Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

Hvala, kr si sporočila tole :) Potem pa velik sreče in znanja pr pisanju ju3 in v ponedeljek.
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a deadff »

veritas napisal/-a:Imam eno vprašanje - trenutno ponavljam 1. letnik po starem programu in mi manjkajo še trije izpiti. Če mi jih ne uspe narediti septembra imam možnost pavziranja ali pa izrednega vpisa v 2. letnik. V tem novem Pravilniku sem zasledila pod 10. točko tole: Študentje starega programa, ki torej ne izpolnjujejo pogojev za ponovni vpis ali napredovanje se lahko prepišejo v isti letnik novega programa, načina študija pa ne morejo spremeniti: redni ostanejo redni, izredni pa izredni.
Ali to pomeni, da se lahko kljub izkoriščeni možnosti ponavljanja letnika vpišem v 1. letnik tj. isti letnik po bolonji? Branko mi je odgovoril to: Da, imate tudi možnost prepisa v bolonjksi program – vse glede na pogoje določene v Pravilniku. Predlagam, da si ga ogledate ter preberete tudi pojasnila, objavljena prejšnji teden.
Kaj zdaj to pomeni?

Hvala že vnaprej za odgovore ;)
Ok nisem na tekočem s temi komedijami v zvezi z bolonjcem itd. ampak sem v podobni situaciji (ponavljam po starem, manjka še Rim). To pomeni, da se lahko če ne naredim prepišem v bolonjca in hodim še enkrat v prvi letnik (+ verjetno dva "bolonjska" predmeta)?
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

To pa močno dvomim, Branko je verjetno mislu v bolonjca v višji letnik...pol bi ti ubistvu 2x redno ponavlou...
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

ewalajn napisal/-a:Hvala, kr si sporočila tole :) Potem pa velik sreče in znanja pr pisanju ju3 in v ponedeljek.
Ni za kej ;) pa hvala :D mam občutek da bo dons še dolga noč.. :ugeek: :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

deadff napisal/-a:
veritas napisal/-a:Imam eno vprašanje - trenutno ponavljam 1. letnik po starem programu in mi manjkajo še trije izpiti. Če mi jih ne uspe narediti septembra imam možnost pavziranja ali pa izrednega vpisa v 2. letnik. V tem novem Pravilniku sem zasledila pod 10. točko tole: Študentje starega programa, ki torej ne izpolnjujejo pogojev za ponovni vpis ali napredovanje se lahko prepišejo v isti letnik novega programa, načina študija pa ne morejo spremeniti: redni ostanejo redni, izredni pa izredni.
Ali to pomeni, da se lahko kljub izkoriščeni možnosti ponavljanja letnika vpišem v 1. letnik tj. isti letnik po bolonji? Branko mi je odgovoril to: Da, imate tudi možnost prepisa v bolonjksi program – vse glede na pogoje določene v Pravilniku. Predlagam, da si ga ogledate ter preberete tudi pojasnila, objavljena prejšnji teden.
Kaj zdaj to pomeni?

Hvala že vnaprej za odgovore ;)
Ok nisem na tekočem s temi komedijami v zvezi z bolonjcem itd. ampak sem v podobni situaciji (ponavljam po starem, manjka še Rim). To pomeni, da se lahko če ne naredim prepišem v bolonjca in hodim še enkrat v prvi letnik (+ verjetno dva "bolonjska" predmeta)?
js pa mislm, da se lahko še 1x vpišeš vsaj glede na ta objavljen pravilnik. nisem pa sigurna no. najbolš da greš h Brankotu v referat, da ti točno pove in razloži ;) sej se je pomoje že privadu letošnjemu teženju in milijonom vprašanjem ponavljalcev :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a deadff »

w4nkst4 napisal/-a:To pa močno dvomim, Branko je verjetno mislu v bolonjca v višji letnik...pol bi ti ubistvu 2x redno ponavlou...
Meni se tudi zdi čudno, ampak 9. in 10. točko teh "pojasnil" (lol), ki jih je objavil na oglasni deski, jaz razumem kot da se to da:

