Kako študirati - 2. letnik

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Odgovori
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

na katera predavanja/vaje je dobro hodit in katera lahko mirno izpustimo? se prvi teden splača hodit na prve ure predmetov? :mrgreen:
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ima kdo kakšne aktualnejše napotke za 2. letnik (literatura, predavanja, razporeditev izpitov, itn.)? :D
pikica*
Prispevkov: 72
Pridružen: 05. Okt 2011 14:20

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pikica* »

Tudi mene zanima če ima kdo kakšne koristne nasvete na katera predavanja se splača hoditi, iz kje se učiti,... :)
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Car »

Je bil kdo danes na predstavitvi? Naj malo opiše kako je bilo in prilepi oz. prepiše svoje zapiske prosim :)

lp
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

Pozdravljeni, ali lahko da kdo kakšen nasvet kako študirati 2. letnik, po bolonjskem. Jaz imam še izpit iz ekonomije, ki je grem opravljat januarja in sem zato korak za ostalimi.
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Js sm mela lani še 4 izpite za narest....pa če ne bi bilo okoliščin kakršne so bile, bi naredila tudi 2 letnik.... :D pragmatik ne paničari...časa je dovolj... :D

Moje mnenje za 2. letnik študija:

Januar:
Evropsko unijo, Družina, izbirni predmet

Maj:
KPP, KMP ali KPP in Delovno, pa še kšn izbirni ali pa finance, če ste hodil na predavanja

Junij:
odvisno kaj vam ostane


Glede učenja pa takokole mislim:
Evropko unijo se učite posebi...najprej pravni del nato ekonomski (glede na to, da za ekonomijo pride vn knjiga šele decembra)

Družino po zapiskih, sam bodte res natančni pri učenju, ker lansko leto na izpitu je dala odstavek in smo morali na črte pisati besede oz. stavke (ta naloga je bila men bedarija!)

KPP - glede na to, da nam je dal 1100 strani za prebrat jih berte sproti, vsaj praktikum! (js se bom KPP začela učiti po januarskem roku ampak do takrat mam splaniran, da literaturo preberem) ZKP si boste moral dopolniti z novelami I, J, K; pa priporočam vam predavanja...profesorica je fenomenalna, ima tekočo razlago, ker lani k smo imeli Fišerja je bla katastofa (izkoriste to, da predava ona! ;) ) (pol se pa Gorkič čudi zakaj jih je tok mal na predavanja hodilo :evil: )

KMP - knjiga, če hodite na predavanja (kar js nisem, ker so mi dvigovala pisker) je dovolj 2,5 meseca - ampak ne u izi amapak 2 meseca, da se res ornk učite KMP, (tista polovička je za vaje) ...nujno pejte čez vse zgodbice, ki ste jih predelal na vajah....nujno rešite vsaj eno zgodbico na koncu praktikuma...

Delovno - za delovno lahko najmanj povem, ker še sama ne vem kako...ampak baje je treba ZDR znat...kaj to pomeni...da pač znaš...vse številke, dneve dopusta...uglavn skor k ne na pamet....js se bom učila po skripti, pa vaje si bom pogledala....za tisto literaturo, ki pa je napisana v učnem planu pa če bom mela čas, si jo bom prebrala....

Finance - če vam gre predmet na živce uporabte skripto pa stare izpite, nujno! Ker js nism glih verjela da daje enaka vprašanja in sm se samo za glavo prjela k sm vidla izpit...ne daje enaka, daje ista...res pa je, da je zdej spremenu način izpita....samo še vedno se kakšno vprašanje ponovi....če vas predmet zanima. hodte na predvanja, ker profesor res zna predavat...js vam predlagam, da če imate odpor do financ (matematike) hodte na predavanja, ker vam bo odpihnil odpor s predavanjem...

PSV - eni se učijo po knjigi, eni po skripti, vprašanja na izpitu se ponavljajo tko da preglejte stara vprašanja....jaz mam najrajši knjige (če je ni vzamem v roke skripto), še posebi če je ustni zagovor....res pa je da je knjiga velika izguba časa....PSV lahko primerjam po zahtevnosti s ustavnim pravom...


Upam, da sem kej pomagala, če mate še kšno vprašanje napiše pa bom probala odgovort...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a jessy »

2 meseca in pol za en predmet?? :shock: Sploh ne vem, če sem se že kdaj za posamezen predmet učila 1 mesec, kaj šele 2 ... ojoj, ta letnik očitno ne bo šel skozi ravno gladko. :?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

KMP in KPP sta ful obsežna in nepredvidljiva. Pa delovno tud ni mala malca, 3 tedne povprečno rabiš zanj.
pragmatik
Prispevkov: 33
Pridružen: 19. Feb 2011 20:55

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a pragmatik »

Hvala lepa Tjaša
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

dva mesca pa pol sm napisala, ker sem računala, da hodite na predavanje a ne...in se ne boste učil verjetno po 10 ur na dan...
tisti, k se boste pa kampanca šli pa je tko....1 mesec ampak po 8 ur na dan...js sm si pr KMPju razdelila snov tako, da mi pride 12 dni...ampak 12 dni samo piflanja...potem pa še 12 dni prebiranja pred tem pa še kšn teden rabš za vaje pa zgodbice....
kendy
Prispevkov: 43
Pridružen: 16. Avg 2011 21:31

