pogoj za 2. letnik

Splošna diskusija o študiju prava, prednostih in problematiki, urnikih, ...
Odgovori
binka
Prispevkov: 78
Pridružen: 23. Jan 2011 22:18

pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a binka »

Živjo!
Mene pa zanima kakšni so "tanovi" pogoji za drugi letnik? lani se je dalo brez rima,ekn pa še enega manjšega predmeta ane,kako pa letos?grem lahko naprej brez rima in uvp-ja npr? :)
hpoirot
Prispevkov: 93
Pridružen: 17. Okt 2010 12:51

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a hpoirot »

brez enega velikega in enega majhnega predmeta je blo men rečen, domnevam da so veliki celoletni in majhni semestrski ...
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

mene pa zanima če se ETCS opravljene s kolokviji, seminarskami štejejo, že med letom ali, ko narediš izpit?
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tjaška napisal/-a:mene pa zanima če se ETCS opravljene s kolokviji, seminarskami štejejo, že med letom ali, ko narediš izpit?
Že med letom. Z opravljenim izpitom pa dobiš vse ECTS, ne glede na opravljene kolokvije in seminarske ter vaje.

Lp
Uporabniški avatar
PUzzle_puNK
Prispevkov: 32
Pridružen: 11. Feb 2010 23:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a PUzzle_puNK »

Po novem se na posamezne izpite ne gleda več kvantitativno, ampak je vse odvisno le in samo od ECTS točk. V pravilniku lepo piše, da mora študent za napredovanje v 2. letnik opraviti obveznosti v obsegu 52 od 60 ECTS točk. Pozitivna ocena kolokvijev za posamezni predmet je večinoma vrednotena 4 ali 5 točk (razen pri ekonomiji, kjer dobiš 2 točki že samo, če na kolokvij pristopiš in se podpišeš), seveda odvisno od predmeta. Kot je bilo že rečeno, ko opraviš izpit, se ti štejejo vse točke za tisti predmet, ne glede na oceno kolokvija.

ECTS vrednotenje po predmetih

9: RIM, UVP, USTAVNO
8: EKO
7: PZG, SOC, UVC
4: EUP

Če koga zanimajo konkretne točke za posamezni predmet si poglejte Pravilnik o napredovanju v višji letnik, ki se nahaja na strani PF.

lp
Uporabniški avatar
PUzzle_puNK
Prispevkov: 32
Pridružen: 11. Feb 2010 23:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a PUzzle_puNK »

binka napisal/-a:Živjo!
Mene pa zanima kakšni so "tanovi" pogoji za drugi letnik? lani se je dalo brez rima,ekn pa še enega manjšega predmeta ane,kako pa letos?grem lahko naprej brez rima in uvp-ja npr? :)
Brez rima in uvp-ja ni mogoče napredovati, ker je pozitivni kolokvij pri uvp vreden 5, 2. kolokvij od rima pa 4 točke. Torej bi kljub vsem ostalim izpitom zmanjkala ena točka, kljub temu, da bi pisala oba kolokvija pozitivno. 60-9=51 ;)
cherry_girl
Prispevkov: 15
Pridružen: 12. Dec 2010 09:46

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a cherry_girl »

Samo ena opomba- ubistvu dobiš točke za kolokvije že samo s pristopom na kolokvij in neodvisno od ocene. Tako piše v pravilniku.
Uporabniški avatar
PUzzle_puNK
Prispevkov: 32
Pridružen: 11. Feb 2010 23:55

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a PUzzle_puNK »

Hvala za popravek, sam sem namreč iz glave pisal podatke, ki sem jih lansko leto zasledil v pravilniku, očitno so se nekateri od teh podatkov letos spremenili. Za rim in uvp sem 99%, da si lani prejel točke, samo pod pogojem, da si kolokvije opravil pozitivno. Verjetno so malce omilili situacijo. Vsekakor podatke, ki sem jih navedel, še 1x preverite v letošnjem pravilniku, ker niso nujno 100% pravilni in naj služijo le kot bežna ocena kriterijev. Če sem ga kje kiksnil se že vnaprej opravičujem. :)

lp
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

ECTS za kolokvij se pridobijo s pristopom na kolokvij.
ECTS za seminarsko nalogo se pridobijo z oddajo seminarske naloge.
ECTS za vaje se pridobijo z udeležbo na vajah.
ECTS za predavanja se pridobijo z udeležbo na predavanjih.
Pravilnik je bil sprejet na 8. seji KŠZ dne 10.9. 2009 in, spremenjen ter dopolnjen na
1.seji KŠZ dne 19.10.2010 in 5.seji KŠZ dne 10.3.2011.



