Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
lucky

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a lucky »

Kambič je enkrat ali celo dvakrat, ne vem, povedal: lani (torej letošnje študijsko leto 2010/2011 - letošnji 2. letnik bolonjcev) je bilo mogoče opravljati izpite iz drugega letnika, preden si imel vse iz prvega narejene, NASLEDNJE LETO TO VEČ NE BO MOGOČE, torej za nas več to ne bo šlo. Bomo morali imeti najprej opravljene vse iz prvega, pa potem iz drugega.

Lp
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a New York »

Ali greš lahko na septemberski rok, če se pozabiš odjavit od junijskega in negreš pisat izpita??
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Ne prepoved maš na naslednji rok.
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

New York napisal/-a:Ali greš lahko na septemberski rok, če se pozabiš odjavit od junijskega in negreš pisat izpita??
Seveda greš lahko. Če bi to storil maja, ne bi smel junija. Pri juniju pa to pravilo ne velja. Veliko sreče na izpitu!

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Torej če nekdo, ki je bil v letu 09/10 upisan u bolonjca in šou pol u 2. letnik, zdej bo pa ponavlu 2. letnik tut ne bo mogu delat izpite 2 letnike, če nimaš za nazaj narejen? al to velja sam za prvovpisane 2 letnike?
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

w4nkst4 napisal/-a:Torej če nekdo, ki je bil v letu 09/10 upisan u bolonjca in šou pol u 2. letnik, zdej bo pa ponavlu 2. letnik tut ne bo mogu delat izpite 2 letnike, če nimaš za nazaj narejen? al to velja sam za prvovpisane 2 letnike?
Ne moreš ponavljati, če imaš grehe za nazaj. Zgolj pavziraš lahko.

Prijazen pozdrav, A
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
m|h
Prispevkov: 182
Pridružen: 14. Nov 2009 14:10

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a m|h »

Kje piše to oziroma kako veš da je tako? Sem gledal pravilnike na spletni strani PF in nism nikjer zasledil pogojev za ponavljanje(lahko da sem bil površen).
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

m|h napisal/-a:Kje piše to oziroma kako veš da je tako? Sem gledal pravilnike na spletni strani PF in nism nikjer zasledil pogojev za ponavljanje(lahko da sem bil površen).
Referat
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
Brin
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Jun 2011 20:55

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Brin »

Informacija, da za ponavljanje drugega letnika potrebuješ vse točke prvega letnika očitno ne drži.
Pogoji za ponavljanje letnika so opisani v četrtem odstavku pete točke uradnega predstavitvenega zbornika fakultete, ki ga lahko najdete na spletni strani pf.


5. Pogoji za napredovanje po programu

Za napredovanje iz prvega v drugi letnik mora študent opraviti študijske
obveznosti v obsegu najmanj 52 ECTS.

Za napredovanje iz drugega v tretji letnik mora študent opraviti študijske obveznosti v obsegu 60 ECTS prvega letnika in najmanj 54 ECTS drugega letnika.

Za napredovanje iz tretjega v četrti letnik mora študent opraviti študijske obveznosti v obsegu 60 ECTS drugega letnika in najmanj 54 ECTS tretjega letnika.

Študent lahko v času študija enkrat ponavlja letnik zaradi neizpolnitve obveznosti, ki so določene kot pogoj za napredovanje v višji letnik. Letnik lahko ponavlja tisti študent, ki je v letniku, ki se ponavlja, opravil obveznosti vsaj v obsegu 30 ECTS.



Lp
Uporabniški avatar
Ursi
Prispevkov: 212
Pridružen: 13. Sep 2010 11:55

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Ursi »

Ja sej ti piše da moraš imeti 60 točk prvega letnika...
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, za napredovanje iz 2. v 3. letnik ...
Brin
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Jun 2011 20:55

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Brin »

Govorimo o ponavljanju letnika, ne o napredovanje iz 2. v 3. letnik, kot je že jessy povedala :)

Sicer pa sem za vsak slučaj danes vprašal v referatu kakšni so pogoji za ponavljanje in mi je bilo povedano enako kot piše v zborniku. Torej 30 ECTS točk letnika, ki ga želiš ponavljati, brez kakšnih dodatnih pogojev zbranih točk prejšnega letnika. Tako, da je informacija, da letnika ne moreš ponavljati, če imaš "grehe" za nazaj preverjeno napačna.

Lp
Urši
Prispevkov: 179
Pridružen: 30. Okt 2010 21:40

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Urši »

Brin napisal/-a:Govorimo o ponavljanju letnika, ne o napredovanje iz 2. v 3. letnik, kot je že jessy povedala :)

Sicer pa sem za vsak slučaj danes vprašal v referatu kakšni so pogoji za ponavljanje in mi je bilo povedano enako kot piše v zborniku. Torej 30 ECTS točk letnika, ki ga želiš ponavljati, brez kakšnih dodatnih pogojev zbranih točk prejšnega letnika. Tako, da je informacija, da letnika ne moreš ponavljati, če imaš "grehe" za nazaj preverjeno napačna.

Lp
Ampak a ni tako, da ne moraš delat izpitov naslednjega letnika, dokler nisi opravil vseh izpitov prejšnjega? Torej moraš imeti poravnane grehe za nazaj.
Brin
Prispevkov: 3
Pridružen: 12. Jun 2011 20:55

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Brin »

Urši napisal/-a:
Brin napisal/-a:Govorimo o ponavljanju letnika, ne o napredovanje iz 2. v 3. letnik, kot je že jessy povedala :)

Sicer pa sem za vsak slučaj danes vprašal v referatu kakšni so pogoji za ponavljanje in mi je bilo povedano enako kot piše v zborniku. Torej 30 ECTS točk letnika, ki ga želiš ponavljati, brez kakšnih dodatnih pogojev zbranih točk prejšnega letnika. Tako, da je informacija, da letnika ne moreš ponavljati, če imaš "grehe" za nazaj preverjeno napačna.

