pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

lucky napisal/-a:Točke so takšne:
RIM - 9
UVP - 9
USTAVA - 9
EKONOMIJA - 8
ZGODOVINA - 7
SOCIOLOGIJA - 7
CIVILNO - 7
EVROPSKO - 4
Pri vsakem od teh predmetov dobiš vse točke, ko opraviš izpit, če ga ne opraviš, pa dobiš naslednje pike:
RIM - 4 s podpisom na kolokviju
USTAVA isto, UVP isto, EKO isto
ZGODOVINA - 4 s seminarsko, isto SOCIOLOGIJA
CIVIL - 4 z vajami, EUP - 2 z vajami
Skupaj jih pride, tudi če nimaš NOBENEGA IZPITA OPRAVLJENEGA, 30 TOČK. Baje da se šteje, da si vaje obiskoval, tudi če jih nisi, če je pa to res, pa ne vem.

Torej, v drugi letnik lahko greš, pod pogojem, da se ti upoštevajo vse pike za obveznosti (kolokviji, seminarske, vaje), BREZ rima ALI ustave ALI uvpja ALI ekonomije (EDEN OD TEH) in še eden manjši - ali soc, ali zgo, ali civil, ali eup.

Tako sem jaz razumela pravilnik, če ga nisem pravilno, naj me kdo popravi :)

Lp
ja, to razumem, ampak nekje je nekdo na forumu napisal, da je treba sestevati celoletne predmete drugace. A ni dovolj samo to?
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Ne razumem kaj misliš s "seštevati celoletne predmete". 8 jih je, vsak ima svoje število točk, da greš naprej jih rabiš 52 od 60, od tega ti jih pa 30 podarijo :)
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

lucky napisal/-a:Ne razumem kaj misliš s "seštevati celoletne predmete". 8 jih je, vsak ima svoje število točk, da greš naprej jih rabiš 52 od 60, od tega ti jih pa 30 podarijo :)
Ker naj bi recimo pri rimu v 1. semestru dobil 4 tocke,v drugem pa 5 ... nevem cist tocno kaj so s tem mislil, zato me zanima. ker drugace se tudi meni zdi da je samo tko kot si povedala, samo preverjam hm
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

V pravilniku je tako, kot sem jaz napisala. Tako da bi po mojem potem to moralo biti to.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Verjetno je bilo seštevanje mišljeno v smislu, da je pri ugotavljanju števila ECTS točk posameznih predmetov s tistega seznama na strani fakultete, kjer so navedene za vsak semester posebej, pri dvosemestrskih predmetih pač potrebno sešteti točke obeh semestrov. ;)
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

jessy napisal/-a:Verjetno je bilo seštevanje mišljeno v smislu, da je pri ugotavljanju števila ECTS točk posameznih predmetov s tistega seznama na strani fakultete, kjer so navedene za vsak semester posebej, pri dvosemestrskih predmetih pač potrebno sešteti točke obeh semestrov. ;)
ja verjetno je to, drugo mislim da ne more bit :P tenks
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

lucky napisal/-a:Ne razumem kaj misliš s "seštevati celoletne predmete". 8 jih je, vsak ima svoje število točk, da greš naprej jih rabiš 52 od 60, od tega ti jih pa 30 podarijo :)
30 jih ne podarijo ampak jih dobiš za kolokvije, seminarske....
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Tjaška napisal/-a:
lucky napisal/-a:Ne razumem kaj misliš s "seštevati celoletne predmete". 8 jih je, vsak ima svoje število točk, da greš naprej jih rabiš 52 od 60, od tega ti jih pa 30 podarijo :)
30 jih ne podarijo ampak jih dobiš za kolokvije, seminarske....
Torej praktično podarijo. Kolokvij: podpis. Seminarska: opravi 99.9% študentov.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Mia91
Prispevkov: 5
Pridružen: 05. Jun 2011 18:10

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Mia91 »

hmm...berem pa berem pa še kr nism dojela..a lahko ponavljam letnik če mam narjen samo en predmet? a se vsi kolokviji in seminarske upoštevajo zraven? Če se, potem imam 37ects ročk. A je to dovolj za ponavljanje? :)

hvala, hvala
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, je dovolj. Iz druge teme:

