Izpitni roki 2008/2009

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a flafi »

Dexter napisal/-a:Ne, na Pravni fakulteti so to ukinili mislim da dve leti nazaj, na nekaterih drugih fakultetah pa še imajo. Tako da tega zagotovo ne rabiš. ;) Edina kar moraš imeti vpisano v indeksu je sistematski pregled in potem pri posameznih predmetih kar je še potrebno (SOC - izdelana seminarska, UVP - kolokvij, RIM - kolokvija, PEK - kolokvij, UST - kolokvij, ZGO - seminar in kolokvij, pri STA in PUP pa sploh ne rabiš ničesar).
Pa tut če kolokvijev in sistematskega nimaš vpisanega greš vseeno lahko na izpite ;)
Itak ti pa kolokvije avtomatsko vpišejo prvič, ko si v referatu, sistematski pa narediš, ko ga narediš pač :)


Komisijski naj bi pa res bli od 4. opravljanja naprej, ampak kokr sm jst vidla pr mojih kolegicah, se ne držijo glih povsod tega ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
kenzooki
Prispevkov: 53
Pridružen: 12. Nov 2008 22:12

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a kenzooki »

kaj je pa razlika med navadnim in komisijskim?
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a butterfly »

Ojla!

Neki mi še vedno ni jasn..

torej...a se lahk prijaviš na 1. izpitni rok pri vseh predmetih, ne da bi kjerkoli šel na kolokvij? :roll:
(razen seveda pri ZGO in SOC - rabiš seminar)

ali ja tko: če nimaš nikjer opravljenega kolokvija lahko greš le na 2. rok itd. in ne na 1. izpitni rok???

..sm mal zmedena: :? :oops:
Dexter napisal/-a: ;) Edina kar moraš imeti vpisano v indeksu je sistematski pregled in potem pri posameznih predmetih kar je še potrebno (SOC - izdelana seminarska, UVP - kolokvij, RIM - kolokvija, PEK - kolokvij, UST - kolokvij, ZGO - seminar in kolokvij, pri STA in PUP pa sploh ne rabiš ničesar).
flafi napisal/-a: Pa tut če kolokvijev in sistematskega nimaš vpisanega greš vseeno lahko na izpite ;)
*upam, da se da komu razjasniti to zadevo ;)
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a flafi »

No, tkole je (bom kr vse napisala, da bo bl jasno, ker ne vem glih točno kaj te zanima :? ) :) Tam kjer so kolokviji obvezni (pri vseh predmetih kjer je kolokvij, se mi zdi :D ), na kolokvij morš it. Če ga nardiš, ga nardiš, če ne, ga pač ne. It pa morš, ker drugače ne morš na izpit. Torej (dam primer) - napovedan je kolokvij za ustavo, teb zmanjka časa, ne znaš dovolj. Prideš, odpišeš, ne nardiš, vseeno greš lahko na izpit. Ne prideš, ker ne znaš, ne oddaš niti praznega kolokvija, ne morš na izpit, ker nisi bil na kolokviju ;)
Eni predmeti majo pa zahtevo, da če hočeš na prvi rok, morš met narejn kolokvij. In če nimaš narjenga, na prvi rok pač ne moreš. Lahko greš pa na drugi rok! Če se pa nisi šou niti podpisat na kolokvij, pa pač ne moreš na noben rok. Za prvi rok rabiš pri PZG seminar (lani smo tut kolokvij mogli pisat nad 40%, letos ne vem kako je), pri SOC seminar (no, ubistvu rabiš seminar za vse roke, ne samo za prvega. isto pr PZG), pr RIM 12 točk iz obeh kolokvijev (kerakol kombinacija - al oba pišeš 6, al enga 10, enga pa 2...), pr UVP pa letos ne vem kako je, ampak lani si mogu met narjen kolokvij. Na prvi rok UP in PEK greš pa lahko tut, če maš 0 točk na kolokviju. Ampak se morš it vsaj podpisat na kolokvij, a ne :P

Kar sm pa jst prej hotla povedat (in te je verjetno to zmedl ;)) pa je, da ti ni treba met vpisanih rezultatov od kolokvijev v indeks, da bi se lahko prjavu na izpit. Torej, če si bil kolokvijih, pa se ti ni dal do referata, ker je bla takrt k si hotu it pač gužva, in ti niso v indeks napisali rezultatov od kolokvijev, greš lahko vseeno na izpit :)

Upam, da nisem preveč zakomplicirala vsega skupi :oops: I tend to do that.

