Aljosa Krdzic »

Zdravo,

mal sm se pozanimal in baje res drži, da se te točke na tak čuden in nelogičen način prištevajo:) Dejansko je pol mogoče zbrati 68 točk, če imaš narejeno vse in se vpisuješ izredno (ta situacija še najbolj kaže na absurdnost takega sistema seštevanja točk:)) Še vedno pa je nemogoče takšno interpretacijo izpeljat iz navedenega Pravilnika, zato nevem na kaj se takšna razlaga opira - men se bl zdi da nima neke podlage (zato sem se tut oglasu, ker iz pravilnika je mogoče pridet samo do druge interpretacije in ne do te). Ampak ja, če je to uradno stališče referata (glede na mail) pol ga vzemite kot veljavnega.

No v vsakem primeru, očitno se da izredno vpisat tudi brez 4-ih izpitov oziroma omenjenih treh. Pa uspešen študij vsem,

Aljoša
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Pravilnik je precej nejasno napisan - ni možno razbrati, ali se prištevajo le točke neopravljenih predmetov ali vseh. Očitno je sprejeta razlaga s strani fakultete slednja. :D
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Da se še jaz oglasim :) Vse lepo in prav, da lahko greš izredno v drugi letnik brez 4 (kar ne morem verjeti) predmetov, ampak ali se kdo vpraša, kaj se bo takemu študentu zgodilo v drugem letniku, ko bo imel za opraviti 4 predmete prvega in 9 drugega letnika, kar je skupaj 13 izpitov. In če jih v prvem ni zmogel narediti več kot 4, kako jih bo potem 13? To dodatno podkrepi še mnenje večine študentov drugega letnika, ki pravijo, da je drugi neprimerno zahtevnejši od prvega, saj te čakata dva izpita kazenskega prava (materialno in procesno).

To je le moje mnenje, ampak svetujem, da se v takem primeru ponavlja, sploh če imaš možnost rednega ponavljanja, ker je malo škoda plačevati 211 EUR za posamezno opravljanje izpita, na koncu se ti pa v drugem letniku nabere vsega in ne moreš naprej.

Na nikogar se nisem želela posebej obračati, ampak sem to napisala le, ker sem sprva tudi sama razmišljala o izrednem vpisu v drugi letnik, če mi redno ne bi uspelo, ampak sem prišla do takega zaključka, kot sem napisala zgoraj. Konec koncev, zapravim lahko od 2000 pa tudi do 5000 EUR v enem letu. Le za izpite. In brez komisijskih. In kaj, če ne uspe? Zapravim še več!

Tako da ... dajte premisliti, tako kot sem jaz! :)

Srečno!
Uporabniški avatar
Lucretia
Prispevkov: 63
Pridružen: 02. Jan 2011 14:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Lucretia »

Zato pa hitro za knjige, sta še 1 rok in pol (za izredne seveda), da se vpišemo v 2. letnik sveže, brez starih dolgov =)! Pa veliko sreče vsem =)
seal

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

lucky napisal/-a:drugi neprimerno zahtevnejši od prvega, saj te čakata dva izpita kazenskega prava (materialno in procesno).
Pozablja se na delovno pravo!, finance in pravo socialne varnosti, ki so bili po starem programu materija 3. letnika in pa tudi pravo in ekonomiko EU, kjer ni literature.
Odgovori

Vrni se na