kako naprej??

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
*gorica_girl*
Prispevkov: 23
Pridružen: 07. Okt 2008 00:43

kako naprej??

Odgovor Napisal/-a *gorica_girl* »

Hey!

Najprej naj se zahvalim tistim, ki si boste vzeli cas za moj "problem". No, stvar je taka...leta 2007/08 sem se vpisala izredno v prvi letnik, tisto leto sem hodila in se dala v izpite...vendar neuspesno nazalost :( no po par poskusih mi je motivacija upadla, itd...no pa sm sla pavzirat...sedaj pavziram ze drugo leto zapored :( Rada bi se spet dala v to in naredila te izpite ampak sedaj sem cisto zgubljena ker nisem v toku vec...no zanima me en kup zadev pa me zanima ce se najdejo se vedno kaksne dobre duse na tem nasem faksu ki bi me lahko seznalile z dolocenimi stvarmi ki me zanimajo, prosim? namrec nekje sem zasledila da ce pavziras zaporedoma moras nekaksno prosnjo napisat za nadaljevanje studija da te imajo nazaj v evidenci pa me zanima kako je stem, ali je to potrebno? kaj potrebujem od literature za dolocene predmete sedaj (pa ce je kaj v teh literaturah kar se crta, ce je kaj dodanega kar ni v literaturi in so omenili na predavanjih da je potrebno za izpit znati,...), ce moram pisati kaksen kolokvij, katiri je obvezen in kako je stemi kolokviji sedaj,...itd. sama sem se po starem sistemu pa ne vem kako je sedaj s tem boloncem...kako se vam zdi - je boljsi novi ali stari sistem?za katerega ste se vi odlocili in zakaj? nekje sem tudi zasledila da je moznost da bi se prepisala letos v prvi letnik bolonca vendar samo izredno ker sem prej tako bila in se ti stejejo roki spet znova...samo verjetno tudi solnino bi morala za izredno spet placati, kajne? :? glede na to da sem res zmedena in ne vem kako naprej bi prosila koga da mi use skupaj malo razjasni kako in kaj oziroma na koga bi se lahko obrnila? pa ne na kak referat kjer mi ne bodo nic razjasnili in bom verjetno samo se bolj zmedena :cry:

no hvala ze v naprej za kakrsnokoli pomoc. ;)
Ignorantia iuris nocet. :geek: ;)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a baby™ »

lej, tle mal pobrskaj, ti piše tudi neki o nadaljevanju študija po pavziranju...
http://www.pf.uni-lj.si/oglasna-deska/d ... ni-vpis-p/
obstrani na desno maš dva dokumenta od ŠS, med njimi so ene stvari, ki bi ti lahko prav pršle...

no, bistvo je pa - če prekinitev študija ni trajala več kot dve leti, prošnje ni potrebno vložiti... (zdej pa ne vem, če si samo dve leti pavzirala al že več kot to?)

glede bolonjskega sistema pa ti bojo bol znali drugi svetovat, ker js sm totalno izven tega :)
če se pa nočeš na referat obrnit, se lahko tudi na študentski svet... ([email protected])

pa srečno ;)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
*gorica_girl*
Prispevkov: 23
Pridružen: 07. Okt 2008 00:43

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a *gorica_girl* »

baby s tem tvojim odg sem vsaj eno informacijo zvedela :) hvala! :) sedaj me pa samo zanima...studijsko leto naj bi trajalo od 1.oktobra do 30.septembra...?torej z 1.oktobrom (takoj naslednji dan torej) si brez statusa....in se ti steje od takrat dve leti ce sem prav razumela, kajne?torej 1.oktobra bo tocno dve leti...sedaj pa sem v dilemi...oktobra sem mislila iti na en izpit, ki pa je po prvem oktobru...kar ubistvu prekine pavziranje, ali ne?kaj moram dati po tem takem prosnjo ali ne? :?
Ignorantia iuris nocet. :geek: ;)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a baby™ »

če bo zdej 1. oktobra dve leti, kar pavziraš, potem še ne pavziraš več kot dve leti...
napiši mejl v referat (ni druge :)), da bi se rada vpisala izredno (spet) v 1. letnik (ne)bolonjskega sistema (kakor se pač odločiš), in da naj ti odprejo vpisni list v ŠIS-u, ker bi rada oktobra šla že na en izpit... in tko boš mela vpis že enkrat ta mesec in boš torej z oktobrom normalno mela status. v tem primeru ti ne bo treba pisat nobene prošnje...

razumeš? :)
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
*gorica_girl*
Prispevkov: 23
Pridružen: 07. Okt 2008 00:43

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a *gorica_girl* »

baby to razumem ampak se mi zdi da bi vsakrsen ponoven vpis zahteval zravn zravn se placilo solnine al se motim? :roll:
Ignorantia iuris nocet. :geek: ;)
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a baby™ »

hmm... a maš sploh narjen kak izpit al nobenga še?
ker lih zdej berem na strani od PF, da ubistvu lahko izredno ponavljaš samo, če maš polovico izpitov narjenih... v tem primeru bi morala ponovno plačat šolnino. ti pa si že bla izredno vpisana v 1. letnik (2 leti nazaj) in ga torej lahko ponavljaš samo, če maš polovico izpitov... če jih nimaš, ti najbrž ne ostane druzga kot pa da še eno leto pavziraš (?) in probaš v tem letu nardit čim več, da greš lahko (iz)redno v drugega...