9)
Prepis v bolonjski študij 2.letnika je poleg že objavljenih možnosti (glej način dokončanja študija univerzitetnega programa pravo na PF z dne, 25.1.2010) mogoč tudi za študente univerzitetnega, starega programa, ki so že vpisani v 2.letnik in imajo še manjkajoče obveznosti iz 1.letnika. Če je študent letnik (1.ali 2.) po starem programu že ponavljal,
to ne predstavlja ovire za prepis v 2.letnik bolonje.
10)
Študentje starega programa, ki torej ne izpolnjujejo pogojev za ponovni vpis ali napredovanje se lahko prepišejo v isti letnik novega programa, načina študija pa ne morejo spremeniti: redni ostanejo redni, izredni pa izredni.
Če ti študentje še niso izkoristili ponovnega vpisa ali zamenjave študijskega programa ali smeri, pa se lahko ponovno vpišejo v isti letnik novega programa –glej tč.4.
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

carrie napisal/-a:
ewalajn napisal/-a:Hvala, kr si sporočila tole :) Potem pa velik sreče in znanja pr pisanju ju3 in v ponedeljek.
Ni za kej ;) pa hvala :D mam občutek da bo dons še dolga noč.. :ugeek: :mrgreen:

Sva že 2! :D Ju3 bove obe švicale med izpitom :lol: Potem pa naj bo uspešna noč... ;)
kolegica
Prispevkov: 19
Pridružen: 15. Jun 2010 16:26

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a kolegica »

Hej! Mene sam zanima, od kod podatek, da sta kolokvija rim in ekonomija vredna po 5 točk? V učnih načrtih namreč piše, da so krediti pri EKO 2+6, pri rimu pa 4+5... Se opravičujem, če je odgovor že kje napisan :)
Torej bi z ostalim rimom in ekonomijo lahko redno vpisala 2. letnik, če imam pozitiven prvi kolokvij rima in sem pristopila k ekonomiji.
Uporabniški avatar
Klea
Prispevkov: 110
Pridružen: 27. Avg 2009 13:29

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Klea »

Lahko se vpišeš v 2. letnik, ker imaš 53 točk.
Growing old is mandatory, growing up is optional.
kolegica
Prispevkov: 19
Pridružen: 15. Jun 2010 16:26

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a kolegica »

Hvala, Klea :)
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

kolegica napisal/-a:Hej! Mene sam zanima, od kod podatek, da sta kolokvija rim in ekonomija vredna po 5 točk? V učnih načrtih namreč piše, da so krediti pri EKO 2+6, pri rimu pa 4+5... Se opravičujem, če je odgovor že kje napisan :)
Torej bi z ostalim rimom in ekonomijo lahko redno vpisala 2. letnik, če imam pozitiven prvi kolokvij rima in sem pristopila k ekonomiji.
kolokvija sta vredna vsak po 5 točk ;) http://www.pf.uni-lj.si/media/pravilnik ... .pravo.doc
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
zombslo88
Prispevkov: 4
Pridružen: 02. Sep 2010 20:44

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a zombslo88 »

Prepis v bolonjski študij 2.letnika je poleg že objavljenih možnosti (glej način dokončanja študija univerzitetnega programa pravo na PF z dne, 25.1.2010) mogoč tudi za študente univerzitetnega, starega programa, ki so že vpisani v 2.letnik in imajo še manjkajoče obveznosti iz 1.letnika. Če je študent letnik (1.ali 2.) po starem programu že ponavljal,
to ne predstavlja ovire za prepis v 2.letnik bolonje.

Jaz sem tak primer ... sem se dolžen prepisati na 2. letnik-bolonsko ali lahko pavziram 2. letnik , dokončam še en izpit za 1. letnik in potem naredim 48 točk ali 5 izpitov za izredni študij 3. letnik (stari program) 2011/12?
Uporabniški avatar
veritas
Prispevkov: 32
Pridružen: 08. Jan 2010 19:08

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a veritas »

