Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Moderatorji: MinniereaTheLawa90

Odgovori
Aljosa Krdzic
Prispevkov: 27
Pridružen: 13. Jan 2010 08:10

Vpis v 2. letnik (bolonjski program), ponavljanje

Odgovor Napisal/-a Aljosa Krdzic »

Pozdravljeni,

v teh dneh sem se malce bolj angažiral na forumu in prebral kar nekaj tem na forumu pri čemer sem zasledil številna vprašanja in odgovore, ki so deloma pravilni in deloma napačni. To temo sem ustanovil zato, da vas bomo prek nje obveščali o aktualnem dogajanju in o informacijah, ki so pomembne za:

- vaše vpise v višji letnik po bolonjskem programu (1. letnik v 2. letnik),
- ponavljanje starega programa (2. letniki),
- ponavljanje bolonjskega programa (1. letnik).

Razlago pravilnika, ki je bil ta teden objavljen na spletni strani PF boste dobili v kratkem. Poleg tega vam bomo odgovorili na vsa vprašanja, ki se vam pojavljajo in sem jih zasledil na forumu. Še enkrat pa pouadrjam, da je marsikateri odgovor napačen in ga zato jemljite z rezervo. Več o zadevah vam sporočimo jutri.

Za morebitna dodatna vprašanja smo pa na voljo na [email protected], prek FB-ja, na fakulteti in drugje kjer nas srečate:)

Lep dan,

Aljoša
Rok Hodej
Prispevkov: 8
Pridružen: 08. Jun 2010 16:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Rok Hodej »

Pozdrav!

Objavljam sporočilo, ki sem ga včeraj že poslal na skupino 1. letnika na facebooku:
Pozdrav!

Ker je bilo nekaj nejasnosti v zvezi s pravilnikom za prehod v naslednji letnik, smo jih danes razjasnili z dekanom. Da na kratko povzamem glavne zadeve, ki bi morale pojasniti vsa morebitna vprašanja, ki se vam porajajo:

- za prehod v 2. letnik je potrebnih 52 ECTS točk,

- za ponavljanje 1. letnika je potrebnih 30 ECTS točk,

- vse točke pri predmetih dobite z opravljenim izpitom iz predmeta,

- če izpita iz predmeta ne opravite, so vam priznane ECTS točke za obveznosti pri predmetu, povečini so to kolokviji/seminarske naloge/vaje (glejte tabelo) in (v posebnem primeru*) prisotnost na predavanjih,

- *poseben primer priznavanja 1 ECTS točke za prisotnost: 1 točko za prisotnost dobijo trenutni izredni študenti, ki se bodo vpisali redno ali izredno, ali trenutni redni študenti, ki se bodo vpisali IZREDNO. Torej redni-redni ne morejo uveljavljati 1 ECTS točke za prisotnost! Ta možnost se bo upoštevala ob uveljavljanju (glej pravilnik),

- če niste opravili obveznosti, ECTS točk zanje ne morete pridobiti, jih pa dobite vse z opravljenim izpitom,

- obveznost kolokvija pomeni PRISTOP H KOLOKVIJU (prijava in prisotnost) in ne uspeh!,

- obstaja odprta dilema izrednih študentov, ki na kolokvije niso pristopili (ker naj bi jim bilo rečeno, da pristop ni nujen), vodstvo še preučuje situacijo.

Mislim, da so to glavne točke, upam, da nisem česa pozabil.

Da ponazorim še na primerih:

1.) Študent je opravil izpite pri vseh predmetih, razen pri EKONOMIJI, RIMSKEM PRAVU in SOCIOLOGIJI PRAVA (opravil pa je obveznosti pri teh predmetih!).

Če je študent vpisan redno in se želi v 2. letnik vpisati redno, je zbral 50 ECTS točk in se REDNO NE MORE VPISATI.
Če je študent vpisan izredno in se želi v 2. letnik vpisati redno, je zbral 53 ECTS točk in se REDNO LAHKO VPIŠE.
Če je študent vpisan redno in se želi v 2. letnik vpisati izredno, je zbral 53 ECTS točk in se IZREDNO LAHKO VPIŠE.

