Ponavljanje 2. letnika

Moderatorji: a90ZmajbajnaJure

Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Ursi »

mene tudi to zanima! :)

+ če se vpišem izredno v drugi letnik, ali morem naprej opraviti izpite prvega letnika, da lahko naredim kakšnega iz drugega?
ali se mi v tem primeru sploh splača vpisati izredno v 2. letnik, če pač sploh ne bom mogla narediti izpitov predn ne naredim vseh iz prvega?
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Ja, prej moraš opraviz predmete iz 1 letnika, lani ni blo tko, zdej so pa spet to pravilo uvedl nazaj.
če se ti splača it izredno naprej je nekak odvisno kateri predmeti in koliko ti jih bo še ostalo.
Je pa u usakem primeru rizika, lahko maš bl sam kakega lažjega pa ti ga ne uspe narest do junija recimo, lahko jih maš pa 5 težjih pa ti uspe tm do januarja use.
Tko da nikol ne veš :mrgreen:
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Ursi »

no sej so izpiti še cel september..pa bomo potem vidl kok mi ostane in to :)..rim mi bo zihr ostal za naslednje leto, tako da nevem ali je bolje da se vpišem izredno ali da ponavljam...no bomo vidl :)
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Tudi jaz sem danes po odpisanem izpitu Ustavnega prava (hvala, kolega Kaučič :x ) začela razmišljati o ali ponavljanju ali izrednem vpisu v drugi letnik. Sicer imam še rim in ekonomijo in če ju naredim, mi ne bo treba ne eno, ne drugo. Ampak bo težko. Problem je, ker nočem ponavljat! :cry: Zgubiš eno leto, padeš iz generacije, itak nič ne delaš za faks, razen za tista 2, 3 predmete, ki so ti ostali, itd.

Predlog, mnenje, napotek, vzpodbuda, karkoli? :)
Arietida
Prispevkov: 108
Pridružen: 30. Avg 2009 15:49

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Arietida »

Ah dej no, tok grozn pa ni.. V povprečju se na PF itak študira več kot 7 let, zdaj ko je pa bolonc pa še kko več ;) V tem letu imaš pa možnost kej delat prek študenta, se zabavat še več, izboljšati povprečje, ker se boš bolj potrudil pri teh parih izpitih, se evidenčno vpisati in opraviti par izpitov za naslednje leto, obiskovati predavanja za višji letnik, da ti jih naslednje leto ne bo treba ipd. Mislm, da se ni za bat... :mrgreen:
Mogoče ti pa še vedno rata opraviti rim ali še bolj verjetno, ekonomijo- ker je manj faktorja sreče... in bo tole "javkanje" čist nepotrebno.. :D
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Opravit moram oba, če ustavnega prava ne bom (in verjetno ga ne bom, ker je bila cela prva naloga - 20 točk - volilnih sistemov, ki sem jih preskočila) :) Omenjaš zvišanje ocen. Kako je s tem? Nekaj sem slišala, da lahko greš tudi že opravljene predmete še enkrat pisat in se ti prizna višja ocena, če jo seveda dobiš ... ?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Minnie »

lucky napisal/-a:Nekaj sem slišala, da lahko greš tudi že opravljene predmete še enkrat pisat in se ti prizna višja ocena, če jo seveda dobiš ... ?
To lahko narediš šele v četrtem letniku in največ za 4 predmete.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

lucky napisal/-a:Tudi jaz sem danes po odpisanem izpitu Ustavnega prava (hvala, kolega Kaučič :x ) začela razmišljati o ali ponavljanju ali izrednem vpisu v drugi letnik. Sicer imam še rim in ekonomijo in če ju naredim, mi ne bo treba ne eno, ne drugo. Ampak bo težko. Problem je, ker nočem ponavljat! :cry: Zgubiš eno leto, padeš iz generacije, itak nič ne delaš za faks, razen za tista 2, 3 predmete, ki so ti ostali, itd.