Jaz sem od Brankota dobila informacijo, da lahko tisti, ki nima pogojev za redni vpis v višji letnik in je že izkoristil možnost ponavljanja, in trenutno študira po starem programu, se lahko še enkrat vpiše v 1. letnik po bolonji. Kar je jasno napisano tudi v Pravilniku :)
To je mogoče, ker se to ne obravnava kot ponavljanje, ampak kot prepis v drug program. Dejansko pa to pomeni, da lahko 2x ponavljamo :D
Veritas Aequitas
deadff
Prispevkov: 126
Pridružen: 14. Dec 2008 23:39

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a deadff »

Si sigurna, da je Brano razumel kaj si ga vprašala in da je prepričan, da bo res tako? :lol:

Torej 3 leta redno v prvem letniku. A je to rekord? :oops:
Uporabniški avatar
veritas
Prispevkov: 32
Pridružen: 08. Jan 2010 19:08

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a veritas »

Ja, kar sem napisala je RES! To je nekaj neobičajnega in enkratnega, saj je to mogoče samo letos. Brankota sem trikrat vprašala isto stvar in je rekel, da tako piše v pravilniku in da to itak ni ponavljanje, ampak prepis v drug program. Vsi, ki smo že enkrat ponavljali, se nam roki štejejo naprej in ne od začetka. Dejansko to pomeni, da bomo trikrat v prvem letniku :oops:
Veritas Aequitas
Rosé
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Dec 2009 10:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Rosé »

Kolikor jaz razumem tisto, kar je objavljeno na oglasni deski, lahko vsi v 1. letnik bolonjskega sistema napredujejo z 2 oz. 3 predmeti. Meni ni popolnoma nič več jasno, piše samo da imajo vsi 34 točk in da jih rabijo še 18. Ne glede na redni ali izredni študij.
A je to narobe napisano, ali jaz nisem kaj prav dojela??!
w4nkst4
Prispevkov: 771
Pridružen: 02. Feb 2009 11:27

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a w4nkst4 »

Bo kr gužva oktobra v predavalnci za 2. letnik ja :D
andres
Prispevkov: 2
Pridružen: 04. Sep 2010 01:56

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a andres »

živjo!

Jst sm pa letos pavziral in se bojim, da mi ne bo uspelo izpolniti pogojev za redni vpis v drugi letnik. Ali se lahko prepišem v bolonjskega kot ponavljalec(ponovni vpis)?

Če prav razumem ta zadnji člen pojasnil, se lahko :
10)Študentje starega programa, ki torej ne izpolnjujejo pogojev za ponovni vpis ali napredovanje se lahko prepišejo v isti letnik novega programa, načina študija pa ne morejo spremeniti: redni ostanejo redni, izredni pa izredni.
Če ti študentje še niso izkoristili ponovnega vpisa ali zamenjave študijskega programa ali smeri, pa se lahko ponovno vpišejo v isti letnik novega programa –glej tč.4.


Mi lahko prosim nekdo to obrazloži, ker do ponedeljka referata pač ne morem dobit.


Najlepša hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
baby™
Prispevkov: 1573
Pridružen: 05. Okt 2008 17:16
Kraj: če me najdeš, mi povej, kje sm.

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a baby™ »

po tem členu, ki si ga prilimal, je očitno dovoljeno, da se lahko (iz)redni študentje starega programa, ki nimajo pogojev za ponavljanje/napredovanje, prepišejo na bolonjca kot ponavljalci. zdej pa, ti si pavzer, tam pa piše, da načina študija ne moreš zamenjat... redni ostanejo redni, izredni pa izredni... kaj pa pavzerji? ostanejo pavzerji? najbrž ne :lol: :mrgreen: mogoče gledajo to, kako si bil prvič vpisan v 1. letnik preden si pavziral - redno/izredno (?)...

zakaj pa sploh hočeš zamenjat program in se raje ne vpišeš ponovno v 1. letnik po starem sistemu? nimaš vsaj štirih izpitov?

no, lej, kakorkoli, najbolš da počakaš do pondelka... sej se ne mudi :)
jaz sem mali psihopat
Rosé
Prispevkov: 16
Pridružen: 15. Dec 2009 10:19

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Rosé »

a programa ne more nihče zamenjati? Ali niso bili včasih določeni pogoji za prepis?
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