@kenzooki: Pri komisijskem maš na ustnem dva profesorja - zraven tega, ki te sprašuje, še eden sedi in posluša ;)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Dexter »

Pa še na nekaj bi spomnil, kar je dva tedna nazaj profesor Igličar povedal ... Če se prijaviš za majski izpit in ga ne greš pisat, za kazen ne smeš iti na naslednji izpit, torej ne smeš na junijski rok, pač pa šele septembra. Seveda je pa vse OK, če se 3 dni prej odjaviš, ali pa če se sploh ne prijaviš. :mrgreen:
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
butterfly
Prispevkov: 23
Pridružen: 16. Feb 2009 19:53

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a butterfly »

*Hvala res za izčrpno razlago flati :D *

*aja Dexter...dobro da si to omenil..kr sm bla v dvomih če sm prav razumela..glede tega kar je rekel prof. Igličar*
jap - je treba slediti tem izpitnim rokom pa bo ;)
Uporabniški avatar
Dexter
Prispevkov: 1072
Pridružen: 15. Dec 2008 15:47

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Dexter »

butterfly napisal/-a:*aja Dexter...dobro da si to omenil..kr sm bla v dvomih če sm prav razumela..glede tega kar je rekel prof. Igličar*
:o A veš da si nisem mislil, da bom na forumu našel še koga, ki hodi na predavanja od prof. Igličarja!
Lepo, da nisem edini, ki so mu všeč njegova nadvse zabavna predavanja. 8-)
Vsaka stvar je težka, preden postane lahka.
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Kokr jaz vem je pomembno, da imaš opravljen sistematski pregled samo pri vpisu v 2. letnik? Jaz še nisem šel na pregled, sem klical par dni nazaj da se zmenim za datum, pa so rekli, da bodo pregledi za zamudnike nekje sredi junija. Tko da upam, da lahko izpite vseeno opravljaš, če nimaš štempla v indexu :roll:

Pa še eno vprašanje mam glede rezutlatov kolokvija. Jaz sem šel v referat po ta štempel, pa mi je Branko reku da si potem sam vpišeš notr rezultate :?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ne rabiš š�mpiljke od sistematskega, da greš �hko na izpite :) Sej itak skor noben indeksov ne gleda. Pa še �l bi blo obvezno met indeks sabo na izpitu, tko maš pa�ut štude�sko loh.

Letos se jim očitno � da ocen vpisovat :D Men jih je lani Branko vpisu :)
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a keki »

flafi napisal/-a:
Dexter napisal/-a:Ne, na Pravni fakulteti so to ukinili mislim da dve leti nazaj, na nekaterih drugih fakultetah pa še imajo. Tako da tega zagotovo ne rabiš. ;) Edina kar moraš imeti vpisano v indeksu je sistematski pregled in potem pri posameznih predmetih kar je še potrebno (SOC - izdelana seminarska, UVP - kolokvij, RIM - kolokvija, PEK - kolokvij, UST - kolokvij, ZGO - seminar in kolokvij, pri STA in PUP pa sploh ne rabiš ničesar).
Pa tut če kolokvijev in sistematskega nimaš vpisanega greš vseeno lahko na izpite ;)
Itak ti pa kolokvije avtomatsko vpišejo prvič, ko si v referatu, sistematski pa narediš, ko ga narediš pač :)


Komisijski naj bi pa res bli od 4. opravljanja naprej, ampak kokr sm jst vidla pr mojih kolegicah, se ne držijo glih povsod tega ;)

Pri katerem predmetu pa nej se ne bi držal tega?
Uporabniški avatar
flafi
Prispevkov: 1768
Pridružen: 05. Okt 2008 15:31
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a flafi »

Ena ni imela komisije, ko je 4ič delala sociologijo. Druga je imela pa komisijo pri rimu tut šele ko je petič delala - ko je četrtič pa ne. Čeprou sej verjetno so se to kej zmotli, pa spregledal, ker pomoje se (vsaj pri rimu) držijo tega, glede na to kokrat folk dela izpit.
It's so fluffy, I'm gonna die! IT'S SO FLUFFEEEEH!
zabica
Prispevkov: 75
Pridružen: 04. Jan 2009 16:31