Študent lahko v času študija enkrat ponavlja letnik zaradi neizpolnitve obveznosti, ki so določene kot pogoj za napredovanje v višji letnik. Letnik lahko ponavlja tisti študent, ki je v letniku, ki se ponavlja, opravil obveznosti vsaj v obsegu 30 ECTS.
ananina
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Jan 2011 21:23

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ananina »

Mene pa zanima, kdaj se morajo izredni vpisat naprej v izredni študij?
A to do konca septembra ali se izredni študentje vpisujejo tam v oktobru,namreč za koga je namenjen tisti izpitni rok v oktobru? Pa tam v pravilniku sem zasledila, da se izredni študent lahko vpiše naprej brez 3 opravljenih izpitov...zto sem pa zmedena, ker izredni študent namreč tudi rabi najmanj 52 pik isto kor redni kaj ne?Al to velja če hoče izredni it na redni študij?
Kakšen pogoj je pol za izrednega študenta da napreduje v 2.letnik izrednega študija..?
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

redni upis je do konca septembra. izredni pa do konca oktobra, tko lahko pogoje za izredni upis dobis tut šele na oktobrskem roku.

če hoče izredni prešaltat na rednega, more izpolnt seveda enake pogoje kt pa redni ki gre redno naprej.

drugo pa je če se ti hočš upisat izredno naprej (pa nima veze al si ti zdej izredno al redno). v tem primeru morš met pa 5 izpitov narjenih.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

ne ne, 5 izpitov je blo po starem sistemu, zdej je po točkah. met moraš isto točk kot redni,s tem da izredni dobi še dodatne točke za predavanja posameznega predmeta in pol lažje nabereš.
Se pa izredni vpisujejo po oktoberskih rokih tko da maš še ta rok čas, da nabereš te ectsje da jih maš dovolj za izredni vpis.
ananina
Prispevkov: 12
Pridružen: 11. Jan 2011 21:23

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ananina »

no super, hvala za odgovore..sem pisala brankotu 2x pa mi sploh ni odgovoril.. :?
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Je polno zaseden z delom v referatu :P
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Fleurette napisal/-a:ne ne, 5 izpitov je blo po starem sistemu, zdej je po točkah. met moraš isto točk kot redni,s tem da izredni dobi še dodatne točke za predavanja posameznega predmeta in pol lažje nabereš.
Se pa izredni vpisujejo po oktoberskih rokih tko da maš še ta rok čas, da nabereš te ectsje da jih maš dovolj za izredni vpis.

aja upsala, nism vedla da so tut pogoje z vpise spremenil
Count Dooku
Prispevkov: 109
Pridružen: 02. Nov 2010 18:44

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Count Dooku »

Joj meni ni nič jasno ke tako komplicirate....a lahko nekdo pove po domače? Greš lahko naprej če ti manjka 1 tavelik ( Rim ALI ekn ALI ustava ALI UVP), in ali je tukaj še en manjši?
Nosce te ipsum!
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Lahko ti manjka en velik in en mali. Veliki so uvp, ustava, rim, eko, mali pa civil, soc, pzg in eup. Lahko pa narediš tudi vse velike in ti manjkajo eup in še dva mala (torej skupaj trije mali) in lahko greš naprej.
x-something
Prispevkov: 4
Pridružen: 19. Jul 2011 22:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a x-something »

sicer to vprašanje, ki ga imam ne spada čisto v to temo,... ampak takole gre,... na uho so mi prišle govorice, da se v primeru, da ponavljaš letnik, po tem ko opraviš vse izpite prvega letnika, ki so ti še ostali, lahko prijaviš še na štiri izpite drugega letnika. Meni osebno se to ne zdi mogoče (zato tudi o tem nebi spraševala referat :| ) in tega tudi ne zasledim v nobenem pravilniku, ampak so mi zatrjevali, da je to res. A še kdo kaj ve o tem?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

