Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
hmhm
Prispevkov: 7
Pridružen: 03. Sep 2009 13:01

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a hmhm »

hej,

men tut še danes niso sprostil vpisnega lista :S

Zanima me pa to: sem izredni ponavljalec 1. letnika po starem programu in mi mankata še RIM pa EKO

edina možnost mi je, da se prepišem redno v prvi letnik bolonca; to drži? al so kakšne fore, glede tega da mam narjeno statistiko pa PUP? pa če sem prvi letnik bolonca lahko že oktobra in tudi januarja ter marca delam evropsko ustavno pravo in uvod v civilno?

sem brankota neki spraševal pa ni biu glih zgovoren

lp
ninette
Prispevkov: 25
Pridružen: 07. Jan 2009 15:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a ninette »

boste tisti ki grest jutri na vpis že prej vpisali predmete v indeks? ker ne vem točno kako bi se tega lotila :D
Mojca12345
Prispevkov: 9
Pridružen: 16. Apr 2010 17:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Mojca12345 »

Rajš izpolni ker znajo komplicirat če nimaš izpolnjeno (kolkr sm vidla na vpisu v sredo) :o poglej seznam predmetov na pf spletni strani pa jih samo prepiši notr ;)
missy*
Prispevkov: 10
Pridružen: 08. Sep 2010 13:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a missy* »

A bo šel kdo že zdej oktobra delat ta dva diferencialna izpita eup in ucp( tisti,ki greste s starega na bolonjski program)? a je to sploh možn,glede na to,da se pri ucp-ju dela seminarska? a jo sploh mormo narest :)
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ni treba.
Si vis pacem para bellum
missy*
Prispevkov: 10
Pridružen: 08. Sep 2010 13:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a missy* »

Zmaj napisal/-a:Ni treba.
aha...a ju mormo narest preden začnemo delat izpite za 2.letnik(sem izredno v 2.)?
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Mislim da ni potrebno, saj se vam tedva predmeta upoštevata namesto že opravljenih pup in statistike.
Si vis pacem para bellum
Sanja
Prispevkov: 103
Pridružen: 01. Jun 2009 17:40

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Sanja »

missy* napisal/-a:
Zmaj napisal/-a:Ni treba.
aha...a ju mormo narest preden začnemo delat izpite za 2.letnik(sem izredno v 2.)?
Ne ni treba. Je pa treba narest oba peden se upišeš u tretji letnik.
paint
Prispevkov: 8
Pridružen: 02. Okt 2010 22:46

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a paint »

Imam nekaj vprašanj v zvezi s prehodom iz starega v bolonjski sistem in upam, da mi bo kdo lahko odgovoril nanje. Na sestanek oz.predavanje v ponedeljek nisem mogla priti, po drugi strani pa mi Branko vsakič drugače odgovarja na ista vprašanja, zato sem že čisto zmedena:(

Zanima me, kakšne so sploh možnosti za tiste, ki pavziramo 2.letnik po starem sistemu že več ko dve leti zapored? Po starem sistemu baje ne moremo več nadaljevati..

Če prav razumem, se lahko do 5.oktobra (v tretjem prijavnem roku) vpišemo v prvi letnik bolonje. Pri tem nas seveda izpišejo iz starega programa. Kar me pri tem zanima je, če nas izpišejo samo v primeru, da smo sprejeti, ali že samo na podlagi tega, da prejmejo našo prošjo za vpis? Ker če potem nismo sprejeti v prvi letnik ne moremo več na noben način nadaljevati študija na PFLJ, torej niti izkoristiti drugo možnost, ki nam še ostane.
Druga možnost pa naj bi bila ta, da oddamo prošjo za nadaljevanje študija v 2.letniku bolonjca in pač opravljamo izpite kot osebe brez statusa na podlagi odločbe, ki nam jo izda komisija za študentske zadeve.

Pa še nekaj..za vpis v prvi letnik (v tretjem roku) piše, da je potrebno napisati prošnjo pa me zanima, če za to že obstaja kakšen obrazec ali pa jo napišemo sami? Kakšna naj bo vsebina v tem primeru? A je dovolj, da napišemo ime, priimek, vpisno številko in da se želimo iz starega sistema prepisat v bolonjca? Pa še vprašanje glede dokazil, ki jih moramo priložiti: na strani pf piše, da zraven priložimo samo overjeno kopijo mature. Torej samo tisti list kjer piše, da smo uspešno opravili maturo, ali še vse ostale dokumente (potrdilo, kjer piše kolko točk smo imeli pri posameznih predmetih na maturi in skupno...)? Sklepam, da ne bo nobenih težav, če priložim fotokopijo, ki je bila overjena pred 2 leti.

