pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a bubyka »

rea napisal/-a:Še eno vprašanje.
če se izreden študent vpiše v višji letnik izredno in mu iz prvega letnika ostaneta npr rim in ekn, potem se ta 2 izpita plačata posebej ali ne?
Pa greš loh sploh naprej, če nimaš rima, niti ekonomije izredno?

LP
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Ja. Če imaš udeležbo na obeh kolokvijih, imaš (če se ne motim) 51 ECTS, za predavanja jih dobiš 8 in to je več kot dovolj za izredno.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Klea napisal/-a:Ja. Če imaš udeležbo na obeh kolokvijih, imaš (če se ne motim) 51 ECTS, za predavanja jih dobiš 8 in to je več kot dovolj za izredno.
Aha.. okej.

LP
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Baje, da lahko greš naprej izredno celo brez npr rima, ekn in uvpja...
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

A ni tako, da moraš imet 52 točk, ker pa jih 8 dobiš za prisotnost, 30 s kolokviji in ostalimi obveznostmi, jih rabiš skupaj torej le 14, če sem prav zračunala :) Torej narediš npr. sociologijo (3), civil (3), uvp (4) in eko (4) in imaš pogoje? Manjka ti torej lahko rim, zgodovina, evropsko in ustava? Niso to malo mili pogoji? Čudno ... Naj me kdo, prosim, popravi, če kaj ne štima :D
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Tako je. Z opravljenimi obveznostmi dobiš 30t, 8t še s predavanji, tako da rabiš za izredni vpis iz izpitov samo še 14t. S soco, civilnim, up in uvp dobiš na primer že 16t (skupaj 54t).
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a binka »

Živjo,
prosila bi za pomoč. Narejene imam samo 3 izpite(soc,eup in civil),ustavo zdaj najbrž nebom nrdila, pisat grem pa uvp in ekn. Definitivno mislim še na oktobrske roke,in v primeru da mi oktobra rata še ustavo narediti (uvp in ekn računam v tem roku),mi potem ostaneta še rim in zgodovina. kaj potem bolj priporočate?izredni vpis v 2gi letnik ali ponovno vpis prvega?

Hvala za odgovore:)
seal

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

binka napisal/-a:Živjo,
prosila bi za pomoč. Narejene imam samo 3 izpite(soc,eup in civil),ustavo zdaj najbrž nebom nrdila, pisat grem pa uvp in ekn. Definitivno mislim še na oktobrske roke,in v primeru da mi oktobra rata še ustavo narediti (uvp in ekn računam v tem roku),mi potem ostaneta še rim in zgodovina. kaj potem bolj priporočate?izredni vpis v 2gi letnik ali ponovno vpis prvega?

Hvala za odgovore:)
Ponoven vpis oktobra in evidenčni marca. 2. letnik je neprimerno težji kot 1.
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a binka »

Ja saj se tudi meno bolša zdi to bolša opcija ampak me je kar groza ko pomislm da bom padla oziroma izgubila leto.. :oops: :oops:

Še eno vprašanje:ali si pri evidenčnem vpisu lahko zbereš izbirna predmeta, (da bi potem izmed 4 izpitov opravljala ta 2) ali pa moraš pač počakati na naslednje leto ko si redno vpisan v 2gi letnik?
seal

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

binka napisal/-a:Ja saj se tudi meno bolša zdi to bolša opcija ampak me je kar groza ko pomislm da bom padla oziroma izgubila leto.. :oops: :oops:

Še eno vprašanje:ali si pri evidenčnem vpisu lahko zbereš izbirna predmeta, (da bi potem izmed 4 izpitov opravljala ta 2) ali pa moraš pač počakati na naslednje leto ko si redno vpisan v 2gi letnik?
Najbolje, da vprašaš v referatu. Mislim, da lahko izbereš izbirnega, saj nikjer ne piše, da ne smeš.
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