še eno vprašanje :mrgreen:
Kreditne točke dobim za kolokvije (5 od rima, 5 od pek) to sem zdej 100%
kaj pa od vaj? js sm Brankota razumela k je reku da dobim vseh 34 kreditnih, da se torej tud vaje zraven štejejo (sem ga pozabla vprašat posebi). Torej tud za UCP dobim tistih 4 kreditnih? Mal mi je sumljivo, ker zdej mam skupaj 40 KT, pa če se mi VSE TO ŠTEJE mam že pogoj za vpis v 2. letnik :shock: brez 4 izpitov?? :o (no upam da je bil EUP od petka uspešno opravljen in da bo tud UCP v pondeljek 8-) ) no mal nemogoče se sliš... :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
dragoxxx
Prispevkov: 1387
Pridružen: 06. Okt 2009 16:33

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a dragoxxx »

Js ne spadam tukaj, ampak ne vem zakaj, zadnje dneve mi ta sistem deluje ćudno, mam pomisleke..in sicer, moja situacija je taka...imam 6 izpitov narjenih, kar mi znese skupaj 47 ects..za redni vpis v 2. letnik potrebujem 52 ects..če tem 47 dodam 5 točk od pristopa h kolokviju od ekn ter 2 točki od vaj pri eup, a pol se lahk vpišem redno v 2. letnik, je tko?..mislim tako in tako grem še preostala dva izpita delati tretji rok, ampak vprašam za vsak slučaj:).....
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

ja tako je ;)

pr men je tko k ponavljam in za kolokvije sem sigurna, da se štejejo, za vaje pa ne vem, glede na to da je Branko reku da dobim vse 34 točk bi mogl to poment, da se štejejo tud vaje. Rabla bi sam kakšno potrditev, da je moje razmišljanje pravilno oz. če kdo 100% ve kako je z vajami pri UCP. :mrgreen:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
C.Chanel
Prispevkov: 103
Pridružen: 19. Nov 2009 14:41

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a C.Chanel »

Jaz sem redno vpisana v 1.letnik, bolonjski sistem. In me tudi skrbi, ker se mi to zdi tako prelahko, da bi z vajami in vsem zbral 34 ECTS in pol z dvema izpitoma, ki imata vsak po 9 ECTS napredoval v višji letnik, torej drugi.

Sama imam opravljene vse izpite, razen PEK in UVP. Mam torej 43 ECTS. UVP in PEK grem pisat zdaj septembra, za UVP sem prepričana, da ga bom naredila, medtem, ko za PEK malo manj. In če naredim UVP dobim še 9 ECTS, pomeni, da jih imam točno 52. In če prištejem še ECTS za pristop h kolokviju iz PEK jih imam skupaj 57. Torej se lahko normalno vpišem v 2.letnik in če mi ekonomiija septembra spodleti jo delam pol oktobra (ko je razpisan rok)??
In če se ne motim, četudi ne naredim ne PEK in ne UVP se lahko vpišem v 2.letnik, ker pridobim ECTS za pristop k obema kolokvijema??

A je to možno??

Aha, in še to, kdaj bodo v ŠIS-u na voljo vpisni listi? In kdaj bo vpis?
Uporabniški avatar
carrie
Prispevkov: 205
Pridružen: 11. Jun 2009 12:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a carrie »

glede na to kaj mi je Branko povedu maš pogoj že brez obeh predmetov, ker se ti štejejo točke kolokvijev.
Kar pa se tiče vpisa mi je reku tkole "ko boste imeli pogoj za vpis v 2. letnik vam bomo poslali vabilo za vpis po pošti, še prej pa rešite anketo o vpisu v ŠIS-u."
kar se mene tiče bi mogla met že pogoj (40 KT od opravljenih izpitov, 10 KT od kolokvijev rim in ekonomija, ter 4 KT od vaj UCP in še 2 od vaj EUP kar je to že 56 KT... s tem, da še čakam na rezultate od EUP in jutr grem še pisat UCP). s tem da nisem sigurna al se mi štejejo zdej te točke od VAJ ALI NE?? :roll:
Whoever said that money doesn't buy happiness didn't know where to shop.
Odgovori

Vrni se na