Izredni študij

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

Hoj Hoj :)
Kaj to za vaje greš do profesorja in ga vprašaš kateri skupini se lahko pridružiš ali kako?

Pa še to..glede na to, da je jutri ponedeljek, prvi šolski dan, a je smiselno priti na predavanje ob osmih zjutraj? (računam na to, da bodo jutri VSI tam in bo čisto polno)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

aja in še nekaj.
je dovolj, da na rim. in ekonomijo hodim k rednim, ostalo pa na izredna predavanja (če pač že sama knjiga ne zadostuje :D )
kasiopea
Prispevkov: 18
Pridružen: 16. Okt 2009 18:34

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a kasiopea »

Jap ;)
Lan
Prispevkov: 67
Pridružen: 03. Dec 2008 23:34

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Lan »

Kdaj so vpisi za izredni študij.


Thanks v naprej ;)
Alen
Prispevkov: 12
Pridružen: 05. Mar 2010 10:09

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Alen »

rea napisal/-a:aja in še nekaj.
je dovolj, da na rim. in ekonomijo hodim k rednim, ostalo pa na izredna predavanja (če pač že sama knjiga ne zadostuje :D )

vaje iz zgodovine, brez njih se poslov od + izpita. Pa nujno narest kolokvij iz ustavnega, trust me on that one
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Ja, kolokvij pr ustavnem pravu je res fajn met narjen pa niti težek ni, tko da se splača mal naučit.
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Koliko rabijo izredni bolonjci ETCS da pridejo naprej izredno v 2 letnik? :?:
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Klea »

52
Growing old is mandatory, growing up is optional.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

52 je za redno naprej...
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a dori »

digi-smeh napisal/-a:52 je za redno naprej...
ja je za redno naprej, če pa greš izredno, se ti pa poleg že pridobljenih točk prišteje še 7 kreditnih, zato ker greš izredno. (:
Fat kids are harder to kidnap :D
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

živjo.

Prišel je urnik za izredne in mene zanima, kako je možno, da imamo do MARCA izredni samo rim. kolokvija in kolokvij iz ustavnega prava?
kje pa je zgo ali soc? kaj so potem vsi predmeti na vrsti po marcu? ali samo pač izpitov ni vpisanih, in so samo koloviji?
a ni bilo rečeno, da imamo mi možnost opravljanja izpitou prej?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Kakor jst vem, izredni sploh ne pišejo kolokvija pri soci in zgo (pri zgo se da zmenit, da jih pišeš z rednimi, če želiš), kolokvij pri ekn je takrat, ko ga imajo tudi redni. V urniku so vpisani samo kolokviji, izpitne roke si pa lahko pogledaš na strani od PF. Načeloma jih greš lahko delat na vse roke, ki so razpisani, tudi če prej niste zaključili s predavanji (razen, če ni pri kakšnem predmetu razpisanih posebnih pogojev za pristop k izpitu).
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

aha super, hvala.
Torej gremo lahko izredni na vse roke..še nekaj, kje/kdaj so ponavadi objavljeni pogoji, kdo lahko pristopi k izpitu?

EDIT: pa kako je možno, da je letos prvi kolokvij iz rim decembra, drugi pa že 3.1 ? a ni bilo prejšnja leto tko, da je bil drugi kolokvij šele marca?
Uporabniški avatar
Minnie
Prispevkov: 205
Pridružen: 14. Okt 2010 14:33

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Minnie »

Pogoji so napisani v učnih načrtih predmetov (to dobiš na strani od PF), drgač pa to profesorji na predavanjih povejo. Marca so meli kolokvij pri rimu redni študentje, izredni ga majo vedno prej, ker se snov hitreje jemlje. Če pa hodiš na predavanja za rim z rednimi, greš pa lahko tudi kolokvij pisat takrat kot redni, to se zmeniš s prof. Kambičem.
Obrni obraz k soncu in sence padejo za teboj. :)
sabinamiv
Prispevkov: 5
Pridružen: 26. Okt 2010 08:15

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a sabinamiv »

živjo

Jaz sm letos tut prvi letnik izrednega študija in bi vam bila zares zelo hvaležna, če mi kdo razjasni nekaj stvari...
Zanima me če ima izredni v okviru svojega urnika tudi vaje, ker kokr jz razumem iz urnika, ki je objavljen jih ima, vendar v precej manjšem obsegu in me zanima če zadostuje, da hodim potemtakem na vaje izrednih, ali je to dovolj? (če jih izredni sploh ima). Do sedaj sem hodila na predavanja rednih študentov, sedaj sem se pa odločila, da bom hodila na predavanja izrednih saj bi se rada udeležila že izrednih rokov, ker so mi dejali, da je to prednost izrednega študija.