2.) Študent je opravil izpite pri vseh predmetih, razen pri RIMSKEM PRAVU, kjer tudi ni pristopil h kolokvijem.

Če je študent vpisan redno in se želi v 2. letnik vpisati redno, je zbral 51 ECTS točk in se REDNO NE MORE VPISATI.
Če je študent vpisan izredno in se želi v 2. letnik vpisati redno, je zbral 52 ECTS točk in se REDNO LAHKO VPIŠE.
Če je študent vpisan redno in se želi v 2. letnik vpisati izredno, je zbral 52 ECTS točk in se IZREDNO LAHKO VPIŠE.

3.) Študent je opravil izpite pri vseh predmetih, razen pri USTAVNEM in RIMSKEM PRAVU (opravil je tudi vse obveznosti pri obeh predmetih).

Če je študent vpisan redno in se želi v 2. letnik vpisati redno, je zbral 52 ECTS točk in se REDNO LAHKO VPIŠE.
Če je študent vpisan izredno in se želi v 2. letnik vpisati redno, je zbral 54 ECTS točk in se REDNO LAHKO VPIŠE.
Če je študent vpisan redno in se želi v 2. letnik vpisati izredno, je zbral 54 ECTS točk in se IZREDNO LAHKO VPIŠE.


To bi bilo na kratko to. Če imate še kakšno vprašanje, smo vam vseskozi na voljo!

Lp,
Rok
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Super. Hvala, ker se trudite, tudi jaz upam, da zdaj ne bo več ''tistih obupanih'' vprašanj kaj pa če to kaj pa če to, ki vnašajo samo še dodatno zmedo.
Vsaj za nekaj je bolonjski program koristen.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
denny.crane
Prispevkov: 359
Pridružen: 11. Feb 2010 23:23

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a denny.crane »

Moje mnenje je, da navkljub temu, da nam je bolonjski program prinesel marsikatero nevšečnost (novi predmeti brez literature, obvezna prisotnost na vajah, itd.), pa so nam s tem prehodom v 2. letnik prinesli nekaj zelo dobrega. Ne glede na ocene opravljenih izpitov, lahko v večini primerov že samo s tem, da se podpišemo na kolokvijih, pridemo v 2. letnik brez dveh izpitov.
What's my name?"Denny Crane!" No further questions.
natalie
Prispevkov: 13
Pridružen: 30. Sep 2009 13:50

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a natalie »

Izredni nismo imeli seminarske pri Pravni zgodovini, v tabeli (glej pravilnik) pa je ovrednotena s 4 ects.Torej, če mi ne naredimo izpita, imamo samo še maksimalno 54 ects? Kar pomeni, da si lahko pustimo samo še en predmet poleg (ne poljuben), brez npr. treh pa sploh ne moremo napredovati.
Uporabniški avatar
Fleurette
Prispevkov: 951
Pridružen: 05. Dec 2008 14:17

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Fleurette »

Mene pa zanima kako je s prehodom iz drugega v tretji letnik? Kok predmetou mam loh nenarjenih da pridem redno oz. kok je treba met narjenga da se lahko upišem izredno?

PS: kako točno je naslov tej skupini na facebooku o prvem letniku?
Rok Hodej
Prispevkov: 8
Pridružen: 08. Jun 2010 16:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Rok Hodej »

natalie napisal/-a:Izredni nismo imeli seminarske pri Pravni zgodovini, v tabeli (glej pravilnik) pa je ovrednotena s 4 ects.Torej, če mi ne naredimo izpita, imamo samo še maksimalno 54 ects? Kar pomeni, da si lahko pustimo samo še en predmet poleg (ne poljuben), brez npr. treh pa sploh ne moremo napredovati.
Na to težavo smo tudi zadnjič na sestanku opozorili in jo rešujejo. V skrajnem primeru se bo rešilo tudi tako, da bodo dali možnost naknadne oddaje seminarske naloge.
Fleurette napisal/-a:Mene pa zanima kako je s prehodom iz drugega v tretji letnik? Kok predmetou mam loh nenarjenih da pridem redno oz. kok je treba met narjenga da se lahko upišem izredno?

