Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

še nekaj...

v pravilniku za napredovanje piše takole:
ECTS za opravljene obveznosti med študijskim letom iz drugega odstavka 3. člena se upoštevajo pri vpisu v višji letnik na zahtevo študenta.
(v 3. členu je obrazloženo o pridobitvi ECTS za kolokvije, vaje, seminarske)

Kaj to pomeni "na zahtevo študenta"? moram v referat posebi obvestit, da bom uveljavljala te kreditne in da mam potem pogoj za vpis v 2. letnik?

(OPOMBA: verjamem da sem že mal zoprna s 101 vprašanjem.. :oops: I apologize! :mrgreen: )
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dori »

C.Chanel napisal/-a:Jaz sem redno vpisana v 1.letnik, bolonjski sistem. In me tudi skrbi, ker se mi to zdi tako prelahko, da bi z vajami in vsem zbral 34 ECTS in pol z dvema izpitoma, ki imata vsak po 9 ECTS napredoval v višji letnik, torej drugi.

Sama imam opravljene vse izpite, razen PEK in UVP. Mam torej 43 ECTS. UVP in PEK grem pisat zdaj septembra, za UVP sem prepričana, da ga bom naredila, medtem, ko za PEK malo manj. In če naredim UVP dobim še 9 ECTS, pomeni, da jih imam točno 52. In če prištejem še ECTS za pristop h kolokviju iz PEK jih imam skupaj 57. Torej se lahko normalno vpišem v 2.letnik in če mi ekonomiija septembra spodleti jo delam pol oktobra (ko je razpisan rok)??
In če se ne motim, četudi ne naredim ne PEK in ne UVP se lahko vpišem v 2.letnik, ker pridobim ECTS za pristop k obema kolokvijema??

A je to možno??

Aha, in še to, kdaj bodo v ŠIS-u na voljo vpisni listi? In kdaj bo vpis?

lej ti dobiš 34 kreditnih točk z vsemi kolokviji brez izpitov. glede prisotnosti ne vem kako se šteje, ampak 34 je samo s kolokviji in seminarskimi. in če ti nardiš uvp, NE pomen da dobiš DODATNIH 9 točk, ampak 4 od izpita. ker jih dobiš s kolokviji že 5. in je 9(skupnih) - 5 (kolokviji) = 4 (izpit). in tko se tut računa.
Fat kids are harder to kidnap :D
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a nici »

Mene pa nekaj ZELO zanima.

Baje da zdaj ne moremo napredovat v 2 letnik brez Rima pa Ekonomije, oziroma, da pač če nimamo obeh predmetov narjenih, ne gre.

Če mam narjenih 6 predmetov,pa mam pogoj, pa nimam še Rima pa Ekonomije, pa če zdaj septembra ne nardim, ne morem naprej, al kako??!!
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

nici napisal/-a:Mene pa nekaj ZELO zanima.

Baje da zdaj ne moremo napredovat v 2 letnik brez Rima pa Ekonomije, oziroma, da pač če nimamo obeh predmetov narjenih, ne gre.

Če mam narjenih 6 predmetov,pa mam pogoj, pa nimam še Rima pa Ekonomije, pa če zdaj septembra ne nardim, ne morem naprej, al kako??!!
od kje ti pa ta informacija? to pa ja nima nobene veze s pogojem. za pogoj so potrebne določene točke neodvisno od tega katere predmete ima študent opravljene. To pa zdej ni čist nič logično!? Sem bla v referatu v četrtek, tud js nimam rima in ekonomije in ker mi je Branko razložu kako se zdej točkuje in reku- DA, LAHKO GRESTE NAPREJ BREZ TEH OPRAVLJENIH PREDMETOV, KER IMATE GLEDE NA TOČKE POGOJ in glede na to da bom mela pogoj tud brez teh predmetov tud ne grem na izpit zdej septembra ker se pač nisem dost naučila.

Tko da tole kar si zdej napisala me je skor s stola vrgl in me res zanima od kje ta informacija :shock:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a nici »

Baje da je to tut Branko izjavu, kao da pač "naj ne bi šlo tolk velik folka v drugi letnik". Tut mene je danes skoraj kap. :(
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

KAJ, KAJ, KAJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ok, od kje ta informacija.
js vem da v pravilnkiu piše, da je pogoj ZA REDNI VPIS V 2. LETNIK 52 točk.....če so spet kaj zasral s to bolonjo, pa ne bodo tko lahko šli skozi...I say-REVOLUTION!!! :D
ne, res, ne morjo kr neki si zmišljevat.
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

NE MORJO SI TO ZMISLT SRED SEPTEMBRA!
V pravilniku so lepo objavl, da se ponavljalci lahk vpišemo po starem ali po novem in velja vseh 10 izpitov plus 34 KT za kolokvije! Halo zdej k sm se od rima odjavla mi pa to prjavjo? Js še zmer mislm, da je to en lari fari in da obveljajo pogoji k so objavljeni!

:roll:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
nici
Prispevkov: 190
Pridružen: 10. Nov 2009 21:57

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a nici »

Sej v tem je point: SMO 5.9.!