x-something napisal/-a:sicer to vprašanje, ki ga imam ne spada čisto v to temo,... ampak takole gre,... na uho so mi prišle govorice, da se v primeru, da ponavljaš letnik, po tem ko opraviš vse izpite prvega letnika, ki so ti še ostali, lahko prijaviš še na štiri izpite drugega letnika. Meni osebno se to ne zdi mogoče (zato tudi o tem nebi spraševala referat :| ) in tega tudi ne zasledim v nobenem pravilniku, ampak so mi zatrjevali, da je to res. A še kdo kaj ve o tem?
Če do marca, vključno z marcem, opraviš vse izpite za letnik, v katerem ponavljaš (npr. 1), lahko pristopiš k največ 4 izpitom (2. letnika), vendar:
1.) plačaš za vsakega posamezno ceno, mislim da je 80€
2.) lahko opravljaš izpit samo enkrat

Ne da se mi iskati zdaj tega v statutu/pravilnikih, to je 100% res.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Uporabniški avatar
9sammy5
Prispevkov: 233
Pridružen: 03. Nov 2010 15:46

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a 9sammy5 »

denny.crane napisal/-a:
x-something napisal/-a:sicer to vprašanje, ki ga imam ne spada čisto v to temo,... ampak takole gre,... na uho so mi prišle govorice, da se v primeru, da ponavljaš letnik, po tem ko opraviš vse izpite prvega letnika, ki so ti še ostali, lahko prijaviš še na štiri izpite drugega letnika. Meni osebno se to ne zdi mogoče (zato tudi o tem nebi spraševala referat :| ) in tega tudi ne zasledim v nobenem pravilniku, ampak so mi zatrjevali, da je to res. A še kdo kaj ve o tem?
Če do marca, vključno z marcem, opraviš vse izpite za letnik, v katerem ponavljaš (npr. 1), lahko pristopiš k največ 4 izpitom (2. letnika), vendar:
1.) plačaš za vsakega posamezno ceno, mislim da je 80€
2.) lahko opravljaš izpit samo enkrat

Ne da se mi iskati zdaj tega v statutu/pravilnikih, to je 100% res.

Prijazen pozdrav, A
Lahko potrdim :) Jaz sm pa vidla obvestilo letos na šoli in sem junija šla še Brankota vprašat kaj je blo z temi izpiti... Sicr nimam pojma kolk stanejo :oops: Ostalo je pa res, tako kot je napisal kolega ;)
Aja...pavzerji majo seveda tudi to možnost 8-)
ForeverYourGirl
Prispevkov: 13
Pridružen: 24. Okt 2010 18:17

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ForeverYourGirl »

Hvala za odgovor
Zadnjič spremenil ForeverYourGirl, dne 05. Dec 2012 23:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Potrebnih je 52 kreditnih točk.,razlika je samo v tem,da jih prej nabereš;ker se ti prišteje še dodatnih 7 (ali 8?) točk za predavanja.
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

redno sem vpisan v 1. letnik, nimam pa še izpolnjenih pogojev za vpis v 2. letnik (niti redno niti izredno). zanima me, če mi septembra ne uspe izpolniti pogojev, ali jih lahko še izpolnim oktobra in se konec oktobra izredno vpišem v 2. letnik? kaj pa če mi niti oktobra ne uspe, ali lahko še redno ponavljam 1. letnik?
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Sanja »

kendy napisal/-a:redno sem vpisan v 1. letnik, nimam pa še izpolnjenih pogojev za vpis v 2. letnik (niti redno niti izredno). zanima me, če mi septembra ne uspe izpolniti pogojev, ali jih lahko še izpolnim oktobra in se konec oktobra izredno vpišem v 2. letnik? kaj pa če mi niti oktobra ne uspe, ali lahko še redno ponavljam 1. letnik?
Da, pogoje lahko izpolniš oktobra in se vpišeš izredno naprej, če ti to ne uspe NE moreš več redno ponavljat. Lahko pavziraš. Nism pa zihr če lahko izredno ponavljaš, mislm da ja sam morš pol neki plačat za vsak posamezn izpit al neki tacga, to glede izrednega ponavljanja naj rajš en drug razloži
Odgovori

Vrni se na