PS: kako točno je naslov tej skupini na facebooku o prvem letniku?
Prehod v 3. letnik zahteva 54 ECTS točk 2. letnika. Po bolonji seveda. Razporeditev točk in obveznosti po predmetih še ni znana (razen vseh točk pri predmetih).

Skupina se imenuje 1 Letniki PF Ljubljana United 09 :). http://www.facebook.com/#!/group.php?gi ... 690&ref=ts
Uporabniški avatar
Michelle
Prispevkov: 393
Pridružen: 15. Avg 2009 09:48

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Michelle »

Vsa ta pojasnila so ful fajn, končno vemo pri čem smo ;)

Mene pa zanima kako je z možnostjo rednega vpisa (v 2. letnik bolonjca) za izredne študente (zdej še 1. letnika); je treba izpolnjevat samo pogoj za redni vpis (52 ECTS) in oddat prošnjo torej ni treba met nujno narjenih vseh izpitov? Al je zdej kako drugače? Kakšen pa je potem postopek oz kriterij na podlagi katerega odobrijo/zavrnejo prehod iz izrednega v redni študij (povprečna ocena?) ?
''My country is the world and my religion is to do good.''
Thomas Paine
Uporabniški avatar
nivea
Prispevkov: 4
Pridružen: 10. Jun 2010 16:32

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a nivea »

Če bi mi prosim znal kdo odgovorit :)

Vpisala sem se še v stari program prava v letu 08/09, to leto pavziram in opravljam mankajoče izpite. Zanima pa me,kako se lahko zdaj vpišem v drugi letnik bolonjskega programa?
Ali so pogoji za vpis isti kot ste jih za bolonjski program navedli zgoraj ali so pogoji za vpis še po starem programu?


Hvala.
Uporabniški avatar
Rhea
Prispevkov: 2
Pridružen: 06. Jun 2010 18:45

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Rhea »

Jaz sem zadnjič pisala Brankotu v referat z istim vprašanjem in kakor jaz razumem, je situacija sledeča: pavzerji (vpisani po starem programu) se v 2. letnik bolonjskega programa vpisujemo pod starimi pogoji (torej seštevek ocen mora biti 48 ali več). Ko se vpišeš v 2. letnik, dobiš še 2 nova predmeta, ki sta sedaj v 1. letniku (Uvod v civilno pravo in Evropsko ustavno pravo), statistika in primerjalno ustavno pravo pa se ti priznata kot izbirna predmeta. Naj me kdo popravi, če se motim. :)
.if you don't take the chances that you're given, a lot of things can pass you by and they'll never come back.
Rok Hodej
Prispevkov: 8
Pridružen: 08. Jun 2010 16:54

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Rok Hodej »

Michelle napisal/-a:Vsa ta pojasnila so ful fajn, končno vemo pri čem smo ;)

Mene pa zanima kako je z možnostjo rednega vpisa (v 2. letnik bolonjca) za izredne študente (zdej še 1. letnika); je treba izpolnjevat samo pogoj za redni vpis (52 ECTS) in oddat prošnjo torej ni treba met nujno narjenih vseh izpitov? Al je zdej kako drugače? Kakšen pa je potem postopek oz kriterij na podlagi katerega odobrijo/zavrnejo prehod iz izrednega v redni študij (povprečna ocena?) ?
Isti pogoji kot do sedaj oz. kot zgoraj opisani. Če imaš pogoje za redno, greš lahko redno.
Uporabniški avatar
RokHodej
Prispevkov: 3
Pridružen: 29. Jun 2010 21:35
Facebook: http://www.facebook.com/rok.hodej

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a RokHodej »

Komisija za študijske zadeve je sprejela sklep, da se priznajo ECTS točke za pristop na kolokvije tudi tistim, ki nanje niso pristopili. Marsikdo (predvsem izredni) na kolokvije niso pristopali, ker zanje niso bili obvezni, niso pa vedeli, da zanje dobijo ECTS točke. Torej VSI dobijo ECTS točke za pristop na kolokvij.