Pa še to..a kdo ve koliko je še prostih mest v tretjem prijavnem roku in kakšni bodo kriteriji za vpis?
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Po starem lahko nadaljuješ...saj imamo tudi mi ki smo bili v zdaj v prvem letniku po starem gremo letos še lahko izredno naprej. In tudi za tiste ki so bili letos v 2. letniku starega programa lahko ponavljajo še po starem sistemu. ..
nevem pa kako je ker si dve leti pavzirala-če ma to kj veze sam po moje da ne....
paint
Prispevkov: 8
Pridružen: 02. Okt 2010 22:46

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a paint »

Hvala za odgovor, digi-smeh!
Baje samo tistim, ki pavzirajo 2.letnik več kot 2 leti, ne bo dovoljeno nadaljevati po starem. Ne vem pa v čem je razlog, da so se tako odločili, glede na toda bo možno izpite 2.letnika po starem sistemu opravljati vse do oktobra 2011!
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a New York »

Kaj je zdej na stvari z izrednimi študentje ki niso šli na kolokvij? Se bo toleriralo al nemormo pristopit na izpit ( osebno nisem šel na rim, ostalo ja)
Hvala, lp.
cherry_girl
Prispevkov: 15
Pridružen: 12. Dec 2010 09:46

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a cherry_girl »

mene pa nekaj zanima!

za ponavljanje rabiš 30 ECTS, torej je dovolj da opraviš vse obveznosti (vaje, kolokviji) in lahko ponavljaš, brez da narediš katerikoli izpit? :D
to mi je malo čudno, ker na nekaterih fakultetah moraš imeti opravljenih polovico izpitov... :shock:
Uporabniški avatar
rea
Prispevkov: 228
Pridružen: 03. Okt 2010 13:05

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a rea »

Mene pa bolj zanima, če je to na prvi strani napaka.
piše:
če nimaš opravljenega rima, ekonomije in soce greš LAHKO NAPREJ iz izrednega v redno.
Kar se meni zdi rahlo nemogoče.
Še to ne vem, če greš lahko izredno naprej brez rima in ekn...
Betka
Prispevkov: 245
Pridružen: 12. Mar 2011 17:06

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Betka »

Kdo ve, pod kakšnimi pogoji lahko napredujemo v prvi letnik? Vem da greš lahko naprej al z rimom al pa z ekn + še en predmet. Ker predmet je lahko ta??
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Verjetno misliš drugi letnik? ;) Poglej v temi pogoj za 2. letnik in kako se štejejo izpitni roki in kako je z vpisom.
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a New York »

Js pa prosm če bi nekdo na hitr razloži to seštevanje točk od seminarskih itd naprej.. recimo če mam na konc leta js narjen uvp 9 točk, zg 7 točk, soc 7 točk, up 9 točk, eup 4 točke, ucp 7 točk. to je vse skupi 43 točk. zdj js sm izredni, tko da kaj use se mi sešteje.. (naredil seminarsko za zgo in soc)... kolko točk od tedveh seminarskih se prišteje? .. na kolokvije sem šel vse ampak sem se sam podpisal povsod, so rekl da se naj pridemo vsaj podpisat... kolk točk je to vredno? pa kaj še se mi prišteje ..prisotnost? (prisotnosti pri izr. ne preverjajo tko da nevem zakaj bi se to prištel)...
hvala !!!
Uporabniški avatar
jessy
Prispevkov: 590
Pridružen: 09. Sep 2010 20:19

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a jessy »

Točke za oddano seminarsko in pristop h kolokviju so že vštete v tiste točke, ki jih dobiš z izpitom. Tako da k dobljenim točkam od narejenih izpitov prišteješ le točke za seminarske/kolokvije neopravljenih predmetov. Mislim pa, da izredni dobite tudi točke za prisotnost, ja. Poglej omenjeni temi.
New York
Prispevkov: 90
Pridružen: 04. Feb 2011 14:36

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a New York »

A obstajajo pogoji za ponavljanje izredno?? upam da ne.. to da moraš met 52 esct tudi za izredno naprej je res?? ja potem če to zbereš greš raje redno naprej, ane? čudno..
ziu
Prispevkov: 128
Pridružen: 27. Sep 2010 13:05

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a ziu »

Če si izredno, dobiš za vsak predmet še en ECTS za predavanja (kar je skupaj 8), tako da v bistvu rabiš samo 44 ECTS-ov iz obveznosti in izpitov. Če sem prav razumel, seveda.

Lp
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

Potem letos ni mogoče napredovanje v 2. letnik brez rima ali ekn? (zgolj informativno vprašanje :))
Car
Prispevkov: 204
Pridružen: 14. Okt 2010 11:42

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Car »

Je bilo že milijonkrat povedano, da se redno v drugi letnik ne moreš vpisati brez opravljenega izpita iz Ekonomije IN Rimskega prava.

lp
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

Car napisal/-a:Je bilo že milijonkrat povedano, da se redno v drugi letnik ne moreš vpisati brez opravljenega izpita iz Ekonomije IN Rimskega prava.

lp
žal ne spremljam teh tem in milijonkrat hvala
meIus
Prispevkov: 69
Pridružen: 19. Nov 2008 10:13

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a meIus »

Malo sem zmeden, glede opravljanja izpitov 2. letnika, če ti manjka še eden iz prvega? A je to možno al ne?
Pika91
Prispevkov: 60
Pridružen: 19. Okt 2010 15:53

Re: Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Pika91 »

meIus napisal/-a:Malo sem zmeden, glede opravljanja izpitov 2. letnika, če ti manjka še eden iz prvega? A je to možno al ne?
Sigurno ze kje milijonkrat pise -.- ;)
Tudi sama ne vem, kako je glede tega
Odgovori

Vrni se na