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a zabica »

eno mal neumesno vprašanje?
kuko kej naša fotokopirnca dela maja in junija? pa pol avgusta in septembra?
pa še če ma kdo kšn nasvet za posamezne predmete kaj se splača si skopirat iz tm :).
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a ragezor »

glede na to, da se mi je uspelo prijaviti prek šisa na izpit 4. junija za rim čeprav nimam 12 točk iz kolokvijev, kdaj preverjajo te točke? greš pisat, pa te pozneje ne upoštevajo ali kako?
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a keki »

Pol preverjo to in to samo pri tistih, ki naredijo izpit. ;)
ragezor
Prispevkov: 228
Pridružen: 07. Nov 2008 21:48
Kraj: Ljutomer

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a ragezor »

grem pisat, dobim 10 :lol: in mi zavrnejo oceno ali pač počakam do naslednjega roka za ustne?
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a keki »

Jst bi dodala samo to, da če slučajno ti ne uspe nardit predmeta, ki si ga pustiš za september takrat, greš lahko še na oktobrski rok, ki tut obstaja za vse študente in vse predmete.
bordyka
Prispevkov: 267
Pridružen: 18. Okt 2008 22:23

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a bordyka »

lahko greš tut oktobra pisat...sam zna se zgodit d zarad vpisa v višji letnik lah nastanejo problemi, ker se redno naprej lahko vpišš samo septembra in morš pol pr drugih predmetih zbrt 48 pik. Oktobra se pa lahko vpišš v višji letnik samo izredno.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Torej, sedaj ko so vsi kolokviji mimo in veste na kaj lahko greste prvi rok pisat me zanima kako ste si vse skupaj porazdelili. Sama sem se v prvem roku zaenkrat prijavila na sociologijo in ekonomijo. Me pa zanima če ima kdo kakšen dober načrt s katerim bi se dalo najlepše skos priti... 8-)
KiZo
Prispevkov: 302
Pridružen: 13. Dec 2008 13:45

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a KiZo »

jst grem kr po vrsti... soca, zgoda, ekonomija (se razmislam), ustava, uvp...drugi rok pa rim pa pup (ce bo ustava sla cez) + ce se ksn ponesrec...ce se le da bom probu vse narest da mam poletje na off
aLt
Prispevkov: 8
Pridružen: 04. Maj 2009 22:29

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a aLt »

Kok časa približno pa traja, da se izpiti popravjo in maš pol ustnga? Ker mam v spominu, da je Kambič opozarjal, da imaš lahko ustnega šele po 1 tednu.. in se ti pol cel sistem podre..
Če kdo kej ve bi bla zlo vesela za informacije :)
Uporabniški avatar
*bini*
Prispevkov: 1018
Pridružen: 05. Okt 2008 00:53

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a *bini* »

ponavad rabjo 1 tedn ja, tko da morš računat da se učenje rima zavleče po pisnem delu še za en tedn. Pa fajn je še mal ponavlat do ustnega, ker ustn je pol un odločilen faktor al nardis pa s kolk pa tko...
Roxy
Prispevkov: 112
Pridružen: 06. Okt 2008 08:54

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Roxy »

...
Zadnjič spremenil Roxy, dne 14. Jan 2010 19:04, skupaj popravljeno 1 krat.
keki
Prispevkov: 148
Pridružen: 14. Mar 2009 14:33

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a keki »

Lani je blo dost hiter popravleno in potem smo se prijavljali v referatu za PUP. Letos ne vem kako je ker je nov sistem tega prijavljanja.
Uporabniški avatar
FilthyDiesel
Prispevkov: 132
Pridružen: 22. Nov 2008 19:10
Kraj: Ljubljana

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a FilthyDiesel »

Men pa ne bo zneslo v prvem roku več kot Sociologija in Ustavno pravo, v drugem pa zgodovina ter rimsko pravo :cry: jebemti ta sonce, čist preveč sem zabluzu :)
Katya
Prispevkov: 134
Pridružen: 11. Nov 2008 17:14

Re: Izpitni roki 2008/2009

Odgovor Napisal/-a Katya »

Nisi edini, meni tud časa zmankuje, samo da ni sonce krivo ampak je bla bolezen, k mi je pobrala vso energijo in voljo do učenja. Sam na srečo je končo odšla proč od mene in se že učim, samo mi je pa pobrala dragocen teden učenja grrrr, in to glih pred izpiti. Joj, čist sm jezna< človek 5 let ni bolan, niti prehaljen nikol, pol te pa takrat faše k najmanj prčakuješ :s
Zaklenjeno

Vrni se na