Že v naprej hvala za pomoč :)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

lahko hodiš tudi na redna predavanja in greš na izredne roke. ni pogoj da moraš hodit na izredna predavanja da greš potem lahko na izredne roke... za vaje pa mislim da je boljš da hodiš z rednimi, ker jih imate izredni premalo...
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

Hoooooooooojlari. :D

Mene zanima, če gre kdo danes na sociologijo za izredne? Jaz sem bolna in ne morem it, imam pa v torek seminarsko.
Bi prosila nekoga, če potem napiše kaj so rekli glede semnarskih. Kaj pomeni tisto, ko piše na oglasnih deski npr PVT 2( pozabla sm katere kratice so tam :D )
kaj to nas ima pol recimo 10 isto temo?
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

pweety pliiiiis? anyoneeeeeeeeeeeeeeeee?
:D
anci
Prispevkov: 6
Pridružen: 04. Okt 2010 20:44

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a anci »

ja js sm bla na izrednih predavanjih iz sociologije dans in tisti k mate drug tedn seminarsko ane una kratica pomen kero poglavje v knigi morš obdelat in pač napisat bistvo o tem v seminarski.zdej ker vs je več usak predela use in pol ns bo on klicu gor da bomo predstavllal to snov po delčkih(pač to nej bi ble pol tut kao vaje??) usak iz te skupine bo predstavu en delčk seminarske in on bo pač popravlu kej dodou pa te še kej sprašu o tem.če maš dobro seminarsko loh dobiš od 3-5 bonus točk k se ti pol prštejejo k izpitu tko d se kr potrud,
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

Imam še eno vprašanje.
Predvidevam, da imam za seminarsko nalogo MAX WEBER: KONCEPT SOCIOLOGIJE PRAVA PO WEBRU-Tipi legitimne oblasti.
za literaturo je napisanih npr 30 strani, tipi legitimnih oblasti so pa opisani na štirih straneh. Kaj to potem jaz vse opisujem, pa dam poudarek na oblasteh al kako?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Tako je. Lahko opišeš najprej malo v avtorju, njegovo življenje in delo osredotoči pa se potem na ta sklop njegovega ustvarjanja.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

aha..hvala ti :)
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Jaz sem pa razumela Igličarja, da imamo samo za predelat določeno poglavje v knjigi Pogledi soc.pr., prebereš, povzameš in pri predstavitvi bo vsak nekaj povedal, on nas bo pa dopolnjeval in pa spraševal določene stvari. Ni bilo niti nobenega govora o drugih gradivih ..... Toliko.
Per aspera ad astra.
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a rea »

ja ampak saj spodaj, pri naslovu seminarske piše gradivo npr. PRAVO IN DRUŽBA in še strani zravn.
Uporabniški avatar
bubyka
Prispevkov: 172
Pridružen: 30. Jul 2010 15:09

Re: Izredni študij

Odgovor Napisal/-a bubyka »

Mislim, da si ti zamenjala izredna navodila za redna. Če ti gledaš tisti razpored tem na internetu ni prav.
Spodaj, na oglasni deski za izredne študente je navedeno na levi strani ime priimek študenta in pa na desni poglavje v knjigi PSP, katerega moramo predelat, povzet v 4-5 straneh in ga predstavit. Še reku je, ker bo on odpredaval 1.poglavje v knjigi, potem bomo pa samo po seminarskih vajah prišli čez celotno snov.

Drugače bom pa tud zdele prof. Igličarju napisala mail, da se tole razjasni. Ker sem čisto zmedena, pa še če imaš ti prav, si nisem jaz pripisala tiste dodatne literature in sm čisto v *****...... predstavitev mam pa v sredo....joj joj... se kdo še najde, ki ima za predelat 3.poglavje, pa si je prepisal dod.literaturo??

LP
Per aspera ad astra.
Odgovori

Vrni se na