Predlog, mnenje, napotek, vzpodbuda, karkoli? :)
Ja no, sej ni tko hudo :D
Če ti bo ratal narest ekn & rim boš tko šla v naslednji letnik, če pa ne, bo pa več kot dovolj dela sam s tem- vrjem :D In Če jih boš pa opravla dost zgodej, boš pa tko lahko šla delat evidenčne izpite in boš spet mela delo.
Skratka, ni tok prostga cajta kokr se sliš :D
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Saj res, kako je s temi evidenčnimi izpiti? Kdaj jih lahko greš delat in koliko? So kaj plačljivi?

Lp
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Klea »

klik
Glej 91. člen.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Hvala, Klea :)
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Če sem torej prav razumela - če jaz naslednje študijsko leto 2011/2012 ponavljam prvi letnik:
- če opravim izpite za prvi letnik (do kdaj???), lahko delam največ 4 že iz drugega,
- ti 4 izpiti se plačajo (koliko???); v ceniku sem gledala, pa ne najdem,
- te 4 izpite lahko opravljam v nasldnjem študijskem letu (torej, če bom drugo leto ponavljala) samo enkrat.
seal

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a seal »

Pogoj: vsi izpiti za prejšnji letnik opravljeni do vključno januarja. Cena: 83€ / izpit. Količina: največ 4 izpite. Možnosti pristopov: ena.
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a *bini* »

seal napisal/-a:Pogoj: vsi izpiti za prejšnji letnik opravljeni do vključno januarja. Cena: 83€ / izpit. Količina: največ 4 izpite. Možnosti pristopov: ena.
a n ita evidencni upis mau dražji, okol 200 eur na en izpit ? sj ne vme aj e to zihr, sam enkat sm zasledila tako informacijo. Najboljs da se mau na referat obrnes pa upas da ti bojo dal taprave info.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Klea »

Ne, cena je cca. 83. Letos konkretno je bila cena 83,46€.

še povezava do obvestila za 2011:

klik
Growing old is mandatory, growing up is optional.
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Zakaj moram pa do vključno z januarjem opraviti vse izpite za nižji letnik, če je prijava za evidenčne izpite možna do aprila (kolikor sem prebrala na oglasni za letošnji april)? In piše, da lahko izpite opravljaš po koncu predavanj. Se pravi, če se odločiš za celoletnega, ga lahko greš delat šele na majski, junijski, septembrski rok, ne pa tudi že npr. marca?

Lp in hvala vsem. Rada bi čimveč info. :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a *bini* »

Klea napisal/-a:Ne, cena je cca. 83. Letos konkretno je bila cena 83,46€.

še povezava do obvestila za 2011:

klik
kul. sj unih 200 eur na izpit bi blo pa res drago!
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a Ursi »

lucky napisal/-a:Zakaj moram pa do vključno z januarjem opraviti vse izpite za nižji letnik, če je prijava za evidenčne izpite možna do aprila (kolikor sem prebrala na oglasni za letošnji april)? In piše, da lahko izpite opravljaš po koncu predavanj. Se pravi, če se odločiš za celoletnega, ga lahko greš delat šele na majski, junijski, septembrski rok, ne pa tudi že npr. marca?

Lp in hvala vsem. Rada bi čimveč info. :)
jst sm zasledila, da moraš narediti vse izpite za 1. letnik do marca, potem se evidenčno vpišeš in pač greš lahko delat druge izpite. glede tega, ali greš lahko tiste za 2. letnik delat že marca pa nevem...se mi zdi vseeno bolje jih delat maja, junija ker 1. se lahko bolj pripraviš na njih (imaš več časa) in 2. glede na to da lahko izpit opraviš le enkrat, je bolš da si ful pripravljen :D
seal

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a seal »

lucky napisal/-a:Zakaj moram pa do vključno z januarjem opraviti vse izpite za nižji letnik, če je prijava za evidenčne izpite možna do aprila (kolikor sem prebrala na oglasni za letošnji april)? In piše, da lahko izpite opravljaš po koncu predavanj. Se pravi, če se odločiš za celoletnega, ga lahko greš delat šele na majski, junijski, septembrski rok, ne pa tudi že npr. marca?