PONAVLJANJE KOT IZREDNI ŠTUDENT

Študent lahko ponavlja letnik kot izredni študent, če ni ponavljal kateregakoli letnika kot redni ali izredni študent. Plačati mora šolnino in sicer za vsak neopravljen izpit znesek pod postavko Cenika UL "Izvedba predmeta z izpitom dodiplomski študij". Šolnina za ponavljanje letnika ne sme biti višja od šolnine za prvi vpis v posamezni letnik študijskega programa.
Pogoji za ponavljanje pri izrednem študiju so enaki kot za ponavljanje pri rednem študiju. Glede štetja izpitnih rokov in pravic, ki izhajajo iz statusa študenta, velja enako kot pri ponavljanju kot redni študent.
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
*gorica_girl*
Prispevkov: 23
Pridružen: 07. Okt 2008 00:43

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a *gorica_girl* »

imam narejena dva in kot razumem jaz to polovico to bi bilo torej 4 predmeta od osmih (po starem sistemu) da bi izpolnjevala pogoj za ponavljanje...ampak nadaljnje berem v tisku spodaj za vsak neopravljen izpit moras placati po ceniku..mislim cifre so da pades dol. :shock: skoraj da je najbolje da se dam v to da naredim cimvec preostalih predmetov...baby kaksen letnik pa si ti ce smem vprasat, ker bi me zanimalo sedaj kako je kaj z to literaturo za posamezne predmete pa kaj pride in ne pride v postev, kaj je dodanega na predavanjih in je treba znati za dolocene izpite, ce so kaksni podatki zastareli itd...je kje kaksna dobra dusa da mi pomaga, prosim? :(
Ignorantia iuris nocet. :geek: ;)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Jaz predlagam, da najbolje ko boš kuppvala knjige se odpraviš po knjige kopirane v fotokopirnico čez most... Tam imaj najnovejšo literaturo in dobiš pravo. Orientiraj se tako, da kupuj obvezno literaturo za posamezen predmet razen EUP in Civilno pravo, ki je še ni in bodo dovolj skritpe. Poleg tega pa odpade od obvezne literature še uvod v velike sodobne predmete pri UVP, Zgodovina Slovencev pri PZG in Pravo in družba pri Sociologiji, saj se da te stvari po skripti preveč fino naučit :).

To je pa vsa umetnost :D
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a baby™ »

@*gorica_girl* js oktobra začnem četrti letnik, tko da ti glede literature v prvem ne znam kej velik pomagat, lahko ti edino rečem, da si preberi program za 1.letnik :) ... bi ti pa priporočala, da pavziraš še tole leto, nardiš ČIMVEČ izpitov in se potem vpišeš v 2. letnik, ampak vse po starem sistemu... vsaj js bi tko nardila na tvojem mestu, ker se mi zdi tako bolše kot pa 'past' v bolonjca (no offense, Zmaj :mrgreen:)...
ti pa maš še vedno priložnost delat po starem, tko da lahko to izkoristiš... (vsaj upam, da se ne motim glede tega, da ti je stari sistem še vedno 'odprt' - za več informacij se obrni na referat :oops: ... ;))

pa če hočeš greš lahko oktobra prvi teden mal poslušat predavanja, da slišiš, kaj bojo svetovali glede literature - tolk da se ti mal spomin osveži, drgač pa najbolš da ne pretiravaš s knjigami ( :) ) in se večinoma osredotočiš predvsem na skripte, ker tko boš (naj)lažje pršla skozi... glede tega katere skripte se splača uzet, je pa zihr kej napisano na forumu al pa malo povprašaš okoli, stopiš do fotokopirnce na faksu in preletiš mapo za določen predmet - pa boš tkoj vidla, kaj se ti zdi primerno za kupit... btw, zdej so tudi 'razširili ponudbo' v fotokopirnci pri kapitlu, tko da lahko tudi tam kej prebrskaš in najdeš kej koristnega... v glavnem literature je povsod dost in vedno preveč :mrgreen:
jaz sem mali psihopat
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

men se pa zdi boljš kr prepisat v bolonjca. Brez veze se neki vlečt po starem sistemu hkrati k so drugi bolonjci, pa nimaš ne predavanj, izpiti za predmete k jih v bolonjcu ni maš omejeno na sam še eno leto po tem k ta zadnja generacija nebolonjcev zaključi in moraš pol res v 1 letu narest use izpite... ne vem no, moje mnenje :mrgreen:
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a baby™ »

ja, sej maš prav Fleurette, pač vsak sistem ma svoje prednosti in slabosti... js sm bolj ciljala na prednosti, ki jih ma, če zaključi stari sistem - višja stopnja izobrazbe (po štirih letih), možnost opravljanja PDI takoj po diplomi...

odločitev je pa itak samo njena :)
jaz sem mali psihopat
neja5
Prispevkov: 16
Pridružen: 17. Mar 2010 09:26

Re: kako naprej??

Odgovor Napisal/-a neja5 »

Seveda je doštudirati po starem programu v končni fazi za študenta bolje. Treba pa je upoštevati dejstvo, če se študira počasi, te bolonc prehiti v vsakem primeru... in potem delat izpite za nazaj, hm? In vedno napredovat v višji letnik z zamudo, ko se predavanja lahko ne izvajajo več (ne vem kok je razlike) ...
Glede na to, da ti manjka veliko izpitov, ti priporočam, da se prepišeš v bolonca. Izredni se kot vem lahko prepišejo do konca oktobra. Zanimivo pa je, da dobiš roke nazaj samo, če se ponovno vpišeš (torej ponavljaš), ne pa tudi prepišeš... samo ne vem, če to velja tud za 1 letnik k tam je pa pol vse na novo al kako ...
Glede prošnje in odločbe je pa tako, po vpisu in 2 letih pavziranja napišeš prošnjo in ti izdajo odločbo, kjer plačaš odločbo in manjkajoče izpite in ja, znesek je visok :s Če boš študirala po odločbi, uredi to že sedaj, da boš šla oktobra že na izpit, če res znaš, ne trošit rokov za bv :)
Odgovori

Vrni se na