Pomoje da tut ni res, sam me je pa tok šokiralo, da sem hotla tut koga drugega vprašat...
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

mislm da si ne morjo privošt da kej se odločjo za kej tazga in povrh vsega obvestijo tko pozno! Sicer pa grem ta teden po rezultatih EUP-ja spet v referat in bomo vidl kaj bo povedu, če bo pa kdo šou že kej prej pa naj sporoči kako je s tem zdej, da ne bo koga res infarkt!! :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

jaz vem, da je en kolega šel brankotu glede tiste ankete in da je ekel branko da če imaš 52 točk ti je ni treba izpolnjevat, in dobiš vabilo za vpis po pošti..mogoče je brankotu dovolj obiskov nas v referatu pa si zmišlja take zadeve.:P
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

kaj mogoče veš kaj tole pomeni k je zapisano v pravilniku:

ECTS za opravljene obveznosti med študijskim letom iz drugega odstavka 3. člena se upoštevajo pri vpisu v višji letnik na zahtevo študenta.
(v 3. členu je obrazloženo o pridobitvi ECTS za kolokvije, vaje, seminarske)

Kaj to pomeni "na zahtevo študenta"? ANYONE??
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

nici napisal/-a:Mene pa nekaj ZELO zanima.

Baje da zdaj ne moremo napredovat v 2 letnik brez Rima pa Ekonomije, oziroma, da pač če nimamo obeh predmetov narjenih, ne gre.

Če mam narjenih 6 predmetov,pa mam pogoj, pa nimam še Rima pa Ekonomije, pa če zdaj septembra ne nardim, ne morem naprej, al kako??!!
Jaz sem danes poslala mail Študentskemu svetu naše fakultete, in so mi odgovorili, da brez PEK lahko napredujem v 2.letnik, ker imam 52 ECTS.
kleopatra
Prispevkov: 280
Pridružen: 19. Nov 2009 11:41

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a kleopatra »

a je že kdo kej dobil po pošti za vpis v 2. letnik?

kdaj pa urniki pridejo na plano po navadi?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ponavadi v začetku oktobra :).
Tudi jaz še nisem prejel vpisnega lista po pošti pomoje bo okoli 10, 15. septembra.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

za ponavljalce: Branko je reku, da mogoče nas sistem "izpusti" ker se pač šteje in po starem in po novem in sklepam da je zato problem pri "ugotavljanju pogoja" in nato pošiljanja vpisa. Uglavnem stvar je taka..na vabilo o vpisu naj počakamo do 25. septemba. Če ga do takrat še vedno ne dobimo se zglasimo v referatu :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
tjaska
Prispevkov: 105
Pridružen: 06. Jan 2009 21:28

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a tjaska »

eno vprašanje; ali lahko pavzerji (ki smo bili 08/09 redni nebolonjski) s petimi opravljenimi izpiti iz 1. letnika napredujemo izredno v 2. letnik (bolonjski ali nebolonjski)?
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Sanja »

tjaska napisal/-a:eno vprašanje; ali lahko pavzerji (ki smo bili 08/09 redni nebolonjski) s petimi opravljenimi izpiti iz 1. letnika napredujemo izredno v 2. letnik (bolonjski ali nebolonjski)?
Jst sm u čist isti situaciji k ti in se močno zanašam na to da se da izredno upisat naprej. Sicer sem skor 100% da se da. Bom pa šla še do brankota uprašat enkat ko bom na faksu, za vsak slučaj,
sam mislm da ni panike.
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

ja lahko ja.po starem vem da lahko ker so isti pogoji. jaz nameravam it izredno naprej po starem sistemu. kako boš šla ti?
missy*
Prispevkov: 10
Pridružen: 08. Sep 2010 13:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a missy* »

ja men je Branko reku,da lahko. Jst sm na istem ... najprej redni študij,pol pavziranje zdaj bi pa rada izredno v višji letnik-bolonjski študij. Sam ne vem kaj označiti v anketi...napredovanje izredno v višji letnik?-sam da me ne dajo v star sistem,ker dokončat ta faks do 2015.... :D
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

jaz sem se pa odločila da grem po starem-motivacije imam dovolj, pa izkušenj že tudi. pa še rokov je toliko več da mislim da ne bi smel biti problem-upam. ;)
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dori »

jaz pa prvemu letniku lahko ponovno rečem: pozdravljen. :S
Fat kids are harder to kidnap :D
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

a tudi izredno ne moreš naprej?pojdi še na oktobrske roke...so ponavadi lazji kot septembrski ;)
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Sanja »

digi-smeh napisal/-a:a tudi izredno ne moreš naprej?pojdi še na oktobrske roke...so ponavadi lazji kot septembrski ;)
A res so lažji? joj kr mal mi je odleglo k si to napisala...jst moram oktobra še zgodovino narest pol grem pa izredno v 2. letnik bolonjca, če mi bo ratal :?
dori
Prispevkov: 121
Pridružen: 15. Maj 2010 10:22

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dori »

digi-smeh napisal/-a:a tudi izredno ne moreš naprej?pojdi še na oktobrske roke...so ponavadi lazji kot septembrski ;)
fora je, da sicer lah grem, sam nimam keša, poleg tega pa sm recmo zdele že vse 4.pisala, prznam da bi loh kšn rok spustla. sam če pridm naprej, pol pa da še kšn rok zajebem.. adijo faks :(
Fat kids are harder to kidnap :D
sanja.
Prispevkov: 49
Pridružen: 19. Mar 2010 17:01

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a sanja. »

Kako pa je sploh s temi oktobrskimi roki? Jih gredo lahk delat sam tisti, ki imajo pogoje za drugi letnik, al tud mi ki bomo ponavlal prvega?
Ve kdo kaj o pogojnem (izjemnem) vpisu v višji letnik?
Kdaj pa se moramo ponovno vpisati v prvega?
Odgovori

Vrni se na