Lp
Ampak a ni tako, da ne moraš delat izpitov naslednjega letnika, dokler nisi opravil vseh izpitov prejšnjega? Torej moraš imeti poravnane grehe za nazaj.

Ja, vendar to pravilo letos še ne velja, začne veljat šele naslednje leto. Tako, da je že bilo mogoče pridobit 30 ECTS, kjub neopravljenim obveznostim prejšnjega letnika.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Dobro, ta pravilnik sem prebral, vendar pa nečesa ne vem. http://www.pf.uni-lj.si/i-stopnja/redni ... /1-letnik/ -tu na skrajnem desnem stolpcu so te točke. v prvem semestru jih dobiš 30. V teh 30 so vključene seminarske, izpita iz soce in zgodovine, ter tudi prisotnost na vajah? In sedaj, če sem naredil oba izpita v prvem semestru, bil na vsej teh kolokvijih in naredil vse seminarske ki so bile nujne, dobim za prvi semester vseh 30 točk? Ali le za izpita in kolokvije in seminarske, torej manj kot 30, tistih nekaj za prisotnost pa le, če za to zaprosim?
Kako je sedaj s to prisotnostjo na vajah/seminarjih? dobim to avtomatično? če ne, pomeni da ob koncu ko bom opravil vse izpite in kolokvije pisal, ne bom imel 60 točk?
Kako naj si sedaj seštevam te točke? Pri posameznem predmetu ni navedeno, koliko točk je za izpit, koliko za kolokvij, koliko za prisotnost, seminarsko... Samo skupna številka je.

hvala za odgovor! :)
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ne oziraj se na delitev točk po semestrih, ker se to v končni fazi itak skupaj sešteje. Točke za prisotnost na predavanjih dobijo le izredni študenti. Z opravljenim izpitom dobiš vse ECTS točke posameznega predmeta. Točke za kolokvije dobiš s pristopom, za seminarske naloge pa z oddajo. Poglej v že večkrat omenjeni sorodni temi v rubriki Fakulteta, kjer boš našel tudi podatke o tem, koliko točk pri posameznih predmetih dobiš že v okviru teh opravljenih obveznosti.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Klea »

Z opravljenim izpitom pri pozameznem predmetu pridobiš vse ECTS tega predmeta.
Z opravljeno zgodovino (7), sociologijo (7), kolokviji ustave (4), uvp (4), rima (4), ekonomije (4), vajami civila (4) in eup (2) imaš 36 točk.

Slika

edit: me je jessy prehitela :)
Growing old is mandatory, growing up is optional.
sabinamiv
Prispevkov: 5
Pridružen: 26. Okt 2010 08:15

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a sabinamiv »

mene pa samo nekaj zanima... Sem izredna študentka prvega letnika in bi se rada v drugi letnik vpisala redno... ali se mi potem šteje teh 7 točk za prisotnost na predavanjih ali se mi to upošteva samo pod pogojem da se tudi izredno vpišem v 2 letnik?

Že v naprej hvala za odgovor
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a rea »

To se ti šteje, samo v primeru, da se vpisuješ izredno, vsaj tako bi bilo najbolj logično.
Če pravilno razumem rabiš 52ECTS za redni vpis. Se pravi, če imaš narejeno vse razen npr rima in enosemesterskega predmeta, imaš 52ECTS in se lahko vpišeš redno.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Klea »

Tako je. Točke za predavanja se ti štejejo samo v primeru izrednega vpisa.
Če se želiš vpisat redno, moraš doseči 52 ECTS pod enakimi pogoji kot vsi redni, torej brez dodatnih ECTS za predavanja.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Aha, okej hvala za tele informacije.
Se pravi, ker na vaje iz civilnega prava nisem hodil, ne dobim tistih 4ih točk?
"Z opravljenim izpitom pri pozameznem predmetu pridobiš vse ECTS tega predmeta."- ampak ker sem naredil izpit iz civilnega, jih vseeno dobim?
Se pravi, ko bom končal vse izpite, bom ne glede na vaje in seminarje imel 60 točk.
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Ja, ko opraviš izpit, dobiš vse točke, ne glede na (ne)opravljene obveznosti. Te točke ti pomagajo le, če izpita ne narediš.
12345
Prispevkov: 127
Pridružen: 07. Jan 2011 11:03

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a 12345 »

Krasno, najlepša hvala :D
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a New York »

A obstajajo pogoji za izredno ponavljanje letnika? In kolko stane letnik če ponavljaš (izredni študij), oz. kako se plačuje.. po neopravljenih izpitih? (če je tako, kolk prb. stane en izpit?)
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a New York »

Pa še nekaj... torej je tut za izredno napredovanje v 2. letnik potrebnih 52 točk, s tem da se ti 7 prišteje k že opravljenim. ampak že zračunaš to vseen ni dovolj ( če nimaš opravljenega rima in eko) za 52 točk, ampak jst dost kolegov k poznam so šli na rednem naprej brez eko in rima?? a se nam izrednim nič več ne prišteje, aaaaaa ne štekam! torej v nobenem primeru negreš naprej brez rima in eko?? :?
Odgovori

Vrni se na