Lp in hvala vsem. Rada bi čimveč info. :)
Praksa zadnjih let je pokazala, da je možen vpis aprila. V pravilniku pač piše januarja. Na prakso se ne moreš sklicevati, na pravilnik pa. Res pa je, da je na PF marsikaj možno. Najbolje je, da narediš januarja in ne prepustiš svoje usode "višjim".
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Maš prav, ja. Saj če izbereš 4, grem na dva maja in na dva junija, ali pa na kakega celo septembra :) Ne vem pa, kaj bi izbrala v tem primeru... Po eni strani razmišljam, da kakega težkega, da se jih čimprej rešim in ker bom imela več časa, kot sicer, da se jih naučim dobro, po drugi strani pa se mi zdi, da ne bom zmogla. Če se mi zgodi, da ponavljam (še kr se ne morem sprijaznit z mislijo, da je to čisto možno tudi pri meni :( ), bi rada obiskovala predavanja za drugi letnik za te izpite, ki bi jih šla delat. Tako da, kakšen nasvet, kaj priporočate itd.?

In pa, hvala Ursi ;)
seal

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a seal »

lucky napisal/-a:Maš prav, ja. Saj če izbereš 4, grem na dva maja in na dva junija, ali pa na kakega celo septembra :) Ne vem pa, kaj bi izbrala v tem primeru... Po eni strani razmišljam, da kakega težkega, da se jih čimprej rešim in ker bom imela več časa, kot sicer, da se jih naučim dobro, po drugi strani pa se mi zdi, da ne bom zmogla. Če se mi zgodi, da ponavljam (še kr se ne morem sprijaznit z mislijo, da je to čisto možno tudi pri meni :( ), bi rada obiskovala predavanja za drugi letnik za te izpite, ki bi jih šla delat. Tako da, kakšen nasvet, kaj priporočate itd.?

In pa, hvala Ursi ;)
Priporočam vsaj 3 lažje predmete, zato da se jih zagotovo znebiš in se ne obremenjuješ z njimi v 2. letniku ter se lažje potem posvetiš težjim predmetom drugo leto.
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kateri pa so to?
ParfumeGirl
Prispevkov: 251
Pridružen: 25. Sep 2010 13:34

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a ParfumeGirl »

Tudi sama planiram evidenčni vpis. Sem pa prebrala 91. člen pravilnika PF in je tam navedeno, da je potrebno opraviti izpite do januarja in do začetka poletnega semestra prijaviti opravljanje izbranih (največ) štirih predmetov.

In sedaj me skrbi, ker imam namen izpite iz 1. letnika opraviti do marca in sem že večkrat slišala, da evidenčni vpis poteka konec marca/začetek aprila (tudi nekaj postov nazaj je bilo to rečeno). Vendar pravilnik ne pravi tako :(

Mislite, da se bo praksa prejšnjih let ponovila ali se naj o tem pozanimam v referatu (ne želim pa, da mi Branko da pridigo, da naj si ne mislim, da se ne bodo ravnali po pravilniku in podpirali našo lenobo, itd.). Please, help :)
seal

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a seal »

ParfumeGirl napisal/-a:Tudi sama planiram evidenčni vpis. Sem pa prebrala 91. člen pravilnika PF in je tam navedeno, da je potrebno opraviti izpite do januarja in do začetka poletnega semestra prijaviti opravljanje izbranih (največ) štirih predmetov.

In sedaj me skrbi, ker imam namen izpite iz 1. letnika opraviti do marca in sem že večkrat slišala, da evidenčni vpis poteka konec marca/začetek aprila (tudi nekaj postov nazaj je bilo to rečeno). Vendar pravilnik ne pravi tako :(

Mislite, da se bo praksa prejšnjih let ponovila ali se naj o tem pozanimam v referatu (ne želim pa, da mi Branko da pridigo, da naj si ne mislim, da se ne bodo ravnali po pravilniku in podpirali našo lenobo, itd.). Please, help :)
Pošlji Mileni, referat 2. letnik.
lucky

Re: Ob pavziranju/ponavljanju

Odgovor Napisal/-a lucky »

Jaz ti vseeno svetujem, da (če nimaš več kot 3 izpite, se itak da :)) opraviš izpite do januarja oz. vključno z januarjem, potem pa naprej ...
Odgovori

Vrni se na