Slika
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Torej imaš 39 točk, brez da narediš katerikoli izpit? To se mi zdi pa nemogoče... :)
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

Ni mi čisto jasno glede predavanj. Prvič: ker se prisotnost ne preverja in drugič: če bi ECTS-e za predavanja dobili vsi, bi imel dejansko že brez opravljenih izpitov 38 točk, kar se tudi meni zdi nemogoče. Tako da pomoje se ECTS-e za predavanja dobi z opravljenim izpitom, tako kot točke za kolokvije, vaje in seminarske, če obveznosti ne opraviš?
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Klea »

Če je tako kot lani, ECTS za predavanja dobijo samo izredni oz. redni, ki prestopajo v izredni študij. Ko opraviš izpit za določen predmet, dobiš vse ECTS tega predmeta.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Če se ne motim, točke za predavanja dobijo samo izredni. Torej 30 točk brez opravljenih izpitov, če si pristopil k vsem kolokvijem in naredil seminarski.
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Michelle »

:D Isto sm hotla napisat :D Torej lansko leto so dobil točke za predavanja/vaje res samo tisti, ki so bli izredno vpisani/so se vpisovali v 2. letnik izredno.

In pri vseh predmetih se dobi ECTS za pristop h kolokviju, neodvisno od rezultata, tako je blo že lansko leto in je tud v 2. letniku.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Sonči
Prispevkov: 19
Pridružen: 06. Jan 2011 01:11

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Sonči »

Živjo, mene pa zanima, če kdo ve kako je s prepisom iz izrednega v redni študij. Naprimer, da mi uspe naredit prvi letnik, koliko točk moram imeti, da se lahko v drugem letniku iz izrednega prepišem v rednega? :D Ali mora imeti izredni študent enako število točk za vpis v drugi letnik kot redni? Kaj pa, če naprimer ne naredim prvega letnika, lahko ponavljam kot redni študent ali moram spet plačati šolnino? :?
Ful bom hvaležna, če se bo komu dalo ukvarjati z odgovori na moja vprašanja :D :)
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Sonči napisal/-a:Živjo, mene pa zanima, če kdo ve kako je s prepisom iz izrednega v redni študij. Naprimer, da mi uspe naredit prvi letnik, koliko točk moram imeti, da se lahko v drugem letniku iz izrednega prepišem v rednega? :D Ali mora imeti izredni študent enako število točk za vpis v drugi letnik kot redni? Kaj pa, če naprimer ne naredim prvega letnika, lahko ponavljam kot redni študent ali moram spet plačati šolnino? :?
Ful bom hvaležna, če se bo komu dalo ukvarjati z odgovori na moja vprašanja :D :)
Ne glede na to, ali si bila redni ali izredni študent v 1. letniku, zate velja isti pogoj za vpis v 2. letnik REDNO. Torej nič posebnega, če izpolniš pogoj za 2. letnik, kot ga izpolni npr. kakšna tvoja kolegica, ki je redna študentka, se lahko vpišeš v redni študij. Mislim, da moraš imeti 52 ECTS točk, torej toliko kot redni.
Če ponavljaš letnik, ga lahko ponavljaš ZGOLJ KOT IZREDNA študentka, saj si tudi izredno vpisana v 1. letnik in moraš plačati šolnino. Vendar ne plačaš celotno šolnino, temveč le za tiste predmete, ki so ti še ostali. Primer: če ti ostanejo še 4je predmeti, plačaš 4x X€ (op.: X - ne vem koliko, najbolje da pogledaš v cenik na internetu na pf.uni-lj.si).
Obstaja pa tudi opcija pavziranja, vendar tam se plačujejo izpiti. Malo se še pozanimaj glede ponavljanja/pavziranja, nisem toliko na tekočem s tem. Zagotovo pa drži tisto, kar sem napisal pod prvim odstavkom, torej glede vpisa v 2. letnik redno :)

Prijazen pozdrav, denny crane
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

Še to: pri uvodu v civilno pravo in pri EUP se ECTS-e za obveznosti pri predmetu dobi z udeležbo na vajah. Kako to izgleda v praksi? So zelo striktni in moraš biti (več ali manj) na vseh vajah, imajo kaj tolerance glede prisotnosti ali pa te ECTS-e dobijo ponavadi vsi (to bi pomenilo, da imamo tudi brez dveh izmed trojice PZG/SOC/UCP + EUP 52 ECTS-ov)?

