pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Tud oktobra lahko vpišeš izredno ponavljanje. Je pa treba vsak neopravljen predmet plačat. Koliko je cena, ne vem točno, maš cenik nekje na spletni strani pf. Mislim, da je blo prejšnja leta okoli 280 € za posamezn predmet. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

najlepša hvala obema :)

pri izrednem ponavljanju plačaš šolnino za 1. letnik + vsak neopravljen predmet ali samo vsak neopravljen predmet (brez šolnine)?

kaj pa, če se letos IZREDNO vpišem v 2. letnik in ga ne naredim, ali ga lahko naslednje leto REDNO ponavljam (seveda z izpolnjenimi pogoji za redni vpis v 2. letnik)?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Plačaš samo neopravljene predmete, brez šolnine. ;) Ko si enkrat izredno, ne moreš redno ponavljat, samo izredno lahko.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
LeeLoo
Prispevkov: 24
Pridružen: 16. Dec 2010 10:35

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a LeeLoo »

Mene samo neki zanima...

a grem lahko brez rima in zgodovine(če mam vse drugo narjen) v drugi letnik? pisala sem tako kolokvij za rim kot sem nardila seminarsko za zgodovino...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja. Imaš 53 ECTS točk. ;)
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ni to 52 točk? :) Ampak pogoji pa vseeno so, kolikor sem jaz računala.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, 52, se opravičujem za lapsus.
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Eh, vsak se kdaj zmoti, ampak mene je kr šokiralo, ker sem mislila, da jaz narobe mislim, kako je s tem :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Važno, da ima pogoje. :P
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Vsekakor. :)
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

a grem lahko naprej izredno brez rima, ekonomije pa uvpja?
Zadnjič spremenil ForeverYourGirl, dne 05. Dec 2012 23:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, v obeh primerih greš lahko izredno naprej. Glede šolnine ne vem, okoli 2000 € na letnik.
Nastya
Prispevkov: 26
Pridružen: 30. Dec 2010 17:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Nastya »

Jessy in Lucky, a to ste zihr? al sklepate po unih tabelah? ker sm js skos misla da grem lahk naprej z rimom pa ucp, zdej me pa kolegi neki strašijo, d že sam z rimim ne moreš naprej in mi ni nič več jasno :) ste ve to koga od pristojnih vprašale? če ste, potem sm js čist pomirjena zdej :D
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

jessy napisal/-a:Ja, v obeh primerih greš lahko izredno naprej. Glede šolnine ne vem, okoli 2000 € na letnik.
Zadnjič spremenil ForeverYourGirl, dne 05. Dec 2012 23:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Nastya, sklepam po ECTS točkah, t.j. uradna informacija s strani PF. Za REDNI vpis si lahko pustiš le 1 "večji" predmet (rim, up, uvp, eko), za IZREDNI vpis (o čemer sprašuje ForeverYourGirl) pa več. FYG, preveri še na referatu, da se mi ne bo treba posipati s pepelom :P, ampak sem skoraj prepričana, da je tako.
Nastya
Prispevkov: 26
Pridružen: 30. Dec 2010 17:03

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Nastya »

Aha, najlepša hvala :) sj sm js tud misla da je tko, zdej se pa spet pojavljajo ena mnenja da je že sam rim preveč vredn d bi šli lohk z njim naprej, pa mal preverjam. Brankotu sm pa tud pisala, pa bomo vidl, kak bo odgovor :) ampak pomojem maš prov...in še 3/4 drugih k mislmo d je tko :)
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

jessy napisal/-a:Nastya, sklepam po ECTS točkah, t.j. uradna informacija s strani PF. Za REDNI vpis si lahko pustiš le 1 "večji" predmet (rim, up, uvp, eko), za IZREDNI vpis (o čemer sprašuje ForeverYourGirl) pa več. FYG, preveri še na referatu, da se mi ne bo treba posipati s pepelom :P, ampak sem skoraj prepričana, da je tako.
Zadnjič spremenil ForeverYourGirl, dne 05. Dec 2012 23:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

rim, uvp, eko = 3. :D Odvisno od predmetov.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

hm...po katerem ključu ste vi ugotovili, da se da priti v 2. letnik izredno BREZ uvp, ekn in rim? saj, pa če sešteješ po KT, ne pride 52 točk?
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Pa še to: Ali se (če greš IZREDNO) ti prišteje 8 točk zraven (pač točke za predavanja), ali točke za predavanja dobiš samo za neopravljene predmete?
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Po ključu prištevanja 8 ECTS, ki jih ob izrednem vpisu dobiš za predavanja. ;)
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kaj so to spet neke govorice, da le brez rima ne moreš redno v drugi letnik?!? To ni res! V drugi letnik lahko napreduješ z najmanj 52 od 60 ECTS. Pri vsakem predmetu dobiš s podpisom na kolokviju ALI seminarsko nalogo ALI vajami/seminarji 4 ECTS, razen pri EUP-ju 2 ECTS. To znese skupaj 7 x 4 + 2 = 30 ECTS. Za redni vpis moraš zbrati torej še 22 ECTS, ki jih lahko dobiš tako, da opraviš najmanj 5 izpitov (v tem primeru ti morajo za redno napredovanje ostati le trije manjši, tj. enosemestrski izpiti, od tega mora biti eden EUP, ker dobiš z opravljenim izpitom le 2 ECTS).

Npr. napreduješ lahko (REDNO!) v drugi letnik brez rimskega prava in brez pravne zgodovine.

Pozdrav :)

P.S.: Preverjeno tudi pri Brankotu.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Še eno vprašanje.
če se izreden študent vpiše v višji letnik izredno in mu iz prvega letnika ostaneta npr rim in ekn, potem se ta 2 izpita plačata posebej ali ne?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Ne plačata se. ;)
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Sanja »

ForeverYourGirl napisal/-a:a grem lahko naprej izredno brez rima, ekonomije pa uvpja? Kaj pa brez rima, ekonomije in soce? =) pa če kdo ve, kolk je šolnina =)
Sm brankotu mail poslala kok je šolnina. Je reku da SKORAJ 1600€
Odgovori

Vrni se na