Prejšnji teden sem bila v referatu; vprašala sem pa, kako iti naprej izredno-30 pik dobiš za đabe, 8 za kolokvije&podobno, torej je to že 38, z opravljenimi izpiti jih imam 46, torej rabim le še 6 pik.
Zadnjič spremenil ForeverYourGirl, dne 05. Dec 2012 23:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Tako je, če opraviš vse tri, jih imaš 56. Za izredni vpis jih rabiš 52, kar pomeni od teh treh obvezno UVP in še (vsaj) enega.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

Klea napisal/-a:Tako je, če opraviš vse tri, jih imaš 56. Za izredni vpis jih rabiš 52, kar pomeni od teh treh obvezno UVP in še (vsaj) enega.
Zadnjič spremenil ForeverYourGirl, dne 05. Dec 2012 23:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Trenutno imaš 46 točk, z eup in civilom bi jih dobila še 5, kar ni dovolj, rabiš jih 6.
Glede sociologije ti težko svetujem, vse je odvisno od tvoje pripravljenosti. Količinsko je sociologije manj kot uvp-ja, je pa res da nikoli ne veš, kaj piči strica Albina :D.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

nekaj se je že govorilo na forumu o tem: a kdo ve, so res lani dovolili redni vpis tudi po oktobrskih rokih?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

kendy napisal/-a:nekaj se je že govorilo na forumu o tem: a kdo ve, so res lani dovolili redni vpis tudi po oktobrskih rokih?
močno dvomm. Še izredni upis je ponavad tko da se morš do konc oktobra upisat.
Elektra
Prispevkov: 40
Pridružen: 03. Feb 2011 11:44

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Elektra »

zadnje dni se med kolegi širijo govorice, da se lahko redno v drugi letnik vpišeš tudi če imaš samo 51 točk, s tem da imaš od tega nujno narejen rim ali ekonomijo. baje da so šli eni vprašat celo dekana in je potrdil, ampak meni se zdi to vseskupaj bolj ko ne za lase privlečeno. a bi utegnilo to bit res?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ne vem, na podlagi česa bi bilo tako? Naj velja še večje ''strahospoštovanje'' do rima in ekonomije, imata poleg rima največ točk še UP in UVP, zato se mi zdi tako razlikovanje malo verjetno. Če bi bilo to res, bi tisti, ki jima manjata 2 ''velika'' predmeta in nista to rim+eko skupaj, že imeli odprt vpisni list.
Nastya
Prispevkov: 26
Pridružen: 30. Dec 2010 17:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Nastya »

je še kdo tak, ki mu manjkata en semesterski in en celoletni izpit, se pravi ima dovolj točk za napredovanje v 2.letnik, potem pa je dobil vabilo na vpis v 1.letnik-ponovno? meni so ga poslali, zdej mi pa niti slučajno ni asno kako je to možno...pomota ali kar naenkrat sprememba pravil? Sem že pisala v referat pa mi niso še odgovorili...
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Si pri izpolnjevanju anket označila da imaš namen ponavljat?
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Nastya
Prispevkov: 26
Pridružen: 30. Dec 2010 17:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Nastya »

ne, da napredujem v višji letnik.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Se ti je odprl vpisni list za 2. letnik? Najbrž je prišlo do pomote. Počakaj na odgovor iz referata.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Nastya
Prispevkov: 26
Pridružen: 30. Dec 2010 17:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Nastya »

jap :) še predmete sm mogla izbrat za drugo leto :)
Hvala:)
molly
Prispevkov: 27
Pridružen: 24. Jan 2011 14:27

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a molly »

Hej! tukej vidim da debatirate na polno, sicer vprašanje ne spada čist sm ampak ok..

a oktobrske roke se da že kje ugotovit? :)
seal

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a seal »

molly napisal/-a:Hej! tukej vidim da debatirate na polno, sicer vprašanje ne spada čist sm ampak ok..

a oktobrske roke se da že kje ugotovit? :)
http://www.pf.uni-lj.si/aktualno/oktobr ... roki-2011/
Odgovori

Vrni se na