Za seminarsko nalogo pri pravni zgodovini velja, da jo lahko oddajo tudi izredni, če še nimajo opravljenega izpita in tako pridobijo 4 ECTS točke (za izredne študente namreč ni bila obvezna). Oglasite se pri dr. Simiču oz. dr. Škrubej.
Uporabniški avatar
veritas
Prispevkov: 32
Pridružen: 08. Jan 2010 19:08

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a veritas »

Imam eno vprašanje - trenutno ponavljam 1. letnik po starem programu in mi manjkajo še trije izpiti. Če mi jih ne uspe narediti septembra imam možnost pavziranja ali pa izrednega vpisa v 2. letnik. V tem novem Pravilniku sem zasledila pod 10. točko tole: Študentje starega programa, ki torej ne izpolnjujejo pogojev za ponovni vpis ali napredovanje se lahko prepišejo v isti letnik novega programa, načina študija pa ne morejo spremeniti: redni ostanejo redni, izredni pa izredni.
Ali to pomeni, da se lahko kljub izkoriščeni možnosti ponavljanja letnika vpišem v 1. letnik tj. isti letnik po bolonji? Branko mi je odgovoril to: Da, imate tudi možnost prepisa v bolonjksi program – vse glede na pogoje določene v Pravilniku. Predlagam, da si ga ogledate ter preberete tudi pojasnila, objavljena prejšnji teden.
Kaj zdaj to pomeni?

Hvala že vnaprej za odgovore ;)
Veritas Aequitas
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Mene pa zanima če se pavzerjem slučajno lahko štejejo pogoji za bolonce za vpis v višji letnik? In kaj pomeni vpis izredno v drugega po starem sistemu (se plača šolnina ali smo oproščeni plačila)? Hvala za odgovore :)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

tudi mene zanima če smo pavzerji starega sistema oproščeni šolnine če izpolnjujemo pogoje za redni vpis naprej-po novem izredni ...ker nekaj je bilo govora o tem! :x
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Jaz sem pisal v referat glede tega in ko dobim odgovor javim:)
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

no super!sporoči ko boš kaj vedel!lp
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a jan_ »

Odgovor iz referata se glasi takole: Za nas velja star sistem točkovanja 48 pik, šolnina ostane ista, to vse pa piše tudi na srani PF. Super odgovor...
digi-smeh
Prispevkov: 545
Pridružen: 20. Jan 2009 11:30

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a digi-smeh »

Ehh to je pomoje spet neki zbluzil...ker tudi po starem sistemu je tako, da če si imel pogoje si lahko šel normalno naprej-redno. in ne vem zakaj bi potem zdaj plačevali...pomoje ne bo potrebno no...upam :D
Uporabniški avatar
Wildcat*
Prispevkov: 252
Pridružen: 24. Avg 2009 13:02

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Wildcat* »

Če izpolnjuješ pogoje za reden vpis po starem sistemu, ti ne bo treba nič plačat, ampak status boš mel pa vseeno izredni, ker se redni študij po starem sistemu ne sme več izvajat, izredni pa baje da lahko, tko da bojo s tem mal "zakamufliral".

Branko pa itak.. no comment. :lol: :lol:
Pozitiv vabrejšan!! :D
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

Jst mam tud vprašanje... Za izreden vpis v 2. letnik morš met 45ECTS, 7 jih dobiš pa menda za obiske predavanj. Zanima me kteri ECTS-i se upoštevajo, kr sm jst našla različne na strani pf. Nekje piše, da dobiš npr. pri opravljenem izpitu iz predmeta Uvp 9 ECTS, drugje pa piše, da jih dobiš 6.
Res sem zmedena... :? Brankotu sm pisala, pa mi je odgovoril ''prosim, preberite pravilnik o prehodu in pogojih...''. :roll:
Ostali so mi še izpiti za rim, pek in pzg in bi se rada vpisala izredno v 2. letnik sam močno dvomm, da mi bo uspel narest vse 3 do konc oktobra.
Uporabniški avatar
Zmaj
Prispevkov: 1475
Pridružen: 22. Jul 2009 13:21

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a Zmaj »