Hvala. Lp
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

mene pa zanima katere kreditne tocke so taprave, ker sem nasla dvoje in sicer tole,

Obveznosti ECTS za obv. ECTS za predav.
Ustavno pravo Kolokvij 5 1
Ekonomija Kolokvij 5 1
Rimsko pravo Kolokvij 5 1
Pravna zgodovina Seminarska naloga 4 1
Uvod v pravoznanstvo Kolokvij 5 1
Sociologija prava Seminarska naloga 4 1
Uvod v civilno pravo Vaje 4 1
Evropsko ustavno pravo Vaje 2



in pa se tiste druge, ki so zgoraj in me zanima katera je pravilna :) :oops: :D ker pri tistemu zgornjemu pise da začne veljati v študijskem letu 2011/2012. a to pomeni, da se uporablja za bodoce prve letnike ali ze za nas ki smo na prehodu?
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Dexter »

To sigurno ni. :)

Tele so pravilne (pa pri 2 semestrskih predmetih moraš mal seštevat ;) ):
http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni ... gram-7266/
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Ker si delam backup plan, sem Brankotu poslala mail, če greš lahko naprej brez rima in ekonomije, ampak IZREDNO.
in napisal je, da misli, da NE, ker nimaš 52 ects.
Ampak, saj če maš vse narejeno razen rima (oz ekn), greš pol itak redno naprej (čemu je pol še izredni)?
Pa a ni bilo rečeno, da če se vpisuješ izredno dobiš še neke ECTS za predavanja?

Jao, zdaj pa jaz res več nič nevm :roll:
Uporabniški avatar
La mariposa
Prispevkov: 157
Pridružen: 26. Jan 2011 15:29

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a La mariposa »

Dexter napisal/-a:To sigurno ni. :)

Tele so pravilne (pa pri 2 semestrskih predmetih moraš mal seštevat ;) ):
http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni ... gram-7266/
Mi lahko prosim razložiš kao gre to semestersko sestevanje? :oops: :D
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

Točke so takšne:
RIM - 9
UVP - 9
USTAVA - 9
EKONOMIJA - 8
ZGODOVINA - 7
SOCIOLOGIJA - 7
CIVILNO - 7
EVROPSKO - 4
Pri vsakem od teh predmetov dobiš vse točke, ko opraviš izpit, če ga ne opraviš, pa dobiš naslednje pike:
RIM - 4 s podpisom na kolokviju
USTAVA isto, UVP isto, EKO isto
ZGODOVINA - 4 s seminarsko, isto SOCIOLOGIJA
CIVIL - 4 z vajami, EUP - 2 z vajami
Skupaj jih pride, tudi če nimaš NOBENEGA IZPITA OPRAVLJENEGA, 30 TOČK. Baje da se šteje, da si vaje obiskoval, tudi če jih nisi, če je pa to res, pa ne vem.

Torej, v drugi letnik lahko greš, pod pogojem, da se ti upoštevajo vse pike za obveznosti (kolokviji, seminarske, vaje), BREZ rima ALI ustave ALI uvpja ALI ekonomije (EDEN OD TEH) in še eden manjši - ali soc, ali zgo, ali civil, ali eup.

Tako sem jaz razumela pravilnik, če ga nisem pravilno, naj me kdo popravi :)

Lp
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a rea »

Koliko ECTS dobiš pa samo za predavanja? (ja vem, da ji lahko uveljavljaš, edino če greš izredno).
7 ali 8 ali koliko?
lucky

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a lucky »

rea napisal/-a:Koliko ECTS dobiš pa samo za predavanja? (ja vem, da ji lahko uveljavljaš, edino če greš izredno).
7 ali 8 ali koliko?
Za vsak predmet 1, torej 8 vsega skupaj, ampak, tako kot si rekla, le če greš v 2. letnik izredno. To bi ti pa jaz odsvetovala, ker vržeš stran 2000 eur - boljše je pavziranje po mojem mnenju, če se že zgodi tako. Ampak, pozitivno mišljenje, nardili bomo ;)
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: pogoj za 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Zakaj pa takoj pavziranje? A ne bi rajsi najprej ponavljala? Se mi zdi boljse, ker pri pavziranju nimas statusa :)
Odgovori

Vrni se na