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a kendy »

pa je tista literatura, ki jo je treba vsak teden prebrat za KPP seminar in vaje res pomembna za izpit?
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

Praktikum je pomemben...za pisne prispevke pa nimaš izbire....
jaz jo bom prebrala, ker želim delati v tej smeri in ker me zanima (za delovno pravo, k me ne zanima pa če bom mela res čas, pa če bom hotla poglobiti znanje)
drgač pa če ti gre naživce snov...praktikum ;) pa od profesorice in Gorkiča prispevke (to mi je svetoval bivši profesor, da je dobro prebrat prispevke, ki so jih profesorji napisal v zadnjih dveh letih ;) )
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a flafi »

Tjaška napisal/-a: KMP - knjiga, če hodite na predavanja (kar js nisem, ker so mi dvigovala pisker) je dovolj 2,5 meseca - ampak ne u izi amapak 2 meseca, da se res ornk učite KMP, (tista polovička je za vaje) ...nujno pejte čez vse zgodbice, ki ste jih predelal na vajah....nujno rešite vsaj eno zgodbico na koncu praktikuma...
No, dva meseca in pol orng učenja je pa res rahlo pretiravanje :D En mesec srednje orng učenja je kr dovolj. Oziroma še manj, če se učite po 8 ur na dan ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Tjaška
Prispevkov: 242
Pridružen: 14. Jan 2010 01:04

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Tjaška »

sej sm se popravila v drugem postu ;)
fruchtzwerge
Prispevkov: 180
Pridružen: 03. Okt 2010 04:52

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a fruchtzwerge »

A pri poročanju z glavne obravnave mora bit za KMP in KPP posebej po 5strani? Da se ločeno odgovarja na vprašanje iz obrazcev mi je jasno, vendar kako je pa s preostalim besedilom?
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a ziu »

Kdo, ki je izpita že opravlil ali ju vsaj opravljal - ali več časa vzame učenje za delovno ali za kazensko procesno? Ali je pri katerem izmed njiju večja razlika med majskim/junijskim in septembrskim rokom?

Hvala.
Miška
Prispevkov: 4
Pridružen: 07. Mar 2012 19:42

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Miška »

učenje za kazensko procesno pravo po mojem mnenju zahteva bistveno več časa, pa najbolje je, če ga greš delat maja ali v skrajnem primeru junija
Uporabniški avatar
hannah
Prispevkov: 70
Pridružen: 05. Okt 2010 21:45

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a hannah »

Mene pa zanima, če je tale seznam literature kakšno stran nazaj še aktualen, oz. a bi se komu dalo napisat katere knjige ali skripte priporočate za 2.letnik :?:
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Tudi mene! Res bi mi prišle prav informacije glede literature in glede skript. Tudi morda kasen nasvet kje ste poceni kupili zadeve.
You mirin brah? No shame in mirin.
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Betka »

Tudi jaz bi prosila za kakšne napotke...

Delam si malo razpored, vsaj okvirno, pa me zanima kako naj skombiniram predmete za majski in junijski rok? Naj grem maja pisat oba kazenca in junija delovno ali naj raje kombiniram delovno + procesno ali materialno za maj in potem junija enga izmed teh materialno/procesno, ki ga ne grem pisat maja?

Kaj priporočate po izkušnjah?
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Zgleda da ne bomo zlepa dočakali nekoga ki bo zašel v tole temo :|
You mirin brah? No shame in mirin.
missLemon
Prispevkov: 73
Pridružen: 18. Mar 2011 18:05

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a missLemon »

Mene pa zanima, če so bili v drugem letniku tisti s priimkom na M še vedno v 4.skupini pri vajah? Hvala :D
Drejaa
Prispevkov: 120
Pridružen: 27. Avg 2009 11:18

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Drejaa »

Betka napisal/-a:Tudi jaz bi prosila za kakšne napotke...

Delam si malo razpored, vsaj okvirno, pa me zanima kako naj skombiniram predmete za majski in junijski rok? Naj grem maja pisat oba kazenca in junija delovno ali naj raje kombiniram delovno + procesno ali materialno za maj in potem junija enga izmed teh materialno/procesno, ki ga ne grem pisat maja?

Kaj priporočate po izkušnjah?
več časa boš porabla za kpp tut bolj dolgočasen je...tko da nasvet moj bi biu da najprej takoj maja k si še polna energije se rešiš tega in potem nardiš junija še kmp :D za delovca pa jst sm si ga pustila za september k ga niti pogledala nism celo leto tko da se mi ni dal pol maja pa junija s tem ukvarjat :D...
Uporabniški avatar
TheLaw
Prispevkov: 219
Pridružen: 06. Jan 2012 01:45
Kraj: Metropola

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a TheLaw »

Kje ste kupili literaturo za drugi letnik?

Ste kupovali original knjige? mogoče skopirane? se splača še kaj posebaj kupit?
You mirin brah? No shame in mirin.
Punipan
Prispevkov: 179
Pridružen: 09. Jan 2010 15:54

Re: Kako študirati - 2. letnik

Odgovor Napisal/-a Punipan »

A se da narest KMP, KPP in delovno brez obiska predavanj?
Odgovori

Vrni se na