Ja, če narediš vsaj enega imaš po pravilniku že pogoje za reden vpis. (Oz. vem, da imaš pogoje za rednega, če narediš pzg in si se šla na kolokvije za PEK in rim vsaj podpisati).
Točke (pravilno napisane) pa so v pravilniku, vendar ne vem kje je sedaj to objavljeno, ker sem že jaz iskal. Bilo je na oglasni deski.
Si vis pacem para bellum
Uporabniški avatar
ewalajn
Prispevkov: 49
Pridružen: 06. Maj 2009 16:25

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a ewalajn »

PRAVILNIK O PREHODIH PO UNIVERZITETNEM ŠTUDIJSKEM PROGRAMU PRAVO

1. člen
Ta pravilnik ureja pogoje za prehode po prvostopenjskem univerzitetnem študijskem programu Pravo, ki ga izvaja Pravna fakulteta v Ljubljani.

2. člen
Za napredovanje iz prvega v drugi letnik mora študent opraviti študijske obveznosti v obsegu najmanj 52 ECTS.
Za napredovanje iz drugega v tretji letnik mora študent opraviti študijske obveznosti v obsegu 60 ECTS prvega letnika in najmanj 54 ECTS drugega letnika.
Za napredovanje iz tretjega v četrti letnik mora študent opraviti študijske obveznosti v obsegu 60 ECTS drugega letnika in najmanj 54 ECTS tretjega letnika.

3. člen
Pri posameznem predmetu pridobi študent vse ECTS z opravljenim izpitom.
Za prehode znotraj študijskega programa se lahko upoštevajo tudi ECTS na podlagi opravljenih obveznosti med študijskim letom (kolokviji, seminarske naloge, sodelovanje na vajah in seminarjih). Študentom, za katere ne velja obveznost udeležbe na predavanjih, se lahko priznavajo ECTS tudi za udeležbo na predavanjih. Za priznavanje ustreznega števila ECTS za prisotnost na predavanjih lahko zaprosi tudi študent, ki je v tekočem študijskem letu imel obveznost prisotnosti, če se v naslednje študijsko leto vpisuje kot študent, za katerega ne velja obveznost prisotnosti.
ECTS, pridobljene na podlagi prejšnjega odstavka, se upoštevajo izključno za ugotavljanje izpolnjevanje pogojev za prehode po tem študijskem programu in jih študent ne more prenesti na drug študijski program.

4. člen
ECTS za opravljene obveznosti med študijskim letom se določijo za vsak predmet posebej s prilogo k temu pravilniku.

5. člen
ECTS za opravljene obveznosti med študijskim letom iz drugega odstavka 3. člena se upoštevajo pri vpisu v višji letnik na zahtevo študenta.

6. člen
Ta pravilnik velja z dnem, ko ga sprejme študijska komisija.

Priloga I – ECTS za opravljene obveznosti med študijskim letom za I. letnik
Obveznosti ECTS za obv. ECTS za predav.
Ustavno pravo Kolokvij 5 1
Ekonomija Kolokvij 5 1
Rimsko pravo Kolokvij 5 1
Pravna zgodovina Seminarska naloga 4 1
Uvod v pravoznanstvo Kolokvij 5 1
Sociologija prava Seminarska naloga 4 1
Uvod v civilno pravo Vaje 4 1
Evropsko ustavno pravo Vaje 2

ECTS za kolokvij se pridobijo s pristopom na kolokvij.
ECTS za seminarsko nalogo se pridobijo z oddajo seminarske naloge.
ECTS za vaje se pridobijo z udeležbo na vajah.
ECTS za predavanja se pridobijo z udeležbo na predavanjih.




A mislš to, Zmaj? Hvala za odgovor. :)
špelca
Prispevkov: 79
Pridružen: 13. Dec 2009 14:55

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a špelca »

a pol se bo ubistvu zdej lahko delalo predmete iz 2. letnika, predn nardiš vse predmete iz 1.? sam boš pač mogu met vse iz 1. narjeno ko se boš vpisoval v 3.?
jan_
Prispevkov: 82
Pridružen: 24. Mar 2009 15:53

Re: VPIS V 2. LETNIK BOLONJSKI PROGRAM), PONAVLJANJE

Odgovor Napisal/-a jan_ »

močno dvomim...to se nebi skladalo s politiko našega faksa :)
Odgovori

Vrni se na